Yordam merdivenler: 3 temel nokta

Yordam merdivenler: 3 temel nokta

12 October 2017Kalite ve yangın merdivenine diğer özellikleri özel testi ile mümkündür belirleyinYangın çıkışına kalitesi ve diğer özellikleri özel ispytaniyDoma ve periyodik olarak yangın merdivenlerini, acil yapıları ve çitler çatı çatı incelemek için emin üretim araçları ile mümkündür belirlemek. evin içinde itfaiye ve diğer merdivenler, tüm teknik standartlara uygunluk açısından periyodik test emin olun. Hatta en küçük fay insanların kurtarma ve tahliye engelleyebilir.


Test merdivenleri için özel talimatlar

GOST gereklerine göre tüm yapısal yangın merdivenleri sıkıca birbirine bağlanmış olması ve tasarım duvara sıkıca ve çatıya takılır. duvarda çatlaklar ve metal sonları izin verilmez. Tüm tasarımlar bir test gerginlik uygulanarak dayanıklılığı ve güvenilirliği sağlamak için kontrol edilmelidir. Tüm elemanlar, boyanacak olan keskin köşeler zararlı çeşitli çıkıntılar, çengeller, pas ve ölçek sahip olmalıdır.

Tesisin ve her birkaç yılda teslimi sırasında dayanıklılık ve kararlılık için tasarım testi yapılmalıdır. Ayrıca yılda bir kez, yapısal bütünlük denetimi ve sonuç çizilir.

Test merdiveni geçmeden önce öncelikle şu talimatları okuyunTest merdiveni geçmeden önce öncelikle şu talimatları okuyun

herhangi bir tasarım hatası ciddi sonuçlara yol açabileceği şekilde merdiven ya da merdiven kullanarak yükseklikte herhangi işin Güvenlik kesinlikle sağlanmalıdır.

belirtilen yerde özel talimat tam olarak benzer yapılar denetler vardır:


 • muayene Özellikleri;
 • tarihleri;
 • test sırası.

Kılavuz testi tasarımını yapmak ve test arasındaki minimum ve maksimum zaman belirlemeye yardımcı olur. denetimlerin sıklığı tasarımının kullanımı kapsamına bağlıdır. merdiven kontrol için talimatlar test ve doğrulama arasındaki farkı temizleyin. yapısının görsel incelenmesi ve değerlendirilmesi için yollar kontrol edilmesi. testler yapılır ise, tüm yapının artan ya da sabit bir yüke maruz kalır.

Tüm kuralları ve denetim ve merdivenleri ve diğer yapıların test özelliklerini dile özgü düzenlemeler vardır. normatif belge veya talimatların bir örneği testlerini yürüten yapan şirkette izlenebilir.

Önemli! yanındaki onay merdiven yapısına sonra komisyon, gücünün ve istikrara gibi bazı şüphe kalmıştır, o zaman daha kapsamlı onay atanabilir yeniden.

test merdivenleri için prosedür nedir

Tüm merdiven ve dayama imalattan hemen sonra ve periyodik olarak işlem sırasında test edilir.merdivenin Her tür için çeklerin kendi frekansı vardırmerdivenin Her tür için çeklerin kendi frekansı vardır

Her bir yapı için denetim sıklığı ayrı olup şöyledir:

 • Metal merdiven - yılda bir kez 1;
 • Ahşap merdivenler - 1 her altı ayda;
 • İp merdivenler - Bir altı ayda.

Endüstriyel metal veya ahşap merdiven sıkıca kurulmuş ve bir duvara veya yatay yüzeye karşı yalın edilir. Testler merdiven ve kiriş yükleri askıya bir gerçeği demek. Her bir deneme süresi yaklaşık 2 dakikadır. Sonra adımlar üzerindeki yükü geri çekilir ve bowstrings hiçbir hasar olmalıdır. Test tamamlandığında, gerekli tüm denetimlerin düzenlenir, sonuçları sağlam ve güvenilir tasarım olarak tanımlanabilir.

Halat ve asılı metal merdivenler kontrol ve işletme konumunda test edilir. merdiven dikey konumda asılı ve iki tutucu genel inşaat sabitlenir. Daha sonra yük alt basamakları bağlanmıştır. o dik bir çalışma pozisyonunda merdiveni testini tutmak için mümkün değilse, bu arada yükü izlenmesi, tansiyonu yatay konumda test edilebilir.

Eğer testi gerçekleştirdikten sonra, bir seyir defteri kaydını ve görüntüleme cihazları gerçekleştirdi.

Ana test yöntemi merdiven

kesinlikle uyulmalıdır gücü ve açık ateş ve merdiven yapımı güvenliği için test özel bir yöntem yoktur. Çoğu zaman medyada size yük dayanamaz neler merdiven tasarım hakkında bilgi bulabilirsiniz, bu yüzden testler yönetmeliklere uygun hesaba tüm temel gereksinimler, kural ve hareket içine almalıdır.

Düzgün ve doğru olarak yangın merdiveni kontrol etmek için, profesyonel yardım aramak gerekirDüzgün ve doğru olarak yangın merdiveni kontrol etmek için, profesyonel yardım aramak gerekir

Binanın belirli amacına bağlı olarak, yangın merdivenleri şunlar olabilir:


 • dikey;
 • vida;
 • Yürüyoruz.

testi gerçekleştirmek için sadece bu iş için özel bir lisansa sahip olduğunu şirket olabilir. düzeni kontrol verilmeden önce, hem de sözleşme imzalanan olarak. Kayıttan sonra, gerekli tüm denetim ve merdivenleri test tutan bir şirket yüklerini ölçmek için özel ekipman satın etmektir. Bu cihaz, bir motorlu olabilir ya da silindir pompa olabilir.

şirket serbestçe mukavemet ve merdiven tasarım güvenilirliği test meşgul olabilir Yani, uzmanlar profesyonellik periyodik belgelendirme yapılması gereklidir. Testler oldukça iyi görünürlük ve alçak devirlerde, gün ışığında yapılmalıdır.

merdiven testin eylemi nasıl yapılır

Yeni kurallara göre teftiş periyodik yapılmalıdır merdivenler.

yangın merdiveni doğrulama sonuçları, kural olarak, özel olarak hazırlanmış Yasası kaydediliryangın merdiveni doğrulama sonuçları, kural olarak, özel olarak hazırlanmış Yasası kaydedilir


Özellikle:

 • tesisatından önce,
 • her altı ayda bir aralıklarla veya yılda bir kez;
 • büyük bir revizyon sonra.

Tarama tamamlandığında, derlenmiş ve özel bir hareket tarafından imzalanmış. Sen denetim bitmiş formu doldurunuz veya yeni bir belge hazırlanmış olabilir. eylemi şeklinde By hiçbir sıkı gereksinimleri vardır, ancak pozisyon, soyadı, baş harfleri ile komisyon bileşimini belirtmek gerekir. Varsa hareket bu çalışma, stok numaralarının varlığı ya da yokluğu, ürün stabilitesi için bu istem her bir tam açıklaması olmalıdır. Bir denetim sırasında tespit edilen kusur ve bozuklukların, bunlar belirtilmelidir.

Buna ek olarak, kontrollerin sonuçları açar ve kontroller yüzünü yürüten görevli doldurur özel bir sicile, kaydedilir. sonraki test tarihinden bir iz koymak emin olun.

merdiven, kemer, pençeleri ve birçok diğer cihazlar ve araçlar test yardımcı olan bir özel standı vardır. Test gerçekleştirilen merdiven olduğu gerçeğini yanı sıra, onlar dayanıklı ve yükün tasarımı tarafından sağlanan olmadığını dayanabilir ne kadar belirlemek için muktedir ormanların yüklemesini incelemek gerekir.

Nasıl merdivenleri elektriksel test vardır

Tüm çalışmalar yükseklikte yapılır, sen merdivenleri periyodik testi yapmak için neden ihtiyaç Bu tasarımın güvenilirliğini sağlamaya yardımcı olur gibi olan emniyet uyulmasını gerektirir. güvenilir tasarımı yapabilmek için, sadece gücünü test, aynı zamanda daha fazla elektrik testleri yürütmek için gereklidir.

Hayır daha az popüler bugün merdiven ve elektrikli testler şunlardırHayır daha az popüler bugün merdiven ve elektrikli testler şunlardır

Merdivenin en yaygın türleri şunlardır:

 • Asma;
 • podkatnye;
 • merdivenler;
 • Sabit.

Buna ek olarak, özel yangın merdivenleri sopa vardır. Bu güvenli ve dayanıklı tasarım olacağını belirlemek gibi merdiven Her tür zorunlu olarak, periyodik mekanik ve yalıtım testini gerektirir. uygulanan elektriksel test gerilimi gerçekleştirilmesinde genel amacı, elektrik güvenlik tertibatı olarak aynıdır. Bir gerilim tüm dize veya sadece ayrı bir site uygulanır.

merdiven testi (video)

Gerekli tüm testleri derlenmektedir sonra eylemlerin denetimler mevcut yönetmeliklere uygun olarak yürütülmektedir. Bu sağlam ve güvenilir inşaat tamamlandığında nasıl belirleyecek şekilde merdiven testi, zorunlu olarak gerçekleştirilir.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =

map