adım kılavuz adım: elleriyle tavan yapma – nwhistorycourse.org

The BlogRaf tavan kolaylıkla kendi ellerini yükleyebilirsiniztavan Raf, kolayca rukamiEsli tavanları sadece profesyonellerin yardımıyla monte edilebilir ayarlayabilirsiniz, lata veya alçıpan tavan önemli ölçüde bütçenizi kaydetmek, bağımsız olarak ayarlanabilir.


Ne asma tavanlar yapar: işçilik inceliklerini

zamanımızda Asma tavanlar tavan yüzeyleri bitirme en yaygın yöntemdir. Ucuz ve kendi elleriyle gerçekleştirmek için kullanılabilir, tavanlar onların iyi görünüm tutuyorlar, farklı odalarda ve banyolarda monte edilebilir, en önemlisi odanın tavanı için optimum bir yüzey seçin. Asma tavanlar bakacak malzemeleri tutmak için tüm tavan alanı üzerinde sabittir başka süspansiyon yapısı bir benzerdir.

Asma tavanlar odaya sıradışı ve sofistike bir görünüm vermekAsma tavanlar odaya sıradışı ve sofistike bir görünüm vermek

Ancak kaplama malzemeleri birbirine resimler imalat, montaj ve görünüm yöntemi farklıdır.

asma tavan çeşitleri

 • pinyon;
 • karo;
 • panel;
 • Kaset ve kafes;
 • Uzat;
 • Alçıpan.

kaplama malzemelerinin montajı karkas yapısı üzerinde gerçekleştirilir çünkü Alçı tavan da yanlış olarak kabul edilir. Ama diğer türler aksine, alçıpan tavan ihtiyaçları macun dekorasyon ve kurulumdan sonra boya.

Alçıpan ayrıca tedavi kaplama malzemeleri ihtiyacıAlçıpan ayrıca tedavi kaplama malzemeleri ihtiyacı


Asma tavan montajında ​​önemli özelliği, bunların hepsi bitmemiş tavana monte edilen çerçeve, bağlı olduğu sadece iskelet yapısı farklıdır.

şerit, fayans, panel, küme, kafes ve alçı tavan için, asma tavan çerçevesi taşıyıcı profillerin çevresinde yer almaktadır, bundan sonra çerçeve profilleri eşit tavan yüzeyi boyunca dağıtılır. gergi tavan için askı tasarımı sadece tavan yüzeyinin çevre üzerinde monte edilmiş olan ve ağ-yapının gerilme kenarına takılır, biraz farklıdır.

elleriyle tavan yapma

Eğer çerçeve montaj ve kaplama malzemelerinin kural ve ilkelerini biliyorsanız asma tavan tasarlanmış ve kendi ellerini ayarlanabilir. Asma tavanlar tavan ve duvarlar bağlanmış bir metal yapıyı, ve tutarak, kaplama malzemesi için temel oluşturmaktadır.

tavan kendinden dekorasyon başlamadan önce, bazı hazırlıklar yapmak gerekir.

hazırlık aşaması

 • bunların gerekli miktarda kaplama malzemelerinin türü belirlemek;
 • tavan yüzeyi ve bir karkas için gerekli olan madde miktarı alanını hesaplar;
 • Hazırlayın kaba tavan ön temizliğe Nabil, boya, duvar kağıdı ve çağa ayak uyduran diğer dekoratif malzemelerden onu;
 • Gerekli tüm iş araçları ve malzemeleri ile kendilerini sağlayın.

Tavan çöker ve büyük bir çatlak varsa, bu poshtukaturit gerektiğiTavan çöker ve büyük bir çatlak varsa, bu poshtukaturit gerektiğitavan yüzeyinin alanı ölçülür, çerçeve ve onarım için malzeme miktarının hesaplanması için gereklidir. arzu edilen malzeme eksikliği, daha küçük bir farkla daha iyi malzeme bekliyoruz. Tavan yüzeyleri genellikle düzensiz, yani uzunluk çerçeve takıldıktan sonra, profilin ekstra uzunluğu kesilebilir, uzun kenarı boyunca ölçülür.

Daha sonra, çerçeveyi kurmak için tavan yüzeyini hazırlamak gerekir. Tavan eski kaplama kaldırarak temizlenmesi gereklidir. Bu çerçeve asamblajının tasarımını kolaylaştırır ve eski kaplama çökmesini engeller.

Hazırlık çalışmalarının ardından, gerekli tüm araç ve gereçleri ile donanmış, sen tavan bitirme başlayabilirsiniz.

Metal profiller ile asma tavan çerçevesine muamele çok dikkatli olmalıdır. Onlar dirsekler, darbelere ve diğer zararların oluşumunu önlemek için dikkatle taşınması gerekecektir. Hasarlı kesitler bütün, aksi düzensiz yapı kaplama malzemelerinin montajı zor olacaktır yapacak değiştirilmesi gerektiğini, bu nedenle tavan kaplama malzemeleri ağırlığını sürdürmek değildir.

alçıpan sahte tavan (video) nasıl yapılır

sahte tavan nasıl Talimatlar

adım montaj talimatı tavan adım profesyonellerin yardımı olmadan, kendi ellerini asma tavan yapmak için yardımcı olacaktır. Bir sahte tavan oluşturulması ilk adım, eski tavan, duvar ve oda yüksekliğinin durumuna göre, bu işaretleme tavan seviyesi. tavan İşaretleme bir su terazisi, tebeşir veya kurşun kalem ve bant ölçüsü kullanılarak gerçekleştirilir. Duvarların yüksek noktası seviyesi ile yatay yönde ince çizgiyi yapmak gereklidir. Sonra, bir mezura ve tebeşir kullanarak en alçak noktası tanımlamak için gereklidir ve duvarlar yatay çizginin yeni tavan seviyesini belirlemek, bu çerçeveyi ayarlamak için bir referans noktası olacaktır.

işaretleme sonra bu ihtiyacı için, çerçeve montaj geçebilirsiniz:

 • Kendi kesme vidalar, dübel veya çapa;
 • tornavida;
 • Matkap.

 duvarlarda yapılacak üst yatay çizgi, çevresi boyunca, kılavuzlar dübel, dübel veya vida ile monte edilmektedir. Ardından, sayma taşıyıcı profilleri ayarlamak için yapılır. ve bir mezura ile kılavuz profilinin köşesinden başlayarak destekleme rayların eşit uzaklıkta planlı gelecekteki konumunu tebeşir ve sonra dübel yüzeyine tutturulmuş. taban tabana bağlı olan Yüksekliği ayarlanabilen çerçeve askı.


Çerçeve vidalar veya dübel kullanılarak baza bağlanmasıyla karakterize edilmektedirÇerçeve vidalar veya dübel kullanılarak baza bağlanmasıyla karakterize edilmektedir

Yükleme sırasında çerçeve dikkate aydınlatma alanını almalı, sen teli çekme bir lamba için kartuşu yükleyebilir. çerçevesi takıldıktan sonra, etiket ve bir su terazisi kullanılarak duvar seviyesine göre yükseklik bakımından kontrol edin. darbe ve sırtlar varsa, mesafe bunları ayarlayarak, askıları kullanılarak azaltılır.

Yükleme profil tavan yüzeyine göre tutturma gücü ve aralarında çekme profilleri ile belirlenmiş sonra. yapı doğru monte edilirse, düzensizlikler tespit edilir ve dayanıklılığı test çerçeve, sen yüz malzemesi bitirmek için hazır. Çerçeve plakalar, paneller, raylar, alçıpan ve diğer yapı malzemeleri tutturmak için, dekoratif bir kaplama yapmak.

Nasıl tavan dekorasyon

tavan montaj çerçevesi ve dekoratif dış trim olarak, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Tavanda karo ve panel eklemleri kullanımları garnitür kaset veya demiryolu gizlemek için hangi görülebilir. üst üste ve şık bir bitiş tavan yüzeyini oluşturan, dikey ve yatay doğrultuda bant sabit birleşim de. Ek maliyetler ve iş alçıpan tavan bitirme gerektirir.

Gerekli Malzemeler:


 • astar;
 • macun;
 • Lateks boya.

alçıpan levhalar arasında tavan eklemler bitirme bant ya da özel yapışkan bant mühüralçıpan levhalar arasında tavan eklemler bitirme bant ya da özel yapışkan bant mühür

alçı levhaların Shpatlyuem eklemler, yüzey tamamen düz olduğu, vidalar tarafından bir kapakla macun deliğine gereklidir.

Alçıpan yüzey sakla astar, macun yüzeye geri kalanı ile karşılaştırarak, eklemleri çizgi. boyama yüzeyi için hazırlanmıştır boyanabilir.

elleriyle sahte tavan (video) nasıl yapılır

Tavana Alçıpan güvenle yeniden boyamak, denemeler yapabilir her renkte harika görünüyor. Bir düzine yıl onarım unutmak için için asma tavanlar ofis ve kolay uzun süreli evde veya ofiste asma tavan yükleme, yüklemek için vardır, bu mümkün.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 7

Adblock
detector