Zalecenia dotyczące sposobu wybrać tapetę do pokoju - główne zasady i opcje

Zalecenia dotyczące sposobu wybrać tapetę do pokoju – główne zasady i opcje

12 October 2017Sala jest głównym łazienka, która posiadała prawie cały czas z rodziną i gośćmi, więc tapeta powinna stworzyć ciekawą i ciche wnętrzeHall jest głównym łazienka, która posiadała prawie cały czas z rodziną i gośćmi, więc tapeta powinna stworzyć ciekawą i ciche wnętrze pokoju lub salonu - to jest główny pokój w domu, miejsce, w którym najbardziej intensywna komunikacja. Zdarza się również, że hala w ciągu dnia działa jako czacie, aw nocy staje się sypialnia (na przykład w przypadku jednopokojowym mieszkaniu). Ponadto hala może łączyć jadalnię dysponuje salą gier, badania, itd.


Co wybrać tapety do pokoju: podstawowe zasady

Dlatego wnętrze sali i tapety, jako integralną część, należy stworzyć komfortowe, przytulne i eleganckie dla rodziny i gości.

Bardzo ważne jest, że wnętrze rozwiązanie hali zgodne z następującymi zasadami:

 • Wygodne dla wszystkich;
 • Miły dla wszystkich;
 • Praktyczne.

Tapety na sali powinien być praktyczny i stworzyć przyjemną atmosferęTapety na sali powinien być praktyczny i stworzyć przyjemną atmosferę

Należy zauważyć, że tapeta w pokoju, też muszą być zgodne z tymi zasadami i sprawiają, że pokój piękny, wygodny i elegancki.


Tapeta na sali są integralną częścią rozwiązania kolorów, który integruje wszystkie elementy wnętrza pomieszczenia - meble, dekoracje, tekstylia, roślin, etc. - w jednym urządzeniu.

Jak wybrać tapetę do hali: podstawowe wzory kolorów i liczb

Jak wspomniano powyżej, tapety - to część koloru wewnętrznych rozwiązań pokojowej. Że kolorystyka wpływa na nasz nastrój, tworząc pewną atmosferę - uspokajający, dynamiczne, lub odwrotnie, opresyjny. Oprócz komponentu emocjonalnego, który bezpośrednio wpływa na procesy myślowe, kolor pozwala również na zmianę wizualną percepcję przestrzeni - zrobić mały pokój wizualnie bardziej lub, wręcz przeciwnie, jakby wizualnie zmniejszyć nadmiernie duży pokój.

Kolorystyka pokoju powinna zawierać nie więcej niż 2-3 kolory jak bogactwo kolorów męczącej psychikę.

Do pokoju zaleca się stosować nie więcej niż 2-3 rodzaje kolorów, jako bardziej męczącej ludzką psychikęDo pokoju zaleca się stosować nie więcej niż 2-3 rodzaje kolorów, jako bardziej męczącej ludzką psychikę

Kolorystyka pomieszczenia, z reguły składa się z następujących podstawowych elementów kolorystycznych: • Kolor sufitu;
 • Kolor ścian;
 • Kolor mebli;
 • tkaniny koloru;
 • Kolor podłogi.

Paleta kolorów hali może być nyuansnym i kontrast. Roztwór Nyuansnoe wymaga użycia barwników miękki, podobny kolor tonu. Ale rozwiązanie kontrast jest porównanie dwóch głównych kontrastowych kolorach: turkusowy i brązowy, pomarańczowy i niebieski, itd.

Najsilniejszy kontrast kombinacja produkują żółte, czerwone i niebieskie kolory. I intensywny kontrast światła i ciemności - czarno-biały.

Wybór tapety muszą, oprócz koloru, aby rozważyć jeszcze jedno - tapety. Tapeta jest duża, średnia i mała waga.

Opierając się na tapecie odgrywa ważną rolę w tworzeniu przytulną atmosferę, tak przestronny hol idealnie tapety z dużym wzoremOpierając się na tapecie odgrywa ważną rolę w tworzeniu przytulną atmosferę, tak przestronny hol idealnie tapety z dużym wzorem

kryteria wyboru

Często hall - jest jednym z największych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, więc ten pokój będzie pasować do tych tapet:

 1. Jeśli pomieszczenie dziania jest bardzo duże, przestronne, wysokie i niskie w meble, w tym przypadku ściana lepiej jest użyć tapety z projektu na dużą skalę.
 2. Jeśli chcesz pokleit tapety w standardzie mieszkalnym wieżowcu, w tym przypadku, może być wklejony tapety na ścianach wzór średniej skali. Ale w tym samym na ścianach nie jest konieczne umieszczanie małych obrazów i fotografii na rysunku tapety nie „kłócić” z wystrojem.
 3. Najbardziej popularna na tapetę hali - tapety materiał powłoki o strukturze w małej skali, które są odbierane jako element neutralny wnętrza. W tym przypadku, ściany mogą być umieszczone obrazy, zdjęcia, kolaże, itp

Wybór tapety na pokój jest przeprowadzane na podstawie wybranych rozwiązań nasycenie kolorów oraz wnętrza pokoju (obrazy, meble, itp.)

Co pokleit tapeta w pokoju po prawej sufitu

Sufit sali, jak również ściany i podłogi, wpływa na postrzeganie pomieszczenia w całości.

Tapeta na suficie w pokoju powinny płynąć do wnętrza pomieszczenia i stworzyć komfortowe warunkiTapeta na suficie w pokoju powinny płynąć do wnętrza pomieszczenia i stworzyć komfortowe warunki


Co do zasady, klej tapety sufit powinny być oparte na następujących przepisach:

 1. Tradycyjnie, tapety sufit wybrany jasnych kolorach.
 2. Ciemny tapeta jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy pomieszczenie jest bardzo wąskie i wysokie. Ponadto, jeśli sala nie jest wystarczająco dużo światła, aby mu pomóc rozjaśnić - użyj sufitowe światło tapety materiałów powłokowych, które są dobrze odbijają promienie słoneczne.
 3. Na słoneczne pokoje w południowych regionach pasują do tapet na suficie z ciemnych kolorach - niebieskim, terakoty, niebieski - pochłaniają nadmiar światła.

Tapeta na sufit w sali powinny tworzyć komfortowe oświetlenie i uzupełnia ogólną kolorystykę pomieszczenia.

Tapety, które będą idealne dla publiczności: podstawowe materiały

Wszelkie tapeta powinna wyglądać dobrze jako gotowy produkt, i lakiery tapety do pokoju nie jest wyjątkiem. Jednak tapeta tkanina w pomieszczeniu powinna być nie tylko piękne, ale także praktyczne w czyszczeniu. Oczywiście, w pokoju - to nie jest kuchnia, więc można wybrać materiały, które nie zostały poddane czyszczeniu na mokro dla niego. Jednak tapeta w pomieszczeniu muszą wytrzymać odkurzanie, czyli mechanicznie wytrzymałe, a ponadto muszą posiadać trwały kolor, zwłaszcza jeżeli pomieszczenie jest słoneczne.

Oprócz tych właściwości, materiał powinien tapetę:


 • Ukrycie niedoskonałości ścian;
 • Bądź bezpieczny;
 • Łatwe do wymiany.

tapety tekstylne wykonane są z naturalnych, wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem dla ścian halitapety tekstylne wykonane są z naturalnych, wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem dla ścian hali

W tej chwili na rynku materiałów wykończeniowych oferuje następujące rodzaje tapet: na papier, winyl, włókniny podkładu, jak również tapety z tkanin, jedwabiu, folii, aksamitu, bambusa, włókien drewna, szkła, itp Asortyment materiałów obiciowych ciągle się zmienia i rozwija.

Naturalność i naturalne materiały zawsze były i będą tendencję, więc jeden z najbardziej odpowiednich opcji tapeta dla pokoju - to ściana lub tapety tekstylne wykonane z materiałów takich jak bambus, włókna palmowego, etc.

Opcje tapety na sali

Zanim wybierzesz jeden lub konieczne jest kolejna wersja tapety do pokoju, aby wziąć pod uwagę orientację w pomieszczeniu, czyli stopień oświetlenia pomieszczenia.

a mianowicie:

 1. Jeżeli pomieszczenie wychodzi słonecznej stronie ściany nadają się do tapety jest zielony lub niebieski skali szarości.
 2. Jeżeli pomieszczenie rzadko krople Słońca, a korzystnie tapety ciepła żółto-zielone, żółte lub pomarańczowe zakresie od perły, złoto, odbicie i in., To jest Im ciemniejszy pokój, tym jaśniejszy tapety powinno być. Ponadto, w południowych regionach ogólnego odcienia koloru powinny być bole zimno, a na północy - cieplej.

Światło tapety idealne do każdego pomieszczenia, a zwłaszcza - za mało, ponieważ są one wizualnie zwiększyć przestrzeń pokojuŚwiatło tapety idealne do każdego pomieszczenia, a zwłaszcza - za mało, ponieważ są one wizualnie zwiększyć przestrzeń pokoju

Jeśli chodzi o wielkości sali, światło, ale małego pokoju wydają się większe, gdy ściany pokleit tapety zielony lub niebieski w chłodnych kolorach, takich jak naciśnięcie ściany. Ale ciepłe odcienie mieć odwrotny skutek.

Wielkość pomieszczenia wpływa również na wybór tapety - duże i jasne wzory zmniejszyć pokój, ale małe figury spokojne kolory - zwiększyć.

Tapeta na podłużne paski wzrokowo sufitu i unieść w kierunku poprzecznym - wizualnie poszerzenia ściany.

Znaczny wpływ na wybór tapety w pokoju i posiada meble. Tak więc, jeśli hall - pokój z kominkiem, gdzie znajdują się niektóre meble, a następnie wybrać tapetę na to, aby wyglądać jak marmur i 1-2 kolorowe zdjęcia doskonale uzupełniają wnętrze.

Ogólnie rzecz biorąc, pokój ładne odcienie neutralne światło i obrazy na małą skalę - to pozwala skupić się na innych częściach wnętrza - obrazów, zdjęć, rysunków dzieci itp

Porady dla Wybór tapety do pokoju (wideo)

Tak więc, wybierając tapetę, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, z których najważniejszym jest oświetlenie, wielkość i wyposażenie pokoju. To właśnie te parametry określają kolor i wzór tapety. W odniesieniu do materiału i wielkości tapety, istnieje większa swoboda wyboru. Zaufać smak, intuicji i doświadczenia!

Tapeta na sali (zdjęcia)

2 2-1 4-women-ścian, Marburg-132752 7min100897551 9min39 631 1712 4839 2015-01-29Pravilno-podobrannye-oboi-dlya-gostinoy --- eto-maksimalnyy-uyut 3892f29d99c157f19b1036c910f0-190300

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2

map