Wybierz Oprawy do sufitów podwieszanych 6 nowoczesnych pomysłów

Wybierz Oprawy do sufitów podwieszanych 6 nowoczesnych pomysłów

12 October 2017Sufity podwieszane z wpuszczanymi opraw oświetleniowych dobrze wyglądają zarówno w biurach oraz w domachSufity podwieszane z wpuszczanymi opraw oświetleniowych dobrze wyglądają w pomieszczeniach biurowych, mieszkalnych i domahChasche tylko sufity podwieszane zainstalowano reflektory. Konstrukcja ta jest uniwersalna. W niektórych przypadkach jest to bardziej wskazane, aby zainstalować oświetlenie LED lub żyrandol. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i projektowania pomieszczenia. Co do opraw oświetleniowych lub lodu oświetlenia zużytej lampy żarowe, lampy halogenowej lub żarówki oszczędność energii. W większości przypadków stosowane Pinpoint oświetlenie LED, ponieważ są one uniwersalne.


Oprawy do sufitów podwieszanych: rodzaje i funkcje

Co do wyboru urządzeń o ograniczonym budżecie? W tym przypadku, można uzyskać pomoc oprawa. Wbudowany uniwersalny źródeł światła. Mogą być instalowane na suficie podwieszanym, w łazience iw salonie. Oprawy wpuszczane są podzielone na kilka typów.

Rozróżniać 5 typów opraw wpuszczanych:

 1. świetlówki. Ten wariant oświetlenie to najprostszy i najtańszy. Ponadto, lampy fluorescencyjne zużywa mało energii.
 2. Raster. Zazwyczaj są one używane do dekoracji sufitów w miejscach publicznych.
 3. Fałsz. Mogą mieć lustro lub parabola. Jeżeli wysokość pomieszczenia jest mała, zalecane jest, aby zatrzymać wybór na grodzi.
 4. Lampy typu rack.
 5. Downlight.

Istnieje wiele odmian opraw wpuszczanych do sufitów podwieszanychIstnieje wiele odmian opraw wpuszczanych do sufitów podwieszanych

Przez wbudowanych opraw oświetleniowych również obejmować urządzenia Ringo. Są one stosowane tylko w przypadku, jeśli używasz połączonego systemu oświetleniowego. Lampy ringo są zarówno wbudowane i ściany.

Wybierz reflektory na suficie podwieszanym nowoczesnym

Spot lampy sufitowe są najbardziej powszechne. Są one zamocowane na ramie, gdy instalacja jest przeprowadzane na bazie tkanin sufit podwieszany.


Reflektory są 3 rodzaje:

 • LED. Lampa ta jest uważana za najlepszy, ponieważ równomiernie rozprowadza światło na całym obwodzie pomieszczenia. Ponadto źródła światła LED są trwałe i zużywa mało energii. Te światła zaleca się zainstalowanie wysokie sufity. Ice-go światła wykonane z żarówek LED. Luminous taśma przymocowana do profilu.
 • Lampy o żarówek halogenowych. Ich cechą - wysoki poziom strumienia świetlnego. Podczas pracy lampy halogenowe emitują dużo ciepła, tak że nie są zalecane do stosowania w sufitach podwieszanych z płyt z PCW.
 • Oprawy oświetleniowe z żarówkami. Takie źródła światła są tanie, są jednak bardzo małe.

Punktowe podwieszanego sufitu są idealne dla wysokiej jakości oświetlenia na powierzchni roboczej lub rekreacyjnyPunktowe podwieszanego sufitu są idealne dla wysokiej jakości oświetlenia na powierzchni roboczej lub rekreacyjny

Jeśli zdecydujesz się używać żarówek halogenowych, brać pod uwagę, że mogą one mieć pojemność 12-220 woltów. Jeśli zdecydujesz się użyć źródła napięcia słabym oświetleniu, należy pamiętać, że należy koniecznie ustalić dodatkowy transformator.

Żarówki LED i taśmy do zawieszania wysokie sufity

Najczęściej do wykończenia sufity napinane są lampy lub taśmy LED. Lampy LED mają niewielkie rozmiary i wysoką wydajność. Ponadto, można podłączyć je do systemu programu oświetlenia.Zalety lamp LED:

 1. Długa żywotność.
 2. Gospodarka. lampa LED jest wykorzystywany jako źródło prądu stałego, tak że nie migają podczas pracy.
 3. Bezpieczeństwo. lampy LED w czasie pracy, nie emituje światła ultrafioletowego i szkodliwych oparów. Ponadto takie produkty nie zawierają rtęci, dzięki czemu są łatwe do recyklingu.

Pasek jest zdolny do przekształcania każdy pokój lepiej, dodając kolorową stworzyć kontrastPasek jest zdolny do przekształcania każdy pokój lepiej, dodając kolorową stworzyć kontrast

Taśmy LED mogą być napinane sufity wykończenie kwadrat „Relight”. Ponadto, takie oświetlenie może ozdobić wstęg z tworzywa sztucznego lub płyt gipsowo-kartonowych. Taśma jest uniwersalna, ponieważ wygląda doskonale nawet powierzchnie nieregularnej konfiguracji. Takie oświetlenie wskazane jest zastosowanie nawet jeśli sufit jest okrągły lub wielopoziomowe.

Taśmy LED mogą być instalowane również w pomieszczeniach mokrych. Należy zauważyć, że w przypadku awarii jednej lampy, system nadal działał poprawnie. Również zalety taśm LED może być prostota jego montażu.

Wybrać i ustawić oprawy rastrowe do sufitów podwieszonych

Rastrowe Oprawy są zwykle używane do dekoracji biura lub miejscach publicznych. Jednak niektórzy ludzie wolą korzystać z tej metody oświetlenia do dekoracji salonu czy sypialni. lampy rastrowe mają specjalne bary. Jego wielkość jest wybierana w oparciu o obwodzie pomieszczenia. Kratka jest potrzebne do harmonijnego rozproszenia światła w pomieszczeniu.

Izolowanie 3 formę przestrzenną:

 • V-kształtny.
 • Paraboliczny.
 • Paraboliczna.

najlepsze lampy rastrowe są odpowiednie dla szkół i biurnajlepsze lampy rastrowe są odpowiednie dla szkół i biur

Ustaw oprawy rastrowe na specjalny system zawieszenia, który jest wykonany z profili. Przy wyborze profilu dla światła na suficie pod uwagę odległość od podłoża do płyt z PCW.

Przebieg montażu opraw rastrowych:


 1. Zainstalować ziemię ściany i zawiesiny.
 2. Zabezpieczyć profile prowadzące i dostosowania ich poziomu.
 3. Zamocować przekrój poprzeczny. Do mocowania, stosowanie blokad i specjalnych gniazdach.
 4. Umieścić panel. Zadbaj, które są rozmieszczone symetrycznie oni.
 5. Następnie położyć światła na wstępnie przygotowane komórki.

Jak wybrać rozmiar plamki na wiszące niskie sufity

Przy wyborze rozmiaru należy zwrócić na powierzchni sufitu. Pamiętaj, że trzeba przygotować się w otworach na poczet punktowe. Zazwyczaj średnica urządzenia jest umieszczone na opakowaniu, jednak specjaliści zdecydowanie zaleca się wykonywanie pomiarów w sposób niezależny.

Do pomiaru wielkości konieczności zmierzenia odległości między sprężynami montażowymi. Do tej liczby należy dodać do 5-10 milimetrów. Przy wytwarzaniu otworu uwagę głębokość wkładania lampy.

Za pokój z małym obszarze powinny być wybrane małe reflektoryZa pokój z małym obszarze powinny być wybrane małe reflektory

Ponadto, przy wyborze lampy muszą być brane pod uwagę:

 • Wielkość termokoltsa.
 • Wysokość oprawy.
 • Typ lampy. Na przykład, halogeny mają większy rozmiar niż LED.

Co jest pułapy odbicia światła

Odbicie światła - jedno z najważniejszych cech sufitu podwieszanego. Wartość ta jest wyrażana jako procent, a oznacza ilość światła odbitego od powierzchni sufitowej. Wartość współczynnika odbicia światła jest w znacznym stopniu określona przez wstęgę materiału.


Również wielkość odblaskowości zależeć będzie od:

 1. Ilość naturalnego światła w pomieszczeniu.
 2. Sposoby wykończenia ostrza zaburtowy.
 3. Wymiary pomieszczenia.

Odblaskowe sufity są często wykorzystywane do łazienki. Ponadto, są one w stanie wizualnie zwiększyć przestrzeńOdblaskowe sufity są często wykorzystywane do łazienki. Ponadto, są one w stanie wizualnie zwiększyć przestrzeń

Najwyższy współczynnik odblaskowości mają matowe i błyszczące sufitów w połączeniu z lampami rastrowych. Ponadto, wysoka wydajność odbicia światła można osiągnąć, jeśli stosowanie lamp halogenowych.

Montaż sufitu podwieszanego z oświetleniem LED (wideo)

Szeroka gama opraw oświetleniowych pozwalają łatwo wybrać odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Nie musisz specjalny katalog lub konsultacje z ekspertami. Przy wyborze oświetlenia, należy rozważyć ich właściwości, wielkość i wygląd pomieszczenia. Uniwersalne rozwiązania są diody LED typu kierunkowego i taśmy. Przy ograniczonym budżecie byłoby najlepiej używać żarówek. 

Lampy do sufitów podwieszanych we wnętrzu (zdjęcia)

1c7c620d7ad78ea01280x960 2bf5c872656cea55607844967fcf650c 14 8-2 37--3 29-23 115 576fa190568ef 506 9164bad3c0a257327cfba2d478963182

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − 41 =

map