5 sposobów, aby stworzyć przytulne oświetlenie w łazience z sufitów napinanych – nwhistorycourse.org

The BlogMontaż oświetlenia w łazience z sufitów napinanych jest najlepiej pozostawić profesjonalistomInstalacja oświetlenia w łazience z sufitów napinanych jest lepiej powierzyć professionalamSvet w łazience ma nie tylko estetyczną i dekoracyjną rolę, ale ma także wielofunkcyjną celowi. Aby to zrobić, należy ustawić różne produkty jasności i designerski hotel oświetleniowych. W tej konfiguracji, jasność oraz rodzaj oświetlenia jest organizowany na podstawie osobistych preferencji, powierzchni łazienkowych i cech technicznych pomieszczenia, w tym rodzaju powłok sufitowych.


Odpowiednie planowanie oświetlenia w łazience

Wysokiej jakości oświetlenie - jest wynikiem literat oświetlenia lokalizacji i prawidłowo dopasowana moc lampy w zależności od typu pokoju.

Organizacja łazienka schemat oświetlenia przedstawione w formie:

 1. Górne lub sufitowe oprawy oświetleniowe (punkt, obejmuje);
 2. Pracownik lub pomocniczego strefowego oświetleniowy (reflektorów, ścian sufitu);
 3. Niższa światło.

Jeśli w pomieszczeniu nierozwiniętych rozciągania sufitu światła są wybierane, biorąc pod uwagę właściwości techniczne folii PVCJeśli w pomieszczeniu nierozwiniętych rozciągania sufitu światła są wybierane, biorąc pod uwagę właściwości techniczne folii PVC

Oświetlenie dekoracyjne mogą być wykonywane jako podłoga reflektory na całym obwodzie. Jeśli w łazience wystrój jest w postaci kroków, nisz lub postumencie, lampy podłogowe podkreślają ich oryginalny.

Aby wybrać właściwą sprzętu oświetleniowego dla łazienki, warto zastanowić zalecanych norm oświetleniowych. Tak więc, zgodnie z normą ISO 8995 norma przestrzeń łazienka wymaga oświetlenie 200 luksów (w lx). Norma ta jest oparta na cechach technicznych łazience z widokiem na potrzeby człowieka, który opiera się na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Liczba ta zostanie podjęta w celu obliczenia mocy. Warto również rozważa opcję światła na metr kwadratowy powierzchni, mierzona w lumenów.


Dla małej łazience, oba parametry są równe. Aby określić moc lampy wymagany na metr kwadratowy powierzchni, istnieje szczególny wzór. Czy można użyć danych ze specjalnych tabel. Na przykład, 35-watowy halogen - odpowiada 670 lumenów. Biorąc pod uwagę standardowe 200lk = 200lm za metr kwadratowy wielkości wystarczającej do wielkości w łazience 3 metrów kwadratowych, ale jest niewystarczająca, jeśli wielkości więcej niż trzy.

Przy wyborze oświetlenia w pomieszczeniu trzeba poznać okolicę i żądaną moc oświetlenia wraz z zalecanymi normami.

Zasady wyboru lamp dla sufitów podwieszanych w łazience

Oprawa sufitowa do łazienki z systemami napięcia muszą być zaplanowane i oznaczyć przed zainstalowaniem samą podstawę konstrukcji naprężenia. Należy wziąć pod uwagę wszelkie oświetlenie stać Płótno naciągnięte na blejtram. Z powodu przegrzania, co może wynikać z trzonkiem odkształca rozpinany sufit. Dopuszczalna moc 40 wat dla folii z polichlorku winylu i tylko 60 watów na podłożu tkanki.Do sufitów systemów, biorąc pod uwagę możliwości techniczne do sufitów i normami ISO zestaw oprawy:

 • żarówki z 25 W, która jest równa około 200 lumenów;
 • lampy halogenowe z 42 watów - około 625 lm;
 • Fluorescencyjne żarówki w 40 watów - około 2000lm;
 • lamp LED 40-60 W - o 6000lm.

Lampy atmosferyczne mają strukturę wewnętrzną zamkniętą których dane hydrofoboweLampy atmosferyczne mają strukturę wewnętrzną zamkniętą których dane hydrofobowe

pokój kąpielowy ma wysoką wilgotność, co oznacza, że ​​każda instalacja elektryczna musi ją zapewnić. Uszczelnienie powlekania sufitu i podłogi, a wentylacyjne, - środki wspierające, przewidziane do tego celu miejscu.

System napinania montaż folii PVC jest jednym ze sposobów izolacji, która chroni pokój w powodzi powyżej.

Jednakże, lampami, które są zamontowane na samej sufitu mogą cierpieć z tego samego woda „z góry”. Dlatego lampy sufitowe w łazience powinny być wodoodporne sami. Identyfikacja takich lamp oznaczamy klasę IP.

Dla IP, w łazience jest identyfikowany:

 1. 0-3 jednostek - ochrona nie jest;
 2. Lampy 4 jednostki oznaczone są chronione przed odpryskami;
 3. 5-6 jednostek - dysze wodne są chronione;
 4. 7 jednostek - lampa wodoszczelne;
 5. 8 jednostek - uszczelnione lampy nieprzepuszczalne.

Lampy atmosferyczne ubezpieczone przed zwarciem, są mniej podatne na korozję naprężeniową i już nie zawieść.

Odpowiednie przyrządy do sufitu podwieszanego w łazience

W nowoczesnych wzorów przy użyciu opraw oświetleniowych na miejscu, w tym w łazience.


W sposobie mocowania punktowe wzory napinacza może być:

 • napowietrznych;
 • Zbudowany.

Wybierając oświetlenie w łazience, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kształt urządzenia, kołnierz siedzenia, która nie powinna być mniejsza niż 1 cm szerokości, potrzeby wentylacji i izolacjiWybierając oświetlenie w łazience, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kształt urządzenia, kołnierz siedzenia, która nie powinna być mniejsza niż 1 cm szerokości, potrzeby wentylacji i izolacji

uchwytów do mocowania na górze zachodzi na napięcie powierzchniowe wstęgi. W tego typu oświetlenia możliwe jest użycie wszystkich typów lamp. Montaż opraw wpuszczanych zaczyna aż napięcie internetowej, bezpośrednio na samym sufitem i końcowego montażu oświetlenia następuje po rozciąganiu całej konstrukcji stropu.

Korzyści z wbudowanym oświetleniem obejmują:


 1. Lampy szczelność, która jest znaczącym plusem dla łazienki;
 2. Aktualny popularne i duża liczba pomysłów ze zdjęciami wnętrz, wykorzystując wbudowany typ oświetlenia.

Idealna oświetlenie do sufitów podwieszonych: oświetlenie LED

Od wszystkich różnorodnych struktur oświetleniowych odpowiedniego napięcia, za najbardziej idealnym urządzeniu diody emitującej światło. Dioda umieszczona w bańce jest półprzewodnikiem, czyli urządzenie, w którym ze względu na złącza pn prądu elektrycznego przekształca się promieniowanie optyczne.

Zalety oświetlenia LED są następujące parametry:

 • Oszczędność energii na poziomie wysokim (najwyższy wszystkich lamp);
 • Długa żywotność;
 • Lampy sprawność;
 • Transformatory jakościowych, które chronią lampy w dostawie energii;
 • Panoramiczny oświetlenie, które nadaje się do małych łazienek.

Out oświetlenia LED można uznać za wysokie koszty własne lamy i dodatkowego wyposażenia do nich - transformatory i systemy wentylacyjneOut oświetlenia LED można uznać za wysokie koszty własne lamy i dodatkowego wyposażenia do nich - transformatory i systemy wentylacyjne

Diody LED są wykorzystywane do:

 1. reflektory;
 2. Taśmy LED (dyurolaytov).

Z dyurolaytov stworzony dekoracyjne dodatkowego oświetlenia, które mogą być wbudowane w system bardzo napinającego, na przykład wzdłuż obwodu łazience lub na obwodzie kąpieli bezpośrednio na terenie strefy. LED w takiej taśmie są reprezentowane w postaci białego koloru, zgodnie z zasadą, a jako kolorowe kwiatów. Główną funkcją takiego dodatkowego podświetlenia uważane jedynie dekoracji i utworzenie odpowiedniej atmosfery do łazienki.

Instalacja oświetlenia w łazience z pułapów (wideo)

Wybierz oświetlenie pomieszczeń z systemem napinania sufit nie jest trudne, jeśli zrozumieć strukturę konstrukcji sufitu stretch, poznania cech filmu, specyfika i dane bezpośrednio do żarówek pokój. Zdecydować się na sprawdzonej technologii oświetleniowej możliwe po analizie wszystkich parametrów.

Przykłady oświetlenia w łazience z pułapami (na zdjęciu wnętrza)

----natyazhnoj-Potolok-v-vannoj-komnate-foto-1m62fotografiyanatyazhnoi31386162138glyanecvannaya-6plitochnui-podvesnoi-potolok1-----natyazhnoi-Potolok-v-vannoi-komnate-korallovogo-TsvetaPotolok-v-vannoj-komnate-natyazhnoj --- preimushhestva-i osobennosti-3-vybora

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 6 = 2

Adblock
detector