Yangın merdivenleri türleri: 3 türlerinin bir yorum

Yangın merdivenleri türleri: 3 türlerinin bir yorum

12 October 2017Yangın merdivenleri kaliteli, dayanıklı ve güvenilir olmalıdırYangın merdivenleri yüksek kalitede olmalıdır, dayanıklı ve nadezhnoySegodnya kullanılan merdivenler çeşitli olabilir ve olarak oluşturulan özel tasarlanmış ve standart. Bu yangın merdivenlerinin türlü biraz daha odak değer. Makalede ayrıca cihaz ve hedef türleri bahsedeceğiz. Herhangi binada, içinde veya cephesinde mutlaka itfaiyeciler yanan bir binaya almak için manuel cihazlar olmalıdır, yüklü olmalıdır kaçış (PL) ateş.


yangın merdivenlerinin türleri: ne tür cihazların

22 Temmuz Federal Kanun uyarınca, 2008 itfaiye yangın ve kurtarma faaliyetleri durumunda çalışması için tasarlanmış merdivenler, denir, 123-FZ "yangın güvenlik gereksinimleri Teknik Düzenlemeler" №. Bu tanım denizaltılar binadan insanları tahliye etmek değil, bir yangın sırasında bir binanın çatısında yangın yükseltmek için tasarlanmıştır anlamına gelir.

yapıların boyutuna göre ayrılır yangın çıkar çeşitli türleri vardır,yapıların boyutuna göre ayrılır yangın çıkar çeşitli türleri vardır,

yükselişi ne yükseklik bağlı olarak, denizaltı aralıkları arasında iniş ile yani dikey ve marşlar olabilir. boyut gereksinimleri NPB'nin 245-2001 ve GOST 5325-2009 içinde bulunur.

cihazının boyutuna aşağıdaki türlerden ayrılır:

 1. çitler olmadan Dikey.
 2. Dikey, çit vardır.
 3. Kurtarma marş.

Tahliye merdiven (AL) bir yangın sırasında acil önlemler için, halkın güvenliği için tasarlanmıştır. EL 45 derecelik bir eğim ile, sadece seferleri olabilir. Bir yandan, onlar binada yangın hortumları germek ve herhangi şantiyede ulaşılabilir geçtiği savaşçıların itfaiye, tasarım. Diğer taraftan - çocuk ve yaşlıların kullandığı merdiven çeşitleri, temiz havaya ve kısa sürede güvenli bir yerde yaşayan kitlelerin tahliyesi sağlamaktadır. Yangın Savunma hattı sadece profesyonel savaşçılar yangından korunma ile ilgili olmalıdır.


Yangın emniyeti için merdiven başlıca türleri: önemli noktalar

denizaltılar her türlü temel koşulu hepsi binaya bitişik topraklarında çıkmak gerekir ya da lobide geçmesine olmasıdır. O ona bitişik koridor uzaydan kapaklı bölmeler ile ayrılmalıdır. bodrum ve zemin kattan Acil çıkış o yol daha hızlı kesmek mümkündür önemli olarak, yapı hücrelerinin merdivenlerinde ayrı inşa edilmelidir.

Bir yangın merdiveni yüklemeden önce, onun bir yerleşim planını yapmak zorundadırBir yangın merdiveni yüklemeden önce, onun bir yerleşim planını yapmak zorundadır

Her kapının konumu planında belirtilmelidir ve kaçış yolu boyunca, insanlar için erişilebilir bir yerde yer alması.

Aksi takdirde, çıkış ortak merdiven aracılığıyla geçide ayarlandığında, bu dışa ayrı çıkış olması gerekir: • Cadde üzerinde;
 • yapı;
 • Şehirde.

sağır duvarları olmalı. Nedeniyle yangın merdivenine doğru organizasyona, tahliye insanları kurtarmak ve yangın kaynağını ortadan kaldırmak için izin hiçbir kalabalık ve tıkanıklık, hızlıdır. Birden fazla soyut tarafından yazılmış, ama yine de tekrar denizaltı konuşmalıyız konuda.

El yangın çıkışları: Assault Denizaltı

Manuel yangın merdivenleri - Bu merdivenler itfaiyeci çalışamaz çalışmak ölçeklendirilmeden Acil Durumlar Bakanlığı yangın vazgeçilmez özelliğidir. SHL kullanarak hızlı dışarıdan binaya giriş hakkında, tahliye, yangınla mücadele için gereklidir.

Popüler elle tutulan yangın merdivenleriPopüler elle tutulan yangın merdivenleri

eldeki göreve bağlı olarak el PL 3 tipe ayrılabilir:

 1. Kalın.
 2. Üç diz.
 3. Saldırı.

Kanca merdiveni hakkında biraz daha bu bölümde. Yapı 2 bowstring 12 adımları ve metal kanca paraleldir. , Kaldırma balkon ve yüksek katlı binaların bir pencere veya balkon ateş düşürücü zaman Elle monte saldırı denizaltı iyi çalışıyor. Eğer saldırıyı toprağa gerekiyorsa Ayrıca dik eğimli binanın çatısında sabit pozisyonda kullanılabilir.

200 kg azami ağırlığa kadar - Aynı anda ona imkansız P44T içinde SHL kullanılarak etkilenen kişilerin tahliyesi olduğunda 2 yetişkin vardı. Bugün, tüketici ve itfaiye genellikle denizaltılar Cal veya DWG ve talep kombine modelin modelleri kullanmak.

Amaç, türleri ve cihaz manuel yangın merdiveni: merdiven sopa

Manuel yangın merdivenleri serbestçe yukarı ve aşağı gidebiliriz kurtarma eylemleri tugay yangın için tasarlanmıştır.


Genellikle yangın merdiveni manuel saldırının özel olarak sunulanGenellikle yangın merdiveni manuel saldırının özel olarak sunulan

belirtildiği gibi, el yangın merdivenler (taşıma) şeklinde olabilir:

 • çubukları;
 • saldırı;
 • Üç diz.

Ahşaptan veya alüminyumdan imal edilebilir. Çelik ya da ahşap merdiven sade bir tasarıma sahiptir. Merdivenler boşaltıldı yangın, olay yerine getirdi yangın kamyon ekipman komple bir set gelir. Tipik bir merdiven sopa birinci katta savaşçılığı itfaiyeyi kaldırılması için tasarlanmıştır.

Uygulama küçük yükseklik binanın içinde çalışmaları için gerekli olan tek mümkündür. Testine 2 ve 8 adımlardan oluşur. Katlanabilir tasarım, üretim menteşe adımdan oluşur olarak. katlanmış Katlanır merdiven bir sopa benzer ve sıva ve benzeri işleri döven yangın halinde kullanılabilir.


Üç diz merdiveni yangın

Katlanabilir kutu 3 katlı veya 2 katlı binanın çatısında itfaiye savaşçılarını kaldırmak için gerekli üç bölüm merdiven. yangın teknik ekipman katlanmamış halde cihazda kaldırılabilir.

Üç diz merdiveni yangın Avantajları pratik ve rahat kullanım gibidirÜç diz merdiveni yangın Avantajları pratik ve rahat kullanım gibidir

Uzatma merdiveni çekmeceler oluşur:

 • alt alkil;
 • ortam;
 • Üst.

Ayrıca bir yer değiştirme mekanizması, uzatma ve fiksasyonu (düğümleri) içerir. aday gösteren kiriş ve destek duvarı 2 üzerinde her ayak slaytlar alt yapısı ve üst bulunmaktadır. Adaylık haç ve mobil birimi aracılığıyla taşınması gereken ip, yapılır.

, Uzantıyı durdurmak yeterince ip bırakın. İşe gitmeden önce dikkatlice montaj kurallarını incelemek gerekir. bir deneyimdir olduğunda, üç bölümlü merdivenleri hızla yüklü. Bir durgun tadını çıkarabilir. merdiveni kapatmak kaldırmak için ipi taşımak ve yavaş yavaş üzerine kuvvetlerini azaltmak için gereklidir. diz düşürücü sorunsuz çalıştırın. Bu çok dikkatli yapılmalıdır.

Yangın çatıda kaçar: malzeme üretimi

Genellikle, sabit tavanlı, çalışma merdivenler ve podyumları galvanizli metalden yapılmış ve olaylar boya hava dirençli boya vardır. "Süsleme" boya gerektirmez. korozyondan yapısını koruyan çinko ile kaplanmış iç görünmeyen kısmı olan bir metal çatı PL.

Eğer çatıya yangın merdiveni yüklemeye karar verirseniz, oda tasarımı ve yapımı düşünmelisinizEğer çatıya yangın merdiveni yüklemeye karar verirseniz, oda tasarımı ve yapımı düşünmelisiniz

sıkıca bağlı tüm yapısal elemanlar, herhangi bir uzunlukta kurulumunu yapabilirsiniz. alüminyumdan yapılmış çatı için son sahipleri mülkiyet merdiveni. Onların da amacı, ve gücü ve inşaat kolaylığı avantajı.

cihazlar uymalıdır:

 • proje;
 • Kat;
 • Emniyet kuralları.

Kesinlikle, evin tasarımını dikkate açılan kapıda ayarlamalısınız. Onu kolayca erişilebilir olmalıdır için Hatch, çatı ve üst katlar arasında yer verilecektir. çizimler, proje aşamasında dikkate alınması gerekmektedir zaman temeli atılan edildiğinde tahmini. inşaat atandı, biz kurulumu tamamlandı, deneyimli olmalıdır.

Eğer hiçbir deneyiminiz varsa, o, boya eski yangın merdivenlerini onarım yedek parça gerçekleştirmek mümkün olacak profesyonel bir şirketle bağlantı kurmak için en iyisidir. Böyle firmalar olarak, her zaman bitmiş tasarımlar ve geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz dizini yok. Yangın kaçar bir ofis binası, anaokulu olsun, her bina üzerinde düzenlemek için önemlidir. çok seviyeli Bazı dairelerin sahipleri nerede katlar arasında spiral merdiven dairenin balkonunda denizaltılar düzenler. Buna ek olarak, binalar acil çıkış olmalıdır.

Merdiven metal yangın: nasıl boyamak için

Birçok boya yangın merdiveninde ne renk ve kompozisyon merak edecektir. PL boya pas gelen yapıyı korumak için gereklidir. Tarih Sovyetler Birliği zamanında emaye PF-115 kullandıklarını anlatıyor. Bugün çinko kaplama ya da özel emaye yere kullanımı. Bu denizaşırı renklendirici malzeme kullanılır ve iç olabilir edilebilir.

Yangın kaçış için boya seçerken, istikrarını ve yüksek kalite göz önüne almalıyızYangın kaçış için boya seçerken, istikrarını ve yüksek kalite göz önüne almalıyız

özellikle göre emaye kaplama avantajları şunlardır:

 1. pas direnci.
 2. Kullanımı kolay.
 3. Yüksek kaliteli kaplamalar.

denizaltıya mesafenin büyük bir uzunluğa farklılık yoksa, boyama içinde teleskopik merdiven merdiven kullanılabilir. kesinlikle hiçbir istisna Bugün boya satın ve herhangi bir yangın söndürme ekipmanı herhangi bir şehirde olabilir ve Salavat.

Menteşeli merdivenli itfaiye kurtarma

kurtuluş araçlarını kullanmak için, herhangi bir özel becerileri, standart egzersizleri gerekli değildir. dikkatli bir şekilde eylemleri koordine tavsiye Uzmanlar, kalan işlem sezgisel olarak anlaşılır ve yetiştirme ya da diğer merdivenin düşürücü farksız olan. Menteşeli merdiven kurtarma Tahliye yürütülen değildir.

Kurtarma yangın merdiveninde en basit varyant bir menteşeli tasarımdırKurtarma yangın merdiveninde en basit varyant bir menteşeli tasarımdır

tahliye etmeyin:

 • çocuk;
 • yaşlı;
 • Hastalar.

yangın merdivenlerinin Çeşitler (video)

mekanize cihazı kullanarak tahliye etmek. Aşırı bir durumda, tahliye deneyimli cankurtaran "düğüm" yapılabilir.

Yangın merdivenleri örnekleri (fotoğraf)

24edadbf32f8e151328e2f725b0d0526 DES0110 evakuatsionnyy-vyhod-na-balkone fire03 fire01 foto-marshevoy-konstruksii ispit krlestnica7 yangın merdiven GOST-2 krlestnicafas7

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − = 16

map