7 tasarım artıları: Alçı iç duvarların montajı – nwhistorycourse.org

The Blogİç alçıpan duvarları kendi elleriyle yüklemek kolaydıralçıpan dan İç bölümleri kolaylıkla rukamiRano monte veya onarmak için nasıl basit bir mesele değildir ile geç herkes karşıya. Büyük onarmak istediğinizde Elbette, nasıl radikal ikiye büyük bir oda bölmek için, oda ya da tam tersi, tavan değiştirmek, yeni döşeme yüklemek, birleştirmek için düz ya da ev değiştirebilir. son seçenek kesinlikle kolay, ama oldukça mümkün değildir. yeterli de mümkündür kendi elleriyle iç duvarları yükleyin başlatmak ve nasıl başlamak için ayrıntılı talimatlar hakkında bilgi almak için.


Nasıl Alçı iç duvarları

en uygun bir oda bölücü alçı levhadır. Öncelikle bariyer bu malzemeyi yüklemek için neden daha iyi olduğunu belirlemek gerekir.

Alçıpan birçok önemli avantajı vardır:

 • Bu hafif malzeme;
 • O (sadece bir gün yeter) yükleme sırasında çok fazla zaman harcamak gerekmez;
 • Alçıpan ucuz bir malzeme olduğu;
 • Görünüm zamanki maksimum duvarı benzer;
 • Gerekli tüm kablo tutmak için yeterli Alçıpan çerçevesinde;
 • Bu malzemenin duvarları çok iyi ses yalıtımı;
 • Yükleme su kullanımını gerektirmez sırasında, sırasıyla, kir çok azdır.

alçıpan İç duvarları bir çok avantaj varalçıpan İç duvarları bir çok avantaj var

ilk aşama, istenen malzemenin sayısını hesaplamak için. Basit olun. Gelecek bir duvardan yapacağı gösterimler odası, uzunluğunu ve yüksekliğini ölçmek için yeterlidir.

Aynı zamanda geleneksel bir şema üzerinde bir yaprak kağıt çizmek için önerildiği sonraki işareti ve bir kapı. Bundan başka, yüklenmiş ve alçıpan levhalar profilleri, ayarlamak için gereklidir. Yüklemeden önce her profil sızdırmazlık bandı kullanılarak yapıştırılmış olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu ek sızdırmazlık ve ses yalıtımı sağlar. Profiller Kullanmak istediğiniz yükleme sırasında da döner çekiç matkap kullanılarak ayarlanır ve rutin değildir ve dübel, çivi.


kapı alçı iç bölme duvarı

oda bölücü kurarken sadece yapamaz onsuz yandaki, hakkında önceden düşünmek gerekir. Kapı gibi planlı olmasa bile, bunun için bağlayıcı zorunlu olması ya da odanın başka bir yerine imkansız olacaktır. planı hazırlanırken, duvarlar üzerine unutulmamalıdır ve "gözle" Kapıyı yüklemek kalmamak kapı da, o rahatlık için gereklidir. modülleri monte edildikten sonra onların alçı panoları kapak gerekir.

O, orada da birkaç kuralları takip gereken her durumda olduğu gibi sayfaların her biri aynı bir dikey pozisyonda yüklü olduğunu bilmek önemlidir:

 • tabakalar arasındaki, 0.5 cm - - döşeme tavandan 1 cm'lik bir mesafe bırakılmalıdır kaynaktan 2 mm;
 • alçıpan "örtüşmeyi" (eklemler olmamalı) kurmayın;
 • Sen tarafları karşı karşıya dikkate almak gerekir, bunlar birbirine zıt yüklü yönlerini verilir.

Bu kurallara dayanarak, çok dikkatli alçıpan sayfaları yüklemek gerekir. vida ile sabitlenmiş Tablolar 25 mm'ye eşit olması gerekir. Onların profiline dik bükmek zorunda olduğunu belirtmekte fayda vardır. Tabii ki, biz alçıpan mantolama gelecek duvarın her iki tarafında yapılır anlamak gerekir.oda bir kapı ile iç duvarları planlanmaktadır Eğer uymuyor ki, alçıpan monte edilmelidiroda bir kapı ile iç duvarları planlanmaktadır Eğer uymuyor ki, alçıpan monte edilmelidir

bir tarafı tamamen kapalı olduğunda, özel bir ses geçirmez bir malzeme ile boşluğu doldurmak için gereklidir. Görünüşte bu sıkıştırılmış yün katmanları benzemektedir.

Bu tür bir malzeme, alçı panoların arasında boş alan olduğu bir düzeye ayarlanır. tüm malzeme serilir sonra, diğer taraftan alçıpan neredeyse bitmiş duvar yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, bu sıkıştırılmış gibi ses yalıtım malzemesi olarak alçıpan tabakanın iki tabaka arasına sıkıştırılmış.

alçıpan fotoğrafın iç duvarlarını nasıl Öneriler

kutlamak için çok erken alçıpan sayfaları yükledikten sonra, hala kirli işlerden birine orada bekliyor. İç duvarların mükemmellik için bir dizi eylem gerçekleştirmek için gereklidir.

Yani, aşağıdaki adımlar olacaktır:

 • sıvalı;
 • Sıva;
 • Taşlama.

Aralarındaki alçıpan eklemleri kurarken kaçınılmazdır. Bu nedenle, tüm eklem alçı macunu karışımı olmalıdır. Kapının her köşesi iyi muamele değil, bir delikli açı profili ile güçlendirilmelidir. Bu hatırlanmasında fayda vardır ki vida gerekir ayrıca macun her birinden tüm dikişler ve kap. duvar tamamen düz ve pürüzsüz olmalıdır.

Bir kez yüklü iç duvarlar taşlama, malzemeyi derz, macun sürecini yürütmek gerekirBir kez yüklü iç duvarlar taşlama, malzemeyi derz, macun sürecini yürütmek gerekir

Bir macun işlemi tamamlandıktan sonra, her yan duvar astar tedavi etmek gerekir. Bu kolay yüzey duvar dekorasyonu için macunu veya özel kumaş duvar kağıdı sağlamak için yapılır.

Primer tabaka yeterince kalın macun duvar olabilir ve bir veya iki saat, bir gün ve en az kuru tutmak gerekir sonra. Bütün duvarlar kapının köşelerinde de dahil olmak üzere, kurumaz sonra, enjeksiyon ve parlatma başlamak gerekir. Kendi elleriyle iyi yap, ya da özel cihazlar büyük ölçüde yüzeyine zarar verebilir.


Biz aksi takdirde kolayca hava yollarını tıkayabilir, enjeksiyon ve cilalama zaman bir maske kullanmak için önemli olduğunu unutmamak gerekir. Ortaya çıkan toz anında olmak vakum emmek, bu yüzden oda daha az kirlenmiş olacaktır gerekir. İç duvar hazır Tüm bu süreçler sonrasında Yani, onun dekorasyon başlatmak için sadece kalır.

Yangına dayanıklılık alçıpan bölme

Tabii, alçıpan bölme duvarları kurmadan önce sadece okumak ve alçıpan bölme yangına dayanım aynı şey tüm bulmak gerekir?

Genellikle, alçıpan cihaz oldukça basittir:

 • alçı;
 • Kristal-bağlı su kimyasal formül ile belirlenir;
 • Toprak;
 • Fiberglas.

Örneğin, tek bir tabaka 2 litre su kadar içerebilir. tabakalar içerdiği yüksek sıcaklıktaki su maruz kaldığında buhar olarak buharlaşmaya başlar.

Alçıpan bölme duvarlar, yanmaz, aynı zamanda ek ses yalıtımı sağlamakAlçıpan bölme duvarlar, yanmaz, aynı zamanda ek ses yalıtımı sağlamak


Ayrıca, kil ve fiberglas yeterince uzun yangına maruz kalan yapıların güç ve dayanıklılık sağlamalarına izin verir. Bütün bunlardan alçı böylece yangın durumunda yangına karşı koruma pasif tasarım derecesini sağlamak sonucuna varılabilir. Ama biz alçıpan inşaat hala nispeten uzun değil yangına dayanabilir, ancak unutmamalıyız. Pozlama süresi yangın yoğunluğu, aynı zamanda alçı pano dahil ek malzemeler bağlı olarak 20 ila 45 dakika arasında değişebilir.

Bu fazlalaştı alçı levhalar yardımı sadece kendi yük taşıyan duvarlarda kapsayacak şekilde ayrıca bölme duvarları ayarlayabilirsiniz, ancak edemez o. Bu ek ses yalıtımı ve yangın dayanımı binayı sağlayacaktır.

elleri ile alçı levha bölme iç oluşturun (video)

o iç duvarları yardımıyla, çıktı olarak, odanın tasarımını güncelleyebilirsiniz yanı sıra kılıf yaprak GCR örneğin, tüm duvarlar, yangın özellikleri ile bunu sağlamak. Bu yükleme, aşırı çaba ve maliyet gerektirmez. Daha sonra böyle güzellik bakmak bir zevk olduğunu ve daha sonra alçıpan yapımında bu tür oluşturmak için çıkıyor gibi çok zor değil.

Alçı iç duvarların Tasarımı (iç fotoğraf)

326118acb59dcc5c731802c0600a32c1037203peregorodka-iz-gipsokarton43771389089271dekorativni-paneli-pregrade-514597033687arki-mezhkomnatnyye-18-768x557Dekorativnye-mezhkomnatnye-Steny-iz-gipsokartonadvernoyproemizgipsokartona3foto12

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 14 = 23

Adblock
detector