Zalecenia i Porady: Jak wybrać tapetę do wystroju domu

Zalecenia i Porady: Jak wybrać tapetę do wystroju domu

12 October 2017Wybór tapet jest ważnym etapem w naprawie mieszkania, a to determinuje wnętrza i komfort w pomieszczeniuWybór tapet jest ważnym etapem w naprawie mieszkania, a to determinuje wnętrza i komfort komnatyVybor tapety - najważniejsza część remontu mieszkania. Że tapeta tworzyć wnętrza i atmosferę w pomieszczeniu może zwiększyć przestrzeń wizualnie sprawiają, że pokój lżejsze. Przy wyborze materiałów wykończeniowych trzeba skupić się na pozostałych obiektów projektowych, takich jak meble i zasłony, a także śledzić najnowsze trendy w modzie. Więc jak można określić teksturę, kolor i wzór na tapecie, bo w tej chwili na rynku budowlanym jest ogromny zakres różni się wyglądem i ceną tapetę. Szczegóły wyborze materiałów wykończeniowych - w tym artykule.


Co lepiej wybrać tapetę w 2017 roku

Na wstępie należy zauważyć, że kalendarz Wschodniej, 2017 to rok małpy, a następnie w modzie jasne kolory: pomarańczowy, czerwony, żółty. Jednak niewiele osób korzysta z tego rodzaju żywe kolory tapet we wnętrzu, to lepiej, aby połączyć je ze zwykłymi siebie kolorze światła, lub wybrać odcienie, które nie męczy oczu źle.

Również popularne są tapety z różnych wzorów tematycznych, takich jak znaki azjatyckich, a także rysunków roślin, winorośli, bambus.

Do sypialni, można wybrać tapetę stonowane światło monochromatyczne kolory, tapety pokleit w salonie z dużymi abstrakcyjnych wzorów.

W 2016 roku, uważany za modne tapety jasne i żywe kolory, a także z abstrakcyjnych wzorcówW 2016 roku, uważany za modne tapety jasne i żywe kolory, a także z abstrakcyjnych wzorców

Ogólnie można powiedzieć, że 2017 jest lepiej kupić tapetę jasnych i bogatych kolorach są również dobre tapety w pastelowych kolorach, z abstrakcyjnych wzorów i tematycznych.


Największy efekt jest dla apartamentów z jedną sypialnią, jak również duże obszary mają kolor kolory, w tym seledyn, wenge, fuksja, kawa z mlekiem i innych odcieniach kawy, khaki, wszystkie odcienie zieleni, Szmaragd tapetę.

Wybór tapety w pokoju: stworzenie wnętrza

Najważniejszą częścią wnętrza pokoju śmiało można nazwać tapetę, ponieważ zapewniają one komfort i atmosferę pomieszczenia. Konieczne jest określenie meble wybrać idealną konsystencję i kolor tapety lub kontrast akcesoria i wykończenia będzie oczywiste, sytuacja jest absurdalna.

Podczas zakupu tapety trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, na przykład, mały pokój jest lepszy do dekoracji światła tapety, które pomogą wizualnie zwiększyć przestrzeń.Dobrym rozwiązaniem jest również tapety z pionowymi paskami i cekinami, ale także zwiększyć pokoju.

Jasne tapety z drobnym wzorem lub pionowych pasków i cekinów wizualnie zwiększyć przestrzeń małego pokoju. Tapety z dużym wzorem nadaje się do dużych pomieszczeńJasne tapety z drobnym wzorem lub pionowych pasków i cekinów wizualnie zwiększyć przestrzeń małego pokoju. Tapety z dużym wzorem nadaje się do dużych pomieszczeń

Duże wzory sprzeczne wizualnie zmniejszyć pokój, więc jeśli zakończyć ściany i kolorowych materiałów, to tylko w przestronnej sali. Grzywny wzór jest dobrze nadaje się dla małych mieszkań i pokoi. Tapeta z pomocą wzorca nieprawidłowości ukryj powierzchni, wizualnie wyrównać ścianę.

Kolory i odcienie

 1. Ciemny klej do tapet potrzebne tylko w pomieszczeniach z odpowiednim oświetleniem.
 2. W pomieszczeniach o słabym oświetleniu lepiej powiesić tapety w ciepłych kolorach, ale w pokoju z widokiem na południe, to lepiej pokleit tapety chłodne kolory.
 3. Stały się modne i oczekiwanej połączenia stref, na przykład w pokoju jadalnym przycinać w różnorodny tapetę, lecz bezpośrednio w zwykłym kuchni.
 4. Dziedzina mycie można wyróżnić tapety z dużego obrazu, pozostała przestrzeń tapetą cichych dźwięków.
 5. wyobraźnia nie jest ograniczona w salonie, można łączyć różne tekstury, użyj matowe i błyszczące tapety, alternatywne różne kolory tego samego tapetę.

W pomieszczeniach o słabym oświetleniu trzeba przykleić tapety odcieni światła. Obecnie bardzo popularne zagospodarowania odbiór i łączenie tapetyW pomieszczeniach o słabym oświetleniu trzeba przykleić tapety odcieni światła. Obecnie bardzo popularne zagospodarowania odbiór i łączenie tapety

Na ścianie za sofą mogą być wykończone fototapet. Najważniejsze - aby zakończyć wygląd wnętrza, a jego oczy nie są olśniony bogactwem kolorów, wszystko powinno być z umiarem. Meble powinny być również połączona z tapety do salonu z drogie meble lepiej jest wybrać tapetę spokój czekoladę matowe lub beżowe odcienie, aby stworzyć komfort.

Jako wskazówkę dodamy, że wybór musi być zgodnie z określonymi parametrami, biorąc pod uwagę kolor laminatu (linoleum, płytek) i zasłonami. Dobrze wyglądać tapety Tiffany babki i cytryny kolorowane. muszą być one wykonane płynne przejście. Aby to zrobić, należy wybrać kolory „kość słoniowa”, a także terakota, krem, koral, cappuccino, kakao i szampański kolor.

Producenci zalecają stosowanie złotym kolorze. Ivory Apple - może tkwić po stronie północnej.

Wybór tapety do dekoracji kolorach, a ich wybór dla wnętrza

Kolorowe wpływa na postrzeganie pokoju. Na przykład kolor czerwony wzmacnia apetyt w sypialni czerwonego i niebieskiego może być denerwujące, więc dla tych pokoi jest lepiej wybrać spokojnych odcieniach beżu.

Nie zapomnij o klasycznym połączeniu czerni i bieli, rozwiązanie to zawsze wygląda stylowo i pasuje do każdego wystroju wnętrza.

tapety sypialnia użyciem jasnych kolorach. Połączenie czerni i bieli jest zawsze elegancki i odpowiedni dla wszystkich stylówtapety sypialnia użyciem jasnych kolorach. Połączenie czerni i bieli jest zawsze elegancki i odpowiedni dla wszystkich stylów


Jasne kolory rozszerzyć przestrzeń, ciemny odwrotnie. Pulpit chłodne kolory muszą być przyklejone do sali jasne, jasne tapety w pokojach z niewystarczającego oświetlenia.

Do pokoju dziecka jest lepiej wybrać miękkie pastelowe kolory, takie jak różowy nadaje się do sypialni dziewczynek, miękki niebieski dla chłopca. Kuchnia jest lepiej połączyć jasne kolory ze spokojem, takich jak czerwony szafki są lepiej pozycjonowane w kuchni z jasnego tapetę.

Kolor podłogi nie powinny komponować się z kolorem tapety, należy również zwrócić uwagę na tekstury tapety, matowych i błyszczących materiałach tych samych kolorach wyglądają inaczej i stworzyć inną atmosferę.

Wybór tapety z kolorem mebli

Jeśli meble są zakupione, to powinien być wybrany z określonego zakresu kolorów. pokój dzienny z drogich mebli jest lepiej wybrać tapetę kojący bogatych kolorach, takich jak czekolada, krem, beż, bordo.

Dla tony lekkie meble można kupić tapetę żywe kolory lub tapety z wzorem do pokoju nie wydaje się zbyt ponura.

Tapety powinny być połączone z mebli w pokoju, ale nie być jeden odcień i kolorTapety powinny być połączone z mebli w pokoju, ale nie być jeden odcień i kolor


Do mebli tapicerowanych z kombinacji można wkleić samą tapetę, na przykład, trzy ściany zdobią tapety w trybie monochromatycznym i jedna ściana w paski lub wzorzyste pasuje do tapicerki lub poduszki.

Meblowy współczesnej odpowiedniej tapety z abstrakcyjnymi wzorami i klasycznymi paskami, klasyczny typ mebli wymaga tradycyjne wzory tapety z małych i spokojnych barwach.

Jak wybrać tapetę

Na tle tapety wygląda dobrze jeden ton jasne meble o nietypowej konstrukcji. W sypialni tapetę można wybrać pościel, nocne ściana ozdobić inną tapetę, aby pasowały do ​​zasłon lub innych akcesoriów.

Istnieje kilka podkreśla w wyborze tapety:

 1. Zrobić układ pokoju, aby zobaczyć, jakie kolory powinny być prowadzone.
 2. Know-oświetlonym pokoju, który jest również łatwiejszy do wyboru kolorów.
 3. Wybierz meble do wyboru tapety, lub odwrotnie, z grubsza wyobrazić sytuację.

Na wybór tapet stanowiły oświetlonym pomieszczeniu, co meble zostaną zainstalowane i wzorowym ustawienie saliNa wybór tapet stanowiły oświetlonym pomieszczeniu, co meble zostaną zainstalowane i wzorowym ustawienie sali

Na słabym oświetleniu i małych pokojami jasne tapety, inaczej - ciemności.

Duży wybór tapet: jak nie zgubić się w szerokim zakresie

W tej chwili na rynku materiałów wykończeniowych oferuje szeroką gamę różnych tapet.

Można je podzielić na:

 • papier;
 • tekstylia;
 • winyl;
 • runo;
 • ciekłej;
 • Z włókna szklanego.

Papier jest najczęstszą i najtańszym rozwiązaniem. Są one trudne do klejenia, jest prawdopodobne, powstawanie pęcherzy, nie mogą być myte i łatwe do złamania. Wady dość dużo, ale to jest najtańszym rodzajem tapety, skleić je lepiej w sypialni lub salonie.

tapety tekstylne są dość drogie, ale wygląda dużo schludniej i posiadają izolację termiczną.

Jednak oni nie lubią wodę i szybko stają się brudne jako odpowiedniki papierowych. Włókienniczej klej jest najlepszy w biurze lub salonie.

Obecnie materiały budowlane przechowuje duży wybór tapet, takich jak: włókniny, papier, płyn, tekstylia i włókna szklanegoObecnie materiały budowlane przechowuje duży wybór tapet, takich jak: włókniny, papier, płyn, tekstylia i włókna szklanego

Tapety winylowe są bardziej praktyczne, mogą być mokre. Mają też dość wysoką wytrzymałość, wyglądają ładne i jasne. Winylowe rodzaje kleju do tapet może być bezpiecznie w kuchni. Tapety winylowe mogą być specjalny rodzaj kleju w łazience, są one odporne na wodę.

Włókniny Tapeta nie rozdziera, mają wysoką izolację cieplną. Ta tapeta mogą być malowane, a także winyl, a także łatwy do klejenia.

Płynne Tapety wygląda niezwykłe, są płynne, który przypomina plaster. Tego rodzaju tapety ma wysoki poziom hałasu i izolację cieplną, można je myć. Pozwalają ukryć nierówności ścian, najlepiej jest użyć płynnego tapetę w korytarzu.

Włókno szklane jest bardzo praktyczny, trzymane malowanie, na nich można zastosować do tynku. Są odporne na wodę i odkształcenia, mogą być wykorzystane w trakcie prac wykończeniowych w kuchni iw łazience.

Tapety miętowy kolor: gdzie i jak najlepiej wykorzystać

Mint - bardzo modny kolor, służy podkreślić styl pomieszczenia, w tym samym czasie relaksuje i wygląda świeżo. Pomieszczenie, wykonane w odcieniach mięty, nie wymaga dodatkowych akcesoriów, optycznie powiększa pomieszczenie i sprawiają, że zapalniczki.

Użyj tapety miętowy kolor może być w każdym pomieszczeniu:

 1. W salonie, podkreślają nowoczesne wnętrza w sypialni doda spokój i wprowadzi jasne akcenty w kuchni.
 2. Tapety mogą uczestniczyć w różnorodnych wzorów i wzorów, takich jak klasyczny design pomieszczenia idealnie nadaje tapety z wzorami złota.
 3. kolory mięty odpowiednie dla każdego meble, czy to jasne, nowoczesne meble i meble w stylu klasycznym.

kolor miętowy rozluźnia i podkreśla wnętrze pokoju, powiększa przestrzeń i sprawia, że ​​jest lżejszykolor miętowy rozluźnia i podkreśla wnętrze pokoju, powiększa przestrzeń i sprawia, że ​​jest lżejszy

Jest to na pewno powiedzieć, że kolory tapety miętowe nadają się do każdego pomieszczenia i wystroju wnętrz.

Tapety oliwkowy kolor we wnętrzu

Olive - spokojny kolor najlepiej nadaje się do sypialni. Najlepiej jest powiesić tapety że kolor w pokoju z meblami w kolorze jasnym, że pomaga się zrelaksować i odprężyć.

W kuchni, oliwkowy może wspierać apetyt, tapetą, że kolor w połączeniu z zarówno ciemne i jasne meble.

Tapety kolory oliwkowe ciemniejszego pomieszczenia, i są stosowane w dużych pomieszczeniach, jak również kolor relaksuje i powoduje apetytTapety kolory oliwkowe ciemniejszego pomieszczenia, i są stosowane w dużych pomieszczeniach, jak również kolor relaksuje i powoduje apetyt

Jednak ten kolor jest wizualnie sprawiają, że pokój ciemniejszy i mniejszy, więc najlepiej jest użyć go w przestronnych sypialniach i pokojach dziennych.

Pistacjowy kolor tapety

Kolory Tapeta pistacjowy wyglądać drogie i stylowe, ale najlepiej jest je naprzemiennie z brązowymi paskami. Najlepszy ze wszystkich, ten kolor wygląda w kuchni, to całkiem spokojny i naturalny, dobrze łączy się z mebli kuchennych i beżu.

Kolor pistacjowy skutecznie połączona z meblami ciemne drewno i łączenie kolorów tapetę można na przemian z tapety na szaro i bieli.

Tapeta pistacjowy kolorze pasować do mebli beżowyTapeta pistacjowy kolorze pasować do mebli beżowy

Plus pistacjowy tapeta jest ich lekkość, nadają się do każdego wnętrza i zawsze wygląda fajnie.

Jak wybrać tapetę w pokoju (wideo)

Podsumowując, można powiedzieć, że najważniejsze, że tapeta z innymi elementami wnętrza tworzą spójnego środowiska. Tapeta powinna stanowić kompletny projekt, stworzyć komfort i styl. Wybierz tapeta powinna być wielkości i jasności pomieszczenia, nie zapomnij o meblach, powinno być połączone z tapety. Nie jest konieczne, aby połączyć się jasne meble z jasnego tapety, pokój nie powinien być przeciążony. W ogóle, wybrana tapeta jest całkiem proste, wystarczy dać tym przypadku trochę czasu.

Tapeta we wnętrzu mieszkania (foto)

3 4 2 5 7 8 9 6 10 11

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − 55 =

map