The BlogAlçı asma tavan, orijinal görünüyor ve aynı zamanda bir asma tavanın daha yüklemek daha ucuzdurAlçı asma tavan, orijinal görünüyor ve aynı zamanda bir gerilim potolokChto daha karlı hale den yüklemek daha ucuzdur - sahte tavan veya gerginlik? sorusu sık sık fiyat ve kuvvetlerin kendisi tavanının ya da ustaları onarmak için tercih arada sınırlıdır. mali açıdan, kendinize yapabileceğiniz daha karlı alçıpan yapılar olacak.


elleri ile alçı levha asma tavan: Araçlar

Birlikte kendi tavan koyan karar verdik olanlar için hazırlık çalışmaları, öncelikle araçların hazırlanmaktadır.

Yani, ihtiyacınız olacaktır:

 • Su veya işaretleme bir lazer seviyesi;
 • Dvuhmetrovy seviyesi montaj plakalarının düzgünlüğü belirlemek;
 • Delgi dübel delik;
 • tornavida;
 • matkap;
 • Rulet beş metre;
 • Elektrikçi bıçağı;
 • Bulgar veya manuel testeresi;
 • Özel metal makas;
 • işaretleme için Kalem.

Tavan alçıpan yüklemeden önce, metal profil tavana takmak için gereklidirTavan alçıpan yüklemeden önce, metal profil tavana takmak için gereklidir

Belirli teknoloji çerçeve asamblajının temelidir. Bunu yapmak için, bir metal profil kullanın.


Tavan yapısı Alçıpan için Profil hesaplama

Bir rehber ve bir tavana: Profil iki çeşittir. kılavuz bölgenin tamamını çevre üzerinde sabitlenir ve tavan, aksi takdirde bir C-şekilli olarak adlandırılır. Her iki profilleri aynı üreticinin satın önemlidir.

Nasıl profiline sayısını saymak için:

 • kılavuz profili oda çevre hesaplanır. senin örneğin odası, 20 kareler ve duvarlar 5 ve 4 m toplam alana ise sırasıyla profilin 7 adet gerekir. 3 profil uzunluğu yana m. Bir profil bağışlarım.
 • Bu durumda, beş adet miktarında dört metrelik profil alabilir.
 • Sayma basittir - profilin uzunluğuna çevresinin uzunluğu bölün.

profil sayısı hesaplanması karmaşıklığı ve tavan alanına oranla yapılırprofil sayısı hesaplanması karmaşıklığı ve tavan alanına oranla yapılırEğer karmaşık bir çok seviyeli tavan yapıyorsanız, bu rakamlar uzunluk tasarım ekleyin.

aşağıdaki gibi, tavan profilinin hesaplaması: Alçıpan levhaların genişlik - fikse edici aşamayı da 1250 mm, - 600 mm, bir yanıt almak chetyrehmetrovy profil beş metre duvar, 600 mm (60 cm) bölün - 8 tavan profilleri.

Alçıpan ve tavan montaj

yanmaz ve su geçirmez geleneksel, - Alçıpan üç tipte olabilir. Tipik bir odada özel özelliklere sahip bir kartonpiyer gerekmez. neme dayanıklı bir malzeme var ihtiyacı var - banyoda bir tavan yaparsanız başka soru vardır. 

asma tavan yüklü olacak oda bağlı olarak, alçıpan seçilir: suya dirençli, düz veya refrakterasma tavan yüklü olacak oda bağlı olarak, alçıpan seçilir: suya dirençli, düz veya refrakter

en fazla 10 mm kalınlığında bir tabaka kalınlığı ile alçıpan tavan yapısı almak. Aksi takdirde, komplike Yapım ve montaj ağırlığını arttırır.

alçı hesaplanması

Nasıl alçıpan sayısını hesaplamak için:

 • bir plakanın alanında tavan alanı belirlemek;
 • Plaka 3 (yuvarlama) oda alanının bir metre kare alanı - - Örnek 3 ile 18 m, bölünmenin 6 yaprak elde edildi.

Her zaman küçük bir farkla sayfaları alınması tavsiye edilir.

sabitleme için, 20 kareler ortalama oda için 50-60 arasında bir miktarda düz bir süspansiyon gerekir. levha kalınlığı ve süspansiyonlar daha karmaşık yapı için daha gerekebilir. 60-70 cm - montaj sayısı bağımsız olarak, tutturma adımı dikkate alınarak istiyoruz.


Alçıpan tavan alanının yaprak sayısını hesaplamak için alçı tek bir tabakanın alanında bölünmelidirAlçıpan tavan alanının yaprak sayısını hesaplamak için alçı tek bir tabakanın alanında bölünmelidir

profil vidalarının bir paket gerekir ve profil gerekli vidalar 25mm-pazarlama alçıpan sabitleme için bağlayın.

elleri ile alçı levha asma tavan: Tasarım şeması

Ne şeması ve yol ya da ben ihtiyacım var? Detaylı çizim alçıpan tavan Birini yaparsanız, nadir oluşturun ve müşteriye gerekli düzeni ile ihtiyaç ayrıntılar katılıyorum.

Dairede normalde krokisini baypas edilir.


hassas malzeme akış hesaplamaları için gerekli her ürün, yukarıda taslağı tavan alçıpanhassas malzeme akış hesaplamaları için gerekli her ürün, yukarıda taslağı tavan alçıpan

ayrıntılı şeması nedir:

 • materyal tüketiminin kesin hesaplama - düzeyli tavanlı geniş odalarında önemli;
 • bir iletişim planı ile montaj noktaları çerçevesine - gömme;
 • yerleşik mobilya ile büyük bir oda planı oluşturun - mobilya montaj çalışmaları ile sipariş eğer.

Ama alçıpan profillerinin detaylı bir şema var ve stok ile aynı satın bile. maliyetleri kesme mümkün değildir üzerinde karşı tedbir olarak ve stok, en az% 10 olmalıdır.

asma tavan karkas montajı kartonpiyer yapılmış

Montaj çerçevesi, belki de en önemli adım.

çerçeveye montaj planı:

 • su seviyesi ile biçimlendirme yapmak;
 • dübeller delici için delik delin;
 • 35 cm, köşelerde mesafesi bir basamak ile duvara sabit kılavuz profili - 10 cm;
 • rulet ile bir duvar, bir adım izler bırakmaktır - 60 cm işareti PP yükleme sitesi;
 • Tavan, basamak süspansiyon monte - 70 cm;
 • Tavan profile doğrudan sabit askı yükledikten sonra;
 • Eğer yerleştirmek gerekirse, bunu - profil bağlantısı iki ek yerleri ayarlayın. süspansiyon ile tavan süspansiyon ve onları bir arada büküm;
 • Tornavida veya delici, iki profil yerleştirme konumu ve bir tavan, rehber, süspansiyonlar ve C şeklinde profil bağlamak;
 • İki metrelik seviye izle düz profilli destek sarkmış ve sarkma olmamalı.

çerçevenin tüm metal elementlere bağlandığında, yüzey profilinin düzgünlüğü seviyesini kontrol etmek için emin olmak, sapma düzeltilmesi gerekir.

o tasarımın güvenilirliğini garanti edecek, çünkü dikkatli olmalı tavan alçıpan üzerine çerçeveyi takıno tasarımın güvenilirliğini garanti edecek, çünkü dikkatli olmalı tavan alçıpan üzerine çerçeveyi takın

Hazır çerçeve kablolama sonra lambaların yerinde tutulur. İstenen olan ısıl yalıtım yünü yığılmış.

alçıpan ile çerçeve kaplama

Bir sonraki adım - çerçeve kaplama alçı panoları. Aslında, hiçbir şey yok ve bu aşamada karmaşık. Sac profilini yükseltmek ve vidaları monte etmek. bağlantı elemanları optimum arasında yaklaşık 100 mm aralığı.

"Dikiş" çevresindeyse ve merkezindedir. vidaların başları tabaka yerde, 1 mm gereklidir bastırın. yuvarlak farklılık levhalar sona bu çatlaklar macun için eklemlerde. bıçakla tüm yaprak veya parçalarını yerleştirme Ne zaman olmadığı kendilerini yerlerde kenarlarında küçük girinti yapmak.

ışıklar kurulduğu yerlerde bir delik kesmek için bir bıçak vardır.

Alçıpan metal tabakaları yükledikten sonra tavana sabitlenirAlçıpan metal tabakaları yükledikten sonra tavana sabitlenir

Alçı tüm tabakalarının biri için bir monte edildikten sonra, bağlantı noktaları bulunan, bütün deliklerin kesilir kırpılır, bu macun yüzeyine mümkündür. Bunu yapmak için, yapıştırıcı örgü ve sıva gerekir. Macun eklemler ile başlar. Pürüzsüz kadar zımpara powertrowel yüzey, yüzey kurumasına izin verin ve bitirme her türlü hazırız.

elleriyle alçı yanlış bir tavan (video) nasıl yapılır

İşte kendi elleriyle sahte tavan inşaat adım adım talimatları olduğunu. Eh ve yüksek kaliteli video ve fotoğraflar tipik hatalar sürecinin özünü anlamak ve önlemek için yardımcı olur.

İyi onarım!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 15 = 24