Wzmacniająca taśma płyty gipsowo-kartonowej 4 rodzaje materiału

Wzmacniająca taśma płyty gipsowo-kartonowej 4 rodzaje materiału

12 October 2017Podczas pracy z płyt gipsowo-kartonowych należy użyć taśmy wzmacniającejPodczas pracy z płyt gipsowo-kartonowych należy stosować wzmacniające lentuSeychas praktycznie nie naprawa nie jest kompletna bez prac związanych ze skóry suchej zabudowy. Po tym wszystkim, jest to dość szybki i niedrogi proces, w którym można wyrównać ściany, sufitu lub stworzyć niszę bez żadnych problemów. A wszystko to będzie miało idealną powierzchnię gotową do malowania lub tapetowania. Ale przed tym konieczne jest, aby zamknąć wszystkie stawy płyt gipsowych i tak, że w celu uniknięcia uszkodzeń i przejścia między nimi. Aby to zrobić, trzeba wzmacniające lub taśmy uszczelniającej, co zapobiega powstawaniu pęknięć.


Jak wybrać wzmocnioną taśmą do płyty gipsowo-kartonowej

Rynek materiałów budowlanych jest bardzo szeroki. On zachwyca różnorodnością i odmiany. Ostatnio, istnieje wiele rodzajów taśm, wzmacniające stawy płyty gipsowej.

Taśma wzmacniająca do uszczelniania przy montażu płyt gipsowych.

Wybór taśmę wzmacniającą, należy rozważyć cechy jakościowe i główneWybór taśmę wzmacniającą, należy rozważyć cechy jakościowe i główne

Różnią się one nie tylko w składzie, ale także od sposobu stosowania. Zbadajmy właściwości i żądać dla każdej z nich.

Najczęściej opcje takie taśmy są:


 1. Serpyanka - najczęściej wzmocnione taśmą, która zawiera włókna szklane. Serpyanka kratownica ma formę - z jednej strony powleczona klejem do łatwego zastosowania.
 2. Taśma papierowa. Przodek wszystkich taśm wzmacniających w prace wykończeniowe i jednocześnie tej taśmy jest już istotne. Korzyści jej wystarczy: cienkie, trwałe, rozciągliwe i nie tanie. Istnieje również papier dziurkowany firma Knauf taśma, dzięki otworów technologicznych z niego całe powietrze skutecznie - to pozwala zrobić więcej wysokiej jakości szew.
 3. Pasek z metalową wkładką. Zwykły papier perforowany pas, na którym środek testowany dwie taśmy ocynkowanej o grubości 0,2 mm. Jest stosowany w kącikach zbliżeniowy dodatkowo zwiększa kąt i zapobiega pękaniu. Ze względu na jej twardość, takie taśmy zmniejsza napięcie na wewnętrznej ramie metalowej.
 4. Taśma przepustnicy. Miękka i elastyczna taśma z pianki poliuretanowej. Jest on stosowany do uszczelniania z listew kanałów i drzwi. Taśmy klejące i wszelkie trudności podczas korzystania z żadnych zastrzeżeń.

W niektórych sytuacjach jest to możliwe i to zrobić bez użycia pasów wzmacniających. Zasadniczo są to miejsca, które nie mieszczą się w polu widzenia człowieka lub płyt gipsowo-kartonowych dodatkowo osłoniętych innymi materiałami.

Ogólne informacje o serpyanku płyt gipsowo-kartonowych

Budowanie siatki wzmacniającej (serpyanka) - to najczęstsza taśma wzmacniająca. Konstruktorzy są również skierowane do niej - budowanie bandaż na jego podobieństwo z tkaniny medycznej. Serpyanka jest wystarczająco duża siatki z włókien szklanych impregnowanych akrylowy klej po jednej stronie.

Najbardziej popularne i zapotrzebowanie na dzisiaj jest serpyankaNajbardziej popularne i zapotrzebowanie na dzisiaj jest serpyankaSerpyanka lepiej nadaje się do powierzchni, na których grubość wypełniacza nie jest większa niż 1 mm.

Można stosować, jak w przypadku zapobiegania występowania pęknięcia, a jako prac remontowych, gdy pęknięcie zostało utworzone i jest to konieczne, w celu zapobieżenia dalszemu rozbieżności.

Serpyanka stosowane w następujących typach zbrojenia:

 • Spoinowaniem w paneli sufitowych;
 • Zapobieganie i wyeliminowanie szczelin w ścianach i sufitach;
 • Zbrojenia złącza GCR, gips płyta pilśniowa, płyta wiórowa i innych materiałów osłonowych;
 • Dodatkowe uszczelnienie przejścia ściany sufitu.

Serpyanka szeroko stosowane w różnych rodzajach pracy, ale przy dużych obciążeniach może być rozciągnięty. Prowadzi to do zakłóceń i integralności szwu. Dlatego w niektórych przypadkach wskazane jest, aby trzymać taśmę wzmacniającą papier ze szczególnym impregnacji.

Jak skleić serpyanku na płyty gipsowo-kartonowej

Przed rozpoczęciem klejenia serpyanku, trzeba przygotować do wklejenia na powierzchni - szlifowanie i dmuchać kurz i inne zanieczyszczenia. To zapewnia niezawodną przyczepność kit i, w konsekwencji, większość taśmy wzmacniającej.

Przed zamontowaniem eksperci serpyanku zalecane do przygotowania powierzchni, wstępnie otynkowane ścianyPrzed zamontowaniem eksperci serpyanku zalecane do przygotowania powierzchni, wstępnie otynkowane ściany

Kolejność działań procesu klejenia:

 1. Wymagana powierzchnia podkładu, a następnie suszenia;
 2. Ugniatanie mieszaniny do grubości stanie kit sztucznego;
 3. Zastosowanie kit wgłębienie we wnęce utworzonej w stawie;
 4. R wzmacniający siatkę utworzoną na warstwie kitu;
 5. Tarcie łopatki mesh do zakończenia wprowadzania do warstwy kitu (siatka musi być całkowicie zanurzony);
 6. Zastosowanie małej dodatkowej warstwy kitu, wyrównując całą powierzchnię.
 7. Wykończenie mieszaniny gipsu i ostateczne oczyszczenie z papierem ściernym lub innym materiałem ściernym.

Jak widać, proces stosowania specjalnych zawiłości wzmacniająca taśma nie jest. Zgodnie ze wszystkimi wymaganymi normami, wynik będzie na twarzy.


Taśma papieru do uszczelniania szwów płyt gipsowo-kartonowych

Pomimo powszechnego serpyanku, taśmy papierowej, jest klasycznym w wzmocnieniem GCR, nadal pozostaje aktualne. Wiadomym jest, że sam papier jest materiałem krótkotrwały iw kontakcie ze środowiskiem pogarsza się z biegiem czasu, traci swoje właściwości.

Taśma papierowa do płyt gipsowo-kartonowych charakteryzują się trwałością i tańsze kosztyTaśma papierowa do płyt gipsowo-kartonowych charakteryzują się trwałością i tańsze koszty

formularz przedstawiony posiada wysoką wytrzymałość, zaleca się wzmocnienie stawów.

Ale w procesie wzmacniania rzeczy są różne, i, biorąc pod uwagę liczbę świadczeń nadal trzeba zwracać uwagę na tego typu taśm wzmacniających.

Zalety stosowania:


 • W porządku. Pozwala to wyeliminować wszelkie drobne wady, w tym górze gotowego samolotu.
 • Dobra przyczepność z wypełniaczem. W związku z tym, mieszanina kit w połączeniu z papierem staje się zapewnienie wewnętrznej związek zawierający GCR.
 • Taniość. Ponieważ papier wystarczająco taniego materiału, taśma i stosunkowo tani produkt, z wyjątkiem tych, które są impregnowane specjalnych substancji, aby poprawić właściwości.
 • Łatwy w użyciu. Na papierze, najłatwiejszy w obsłudze, a biorąc pod uwagę, że takie taśmy mają zazwyczaj samoprzylepną podstawę, proces instalacji nie sprawi trudności.

taśma perforowana - jest świetnym rozwiązaniem dla początkujących, którzy jeszcze nie prilovchilis uwagę na prawidłowe proporcje kitu. Oni nie muszą się martwić o zbyt grubej warstwy, które tworzą taśmę. Wystarczy, że łopatka następujące wypychania paska i rozciągają się od otworów opuści nadmiar mieszaniny. Ze względu na taki sposób jest możliwe, aby uniknąć tworzenia się powietrza, które zaburzają całego procesu technologicznego.

Rodzaje wzmacniająca taśma do płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

W budownictwie, szczególnie w fazie gipsu prace wzmacniające stawy i narożniki to jest bardzo ważne. Rzeczywiście, w takich przypadkach, jak nagłe zmiany temperatury, wilgotności i wibracje - powodować pękanie słabe - stawów GCR. A nawet bezpieczne mocowanie i wysokiej jakości wykonane za pomocą metalowej ramki nie daje gwarancji zachowania integralności płaskiej powierzchni. Mieszaninę kit, pomimo tego, że ciało stałe jest dość krucha i od czasu do czasu lub czynniki zewnętrzne stanie pęknięć. Zwiększając jego wytrzymałość i odporność na pękanie czasami można osiągnąć przez zastosowanie taśmy wzmacniającej, i nie trzeba się martwić o natychmiastowych napraw kosmetycznych.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

55 − 49 =

map