Ahşap elleri hesaplamalar Gereç ve merdivenler: 3 önemli adımlar – nwhistorycourse.org

The BlogKendi başlarına olabilir ahşap merdiven yapılmış iç astar üretimi ve yükleyinBir merdiven yapmak için kullanılan olabilir samostoyatelnoMaterial ahşap merdiven yapılmış iç astar, imalatı ve montajı, farklı olabilir - ahşap, demir, beton ya da bu malzemelerin bir kombinasyonu olabilir. Ama en sık merdivenler yapımı için odun kullanın.


Özel evine ahşap merdiven Hesaplama

Herhangi bir tasarım onu ​​taşımak için güvenli olmalıdır. Bu amaçla, merdiven yapımı için önce beklenen merdiven yapının türüne dayanarak onun hesaplamalar yapmak zorunda.

merdiven hesaplamalarını yapmak dikkate alan Arası odasında ve yükseklik boyutunu almalıdırmerdiven hesaplamalarını yapmak dikkate alan Arası odasında ve yükseklik boyutunu almalıdır

ahşap merdiven hesaplamak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Kat görüntüsü Arası alanı yüksekliğini, tavandan tabana pencereler belirleyin ve merdiven için ayrılmış alanı belirlemek.
 2. Onların derinliği, yükseltici yükseklik ve eğim merdiven dayanan merdivende aşamaların sayısını belirler. Tipik olarak, yükselticinin yüksekliği 150 eşit olduğu - 200 mm, ve en iyi bant genişliği tipik olarak 250 eşit kamp - 320 mm.
 3. tırmanma veya merdiven inen bir kişi, kafası tavan yapıları temas etmez, böylece de dikkate etap yatay düzlemde ve tavan yapısının en alçak bölümü arasındaki boşluğu yüksekliğini almalı, bu gereklidir.

Ayrıca rahat üzerinde hareket edebilmek için, merdiven genişliği hesaplamak gerekir, merdivenin uygun genişliği 120 cm'ye eşit olmalıdır.


ahşap merdiven için çizimler yaygın örnekleri

Eğer Dwg formatında herhangi çizimler yapmadan önce, merdivenin türü seçmelisiniz.

hesaplamaları başlamadan önce, uzmanlar ilk ev için merdiven türünü seçmek tavsiyehesaplamaları başlamadan önce, uzmanlar ilk ev için merdiven türünü seçmek tavsiye

Belli ölçümleri ve hesaplamaları gerçekleştirmek için ve merdiven genel parametrelerini belirlemek için gereklidir: 1. 37 derece - ön açı, örneğin parametre aralığı 23 tipik olarak merdivenler.
 2. Tavan ve adımlar arasında en az yüksekliği en az 2 m olmalıdır.
 3. Merdivenin genişliği en az 1 metre olmalıdır.

Tüm parametreleri belirlendikten sonra, bunu merdiven ve binanın planına atıfta bulunularak bütün boyutlarıyla yerini belirtmek gereklidir mülkün bir plan çizmek gerekiyor. Biz gerekli tüm parametrelerin daha iyi anlamak için tüm merdivenin genel çizimini yapmalıdır.

Tüm çizimler elle yapılabilir, ancak hataları önlemek amacıyla, özel bir hesap makinesi kullanılarak çevrimiçi yapılır tüm çizimlere en iyisidir.

insanlar bir merdiven diyagramı oluşturmak için kendi başlarına zorluk bulursanız,, hazır çizimleri ve merdiven diyagramları kullanmak dokümanların yazdırılması ve en iyi seçeneği seçebilirsiniz. Ama bu almaya zor olacak hazır bir yapı çizimi gibi bir ev inşa aşamasında yapılmalıdır.

ahşap merdiven çevrimiçi hesaplama Detaylı ve genel açıklama

elleriyle ahşap merdiven oluşturulması için gerekli tüm parametreleri hesaplamak için, bu tür tavan yüksekliği gibi tüm boyutları kaldırmak için gerekli olan, merdiven altında tahsis edileceği alanı, eğim açısı, delik uzunluğu, basamak sayısı.

Bağımsız merdiven özel çevrimiçi hesap makinesi kullanılarak hesaplanabilir üretmekBağımsız merdiven özel çevrimiçi hesap makinesi kullanılarak hesaplanabilir üretmek

ahşaptan yapılmış merdiven hesaplamak için, özel çevrimiçi hesap makinesi veya özel araçlarından yararlanmak en iyisidir:

 1. Diğer araçları da, gerekirse, 3D formatında da dahil olmak üzere, görünüm hesaplamak ve tüm düzenleme izin verir ve tüm grafikleri ve çizimleri değiştirebilir. Hatta bütün evin bir düzeni yaratmak için, hem de merdiveni çizin ve işler sanal düzeni nasıl görüneceğini görmek için böyle bir programı çalıştırabilirsiniz.
 2. Online hesaplanırken, bu odnomarshevaya, yarı-hız, sarmal, 180 derece, bir döner platform merdiven vs. olabilir merdiven türünü belirlemek için gerekli olan ve her merdiven tipi için kendi hesaplama ihtiyacı var.

Size özel bir online hesap makinesi veya özel araçları kullanmak gerekir yüzden, çok daha karlı ve daha kolay hatta acemi inşaatçılar olduğunu.

tahtadan yapılmış bir merdiven çizimi için temel

Bir ahşap merdiven temel avantajı, onun göreceli kolaylığı, ekoloji, yanında ahşap işlemek kolaydır, ve ahşap bir merdiven optimal bir rustik ahşap bir evde görülecektir.


ekolojik ve sağlık güvenliği ile karakterizedir gibi birçok kişi, bir tahta merdiven seçmek için tercihekolojik ve sağlık güvenliği ile karakterizedir gibi birçok kişi, bir tahta merdiven seçmek için tercih

Evin ikinci katında merdiven Ancak bundan önce, tüm parametrelerin dikkate alınır edildiği bir merdiven diyagramı, yapmak gerekir:

 1. işaretler merdiven sonradan tahsil edileceği ahşap boşlukları yapılan çizimler dayanarak. Kağıt üzerinde bulunan tüm ölçüler, iş parçasına aktarılır, ve uygulanan işaretlemenin göre kesilir.
 2. Eğer çizimler yapmak ve bir çizim yapan ve doğru biçimde malzemeyi testereyle yapmak olarak yetkin, maddi ve güçlerini değerlendirmek gerekir merdivenin müteakip montaj kesme girişme önce, herkesin gücü değildir.

Bir çizim yapmadan önce, merdiveni yer alacaktır odasında yerde bir ölçüm yapmak gerekir. Bu da dikkate merdiven türü almalıdır zeminden tavana yüksekliği, üst üste binme genişliği, eğim açısı, montaj sistemi, vs. olduğu

Bu veri olmadan çizim merdivenlerden yapmak ve daha çok, neredeyse imkansız olurdu yapmak.

ikinci kata ahşap merdiven çizim Manner

Evler iki katlı, üç katlı inşa edilmiş ve bir merdiven ile donatılmış olmalıdır katlar arasında hareket etmek için.


pratik ve konforlu merdiveni elde etmek için, önce o ayrıntılı bir çizim yapmak gerekirpratik ve konforlu merdiveni elde etmek için, önce o ayrıntılı bir çizim yapmak gerekir

herhangi merdiveni yapma türünün belirlenmesi ile başlar, bu olabilir:

 • Yarım hızda, vb rotasyonu ile Helisel veya spiral merdiven, klasik odnomarshevaya merdiven,.;
 • Ayrıca iniş çıkış birincil işlevinin yanı sıra merdiven, odasında neredeyse görünmez olabilir ve, tam tersine, iç öne ve hatta dekoratif bir süs olarak hizmet verebilir.

Bu nedenle, bir merdiven tasarım başlamadan önce, sen türü seçmelisiniz, o zaman evin şematik plan merdiveni kendisi çizmek ve merdivenin bir veya başka tür desen bakacağız görmek için duruyor. Bir kişinin her şeyi ile mutlu ise, ayrıntılı çizimler bir merdiven oluşturabilirsiniz.

Eğer bir çit yapmayı planlıyorsanız eğer bir çizim oluştururken, daha önce yapılan ölçümler, eğim, genişlik ve adımların yüksekliği açısını dikkate almalıdır, merdiven genişliği, o zaman da çizim üzerinde temsil edilmelidir.

elleriyle ahşap merdiven imalatı için planları

merdiven evlerinin gerekli bir unsur, bu katlar arasında bir bağlantı sağlar ve merdivenler güvenli olması ve binanın içine sığacak şekilde, üzerinde rahat hareket sağlamalıdır. Plan ve bu yapılmazsa, o zaman, üretiminde, hatalar tespit edilebilir gibi bir merdiven, bina kodlarının yanı sıra gerekli doğru hesaplama ve çizimler dayanmalıdır kurmak.

Düzgün derlenmiş çizim hızlı ve kolay bir üretim ve ahşap merdiven yükleme gelecekte sağlayacakDüzgün derlenmiş çizim hızlı ve kolay bir üretim ve ahşap merdiven yükleme gelecekte sağlayacak

tüm yapıyı, malzeme ve zaman aşırı tüketimi yineleme önlemek nüanslar:

 1. çizimleri oluşturmadan önce farklı örnekler görmek için, merdiven türünü belirlemek ve en iyi tüm gereksinimlerini karşılayacak bir kadın seçmelidir. Bundan sonra, çizimler oluşturabilir ve evde belirli bir yerde gelişme merdiveni planlıyoruz.
 2. Bir çizimi oluşturmadan önce, ilk ölçümü, kat arası bölümünün taban tabana görünümünden yüksekliğini gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca vb merdiven, eğim aşamalarının sayısı, genişlik, yükseklik ve açısını hesaplamak
 3. Çizim sadece merdiven tüm boyutları göstermez, aynı zamanda çit, onların yüksekliğini belirtmek gerekir.

Ayrıca merdiven yeri ayak izi belirten görüntülenir hangi evin, genel şemasını çizmek değer.

Bu düzen o merdiven üreticisi önünde tüm hesaplamaları tekrar kontrol için daha fazla zaman bitmiş merdiven bakmak ve sağlayacak nasıl daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır.

kosoura - çizimleri dayalı Acemi oluşturucu destek kirişleri kullanarak en basit merdiven yapmaya başlamak en iyisidir. Bunların sayısı, 1 ila 3 arasında adımda değişebilir.

Bir ağaçtan elleriyle Merdiven: hesaplamalar (video)

çok katlı binanın inşaatı sırasında, merdiven gerekli düzenleme zemin sakinlerinin sağlığı için rahat ve güvenli zeminden elde edebilmek olmaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 9 = 17

Adblock
detector