4 önemli aşamaları: koridor ve koridorda onarım yapmak için nasıl – nwhistorycourse.org

The BlogKoridorun rejenerasyon olması gerektiğini hatırlamak gerekir sadece pratik değil aynı zamanda güzelKoridorun rejenerasyon değil sadece pratik değil, aynı zamanda dairede giriş holü ve bir koridor ile başlar birçok onarım krasivoyU gerektiğini hatırlamak gereklidir. Bu yerlerden bazıları - onarım son aşaması. Her iki şekilde de efendilerinin gözlerini memnun etmek uzun, verimli bir şekilde tamir edilmesi gerekir. Şimdi iyi, ama pahalı yapacak onarım, birçok ofisleri bulunmaktadır. Eğer kendi ellerini onarmaya karar verirsek, size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır yararlı öneriler sunuyoruz.


koridor onarımına başlanması halinde, koridorlar bazı türleri vardır

koridor ve koridorda tamir spesifik bir etki algoritmaya göre yapılmalıdır. Eğer bir kaotik bir şekilde bunu yaparsanız, zorluk ve sıkıntılardan çok tabi mümkündür. Örneğin, kattaki koridorda onarım başlar, tavan veya duvarlar tamir bulanık bir riski vardır. Onlar tavan tamir kirli alabilirsiniz, bu bir nokta duvarları olun.

onarım başlamadan önce, ilk olarak bir çalışma planı oluşturmak gerekir ve salon tasarımı ile düşünmekonarım başlamadan önce, ilk olarak bir çalışma planı oluşturmak gerekir ve salon tasarımı ile düşünmek

Buna dayanarak, apartmanlarda giriş holü ve koridor onarımında eylemlerin İdeal algoritma aşağıdaki gibi görünür:

 1. İlk adım tavan onarım ve aydınlatma tesisatının gerçekleştirilir. Bu aşamada çekin veya tavana asmak, sıva ve boya, bir ışık kaynağı asmak mümkündür.
 2. İkinci aşama - giriş holü ve fazla mobilya ve duvarların koridorun kurtuluş. koridorda duvarları Dekorasyon ve koridor dikkate salonda gerçeğini almalı - evdeki en kirli yerlerden biri.
 3. Üçüncü aşama - Zemin, parke döşeme, muşamba veya laminat onarımı.
 4. Dördüncü aşama - mobilya montaj.

Sıradan küçük bir dairede Onarım salonu ve koridor zaman ve para almaz. Tek şey bu tür bir oda türü gibi birçok faktörü dikkate almak gerekir.

Kruşçev ise salon bir kutu benzer. Bu oda tipi, modern binaları ve stalinkas vardır ve bu oda en basit boyutlarından dolayı onarmak için. Tipik olarak, bölge salonu kutuları, en fazla 5 m2 değildir çıkışları banyo, oturma odası ve bir yatak odası, bazen mutfak içermektedir. binanın tamir tek dezavantajı - mobilya montaj karmaşıklığı.


prefabrik evler için tipik giriş holü, koridor, - bir sonraki türü. koridor koridor genellikle dar ama uzun. Bu nedenle, doğru salonun bu tip alanı düzenlemek gerekir. bloğunda Kruşçev dar koridor mutfak ve banyolarda salon ve kola kapı boyunca uzanan koridorları, özel bir türüdür. Bir odadaki onarımlar nedeniyle mekanın darlığı ve mobilya alan küçük bir miktar zor olduğundan emin olun.

Nasıl dikkate odanın türünü alarak koridorda onarım yapmak için

küçük bir şeyse koridorda onarımları yapmak için, oldukça basit. Sen tavan ile başlamalıdır. Bir monte veya asma tavan yapmak veya eski badana olabilir. Renk, tavan beyaz bırakmak bir tutam, sen bu renk kare odada iyi görünecektir erimiş süt rengi kullanabilirsiniz iyidir, koridor tavan beyaz veya sütlü yapmak daha iyidir. Eğer tavan badana enerji tüketmek istemiyorsanız, asma tavan içinde uzmanlardan yardım isteyin. Çok kısa bir süre içinde koridorda ve koridorda güzel tavan alacak. küçük alanlarda değil çok sızdıran cüzdan olduğunu.

mobilya seçerken, tasarımcılar dikkate koridorda büyüklüğünü ve özelliklerini almaya tavsiyemobilya seçerken, tasarımcılar dikkate koridorda büyüklüğünü ve özelliklerini almaya tavsiyeTavan tamir başka bir sürümü - yansıtılmış tavan. Eğer bir giriş-salon-kutusu veya bölme varsa o uygundur. Bu seçenek nispeten yüksek tavanlı herhangi küçük kare odalar için uyacaktır.

Tasarım küçük boşluklar görsel alanı genişletmek gerekir. iyi duvarlarını süsleyen yok etmek.

çeşitli şekillerde duvarları vasıtasıyla boşluk genişletin:

 1. beyaz sıva ile duvarları Dekorasyon, ev konforu koridor ve koridorda duvarlarının bir açık bej rengi verecektir.
 2. koridorda duvar renk ve koridor, farklı dokular duvar kağıdı veya boya farklı bir renk, bir düz ya da renk arasında keskin bir geçiş kullanımını değiştirme.
 3. boşluğu bölmek için kemerleri veya bölme kullanılması. alanının genişletilmesine en pahalı ve karmaşık bir yol.

renk vasıtasıyla alanının genişletilmesi dikkate bazı nüansları almalıdır. Kontrast duvar kesinlikle olması bütünü sakıncası gerekir, bu salonun girişinde görülecek vardır. küçük aksan olarak, küçük bir alanda izin çok koyu renkler kullanma.

Örnek onarım koridoru Krusçov

İşte Kruşçev tipik dairede koridor, "Nora" içinde tamir örneğidir. Onarım Bu tür kendi ellerini yapmak oldukça mümkündür. Sadece birkaç sırlarını bilmek gerekir. ilk şey bilmek - vizon ile koridorlar duvarlar ve kemerler müsamaha göstermeyecektir. Bunlar önemli ölçüde boşluk azaltacaktır, zaten düşük tavan azaltacaktır.

Parlak giriş holleri duvar ideal duvarları Dekorasyon küçük boyutluParlak giriş holleri duvar ideal duvarları Dekorasyon küçük boyutlu

ışık dar koridor tamiri için tarafların yöntemini kullanmak gereklidir. geçimini çıkar ışık yönünü belirleyin.

Bu güneydoğu, güney, güney-batı yönü ise aşağıdaki gibi tasarım sağlayabilir:

 • mutfak bir dalı, bir banyo tavan kirişi özel fatura koyu renk ile ayrılabilir;
 • mutfak eşyaları çıkarmak mutfağa açılan koridorun uzunluğu;
 • Renk göre sınırla koridor bölmek: koyu çıkışında yakın koymak, çakmak - oturma odasında daha yakın;
 • depolama alanı olarak, askı kullanabilirsiniz.

koridorda bu tip parlak görünüyordu için, mutfak tonu koridorda hafif yapılabilir. Böylece koridor ve mutfak tasarımı farklı olabilir.


Euro koridor onarımını yapmak nasıl

Banyoda ve daire diğer bölgelerinde, koridorda Euro onarımları yapmak mümkündür. Tamamen yenilenmiş ev profesyonellerin eline vermek tercih edilir, ama kendi başlarına yapmaya karar verdik eğer, daha hafif malzemeler tercih edilmelidir. duvarlardan gerekli EUR boşluğunu başlatın.

koridor için yıkanabilir duvar kağıdı seçmek en iyisidirkoridor için yıkanabilir duvar kağıdı seçmek en iyisidir

Bu duvar kağıdı, pürüzsüz bir yüzey için onları önceden hazırlamak duvarları çizmek için en iyisidir. koridor ve koridor beri - apartmanda kirli yerlerden ikisinin, duvar kağıdı seçimi uygun olmalıdır.

Duvar kağıdı aşağıdaki türde Fit:

 • Boyama için duvar kağıdı;
 • duvar kağıdı Dokumasız;
 • Yıkanabilir duvar kağıdı.

duvar kağıdı ikinci tip tercih vermelidir. Yukarıdaki malzemelerin MDF veya laminat kullanılarak lambriler kullanılabilir yanı sıra. Böyle bir yöntem genellikle ofis alanı için kullanılır.


Biz onarım banyo ve elleriyle koridorda yapmak

biz tamir banyosu ve koridor ne yapıyorsun? banyo ve dernekler nedeniyle salonun küçük alanını genişletmek için.

Küçük koridor, genellikle boşluk kaplamak vermemek için, mobilya minimum düzeyde müjdelediKüçük koridor, genellikle boşluk kaplamak vermemek için, mobilya minimum düzeyde müjdeledi

Bu genişlemenin temel kuralları:

 • Açık renkler;
 • Ekstra aksesuar minimum;
 • mobilya ve duvar kağıdı Sigara işaretleme.

Nasıl ekstra alan kullanılır? O geniş, yüksek komidin veya küçük masa koymak önerilir. Küçük bir dekorasyon olarak, bir resim veya çiçek vazo kullanabilirsiniz.

bir apartmanda koridorun tamiri: ne aramak için

koridor ve koridorda onarımını yapmak için, zemin kaplamaları dahil tüm detaylar, dikkat etmek gereklidir.

Ne koridor ve koridorda zemin için önerilir:

 • karo;
 • parke;
 • Linolyum.

koridor ve koridorun yenilenme içinde özel önem, uzmanlar zemin kaplama ve zemin döşemesinin seçimine ödeme tavsiyekoridor ve koridorun yenilenme içinde özel önem, uzmanlar zemin kaplama ve zemin döşemesinin seçimine ödeme tavsiye

işe yaramaz laminat yardımıyla zemini onarın. o koridor ve koridorun bağlamında, zemin bitirmek için ucuz yolu olsa da, o uzun sunulmaz. Laminat parke - Bu, aslında, suyla ilk temas en iyi durumda, şişer (koridor ve koridorda oldukça muhtemeldir) ve kağıt, bir yıl sonra zemin tekrar değiştirilmesi gerekecektir edilmektedir.

koridor ve koridor ya da muşamba döşeme tahtasını kullanmak daha iyidir nedeni budur. Yeni muşamba kaplama üzerinde para harcamak istemiyor musunuz? döşemeyi kullanın. O hızla yıkanıp ve koridorda sadece mükemmel görünüyor.

koridor ve koridor için duvar kağıdı satın alırken, vinil duvar kağıdı bak. Onlar iyice yıkanır, böylece kirli onların şansa korkmayacağım. evcil vardır daireler için idealdir. Ayrıca, bunlar, aynı zamanda PVC kaplama kullanılabilir. İlginç resim de dolayısıyla onlar da yıkanabilir su geçirmez bir film ile korunacaktır.

Köpüklü vinil uzun ömürlü duvar var isteyenler için uygundur. Bu duvar kağıtları mekanik hasarlara korkmayan, çok uzun ve maliyetle öldü. Tamir için İnşaat malzemeleri - Ciddi uygun renkler, duvar kağıdı ve döşeme dalmak için bir fırsattır. Eğer kendi yeteneklerine inanmıyorsanız, profesyonel danışın. tüketiciler tarafından güvenilen sadece yüksek kalitede onarım ve kanıtlanmış malzemeler kullanın. uygunsuz inşaat malzemeleri para ve gürültüsünden çok maliyetli olabilir çünkü, deneyimli tamirci yardım alınması gereken korkmayın.

Tamir salonu (video)

koridorda Onarım ve biz beceriyle konuyu yaklaşmak eğer koridor, sade ve zevkli bir olabilir. profesyonel yardım isteyin ve onu tamir kurtarmak için açılmıyor unutmayın. Burada, başka hiçbir yerde "cimri iki kez öder." Büyük bir deyişi işleri Yani, onarım kaydedilebilir nerede için görünmüyor. onarımlar önce tüm hesaplayın ve onların yetenekleriyle ilişkilidir.

apartmanda Tasarım ve salonun onarımı (iç fotoğraf)

089fbdebd73950XL0010004368-32828-17704f8f6d03ca57c7d8414b3d667dda5b2674-173989

Leave a Comment

Your email address will not be published.

30 + = 38

Adblock
detector