Ahşap bir evde çeşitli malzemeler ile tavan kaplama – nwhistorycourse.org

The BlogAhşap bir evde tavana için, bitirmek hemen hemen her tür kullanabilirsinizAhşap bir evde tavana, yalnızca sonra duvarları terbiye tamamlanmış ahşap bir evde otdelkiOtdelka tavan hemen hemen her tür kullanabilirsiniz. malzemelerin çeşitli tavan kutu Dekore. Mükemmel laminat veya alçı. Ayrıca kontrplak veya kaplamalı panel kullanabilirsiniz. Sınırlı bir bütçe ile kaplamalar veya poliüretandan yapılan yanlış kirişler uyguladı.


Ahşap bir evde tavan süslemeleri için en iyi nedir

Uzmanlar laminat kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu malzeme dayanıklıdır ve özel bakım gerektirmez. avantajları düşük maliyet ve yüksek yalıtıcı özellikleri içerir, bir laminat bulunmaktadır. Dağı assolist laminat kendi elleriyle olabilir.

Yapıyı yüklemeden önce pürüzsüz bir yüzeye sahip tavan olduğundan emin olun. Kir ve tozdan tavan temizlenmesi tavsiye edilir. Buna ek olarak, yüklemeden önce aydınlatma türünü karar verirler. Yerleşik ışıkları kullanmak istiyorsanız, biraz daha düşük tavan olması gerekir.

laminat kaplı tavan, doğal ve uyumlu görünüyorlaminat kaplı tavan, doğal ve uyumlu görünüyor

tavana laminat algoritması yükleme:

 1. Odanın etrafında Eğer ahşap kaburgalar düzeltmek gerekir.
 2. hat bar arasındaki gerginlik.
 3. metal askı ile çerçeve edin.
 4. Obsheyte çerçeve laminat. çivi kullanılarak malzeme sabitlenmesi için.
 5. tabaka ikinci satırı yerleştirin.
 6. Yükleme tamamlandıktan sonra, son bir bar sıkın.

Eğer ahşap bir evde tavan bitirme için daha fazla malzeme kullanabilirsiniz neler

Başka ne tavan süslemeleri? Yüzey bitirme için kaplanmış paneli kullanılabilir. Bu malzeme, pahalı ancak, dayanıklı ve güzel. Kaplamalı paneller kendiniz yükleyebilirsiniz. Montaj yapısı bağlantıları kilitleme vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.


bütçe izin veriyorsa, o dizinin tavan ayarlamak için daha iyidir. Bu tasarım lüks görünüyor. Buna ek olarak, bir dizi paneli tamamen yüksek kaliteli ağaç. Dizinin tavan montajı kısa sürede yapılır.

Ahşap bir evde tavan Ahşap paneller ile bitmiş olabilirAhşap bir evde tavan Ahşap paneller ile bitmiş olabilir

V kaplama malzemeleri olarak kullanılabilir:

 • Plastik paneller. Bu yapı malzemeleri, herhangi bir dekor içine uyum uyum yeteneğine sahiptir.
 • Yanlış kirişler poliüretan yaptı. Bu malzeme Eğer ahşap kirişler öğütmek için istemiyorsanız, kullanılması tavsiye edilir.
 • Lac. bu materyalin, bir yüzeye ön kumlama yapmak gerekir.

Ucuz ahşap bir evde tavan bitirir

Eğer ucuz bittikten arıyorsanız, size kontrplak kullanabilirsiniz. Bu malzeme yüksek bir mukavemete sahiptir. Onun hafif sayesinde, kontrplak her evde kurulabilir.Kurulum Algoritma kontrplak ahşap tavan:

 1. Öncelikle çıtayı gerekir. Eğer kılavuz vidayı kullanmalıdır Fix it. Eğer 40-50 santimetre artışlarla ışınını güçlendirmek gerektiğini unutmayın.
 2. Bundan sonra, tavanın merkezinde büyük kontrplak sayfa ayarlayın. tabakanın kenarı ve rafın orta eşleşmesi gerektiğini unutmayın.
 3. kontrplak paneli hizalayın ve vidayla sabitleyin.

kontrplak headliner özel bilgi ve pahalı yapı malzemelerinin kullanılmasını gerektirmezkontrplak headliner özel bilgi ve pahalı yapı malzemelerinin kullanılmasını gerektirmez

Eğer kontrplak tavan boyamak istiyorsanız, o zaman bir su-emülsiyon çözücü ile idare edin. Eğer boya yapısal türlerini kullanıyorsanız, o zaman özel mürekkeplerin kullanılması. Tek bir katmanda boya uygulanması tavsiye edilir.

Yine de alçı levha yüzeyini bitirmek mümkündür. Bu malzeme, pratik ve neme dayanıklıdır. Bu özel bir sandık için alçı yüklemek en iyisidir.

alçıpan tavan nasıl yüklenir:

 • UD-profil ve CD-profillerini sabitleyin. sabitlenmesi için, vida kullanılır.
 • CD-profil için jumper ayarlayın. onları Secure "yengeçler."
 • cilt alçıpan çerçeveye devam edin. Web'de güvenceye almak için kılavuz vidayı kullanılması tavsiye edilir.
 • Eğer Yükleme işlemi tamamlandığında, alçıpan sıva ve boya uygulayın.

ahşap tavan tirizlerle yer alan

Eğer sıra dışı çözümler için arıyorsanız, o tavan tirizler üzerine monte edilebilir. Genellikle MDF veya PVC paneller yapılmıştır. oldukça kolay kendini astar Dağı tavan.

Sürüş Headliner plastik astarSürüş Headliner plastik astar

Montaj işlemine başlamadan önce, çatı sızıntı olmadığından emin olun. Aksi takdirde, paneller deforme olabilir. o dış cephe kaplaması montajı için ahşap bir çerçeve kullanılması önerilir.

aşağıdaki sırayla dış cephe kaplaması montajı:


 1. İlk duvarlar UD ve CD profillerin tüm çevre güvenliğini.
 2. köprü düzelt.
 3. malzemenin kesin.
 4. tavan astar şeridini yerleştirin. kılavuz kirişlerin tüm uzunluğu üzerinde Fix it.
 5. astar obstukayte lastik bir çekiç biter.
 6. şeritlerin Zıt yanları kılavuz çerçeve kirişlerine ekleyin. Bunu yapmak için, çivi veya vidalar kullanın.
 7. dekoratif kalıp yardımıyla duvar ve tavan arasında oluşan boşluğu ortadan kaldırma. Onları kullanmak istemiyorsanız, her zamanki köşeleri kullanabilirsiniz. Dekoratif süpürgelik ve köşeler sıvı çivilerle kilitlenmelidir.

tavan lambri süslemesi (video)

ahşap evlerde yüksek tavan Çünkü hemen her bitirme malzemelerine uygulanabilir. Belirli bir yöntemin seçimi bireysel tercihleri ​​ve bütçe bağlı olacaktır. Organik malzemelere tercih vermek için tavsiye edilir. tavan tamamlamadan önce, her zaman çatı sızıntı olmadığından emin olun. yapının deformasyona neden olabilir nem unutmayın.

 Ahşap bir evde tavan kaplama: Popüler seçenekleri (fotoğraf)

DSC03610047ad2425bce4aXL2-ukladka-Doski-Pola-laminata-vagonki-potolkov06-05-309002037ac2b0f8da83a5545dbaa7e185bda24b2213fe19e4dbf89d7b3a57b26a98e7c854-ppage80000008010108441654

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + 3 =

Adblock
detector