Wybór żyrandol w korytarzu: 4 bardzo ważne wskazówki

12 October 2017Przy doborze lamp w korytarzu jest ważne dla WewnętrznychPrawidłowy wybór żyrandoli w korytarzu jest ważna do intereraSovremenny krajowym rynku oferuje klientowi szeroką gamę modeli oświetlenia: od tradycyjnych odcieniach, a skończywszy na eleganckich żyrandoli. Należy zauważyć, że konstrukcja każdego światła został pierwotnie zaprojektowany dla każdego pomieszczenia, a więc żyrandol, zaprojektowany do salonu, to ledwie nadaje się do przedpokoju.


Żyrandol w sali: jak wybrać

Co do zasady, żyrandole do korytarzy i pomieszczeń, korytarzy nie różni szczególnej łaski. Większość modeli są dyskretnie oświetlenie neutralne wzornictwo, bez paciorków szklanych i innych ozdób.

W większości przypadków, hala wybrany lampy bez ściemniaczy i ozdobyW większości przypadków, hala wybrany lampy bez ściemniaczy i ozdoby

Jednak te lampy są podzielone na dwa główne rodzaje:

  1. sufit;
  2. Ściana.

Nie ma innej opcji, gdy lampa jest odrębną jednostką, znajduje się na podłodze i podłącz do gniazdka elektrycznego. Jednakże, taka lampa jest ustawiona jako dodatkowy, zamiast głównego źródła światła.

Dla dwóch pierwszych opcji, większość ludzi preferuje opcję sufitu. Jest uważany za standardowy i nadaje się do większości wnętrz.


model ścienny też będzie dobrym wyborem w uchwytach korytarze z niskim sufitem. Fakt, że kinkiety wziąć nie tylko miejsce na suficie, ale może również wizualnie zwiększyć przestrzeń w pokoju, jeśli wybierzesz mądrze lampę oświetleniową (zimna lub ciepła).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze żyrandol do przedpokoju i korytarzu

W uzupełnieniu do projektu, które powinny w jak największym stopniu w harmonii z resztą wnętrza pokoju, nadal istnieje szereg cech, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze żyrandol.

Wybrany Urządzenie powinno być połączone z przestrzenią wewnętrznąWybrany Urządzenie powinno być połączone z przestrzenią wewnętrznąNa co zwrócić uwagę przy wyborze żyrandol w hali wejściowej:

  1. trybów oświetlenia. Spójrz na ich liczbę i cechy.
  2. Pobór mocy. Jest to również ważne cechy techniczne. Jeśli podoba Ci kilka żyrandole, który dołączy do wielkiego wnętrza przedpokoju, a następnie podjąć taki, który zużywa najmniejszą ilość energii elektrycznej.
  3. Zużytych kaset. Kasety się dzielą nie tylko średnicę, ale także do wytwarzania materiału ceramicznego: Model karbolitovye i innych mniej popularnych.
  4. Liczbę używanych żarówek. Chociaż uważa się, że im większy połysk, tym bardziej jest on stosowany w lampach, to nie zawsze tak jest. Przy wyborze żyrandol powinien wychodzić ze swoich rozmiarów korytarza. W związku z tym większy rozmiar - tym bardziej niezbędne do komfortowego lamp oświetleniowych.

Korytarz Shape jest również ważna. Wąski ale długi przestrzeń doskonale podłużne modele lamp, a na placu - żyrandol w środku i kilka dodatkowych światła na boki, jeśli to konieczne.

żyrandole ścianie w korytarzu

Nowoczesny pomysł w projektowaniu pomieszczenia hali nabędzie ścianę zamiast lampek sufitowych. Biorąc pod uwagę wszystkie cechy pomieszczenia, przy odpowiednim podejściu, można uzyskać nie tylko niepowtarzalne wnętrze, ale również ciekawą grę światła. Jeśli chcesz osiągnąć maksymalną harmonię i oryginalność, to lepiej, jeśli chodzi o oświetlenie zatrudnić z usług profesjonalnych projektantów.

Bardzo popularny we wnętrzu hali wiszą żyrandoleBardzo popularny we wnętrzu hali wiszą żyrandole

Jednakże, na własną rękę, można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Na przykład, poprzez dzielenie ich tajemnice, projektanci twierdzą, że umieszczenie kinkiety na różnych wysokościach, możemy radykalnie zmienić ostateczny wygląd pomieszczenia.

Jeśli stoisz w lustrze korytarzu, a następnie upewnij się, że światła ścienne były po przeciwnych stronach lustra, a tym samym zapewnić możliwie najlepsze pokrycie.

Światła materiałów ściennych:

  1. Kryształ. Lampy wykonane z kryształu zapewnić najbardziej żywe i intensywne oświetlenie w pomieszczeniu.
  2. Karbowany szkła. Jak z kryształu, światła przechodzącego przez karbowany szkła, będzie najbardziej intensywny.
  3. Matowy plastik. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych modeli lamp wykonanych z matowego światła w górę przedpokoju nie jest intensywny i ciche światło.
  4. Tekstyliów. Podobnie jak w przypadku tworzywa sztucznego, światło wysyłane przez lampy tekstylnego miękkiego, łagodne i spokojna.

Każdy materiał może znaleźć tanie, ale jakość modelu, który będzie do własnych upodobań i pasował do wnętrza korytarza.

Jak Wybór lamp od kształtu i wielkości hali

Najczęściej w korytarzu nie ma okna, a więc mnóstwo naturalnego światła. Dlatego małe lampy nie zawsze mieszczą się w tym pokoju, jeśli nie tylko zaśmiecać ich cały sufit.


Kilka małych lamp pomoże uczynić hala jasny i przestronnyKilka małych lamp pomoże uczynić hala jasny i przestronny

Jeśli masz długi, ale wąski korytarz, najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalować dwie lub trzy małe wielkości żyrandole. Jeśli korytarz jest prostokątny, jak standardowy pokój, dobrym rozwiązaniem byłoby kinkiety ścienne. Ale do zainstalowania w niski sufit, który jest najczęściej znaleźć w korytarzach Żyrandole, że nie jest konieczne, to lepiej wybrać popularną obecnie płaski model.

Oświetlenie w korytarzu powinno być jasne dla ciebie wystarczająco dużo przed wyjazdem mógł w pełni docenić jego wygląd w lustrze.

Prawidłowy wybór żyrandoli w korytarzu (wideo)

Jak widać, wybrać żyrandol na korytarzu - nie takie proste zadanie, jak mogłoby się początkowo wydawać. Jest to konieczne, w celu uwzględnienia wysokości sufitu, wymiary pomieszczenia, jego kształt, a także w ogólnej konstrukcji wnętrza.

 


żyrandol Design w przedpokoju (zdjęcie we wnętrzu)

7 8a7c4800-9e36-D828-ff34-596ae7656c26 1652f908f9b837f 23-26 07b4d6f5229df9XXLjpg 139970 1573-7 1602/48 1733/38 2011-1024x768

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − 34 =

map