Wymiary płyt gipsowo-kartonowych: Jakie są arkusze i 3 wspólne rozmiary

Wymiary płyt gipsowo-kartonowych: Jakie są arkusze i 3 wspólne rozmiary

12 October 2017Płyty gipsowo-kartonowe - doskonały materiał, który nadaje się do wykańczania sufitu i ścianPłyty gipsowo-kartonowe - doskonały materiał, który nadaje się do wykończenia sufitu, a nie tylko wykonane z płyt gipsowo-kartonowych stenChego - to nie tylko sufit i ściany, to pudełko, a nisze i przegrody wewnętrzne. Wybory, które mogą być wykonane z płyty gipsowej, bardzo dużo, a naprawdę dokonać konstrukcje jakość płyt kartonowo-gipsowych, konieczne jest, aby zrozumieć, rodzaje materiału i jego wymiarów.


Oznacza to, że wielkość standardowego arkusza płyt gipsowo-kartonowych

Niektóre z tych wartości nie może zostać wybrany. Istnieją trzy wspólne szerokość, grubość i trzech wartości długości. Ale niekoniecznie to, czego potrzebujesz to standardowy arkusz. Aby porównać wymagane parametry z tych, które są na sprzedaż.

Poznaj podstawowe wymiary płyty gipsowo-kartonowej może być prowadzona w wyspecjalizowanych sklepachPoznaj podstawowe wymiary płyty gipsowo-kartonowej może być prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

Najczęstszym rozmiar arkuszy:

 • Szerokość - 600 mm, 1200 mm, dwukrotnie;
 • Długość lub wysokość - 2000 mm i 4000 mm;
 • Grubość płyty gipsowej - 6,5 mm, 8 milimetrów, 9,5 milimetrów, 12,5 milimetrów, 14 milimetrów, 16 milimetrów, 18 milimetrów, 18,5 milimetrów, 24 milimetrów i 29 milimetrów.

To jest coś, że jesteś pewny, aby znaleźć się na rynku. Jeśli praca wymaga szczególnej wielkości, można zamówić bezpośrednio z fabryki. Następnie paleta (paczka), można dostać to, czego potrzebujesz do wykonywania określonej pracy.


A jeśli chcesz obliczyć parametry lub znać proporcję GCR, proszę korzystać z usług internetowych.

Są kalkulatorów internetowych, gdzie, na przykład, wprowadzić obszar roboczy (liczba kwadratów), niektóre większą wartość, a kalkulator obliczy dokładnie, ile materiału należy kupić.

Co może być wielkość arkusza płyt gipsowo-kartonowych

Długość jednego standardowy arkusz płyty gipsowo-kartonowej zmienia się od 2 do 3 m. A dokładniej, to znaczy trzy odcinki. - 2 m oraz 2,5 m, odpowiednio, 3 m, ale producenci produktów, w których znajdą Państwo pościel polutorametrovy, 2,7 m, 3,3 m oraz 3,6 m nawet ,

Wielkość płyt kartonowo-gipsowych należy dobierać na podstawie rozmiaru i funkcji pomieszczenia, w którym będą zainstalowaneWielkość płyt kartonowo-gipsowych należy dobierać na podstawie rozmiaru i funkcji pomieszczenia, w którym będą zainstalowaneDobrze, jeśli jest miejsce na celu przecięcia płyt kartonowo-gipsowych w fabryce. Długość w tym przypadku jest taka, jaka jest optymalna dla napraw.

Gdy okładzina ścienna na całej długości ściany sens nabyć długie arkusze. Jest to w celu uzyskania mniej szwów. Skoczek umieścić też nie muszą.

Ale powiedzmy, że masz wysokość sufitu 2,7 m, a długość płyty gipsowe - 3 m, a następnie nabyć płyty gipsowo-kartonowej, że długość nie ma sensu. Będzie ona tracić zbyt wiele, a majstrować z płyty mające takie wymiary męki. Wystarczy kupić rozmiar FCL.

Grubość płyty gipsowej

Średnia grubość płyt gipsowo - 6 mm, 9 mm i 12,5 mm. można poznać i parametry wariant grubość 6,5 mm i odpowiednio, 9, 5 mm. Ponownie, kolejność płyt na palecie bezpośrednio od producenta można zakładać i grubość, że chcesz.

Szczególną uwagę, eksperci zalecają wynagrodzenia i grubości płyt gipsowychSzczególną uwagę, eksperci zalecają wynagrodzenia i grubości płyt gipsowych

Ognioodporne i wzmocnione grubość płyty produkowane są:

 • 15 mm;
 • 18 mm;
 • 25 mm.

Grubość płyty płyty gipsowo-kartonowej jest wyjaśnione przez jego cel zastosowania. Na przykład, sześć-milimetrowe cienkie arkusze stosowane do konstrukcji łuków i takich projektów. Ale jeśli oczekujesz duży promień gięcia, wziąć te płyty nie jest opłacalne, elastyczne płyty gipsowo-kartonowej jest droższy. I będzie potrzebować więcej niż podwoiła się od taki sam łuk dwuwarstwowy zrobić.

Arkusze o grubości 9 mm, do sufitów, nie są odkształcone w przestrzeni ostrza. Ale na ścianach, nie są one odpowiednie, a nie siłą. Jednak na sufit i rozsądny wybór grubszych arkuszy, płyt kartonowo-gipsowych ściany do dwunastu i pół milimetra. Są elastyczne i trwałe, łatwe do zainstalowania. Muszę powiedzieć, że jest najbardziej pożądaną grubość płyt kartonowo-gipsowych.


Parametry: szerokość płyt gipsowo-kartonowych

Parametr ten może być również nazywany Standard - .. 1, 2 M Z tego powodu, nie są również do stojaków ramy metalowej o skoku 0,4 i 0,6 m Jednak obecnie na rynku jest bardzo lekki, wygodny małe arkusze połowie standardowego arkusza szeroki. Długość takiego arkusza 0,6 m - 1,5 / 2 m.

W przypadku zainstalowania własnego płyt kartonowo-gipsowych, to lepiej wybrać elastycznych płyt gipsowo-kartonowychW przypadku zainstalowania własnego płyt kartonowo-gipsowych, to lepiej wybrać elastycznych płyt gipsowo-kartonowych

Dobrze więc, że te arkusze są one łatwe do wprowadzenia w samochodzie, i można je zamontować samodzielnie, nie tylko przy użyciu bardzo dużych samolotów. W przeciwnym razie, jest to dużo szwów na zewnątrz. Elastyczne typy płyt gipsowo-kartonowych są zbyt wąskie. Na przykład marka GKLD z płyt gipsowo-kartonowych posiada szerokość 0,9 m.

O ile waży arkusz płyty gipsowo-kartonowe

Waga płyty gipsowo-kartonowe, zależy od jej grubości. Grubość jest, z kolei, jak wspomniano powyżej, w zależności od celu GCR, typu płyty gipsowej, jego właściwości. Arch grubość suchej zabudowy - 6,5 mm, oraz na suficie - 9,5 mm.


Przy wyborze płyty gipsowej jest ważne, aby wziąć pod uwagę, a ich wagaPrzy wyborze płyty gipsowej jest ważne, aby wziąć pod uwagę, a ich waga

Tak więc przy grubości 6,5 mm do ciężaru arkusza płyty gipsowo-kartonowej jest równe 5 kg. Arkusz z indeksem grubości 9,5 mm waży 7,5 kg. Płytka masie dwunastu i pół mm grubości jest równy 9,5 kg.

GOST zwykle wilgoć płyt gipsowo-kartonowych odporny masie się nie więcej niż 1 kg na mm grubości arkusza. Ognioodporne płyty gipsowej waży około 0,8 - 1,6 kg / grubość mm arkusza. Są to standardowe wymagania.

Co jest ważne, aby wiedzieć ciężar płyt kartonowo-gipsowych

Wiedząc, ile waży płyty gipsowej, pozwoli Ci obliczyć i wysiłek poświęcony na pracę instalacji i projektowania zdolność do wytrzymywania określonego obciążenia. Ważne jest, aby wiedzieć, a potem ile waga może wytrzymać płyty gipsowej. Pozwoli to uniknąć upadku struktur lub innych wad.

Znając masę z płyt kartonowo-gipsowych, można prawidłowo obliczyć wymiary i montaż konstrukcji płyt kartonowo-gipsowychZnając masę z płyt kartonowo-gipsowych, można prawidłowo obliczyć wymiary i montaż konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych

Aby to zrobić, trzeba obliczyć potencjalny ciężar na metr kwadratowy. przegrody lub ściany. Jeśli chcesz powiesić coś ciężkiego, głuchy kupić płyty gipsowo-kartonowe. One wytrzymać obciążenie do 150 kg / m². m. Jest to, na przykład, w struktury, takie jak ściany pod zlewozmywakiem lub ściany za pomocą podgrzewacza wody (są trzymane).

GCR: Wymiary materiału arkuszowego dla niezależnych obliczeń

Wielkość płyty gipsowo-kartonowej wybrać dopiero po usunięciu wszystkich pomiarów pomieszczenia. Twoje zadanie - aby zminimalizować liczbę połączeń w przyszłości konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych. A do tego trzeba wybrać odpowiednią długość i prawo do umieszczania arkuszy na płaszczyźnie.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac naprawczych należy wykonać rysunek przyszłej budowyPrzed rozpoczęciem jakichkolwiek prac naprawczych należy wykonać rysunek przyszłej budowy

Co trzeba narysować mapę powierzchni:

 • Jeśli nie jesteś pro, nie zaniedbuj międzyczasie ważną pracę - pierwsze powierzchnie Card Draw;
 • Ta karta może narysować na kartce papieru w polu skala wybrać samemu;
 • Zamieszczając na ten arkusz mapy, wyraźnie zobaczyć wszystko: ile stron i jaka jest wielkość trzeba.

Ale jeśli absolutnie nie chcą zadzierać z rysunków, płyt gipsowo-kartonowych można kupić od prostej zasadzie - aby dodać około 15% zasobów do powierzchni.

wykazywane są niezbędne zapasy. Ci, którzy są bardziej doświadczeni, można dodać tylko 10% akcji, warto przybysze „stają się hojny” na wszystkich 20%.

Ponownie chcielibyśmy przypomnieć, że usługi online szybko wykonać zadanie dla Ciebie. A jeśli nie jesteś naprawdę zaufać, odnosić się do dobrej sprzedawczyni: będzie on doradzi ile kosztuje do podjęcia płyt kartonowo-gipsowych. Dobrze, jeśli taka opcja nie ufasz, to za niewielką opłatą będzie można przeprowadzenie obliczeń ekspertów. Dla większej pewności czy to wystarczy.

Dlaczego jest tak popularny płyt kartonowo-gipsowych

Niniejszy materiał ma wiele zalet. Co najważniejsze, jest on dostępny, jak z nim pracować - to jest jasne, przynajmniej w ogólnym zarysie. I, oczywiście, brać pod uwagę, że jest bezpieczny dla środowiska materiałów. Nie chemia przemysłowa, a nie coś, z długim trenem i prawdziwego praktycznym produktem naturalnym.

Wiele osób woli wybrać płyt kartonowo-gipsowych, ponieważ charakteryzuje bezpieczeństwa ekologicznego i zdrowotnegoWiele osób woli wybrać płyt kartonowo-gipsowych, ponieważ charakteryzuje bezpieczeństwa ekologicznego i zdrowotnego

Korzyści z płyt gipsowo-kartonowych:

 • Materiał ten może zachować pewną mikroklimat;
 • Wygląda świetnie wszelkiego rodzaju dekoracji, że pasuje do każdego wykończenia;
 • Jest to materiał o doskonałej elastyczności;
 • Zakres zastosowań jest bardzo szeroki GCR;
 • Jest niepalny, ognioodporny materiał;
 • Stopień kwasowości jest porównywalne z poziomem kwasowości skóry ludzkiej;
 • Ta nietoksyczna materiałów;
 • Kosztuje dość tani;
 • Materiał jest światło;
 • Możliwość obsługi specjalne struktury, poprzez które GCR staną się jeszcze bardziej, może być odporny na wilgoć i płomień.

To przyciąga nabywców i które mogą być zamontowane uchwyty wewnątrz struktury. Materiał ma dobrą izolację akustyczną i promieniowanie tła ma niski. Wreszcie, jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących.

Płyty gipsowo-kartonowe można wypełniania ubytków i otworów, można utworzyć ulgę, renowacji już istniejących struktur.

można zbudować całą kompozycję architektoniczną - kolumny, łuki, cokoły, półki. Płyty gipsowo-kartonowe mogą wyrównać ściany, budowa ścian wewnętrznych, dekoracji sufitu. Ponieważ materiał może pracować w kuchni iw łazience.

Rodzaje i rozmiary płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

Materiał płyty gipsowo-kartonowej, co nazywa się demokratyczne. Umiejętności, cierpliwość, wytrzymałość, postępuj zgodnie z instrukcjami, a można zrobić z nim, co dokładnie będą ozdobą Twojego domu.

Powodzenia w wyborze!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =

map