The BlogYangın merdivenleri üretiminde kesinlikle GOST uymakkatı katı birbirine bağlanmış uçuşlar ve sayfalardan oluşan enine destek aşamalarında tarafından birbirine bu tahliye merdivenleri - Yangın merdivenleri üretiminde kesinlikle GOSTaKonstruktsiya GOST 53251 uygun.


Yangın Tasarım 53254 2009 GOST R kaçar

Yangın merdivenleri GOST 53254-2009 göre belli bir sınıflandırma kabul etti.

yani:

 1. Metal yangın dikey merdiven, böyle merdivenler genellikle binaların dış yüklenmiş ve iki dikey withs birbirine aşamaları içeren bir metal yapıyı temsil etmektedir. Böyle merdiven genellikle binanın çatısında yol açar. Diğer eklem ve montaj elemanı keskin köşeler ve herhangi bir çıkıntı olabilir.
 2. Tüm öğeler sıkıca (iş güvenliği) bağlıdır ve binanın duvarına eklenmelidir, inşaat astarlı ve özel bir boya ile boyanmış olmalıdır.
 3. Tahliye yangın merdivenler (LCU örnek) destek aşamalarına bağlı iki paralel withs oluşur güçlendirilmiş beton yapılar, oluşur. Bu tasarım, belirli bir açıda ayarlanır. duvara destek kirişleri üzerine monte edilmiştir.

Merdiven GOST R 53254 2009 göre yapılan, tüm modern kalite standartlarını karşılamakMerdiven GOST R 53254 2009 göre yapılan, tüm modern kalite standartlarını karşılamak

Ayrıca, GOST göre, yangın merdivenleri uzun süre istatistiksel yükünü dayanmak zorundadır ve tüm elementlerin hızlandırılmış deformasyona sebep olmamalıdır.


Bu tür tasarımlar da belirli bir ağırlığa karşı dayanıklı olmalıdır bir metal çit bulunmaktadır. GOST 53254 2009 uyarınca hasar için merdiven denetimi tespit hasar tamir edilmesi gerekiyorsa, yılda bir kez yapılması gerekir, ve sonra tüm yapının mukavemetini test etmek. sorumluluk testi için bunun için gereken her şeyi olan, belirli bir kuruluşa tahsis edilmelidir.

Yangın Açıklaması GOST üzerinde kaçar

GOST - aktivitenin bazı türleri, uzmanlaşmış farklı organizasyonlar tarafından geliştirilen bir ulusal standart. Bu nedenle, bazı devlet standartlarına göre, kendilerine merdiven, platform ve parmaklıklar dikey metal, ve yürüyüş işletmeler Yangın çıkar, tarafından üretilmiştir.

Bu merdivenler binalar veya içlerinde sabit monte edilmiş ve insanların tahliyesi için ve itfaiye ve kurtarma ekipleri için görev yapar.Dışarıda inşaat yangın merdivenleri tüm özelliklerini açıklarDışarıda inşaat yangın merdivenleri tüm özelliklerini açıklar

Temel Özellikler:

 1. GOST gereksinimi merdiven tasarım aşamasında uygulanan ve bu tür yapıların kabul ve işletmeye alma kurallarını düzenleyen edilir, muayene ve montaj ve acil merdiven kalitesini değerlendirmek için gerekli yapıları, kural ve prosedürlerin test yöntemlerini düzenler.
 2. Tahliye adım genişliği 0.25 m, eşit olmalıdır merdiven için çok GOST, merdiven boyutları düzenleyen, bir merdiven kendisinin genişliği daha az 0.9 m, 1.2 m yüksekliğinde çit değildir. 20 m dikey kaldırma yüksekliği, daha sonra dikey itfaiyeciler uyuyorsa yüksekliği fazla 20 m ise, merdiven, çit ile YÜZER yüklenir.

Standart düzenleyen birçok nüanslar vardır, örneğin, slayt yerinde sıkıca tutulacak uzatılmış durumdayken kayar yangın merdiveninde alt kısmını yapmak için izin verilir ve mekanizma çalışır bir duruma hızlı getiriyor merdivenleri katkıda bulunacaktır.

GOST 53254-2009 uygun olarak Özellikler ve açıklama yangın metal merdiven

Devlet Standardı 53254-2009 orta uçuş ve dikey merdiven yanı sıra tahliye merdiven, lay-bys ve çitler dahil kaçar, ateş için de geçerlidir. Bu merdivenler bina ve iç dış kısmına yerleştirilmektedir.

ziyaretçilerin detaylı bir şekilde yangın merdivenleri tüm özelliklerini boyanırziyaretçilerin detaylı bir şekilde yangın merdivenleri tüm özelliklerini boyanır

Ayrıca, devlet standart yangın ve tahliye merdiven teknik özelliklerini düzenler:

 1. ortalama eğim açısı Sustainer yangın merdiveni 45 derece aşamada yaklaşık 20 cm aşamasına aralığıdır, 20 cm aralığında kendilerini gerekli adımları genişliği, merdiven genişliği engellerin yüksekliği en az 1 m olmalıdır, en az 50 cm'dir.
 2. Dikey yangın merdiveni de aynı GOST göre tasarlanmış ve imal edilmiş, adımlar arasındaki mesafe yer yüksekliği en az 350 mm olmalıdır fazla 1,5 m ve en az 0.8 metre olmalıdır merdivenin genişlikte olmalıdır. Bu tür olarak merdiven en fazla 40 cm çapında bir yarı dairesel muhafaza kurmak için yapılan ve derece olarak yuvarlama 45-60 derece arasında olmalıdır.

Ayrıca, GOST göre, merdivenler, genişliği en az 0.5 m olmalıdır yükleme siteleri sağlar ve koruma tertibatının yüksekliği -. 1 m döşeme platformları metalden yapılmış.


Yangın çıkışına şartlarına yerden yüksekliği

Yangın durumunda insanların tahliyesini sağlayarak - çok katlı bir binada ya da başka bir binaya, tasarım ve inşaat zorunlu bir gereksinim inşası sırasında. Çoğu zaman, bu merdivenler binanın dışına monte edilir ve bunlar dikey ve yürüyüşü, marş merdiven ayrılır, sırayla, yastıkları ve korumaları ile donatılmıştır.

Buna ek olarak, yangın merdiveni belirli gereksinimleri karşılaması gerekir:

 1. Standart yangın dikey merdiven yerden en fazla 1.5 metre yükseklikte bina yüklü olmalıdır.
 2. merdiven yangın, aynı zamanda tahliye sadece bir rol oynar ve bu güvenlik standartlarına uygun olarak, bu durumda, daha sonra herhangi bir çocuk bakım tesisi yüklü Ama eğer, toprağa daha düşük düzeyde olan mesafe merdivenin etrafında adımları adım daha büyük olmalıdır marş.

Çoğu zaman, birinin merdivene yeryüzünden uzaklığı bir buçuk metreÇoğu zaman, birinin merdivene yeryüzünden uzaklığı bir buçuk metre

Aşama aşamaları, merdiven yapısına bağlı olarak alınan SNP göre aşamaların eğim açısı ve yüksekliğine bağlıdır ve taban yüzü genişliği belirlenir -. Merdiven aşaması Böylece 60-65 cm zemin seviyesinden kurumlarda yangın tahliye merdiven yükseklikte olmalıdır Bu değere bağlandı.


Bazı durumlarda, merdiven yetkisiz kişilerin erişimini engellemek için, kasten yüksek bu parametreleri ayarlanır.

Bu durumda, itfaiye saldırı yangın merdiveni merdiveni elden erişmek için kullanılan, katlama merdivenler Tripleks (3 turluk veya trehkolenka) merdiveni sopa veya bir geri çekilebilir üç bölümlü merdivenleri kullanmak, bu merdivenleri her GOST 8556 uyacaktır.

Yangın çıkışına için temel gereksinimler

Birçok bina yürüyüşü ve dikey üzerinde, sırayla, alt bölümlere ayrılır sabit yangın merdivenlerini, ayarlanır. Herhangi kamu binasında Dikey merdiven itfaiye için, her şeyden önce, ve yürüyen yangınla mücadele ve tahliye görevi görebilir.

Yangın çıkışına göre belirli standartlara uygun olmalıdır:

 1. yanmaz malzeme kullanılan merdivenler imalatında, odun ateşi merdivenler izin verilmez. merdiven fazla 6 m yüksekliğe ulaşırsa, o zaman bu merdivenler çit sağlamak için gereklidir. Çatı merdivenden Çıktı uzunluğu Çatı muhafazaları merdivenlerden çıkmak engel olmamalıdır az olmayan 0,8 den m. olan bir platform ile donatılmış olmalıdır. Ağırlık ve kütle düzenlenmiş değildir.
 2. Merdiven bir katı sabit siteler veya yürüyüşler, biraz farklı tür merdivenler atanması oluşur. Bunlar 80 derecelik bir eğimle olabilir açık veya tahliye yangın merdivenleri olabilir. Tahliye merdiven pencere ve boş duvarlardan en az 1 metre uzaklıkta kurulur.

Tüm yangın özel bir cihaz kullanılarak test onların operasyonu başlamadan hemen önce kaçarTüm yangın özel bir cihaz kullanılarak test onların operasyonu başlamadan hemen önce kaçar

Yukarıdaki dışında, yangın çıkar, boy ve adımların genişliği için başka standartları vardır, merdiven genişliği kendileri, çitler yüksekliği, platformlar genişliği ve uzunluğu, binanın kat sayısı, bir merdiven ulaşan, (bir zemin çeker kadar) budur.

hesaplama, her 150-200 m sağlayan merdivenli temelinde merdiven yükleyin. Buna dayanarak, sayı binasında hesaplanır.

yolları kaçmak için hiçbir engel olmamalıdır. Tüm dış unsurlar iyi durumda muhafaza ve yılda bir kez bir anket tasarımı ve sonra daha fazla kullanım için bunların uygunluğu veya uygun olmadığı konusunda bir açıklama hazırlamak gerekmektedir.

Formlar ve yangın merdivenleri gereksinimler

Yangın merdivenleri, onların adlarına göre, itfaiye çalışmalarını sağlamalıdır.

Yangın kaçar yapıldıkları malzemenin büyüklüğü, tipi ve tasarım değişebilirYangın kaçar yapıldıkları malzemenin büyüklüğü, tipi ve tasarım değişebilir

türlerine bölünmüştür yangın merdivenleri, çeşitli türleri vardır:

 1. daha sonra, boyutu en az 1.2 um, merdiven asansörü miktarı 6 m aşmamalıdır değil, alan varsa herhangi bir engel kısmına sahip olmayan merdiven dikey ateş, 0.6 m'lik bir genişliğe sahiptir. Otokorkulukların ile merdiveni, o zaman kaldırma izin verildiği takdirde 0.8 metre - 20 m, nesnenin genişliği bir yüksekliğe değin fitilieyeceklerdir.
 2. 0.9 m genişliğinde yangın merdiven, 40-45 derecelik bir eğime, adımlar 200 mm ve 250 mm genişlik yükselişini sahiptir. Bir merdiven mahfaza 1.2 m'den daha az olmayacak şekilde bir.

Her yangın merdiveni merdiveni zarar görmüşse, bunun testlerin yapılması ve demontaj yürütülen testler sırasında yük dayanamaz yanı sıra yılda bir kez kontrol edilmelidir. Proje maliyet tahminleri sonra yangın gereksinimleri ve çizim ve uygun olarak yapıldıktan sonra, yeni bir merdiven yapımını gerçekleştirdi.

Genel Bakış: Yangın 2009 GOST 53254 (video) kaçar

inşaat alanına sırasında çitle edilmeli ve uygun ada veya işaret ile yayınlanmıştır - işaretleme inşaat. merdiven testinin yapımından sonra gerçekleştirilen ve her şey yolunda ise ve tüm gereksinimleri, performans özellikleri operasyon için izin karşılar.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =