Zakarniznaya tavan ışıkları LED şerit: benzersiz bir aydınlatma

Zakarniznaya tavan ışıkları LED şerit: benzersiz bir aydınlatma

12 October 2017Tavan kartonpiyer - LED arka aydınlatma için en iyi teknolojik çözümTavan kartonpiyer - LED tavan ışıkları için en iyi teknolojik çözüm uyum geleneksel lambaları tamamlayacak ve hatta tamamen bunların yerine ait podsvetkiZakarniznaya bant yeteneğine LED. Bu ışık etkin bir odada özel bir ruh hali ve atmosfer yaratacaktır dönüştürülür.


tavan alçıpan üzerinde korniş nedir

aydınlatma Bu tür tavan alçı ile avantajlı bir şekilde monte edilir. gömülü olan şerit LED Kendi düz çıkıntı, boşluk içinde boş geleneksel bir süpürgelik kartıdır. bant çeşitli şekillerde buna eklenebilir.

Bu tür bir arka ışık avantajları:

 • verim;
 • özgünlüğü;
 • Kolay kurulum;
 • ucuzluk (bant varyasyonlar avizeler en basit daha ucuzdur);
 • o ayarlanabilir.

LED aydınlatmalı zakarniznoy bantla tek zorluk - Böyle ışık alternatif gerilimi ile standart bir 220 Volt ağı üzerinden koşamam çünkü, yapı denetleyicisi ve güç kaynağını eklemek için ihtiyaçtır.

zakarniznogo aydınlatma olarak kullanılan LED şerit, odadaki dağınık ışık akı yanılsaması yaratırzakarniznogo aydınlatma olarak kullanılan LED şerit, odadaki dağınık ışık akı yanılsaması yaratır

kolay seçenek - Aynı yağlı boya Tavan bu bileşenlerin tüm gizlemek için.


Bir korniş da, tutkal yardımıyla tavandan tespit edilir. Bu malzeme yapısına zarar ve nemden aynı alçıpan korur olmayan bir poliüretan, kullanmak en iyisidir.

Poliüretan korniş tavan: faydaları

onlar neme karşı dayanıklıdır ve böylece elektronik yoluyla tüm döşeli koruyabilirsiniz çünkü Poliüretan pervaz uygundur. Ayrıca, bu malzeme LED arka kullanımında önemli bir rol oynar oldukça etkili ısı dağılımı vardır. Bunun arkasında gizli Zakarniznaya ışıkları, odanın tüm alana eşit dağılmış olacaktır.

Ve poliüretan korniş çok az ağırlığında olması sayesinde, hatta çift taraflı bant üzerine monte izin verilir. Tabii ki, bunu yapmak için değil, ama o asma tavana yükünü yaratmadı.tonu tavan kapağında yapılırsa Cornice aydınlatmalı tavan görsel alanı genişlertonu tavan kapağında yapılırsa Cornice aydınlatmalı tavan görsel alanı genişler

poliüretan kalıp Avantajları:

 1. düşük ağırlığı;
 2. asma tavan kalıpların değiştirilmesi mümkündür;
 3. iyi ısı dağılımı;
 4. genellikle zor olmayacaktır tüm elektronik gizlemek için asma tavanlar, çevre üzerinde sabitlenir.

Seçenek: korniş tavan köpük

köpüğü Cornice - Bu tavan montaj gizli LED arka ışık için en ucuz seçeneklerden biridir, ama bunun için yalıtılmış olup olmadığını hatırlamalıyız. Buna göre, bant, normal aydınlatma için soğutma yükseltmek için gerek yoktur, nerede zayıf güç LED'li tamamlamak için izin verilir. Poliüretan köpük tavan yapıştırıcı, bir vida ve vida güçlendirmek değil metal profillerin döşeme söz önerilir gibi. Ve evet, onlar gerekirse, belirli bir model için aydınlatma montaj sağlayan, oldukça esnektir.

köpük profiline kırmak için değil amacıyla, sadece su ve alkol karışımı ıslatılması önerilmektedir. Ve Yapabileceğiniz ve bu daha kolaydır - Verilen Kroki için bir korniş sipariş etmek. Neyse ki, bu hizmet şirketlerinin bir sürü sağlar.

Poliüretan pervaz - yüklemek için hafif ve dayanıklı, basit, LED arka ışık ayarlamak için kullanılırPoliüretan pervaz - yüklemek için hafif ve dayanıklı, basit, LED arka ışık ayarlamak için kullanılır

Avantaj köpüğü korniş pripotolochnogo:

 • düşük maliyet;
 • Ses yalıtım etkisi (saçak bir kaide olarak işlev ve oda çevre koydu eğer tetiklenir);
 • Tavan Ek iş yükünü oluşturmaz.

Ama malzeme oldukça kararlı veya nem veya mekanik hasar olmadığını unutmayın. Bu oldukça hızlı iner, ya da kalıp ve küf siyah korniş dönecek - Bu nedenle, örneğin, bu tip aydınlatma yardımıyla banyoda inşa etmeye çalışmaz.

ahşap tavana Dekoratif pervazlar

Dekoratif pervazlar hemen her malzemeden yapılabilir, ancak bu amaç bir ağaç için en sık kullanılır. Tavan Bu oldukça büyük bir yük olduğunu, bu nedenle baz bütün veya gerginlik uçağı monte edildiği profile doğrudan takılır. Bu ahşap saçak ana tavana çivilenmiş veya duvara istikrarlı monte oluşturmak gerektiğini vardır. Onlar da perdeler için gizli niş olarak kullanılabilir. Kural olarak, sadece pencerenin yüksek tavanlı ön için ekleyebilirsiniz. Ayrıca o bir korniş yerleştirilen 10-15 cm, büyük bir delik yoktur. Görünür sadece yüzünün bir parçasıdır.


Neredeyse ağırlıksız kadar kolay Köpük korniş yüzeyinin her tür yüklemekNeredeyse ağırlıksız kadar kolay Köpük korniş yüzeyinin her tür yüklemek

pervaz Bu tür ancak, görsel açısından en iyi olarak kabul oldukça pahalıdır. Onlar ne olursa olsun genel tasarım, herhangi bir iç mekan için dekorasyon olabilir. Ahşap - benzersiz dekor bir tür.

Yanıtlar da zakarniznoy arka ışık idealdir olduğuna işaret - bu ahşap saçak olduğunu.

Ama aynı zamanda bazı dezavantajları vardır:

 1. Yüksek maliyetli (yukarıda belirtildiği gibi);
 2. Yükleme karmaşıklığı (basit tutkal - yapmayın);
 3. saçak tüm görünür parçası vernikli bir ihtiyaç vardır;
 4. Yüksek ağırlığı;
 5. Sürücüyü kurarken kısmen bitmiş sahte tavan sökmeye.

Seçenek: korniş sıva tavan

Şu alçı çubuklar LED şeritler ile zakarniznoy aydınlatmayı ayarlamak için kullanılmaz. En çünkü bu yapı malzemesinin kırılganlığının bir parçası, hem de kırılganlığıyla için. Renk biraz koyu hale gelir ve bundan sonra nem absorbe edebilmektedir.


Alçı korniş tavan iyi su emme, yüksek nemli odalarda kullanılabilir ettiAlçı korniş tavan iyi su emme, yüksek nemli odalarda kullanılabilir etti

Eğer öyleyse, ve alçı kornişler koymak, bunların kombine modeli kullanmak için, yani Süpürgelik bunların yerine daha iyidir.

korniş bu tip bir kaset seçerken hatırlanmalıdır:

 • O kötü ısı dağılımı vardı, bu yüzden asgari izin verilen güce bandı uygulamak en iyisidir;
 • Oda kesinlikle ek aydınlatma ihtiyaç - avize;
 • Kolayca mekanik etkiyle hasar insert.

tavan korniş LED şerit bağlama

korniş bant kendisine geleneksel bir çift taraflı bant takılır. o büküm önlemek için döşeme asıl şey. bandın sonunda İletişim özel olarak işaretlenir. Artı - kırmızı tel, negatif - siyah (genellikle gerekli değildir, bu yüzden de bant kendisinde işaretleri düşünmelisiniz). Tüm bu denetleyici ve güç kaynağı (- işe yaramaz bazıları özel bir konnektör kullanılır, bu nedenle bir şey karıştırmak için) bağlanır. Yem kemer, genellikle 12 volt. Isıtma - 40-60 dereceye kadar. Sıcaklık üzerine çıkarsa, o zaman aydınlatma ömrünü etkileyecektir. Tekrarlanan söküm bantlar genellikle mümkün değildir. Bu arada, eğer karıştı ve dosya artı - eksi, ve tersi, hiçbir şey olmuyor ve bant etkilenmeyecektir - Bu korkuyor olamaz.

Şema tavan Bazdaki LED şerit montajŞema tavan Bazdaki LED şerit montaj

arka zakarniznoy kablo monte ederken kaide arka kısmı üzerine yönlendirilir. Doğal olarak, ek veya hatta kısmen sökülmüş almadı gelecekte buna gerginlik tavan montaj aşamasında bunu gerçekleştirmek için daha iyidir.

LED şerit seçerken farklı olduklarını bilmelidir:

 1. renk (LED'in ana avantajı - tüm renkleri kullanma yeteneği) tarafından;
 2. (Metre başına hesaplanan) gücü;
 3. dikim yoğunluğuna LED'ler (daha fazlası - hafif düzgün olduğu için, iyi);
 4. bandın kendi kalınlığı (durdurmak için olan düzenleme, burada bir rol oynamaz).

Montaj zakarniznoy arka ışık (video)

Toplam tavana gizlenmiş aydınlatma düzenlenmesinde en zor şey - korniş seçimi ve bağlantı ilkesinin anlayış. Kendi ellerimle Hepsini yap - bir sorun değil. Ve önemlidir - aydınlatma çok ekonomiktir.

iç Zakarniznaya tavan ışıkları (fotoğraf)

36 9 13 000000000044 499651 13557366 44200460p4qbdkv6y5900x1000 508060708 2321468777 com-predl6

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 + = 90

map