Złożenie OSB sufit z rękami

Złożenie OSB sufit z rękami

12 October 2017Główne zalety OSB poszycie z płyt sufitowych - niezawodność, niskie koszty, atrakcyjny wygląd (drewno)Główne zalety okładziny z płyt sufitowych OSB - niezawodność, niskie koszty, atrakcyjny wygląd (drewno) płyty OSB, wśród różnych materiałów do złożenia suficie, dość nowy materiał. OSB zaczęli używać niedawno, ale materiał już zyskał popularność. Jak wykonać plik sufitu za pomocą RSD?


OSB sufitowa: grubość zmienność

Najlepszym rozwiązaniem - 1,5-2 cm. Zależy to także od materiału, z którego jest wykonana, a sufit, czy oddzielną warstwę zamontowanej najlepszych materiałów termoizolacyjnych (lub izolacji, włókna bazaltowe).

Sama płyta jest daleki od najlepszej wydajności w zakresie ochrony pomieszczeń przed zimnem. Jednakże, jest odporny na działanie wilgoci. W związku z tym możliwe jest, aby zatrzymać się na wybór najbardziej subtelnych odmianach.

Jeśli górna jest zamontowany dodatkowy wykańczającej Płyty OSB grubość może nawet mniej niż 0,5 cm, chociaż takie sprzedaży są niezwykle rzadko.

Wiążących drewno OSB sufit płyta może być wykonana o grubości 0,5 do 3 cmWiążących drewno OSB sufit płyta może być wykonana o grubości 0,5 do 3 cm

Wady cienkie płyty OSB-:


 • Słaba odporność na wilgoć;
 • możliwe najniższe obciążenie krytyczne;
 • nie nadają się do wanny, w której wilgoć jest stale wzrastała;
 • nie nadaje się, jeśli planują również podmontownego kierunkowych lamp lub innych urządzeń oświetleniowych do zabudowy.

Jak hem OSB sufit własne ręce

Hem sufit OSB własne ręce po prostu. Jak będzie użycie wkrętów lub gwoździ cieczy (którą można zastąpić klejem poliuretanowym) jako podstawowego elementu mocującego. z litego drewna pre-treat nie jest konieczne.

Chociaż, jeśli ich instalacja planowana jest do produkcji w miejscu pracy, zaleca się, aby nadal wykonywać pompki leczenia, aby zapobiec występowaniu zgnilizny, pleśni, owadów spoiwa obrażeń. Do tych celów najczęściej podejście i olej lniany, lub rozpuszczalników z mieszaniny do mebli. Gruntowanie jest zwykle zalecane w kilku warstwach, dzięki czemu każdy z nich do wyschnięcia.

Jak zrobić plik sufitu, jeśli planujesz dużego poziomu na poziom? Zaleca się zamontowanie metalowa rama z profili aluminiowych (listewki) i mocowane na niej już na płytce pożądanego poziomu z góry określony wcięcia.Aby wyrównać profile, które są zamocowane na obwodzie (czyli profil, który jest już ułożona na ścianie) nie jest zalecane, ponieważ dopuszczalne obciążenie mechaniczne na OSB jest stosunkowo wysoki. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia szerokość pomieszczeniu 3 albo więcej metrów czasu wymaganego do wyginania.

Do złożenia sufit płyty OSB swoje ręce, trzeba śruby lub gwoździe ciekłychDo złożenia sufit płyty OSB swoje ręce, trzeba śruby lub gwoździe ciekłych

Co to wszystko top może być gotowy? Najpopularniejsze opcje:

 • ciecz tapety;
 • Farba na bazie wody;
 • dekoracyjny tynk;
 • Płyty gipsowe;
 • Płyty z pianki.

I można całkowicie zrezygnować z okładziny i pozostawienie otwartej lakierowanej płyty OSB. Jednak ta opcja jest mało prawdopodobne, aby wyglądać atrakcyjnie w dzielnicy mieszkalnej, nie wspominając o mieszkanie.

Wskazówki, jak rozwiązać OSB sufitowy

Dołączyć do podstawy sufit płyty OSB drewna najlepiej na podłoże samoprzylepnej lub za pomocą śruby z wgłębieniami nakrętki (minimalna grubość). Najczęściej jest to załóg konserwacji używać płynnych paznokcie. Tuż przed konieczne jest przykleić podstawę szorstkiej sufitu, aby całkowicie oczyścić starą wykończenie. Ideal - za pomocą strumienia pary. Ze można go łatwo usunąć nawet ułatwiać usuwanie, stare farby na cementu.

Osłona może być zamocowane i za pomocą następujących metod:

 • profil metalowy (silnik przykład wykonania);
 • do kotwy lub kołków;
 • dekoracyjnych gzymsy (desek są po prostu włożony do szczeliny, a następnie przechowywane w sposób);

Obudowa może być przymocowana do drewnianej listwy (rozpatrywanym najlepszy, gdyż pozwala na montaż i warstwą termoizolacyjną, i puste przestrzenie między belkami dodać dźwiękoszczelny)Obudowa może być przymocowana do drewnianej listwy (rozpatrywanym najlepszy, gdyż pozwala na montaż i warstwą termoizolacyjną, i puste przestrzenie między belkami dodać dźwiękoszczelny)

Która opcja do wyboru dla konkretnego domu? To zależy wyłącznie od Twoich możliwości finansowych.


Ideal - profil lub drewnianej skrzyni. Ale nikt nie przestaje trzymać każdą płytkę na kołek (drewno). Tylko kilka miejsc wymagają takie zmiany, z wyjątkiem pomieszczeń przemysłowych.

Jak zainstalować OSB sufitowy

Bezpośrednio przed montażem należy zmierzyć powierzchnię sufitu, na które zostaną określone i piec drewna. Średnia szerokość każdej płyty OSB - 1,5 lub 2 m. Cięcie powinno być wykonywane tylko w ostateczności. Jeśli instalacja jest w skrzyni, konieczne jest wzmocnienie desek ułożonych prostopadle do belek. To znaczy, jeśli są one przechowywane w szerokości, RSD jest stała długość.

Najważniejsze - aby uniknąć tych opcji, gdy szwy i listwy zamontowane już sufit podwieszany są takie same.

deski do krojenia OSB należy wykonywać tylko w ostateczności. Byłoby lepiej, jeśli materiał nie jest naruszona strukturadeski do krojenia OSB należy wykonywać tylko w ostateczności. Byłoby lepiej, jeśli materiał nie jest naruszona struktura

Dla szybszego montażu i może być stosowany na wszystkich:

 • Pistolet ciśnienia;
 • stipler konstrukcja (z mocnymi pasami, które przenikają do głębokości co najmniej 1 centymetr przez OSB);
 • nity, kołki rozporowe.

Jeśli używasz zszywacz, należy pamiętać, że długość klipów musi odpowiadać grubości płyt OSB z dodatkiem 1st centymetrów.


Sufit z płyt OSB i wystroju: opcje

Dekorowanie dla OSB mogą być używane podobna do tej stosowanej dla wszystkich drewnopochodnych. Optymalne - barwienie lub gipsu (o ewentualnej powłoki bazowej). Byłyby zakazane i tapety winylowe, należy wziąć pod uwagę tylko RSD teksturowania.

Może być używany i płytki piankowe z gwintem. Generalnie można zamontować na lepkiej lakierem podstawa tokarki - będzie to zupełnie wystarczy.

Jeśli używasz tynki dekoracyjne, należy dać pierwszeństwo tym, który należy do klasy ulgi kitu. Są niedrogie, a wybór na rynku konsumenckim - jest bardzo duże.

Płyty MDF - tanich i bardzo atrakcyjnym materiałem do podsufitki, która jest doskonała substytut OSBPłyty MDF - tanich i bardzo atrakcyjnym materiałem do podsufitki, która jest doskonała substytut OSB

Ogółem o ukończeniu Zaleca się stosowanie następujących materiałów (w podanej kolejności):

 • Płyty MDF
 • polistyren i ich pochodne;
 • tynki ozdobne cienkowarstwowa;
 • Powłoka typu „wielokolorowe”;
 • naciągania folii;
 • cieczy lub włókniny tapety;
 • farby na bazie wody (choć dopuszczalne jako nakładanie farby „gumy”).

Lepszym wyborem powierzyć profesjonalnego projektanta, który zajmuje na mecie z już ustalonego wystroju konkretnego pomieszczenia.

Czy OSB wiarygodne? W zasadzie są one gorszej trwałości i płyt gipsowo-kartonowych i tworzyw sztucznych. Ale z należytą starannością (primera co najmniej raz na 5 lat) będą trwać znacznie więcej niż kilkanaście lat. Jeszcze trzeba wspomnieć, że w OSB ma wosku lub parafiny, są jak gąbka do absorpcji i neutralizacji zapachów. Dlatego są one zalecane do mocowania, na przykład w kuchni.

Montaż płyt sufitowych OSB (wideo)

Całkowity montaż płyt OSB na sufit z rękami - dość proste zadanie, z którym obsłużyć nawet tych, którzy są daleko od budowy obiektów i nawet nie trzymał w ręku młotek. I last but not least - zepsuć ten materiał sufit nie działa. Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja, gdy panele drewnopochodne zamontowany na metalowej listwy lub profilu, ale nie będzie to trudne do zrozumienia. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

map