The BlogFarklı bazlar ile alçıpan, güvenilir ve sıkı bir bağlantı sağlamak için tasarlanmış yüksek yapıştırıcı bileşimleriYüksek kaliteli yapıştırıcılar alçıpan osnovaniyamiGipsokarton çeşitli güvenli ve sıkı bir bağlantı onarımı için çok popüler bir malzemedir sağlamak için tasarlanmıştır ve sonunda onun popülaritesi artıyor. Ancak, alçı levhaların montaj genellikle ekstra zorluklar ve metal profil çalıştırılması ile ilgili yüksek malzeme maliyetleri içerir. Bu sorun özel bir yapıştırıcı tasarlanmıştır çözmek için.


GCR için Tutkal: kapsamını

alçıpan bağlanması için kullanılan yapıştırıcı çok malzemeyi uzman değildir.

Bazı diğer görevleri gerçekleştirebilir:

 • GCR'ye takma;
 • Mineral yün ve jips birleştirilen panellerin yalıtım tutturucu;
 • genleşmiş polistiren çalışma;
 • pazogrebnievyh plakaları takılması;
 • dekoratif fayans döşeme;
 • alçı ile dekoratif ürünleri, bu tür pervaz.

alçı duvarına yapışmasını önce yüzey toz temizlenmesi gerekir, hizalamak ve kat astaralçı duvarına yapışmasını önce yüzey toz temizlenmesi gerekir, hizalamak ve kat astar

Bu tür bir çok fonksiyonlu bir çözelti kullanılarak kağıt hamuru GCR kullanılarak yapılan yapışkan bağlayıcının kalitesi ve dayanıklılığı hakkında endişe sağlar.


Ama biz beton, tuğla veya gaz beton tabanına alçıpan yüklerken yapışkan sadece etkili olduğunu anlamalıdır.

Ayrıca, yüzey olsa ve mükemmel düz olmamalı, ama duvar daha engebeli ise yine en fazla 3 cm olmamalıdır duvarın tüm yüksekliğinin seviyesinden sapması., O zaman onun seviyesi biraz denemek ve bundan sonra ona sopa çalışmalısınız Alçıpan levhalar. Ve daha iyi bir birleşimini malzeme baz toz, astar ve kurutuldu kaldırmak için ilk gereklidir.

Alçıpan için en uygun yapıştırıcı: ne seçilir

GCR için Tutkal elbette odası, gerekçesiyle, çalışacak onunlasın deneyimli ustalar ve, türüne göre seçilmelidir, malzeme anlamına gelir.

ıslak alanlarda etiketler Volma alçıpan için Alçı yapıştırıcııslak alanlarda etiketler Volma alçıpan için Alçı yapıştırıcıŞu anda, alçı en yaygın yapıştırıcı için çeşitli seçenekler vardır:

 • Knauf Perlfix. Bu marka ile herhangi bir profesyonel tanıdık, kompozisyon yüksek su direnci vardır ve bu nedenle banyo veya mutfak için idealdir.
 • Poliüretan yapışkan. ekonomik olarak harcanan GCR, çalışmak için çok uygundur, ancak uygun uygulama için özel bir tabanca satın gerektirir.
 • Alçı yapıştırıcı Volma. Mükemmel yüksek nem ile oda kullanım için, ek olarak, karışım, mikroorganizmaların etkisine karşı koruma sağlar.
 • Fugenfuller. Bu aslında uygulamaları, alçıpan üzerine fayans sabitleme için bu ajanın İdeal geniş bir kullanım yelpazesi olan bir sıva vardır.
 • Silikon yapıştırıcı. Aynı zamanda, sızdırmazlık denir ve duvar kağıdı ve hafif GCR yapışmasını için mükemmel bir şekilde nem nüfuz korumak için çatlak ve eklemlerin tedavisinde temel olarak kullanılır.
 • Ceresit. fayanslar ilk olarak tasarlanmış olsa da, bu yapışkan, ayrıca son derece uygundur.

tutkal karışımı satın alırken son kullanım tarihini kontrol için gerekli olan ve yapıştırıcı uygulanabilir, çünkü alt-tabaka, talimatları için gerekli olan ve bir nokta ve sürekli bir tabaka.

Tüm harmanlar tesislerinde belirli türleri için uygun farklı maliyetleri ve kurutma süresini var, bu yüzden en uygun çeşidi seçerken bu verileri dikkate almak gerekir.

Alçıpan Knauf için yüksek kaliteli yapıştırıcı

Alman marka Knauf uzun inşaat malzemeleri pazarında sağlam bir yer işgal etmiştir, uzmanlar dikkate şirketin itibarını ve ürünlerinin kalitesini almak ve bu nedenle sık sık bu özel üreticinin inşaat karışımları tercih vermek.

alçı malzemeleri ile çalışırken Alman şirketi Knauf, yüksek kalite ve tüketimin asgari normları tarafından üretilen yapıştırıcı ürünleralçı malzemeleri ile çalışırken Alman şirketi Knauf, yüksek kalite ve tüketimin asgari normları tarafından üretilen yapıştırıcı ürünler

Bu üretici gerçekten güvenilir olduğunu göstermektedir birkaç anahtar nokta dikkati çekiyor:

 • Knauf sadece yapıştırıcı üreten, ancak bu nedenle kendileri alçıpan yaprak ve nitelikleri yapışkan çözüm gerektiğini çok iyi bilir;
 • onarım çalışmaları aynı üreticinin farklı malzemelerden tercih vermek her zaman daha iyidir, ama ne zaman başka firma GCR üretimi ile Knauf karışımı mükemmel iş;
 • Knauf uygun kullanılırsa ve saklanan kendi ürünleri üzerinde bir garanti sunar;
 • Küçük bir tencerede ömrü (yaklaşık altı ay) alıcılar her zaman taze kaliteli çözüm ile çalışma olanağı sağlar.

Bu gerçekten yola çıkarak en yüksek kalite ve güvenilirlik birinde bu markanın ürünlerini koymak için adil. Ciddi Alman şirketi büyük onarımlar için ürünler sunmaktadır.

Ancak, üretici raf ömrü ve saklama koşulları, böylece bu veriler satın almadan önce mağazada tekrar kontrol gerekir ihlal edildiğini onların malları, kefil olamaz.

Alçıpan Perlfiks En iyi yapıştırıcı

Yukarıdaki liste sadece iki karışımları Perlfiks sundu ve Fugenfuller, Knauf bir marka üretti. Ancak, GCR montajı için idealdir Perlfiks.


Ayırt edici özellikleri arasında yapışkan Perlfiks iyi yapışma yeteneği ve bileşimdeki zararlı bileşiklerin eksikliğiAyırt edici özellikleri arasında yapışkan Perlfiks iyi yapışma yeteneği ve bileşimdeki zararlı bileşiklerin eksikliği

İşte özellikleri şunlardır:

 • Yapışkan +5 + 30 Co sıcaklıkta kullanılabilir;
 • Sabitleme panelleri için en güvenilir bir seçenek - 2 cm bir yapışkan tabaka kalınlığı;
 • Bu balkon ya da mutfakta, nem, ve banyo kullanımı için kullanılmıştır ve bu nedenle yüksek bir dirence sahiptir;
 • çözeltisi ve kuru karışımın hazırlanmasından sonra bir saat içinde kullanılmalıdır;
 • atlar ve taslaklar olmaksızın normal oda sıcaklığı koşulları altında uygulanmasından sonra bir hafta içinde tamamen yapışkan tedavileri;
 • ambalajında ​​kuru karışımın raf ömrü yarısıdır;
 • Akış hızı 5 kg / m2;
 • Karışım su ile sadece su içinde seyreltme, kullanıma hazır olduğu;
 • kompozisyon sağlığı için tamamen güvenlidir.

Doğru hazırlanması ve onarım sonrasında yapışkan sonucun kullanımı ile orijinal durumunda kalıcı kalır.

Nedeniyle iyi bir performans ve kullanım kolaylığı için, tutkal Knauf Perlfiks alçıpan panellerinin yapıştırılması için en yaygın olarak kullanılan vasıtalar şu anda. Bundan başka, karışım bu metal profilleri kullanılarak 4 kat daha ucuz FCL sağlar kadar çekici fiyat vardır.

ellerinde alçı tutkalı pişirmek için nasıl

Eğer talimatları uygularsanız ellerinde alçı yapıştırıcı solüsyonunun hazırlanması genellikle zorluk değildir.


tutkal çözeltisi hazırlanmasını başlayan araçlarını satın alabilir ve dikkatle paketin arka tarafında basılmış talimatları okumak gerekir öncetutkal çözeltisi hazırlanmasını başlayan araçlarını satın alabilir ve dikkatle paketin arka tarafında basılmış talimatları okumak gerekir önce

Genellikle aşağıdaki gibi basitçe deposunda hazır kuru karışımı satın ve sonra suyla karıştırıp:

 • Boş kova ve temiz su ile üçüncü dolgu onu al;
 • açık kaymasına kova içine dökün;
 • Elde edilen kütlenin karıştırılması için en düşük hıza sahip bir ağızlık ile mikser yapı ile;
 • Bu kaymak farklıysa sonra dikkatli bir şekilde tekrar su veya kuru karışım ya ekleyin ve karıştırın, elde edilen çözeltinin tutarlılık kontrol ve;
 • 5 dakika beklemesine kütlesini Yazma;
 • Yine bir karıştırıcı ile çözüm karıştırın ve gitmeye hazırsınız.

etiket üzerinde bir çözeltinin hazırlanması için talimat yukarıda tarif edilen adımlar farklıdır, talimatlara göre hareket gereklidir.

Düzgün sonra karışım kalınlaşır ve özellikleri önemli bir bozulma olmadan kullanılamazlar, üretildikten sonra 30-40 dakika içinde kullanım için çözelti genellikle uygun hazırlanmıştır.

Aksi çıkan kitle olacak topak Eğer karışımın içine dökün için suya su karışımını değil dökmek gerekir akılda tutmak emin olun ve onu tamir için uygun değildir.

Alçıpan için tutkal (video) nasıl seçilir

yalnız Tutkal alçıpan o tipine oda onarılan bağlı hakkına seçip talimatlara göre yapıştırıcı karışımı hazırlamak için sadece önemli olan, zor değildir. Ve yüksek kaliteli inşaat malzemeleri, güzel bir yenileme anahtarıdır olduğu unutulmamalıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 7 = 3