yangın merdivenleri ve gereksinimleri Zorunlu test

yangın merdivenleri ve gereksinimleri Zorunlu test

12 October 2017Eğer yangın merdiveni kullanmadan önce, kendisiyle birlikte bir dizi test yapılması zorunludurEğer yangın merdiveni kullanmadan önce, onun bir numaralı ispytaniyPozharnye merdiven genellikle bina dışında yüklenir ve böylece zaman başarıyla bölünmesi içindeki fonksiyonları taşımış, onlar kontrol edilmeli ve periyodik olarak test tutmak zorunludur.


yangın merdivenleri ve yönetmeliklerin test için genel gereksinimler

Dış yangın merdivenlerinin denetimlerini yaparken insanlar izlemesi gereken kesin kurallar vardır.

Kural olarak, yangın merdivenleri test belirli bir prosedür üzerinde uzmanlar tarafından yürütülenKural olarak, yangın merdivenleri test belirli bir prosedür üzerinde uzmanlar tarafından yürütülen

Böyle testler için metodoloji Tanımlı:

 1. Kontrol harici yangın merdivenleri gerekli tüm güvenlik önlemleri çerçevesinde, sadece gündüz saatlerinde yapılmalıdır. Merdivenin çevresi çitle edilmelidir ve testlerin uyarı işaretleri asmak gerekir.
 2. İstatistiksel testler beşinci 180 kgf merdiven yükünün basamak her yük gerçekleştirilir, ve yük birkaç dakika uygulanır. Aynı zamanda, benzer bir yük merdiven dize tabidir.
 3. merdiven alanına yürüyüşü, bu durumda da istatistiksel yükün kendisine uygulama ile, uçuş ve iniş kontrol etti. ortada alttan kesinlikle yapılmış yürüyüşüne yük ve yerinde yükün dağıtılması ile kontrol edilir.
 4. Bir kontrol merdivenin tüm yüksekliği boyunca her 1.5 m kgf 54 bir yük tatbik ederek merdiven çit olarak yapılır.

muayene esnasında yapının ya da kısmi imhası merdiven elemanları, çizilmiş ne izin verilmez ilave işlem için böyle merdiveni, bu tasarım kullanılarak uygun olmaması deformasyonunu ortaya, tüm yüklerin kaldırılması sonra tüm merdiven incelenir.


yükünün kaldırılmasından sonra merdiven sırayla ise, ileride kullanılmak üzere uygunluğu üzerinde bir protokol.

Numune test sertifikası yangın merdivenleri ve şartlar

Bu tür yapılarda için (Kosgei için) GOST tüm ihtiyaçlarını karşılayan, tüm gerekli test, yangın kaçtıktan sonra, dış yangın çıkar testi üzerinde yapılan çalışma düzenlenir.

mutlaka merdiveninde testin ardından serviceability tasarımını teyit özel bir etiket asılımutlaka merdiveninde testin ardından serviceability tasarımını teyit özel bir etiket asılı

Aşağıdaki öğeler listelenmiş olmalıdır, bu belgede, bunları doldurmak için emin olun: 1. hareket çek merdiven yapıldı ve konumunu ve adresi belirtilmelidir ki dayanan sözleşme belirtir hangi testi merdiveni, adı ve türü ve boyutları, yükseklik, genişlik, çitler yüksekliği vb tüm
 2. hareket testleri, yürütülmüştür günün hangi saatinde belirleyeceği yanı kullanılan ekipmanların bazıları: vb dinamometre, halatlar, kargo vinç, kg, noktaların sayısına yük veya gerilim kütlesinin bir göstergesi ile test edilmiştir hangi ip güvenli yapıldı.
 3. Gösterimin sonunda merdiven yükünü gerekli olup olmadığı ve boşaltma sonra merdivenin her yerinde gözle kontrol yapılmış olup olmadığını gösterir.

Böyle bir hareket sonunda tür kontrol ve sorumlu kişinin imzası yürütmek hakkına sahiptir yetkili kuruluşun Test tarih damgası konur.

Aynı merdivenlerde belirtilen nesne envanter numarası, doğrulama ve sonraki test zamanlaması tarihini içeren bir etiket asar. Aynı bilgiler organizasyonda veya fabrika yönetiminde, fabrikalar, köyler, vb saklanan özel bir günlüğüne, yineleniyor Bu örnek belge denetimi gerçekleştirmiş bir insan yapmaya yetkin eylemi doldurmaya yardımcı olacaktır.

Deney Örneği dış yangın merdivenleri ve çitler çatı

Her bina ve inşaat, 10 m'den daha uzun yüksekliği insanların hayatını ve sağlığını etkilediğinden, test etmek, yılın herhangi bir zamanında Tamam olmalıdır iç ve dış hem yangın merdivenleri, yanı sıra eskrim çatı, olacaktır doğru çalışma ve normal işleyişi. Hükümet yönetmeliğine göre bu tür testler, her 5 yılda yürütülen ve bir kez tüm yapının görsel muayene yılda edilmelidir.

Test için, bir lisans ihtiyaç olarak testler, ilgili kuruluşlara yapılması gerekir.

Eğer merdiveni test etmek gerekiyorsa, o zaman ilgili kuruluşlara yardım istemek için iyidirEğer merdiveni test etmek gerekiyorsa, o zaman ilgili kuruluşlara yardım istemek için iyidir

muayene ve yangın merdivenleri testi için belli şartlar vardır:

 1. Rüzgar hızı en fazla 10 m / C olduğu zaman tüm merdivenler, sadece gündüz test edilmelidir. Test bölümlere ayrılmalıdır geçer merdiven, yakın yerleştirin. merdiveninde bir yük ile test ediyoruz Katılımcılar alanı dışında güvenliği için olmalıdır.
 2. Kablo ve vinç vasıtasıyla yapısına tatbik edilir yük belirli bir ağırlığı ya da gücünü süspansiyon sabit yangın merdivenleri tasarımında merdiven önceden belirlenmiş bir süre için statik yük dayanabilir olup olmadığını belirlemek üzere. Ayrıca, önce ve tüm yapısının bir görsel denetimi sonrasında.
 3. Buna ek olarak, astar kaplama sınıfı 5 kaplamaya uygun olmalıdır merdivenlerden ve özel boya, kontrol edilir. merdiven bütün testleri geçtiyse tüm testlerden sonra, düzenlenir. Değilse, bilgi ileride kullanılmak üzere merdiven uygun olmadığı konusunda en yakın itfaiye istasyona iletilir.

GOST gereksinimleri ve test yangın merdiveni ve çatı çitler

Bütün bu merdivenler GOST göre yapılmalıdır, bu standart aynı zamanda yangın çıkar diğer türlerine, sadece sabit olan itme ve dikey olmak üzere metal yangın çıkar, için de geçerlidir. Bu aynı zamanda GOST muhafaza çatılar için hareket eder ve deney prosedürü ve kalite değerlendirme merdivenler ve çatılar gerçekleştirmek için prosedürü öngörmektedir.

Buna ek olarak, merdiven kapak tasarımı özel bir boya için değerlendirilmelidirBuna ek olarak, merdiven kapak tasarımı özel bir boya için değerlendirilmelidir

Yöntem performans belirli bir konuk için karşılık gelir:


 1. statik yük tarafından gerçekleştirilen tasarım mukavemeti testi, yük değeri tipik olarak yaklaşık 1.5 olan, belirli bir güvenlik sınırı ile yapı üzerinde mümkün olan en yüksek yük seçilir.
 2. Yapısal arızası durumunda yaralanmalara neden olmayacak şekilde Testler yasaklanabilir inşaat test test alanında, aynı zamanda, özel ekipman kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
 3. test etmeden önce ve elle ölçüm kullandıktan sonra merdivenleri ve diğer yapılar incelendiğinde Rulet düzeyleri, vb anlamına gelir ayrıca örneğin amaçları için, bir lazer menzil bulucu kullanılması gibi daha karmaşık yöntemler kullanılarak olarak.

Ayrıca kaliteli bir kaplama özel boya merdiven denetlenmesine gerçekleştirilir ve aynı zamanda özel araçlar vasıtasıyla kendi kalınlığı ölçümü. Bu test sırasında ileride kullanılmak üzere merdivenin uygunluğunu belirler.

merdiven muayene sıklığı da GOST tarafından düzenlenir, merdiven görsel muayene yılda ve ekipmanların kullanımı ile en az bir kez yapılmalıdır - kez 5 yıl içinde.

Yangın test Zamanlama ve frekans bölümlerinde kaçar

Çalışmalar yangın merdivenleri normalde ilgili bölümler tarafından yapılmalıdır, ama tüm gerekli belgeleri bu testleri ve özel kuruluşların gerçekleştirebilirsiniz.

Yangın merdiveni her 5 yılda veya tamirden sonra kontrol edilmelidirYangın merdiveni her 5 yılda veya tamirden sonra kontrol edilmelidir

bu kuruluşlarla Yeter bir sözleşme imzalamak ve bu kuruluşların temsilcileri başlayabilirsiniz:


 1. Testler ileride kullanılmak üzere o elverişsiz belli Yükü tersine, merdiven uygunluğunu belirlemek için izin verir, ya da merdiven yük sağlar, gerekli ekipman kullanılarak yürütülmektedir. merdiven tüm performans özelliklerini gösteren üretilen gerekli belgeleri doldurduktan sonra.
 2. Tüm eserler için derlenmiş tahminler tam olarak ödeme yapılacak ne olduğunu belirtir. Ayrıca periyodu sonraki testler merdiven, merdiven testi her 5 yılda, hem de onarım sonrası testini gerçekleştirmek reçete.

Nasıl yangın merdivenlerinin testi (video) 'dir

Sabit yangın kaçar yanı sıra, merdiven ve diğerleri var. Örneğin, saldırı merdivenleri test eder ve geri çekilebilir üç diz yılda bir kez kontrol edilmelidir. Ayrıca bir yıl ve, itfaiye çalışmalarına gerekli olan JECFA, hava yastıkları, vb gibi merdivenleri örneğin, bu tür çeşitli diğer taşınabilir yapılar kez kontrol edilir Eğer tüm merdiven yapısına belli bir basınç vermek sağlayan özel cihaz kullanarak, merdiven bu tür test ederken.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − = 7

map