Wygodne schody na drugim piętrze w domku: 3 Kryteria

Wygodne schody na drugim piętrze w domku: 3 Kryteria

12 October 2017Schody na drugim piętrze w prywatnym domu muszą być nie tylko piękne, ale także praktyczneSchody na drugim piętrze prywatnego domu koniecznie musi być nie tylko piękne, ale również praktichnoyBlagodarya schody, nie mogąc bezpiecznie przejść z piętra na piętro, w budynkach mieszkalnych, jak i prywatnie, składający się z dwóch lub trzech kondygnacjach. Jeżeli obliczenie budowy prywatnego domu planuje się zbudować dwa kolejne piętra, trzeba go jeszcze na etapie budowy, aby zaplanować schody, a jeśli dom jest dość dużych rozmiarów, może być dostarczone w domu, nawet dwie klatki schodowe, drugi jest do roli pomocniczej.


Schody na drugim piętrze, aby dać

Wybierając projekt i materiał, z którego będą wykonane schody, ważne jest, aby nie zapominać o bezpieczeństwie i ergonomii.

Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy myśleć o tym, gdzie najlepiej umieścić po drabinie na drugim piętrzePrzed przystąpieniem do prac budowlanych należy myśleć o tym, gdzie najlepiej umieścić po drabinie na drugim piętrze

W oparciu o powyższe, możliwe jest, aby zidentyfikować szereg kryteriów, na których wybór materiałów i jego projekt:

 • Miejsce, w którym będzie się trapu w stosunku do pomieszczenia, jak również wymiary schodów, a następnie kilka metrów kwadratowych, który jest planowany do przydzielenia drabinki;
 • Poziom bezpieczeństwa całej konstrukcji - jeśli dom będzie żył z rodzicami są małe dzieci i osoby starsze krewni, konieczne jest, aby zaprojektować schody dla maksymalnego bezpieczeństwa dla nich;
 • rodzaj drabiny i sposoby mocowania do ściany lub zamontowane modularnej budowy, a także cały wnętrza pomieszczeń, w których zainstalowane zostanie schody.

Należy ostrożnie podchodzić do wyboru modelu schody w domu na wsi. Jaki kształt i konstrukcja, to będzie, a także materiał, z którego jest wykonany. W przypadku złego wyboru, nie może spełniać normy bezpieczeństwa i ogólnie wnętrze wszystkie pomieszczenia, można uzyskać opcji nie dość oszczędne.


Wymiary stopni schodów w domu wakacyjnym na drugim piętrze

można zbudować z gotowych płyt betonowych schodów w prywatnym domu, ale należy wziąć pod uwagę nie tylko ich rozmiar, wygląd i materiał, ale również wielkości kroków szerokości, długości i wysokości. Idealnie, stopnie muszą być równa szerokości 120 cm, w większości wielkości kroku musi być równa 25-30 cm, wysokość pomiędzy stopniami powinna być równa 15-18 cm, ale nie zawsze jest to możliwe do zastosowania w takich idealnych proporcji.

Zrób drabinę do wygodnej i bezpiecznej wspinaczki na drugim piętrze, można korzystać z dobrze wybraną wysokość i szerokość schodówZrób drabinę do wygodnej i bezpiecznej wspinaczki na drugim piętrze, można korzystać z dobrze wybraną wysokość i szerokość schodów

Ponadto, wymiary stopni schodowych z każdego indywidualnego projektu będzie nieco różne, na przykład: 1. Najczęstszym konstrukcja schodów w prywatnym domu - jest to bezpośredni odnomarshevaya schody, optymalna szerokość stopni dla tego projektu wynosi 100 cm w tym samym czasie, istnieje możliwość budowy ogrodzeń, schodów, więc nie zajmuje dużo miejsca ..
 2. Jeśli prywatny dom posiada spiralne schody, które w tym przypadku minimalna szerokość stopnia powinna być równa 80 cm. Ale jeśli wtórny schody i jest używany głównie dla potrzeb gospodarstwa domowego, to jest możliwe, aby zmniejszyć szerokość stopni do 60 cm.
 3. Istnieją inne niż standardowe roztwory schodów, na przykład, składane lub awaryjnych w taki drabiny tendencję etapy szerokość zmniejsza się do 50 cm.

Generalnie, wszystkie wymiary schodów, takie jak wysokość, długość i szerokość stopni, nachylenie i szerokości schodów jest obliczana na podstawie powierzchni, ponieważ im większa wielkość drabinie, tym więcej miejsca potrzeba na niego w pokoju.

Szerokość schodów willi na drugim piętrze

Nie istnieją żadne szczególne przepisy i instrukcje wideo drabiny zainstalowanych w domach prywatnych, nie jest, w przeciwieństwie do wielopiętrowych budynków mieszkalnych, w których takie konstrukcje muszą być zgodne ze wszystkimi normami SNIP. W prywatnych domach są ustawione drabiny o różnych rozmiarach i kształtach.

Przy projektowaniu schodów, warto wziąć pod uwagę niektóre parametry takie jak wymiary pomieszczenia, liczba żywych ludzi, a także obecność dzieci i osób starszych, bardzo Urządzenie drabina. ,

Z tych wszystkich powodów, konieczne jest, aby zrobić projekt schodów, a ich kontynuacja produkcji niektórych parametrów.

Drabiny jest bezpieczny, jego szerokość powinna wynosić co najmniej 90 cm.Drabiny jest bezpieczny, jego szerokość powinna wynosić co najmniej 90 cm.

a mianowicie:

 1. Minimalna szerokość schodów w prywatnym domu nie może być mniejsza niż 90 cm, a szerokość idealnie drabina powinna wynosić 120 cm. Jest to spowodowane przede wszystkim do ochrony przeciwpożarowej, w przypadku drabiny przeciwpożarowej nie był wąskim gardłem podczas ewakuacji.
 2. Kroki na każdym marszu (jeśli jest więcej niż pół kroku i klatka schodowa) muszą być tej samej szerokości i tej samej wysokości i długości.

Na pewno jest to możliwe, aby szerokość schodów i mniej, ale nie jest to bardzo wygodne, aby przejść na jej temat.

Ponadto, wąskie schody trudno będzie przenieść żadnych nieporęcznych przedmiotów. Mała szerokość drabiny można zrobić, jeśli jest to rzadko stosowane, na przykład, aby zejść do piwnicy lub podnieść poddasze.

Projektowanie kraju schodach na drugie piętro z rękami

Budowa domów prywatnych jest nie tylko stworzenie podstaw, budowanie ścian, podłóg i dachu, ale także produkcja schodów, aby przejść z piętra na piętro. Ale zanim podejmiesz drabiny, należy rozważyć, czy zezwolić na salon i hol wejściowy, aby umieścić nowy obiekt.


Zrobić po schodach na drugie piętro można z rąk, jeśli najpierw wykonać projekt projektZrobić po schodach na drugie piętro można z rąk, jeśli najpierw wykonać projekt projekt

Konieczne jest, aby zaprojektować schody ze wszystkimi niezbędnymi parametrami, a także biorąc pod uwagę, jeżeli masz zamiar go zainstalować:

 1. Aby określić liczbę kroków niezbędnych do zmierzyć wysokość od podłogi parteru do drugiego poziomu podłogi podłogi. Po określić wysokość kroków, zazwyczaj wykonany jest równa 150 mm, wysokość słupka podzieli wszystkie przyszłe drabiny do wysokości stopni.
 2. Kąt nachylenia drabiny przyszłości powinien mieścić się w granicach 22-40 ° jest uważana za optymalny kąt nachylenia 37 °. Aby ustalić, który jest optymalny kąt nachylenia powinien zrobić rysunek, a wizualnie zobaczyć jak to będzie wyglądać.
 3. W projektowaniu ogrodzeń i balustrad, aby zdawać sobie sprawę z pewnych zasad, według których wysokość powinna być nie mniejsza niż 90 cm, a jeśli schodami, nie ma mniej niż 110 cm. Odstęp pomiędzy tralkami, które są podstawą ogrodzenia powinna wynosić około 120 mm, zwłaszcza gdy dzieci są obecne.

Wiedząc teraz wymagane parametry, można zaprojektować praktycznie żadnych schodach do domu, a można to zrobić nawet z rękami bez żadnych problemów, zgodnie z wszystkich ustawowych wymogów bezpieczeństwa.

Jedynie prawidłowo zaprojektowane i wykonane drabina będzie trwać przez wiele lat.

Okno na schodach INTERFLOOR zeznawać

Aby móc poruszać się po drabinie jest całkowicie bezpieczny, trzeba ustawić podświetlenie być skuteczne w ciemności. Jednak aby nie tracić energii na marne, trzeba zadbać o naturalnym świetle, i sprawiają, że okno, a jeśli to możliwe, więcej, nawet jeśli małe, aby oświetlić schody po południu.


Ponadto, w pobliżu schodów, można zainstalować okno, które będzie pięknie uzupełni wystrój domuPonadto, w pobliżu schodów, można zainstalować okno, które będzie pięknie uzupełni wystrój domu

Jednak, gdy urządzenia, następujące punkty należy uznać:

 1. Kształt okna powinny być zgodne z ogólnym stylu domu, więc przed planowanym takiego okna powinien być widoczny w oknie wzorców zdjęcia wybrać najlepsze opcje.
 2. Okno musi nie tylko przekazać wystarczającą ilość światła, ale również, kiedy jest dobrze, aby utrzymać ciepło. Duże okna obraz piękny wygląd, ale nie nadaje się do większości terytorium Rosji. Lepiej jest zrobić kilka małych rozmiarów okna.

Schody na drugim piętrze w domku (wideo)

Podsumowując, warto zauważyć, że duże okno obraz lub kilka dużych okien, pomimo faktu, że zostaną one umieszczone w pobliżu schodów, może pozwolić ciekawy peep. Aby tego uniknąć, należy dokonać przydymione szyby lub lustra.

Konstrukcja schodów na drugim piętrze w domku (przykłady zdjęcia)

0015 137 26-7 157 197 519x500xfoto-vintovoy-lestnitsy-IZ-derevajpgpagespeedicO1NP9Ln1 887 1859 2193 5784429446ghauod39W665

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =

map