Wybierając schody na zewnątrz: szczegółowy przegląd

Wybierając schody na zewnątrz: szczegółowy przegląd

12 October 2017Istnieje szeroki wybór schodów zewnętrznych, różniących się ceną, kształtu i rodzaju materiałuIstnieje szeroki wybór schodów zewnętrznych, różniących się ceną, kształtu i rodzaju materiału Ladder - jeden z pierwszych projektów stworzonych przez człowieka, ale do tej pory, że jest niezastąpiony w codziennym życiu. Istnieją różne modele konstrukcji schodów, materiał produkcji, ale zawiesza wszystkie z nich można podzielić na dwie kategorie: schody do domu i ulicznych schodach. W tym artykule zostaną omówione na sekundę.


schody odkryte dać: wybór i obliczenie materiału

Materiał - podstawą jakichkolwiek schodów, a wybór zależy od kilku czynników.

Na jakiej podstawie Wybór materiału:

 1. warunków klimatycznych;
 2. Projektowanie i dekoracja materiału budowlanego;
 3. Częstotliwość wizyt domowych;
 4. Osobistych upodobań właścicieli.

Warunki klimatyczne często odgrywają decydującą rolę w wyborze materiału. Jeśli jesteś w obszarze zmian wilgotności i temperatury wysokie, wiele rodzajów drewna, z którego wykonane po schodach, nie przyzwyczaić. W przeciwnym razie, w ciągu roku dochodzi w ruinę.

Przed rozpoczęciem budowy drabiny ulica powinna zrobić jego rysunek na papierze, określ rozmiar wszystkich elementówPrzed rozpoczęciem budowy drabiny ulica powinna zrobić jego rysunek na papierze, określ rozmiar wszystkich elementów


Nie zapominaj, że drabina z drzewa raz w roku należy zaimpregnować środkiem, który chroni przed szkodnikami i metalowych schodach - Powłoka antykorozyjna.

Odgrywa ważną rolę i obudowy budynku. Jeśli jest ona wykonana z kamienia, trudność musisz napisać do niego organicznie drewniany ganek. Jednakże, jeśli chcesz profesjonalnych projektantów pomoże Ci w tym.

Częstotliwość wizyt domowych - kolejny ważny punkt. Jeśli przyjeżdżają do kraju, co dwa lata przez kilka dni, aby tam usiąść ze znajomymi, nie jest konieczne, aby zainstalować go drewnianą lub metalową drabinę, która wkrótce wejdzie w ruinę z powodu korozji lub rozkładu.

I wkrótce o osobistych gustów: jeśli absolutnie nie chce zainstalować schody do drewnianego domu z drewna, tylko dlatego, że będzie to najlepsze połączenie, a to nie jest warte wysiłku. Po tym wszystkim, głównym celem dekoracyjnych elementów - takich jak dekorowanie powierzchnię i gospodarze.Jakie materiały są drabiny:

 1. Beton. Wykonana z klatki zbrojenia i betonu mieszanie. Posiada wysoką wytrzymałość, jak również względną łatwość produkcji, jeśli można wlać beton, umieścić deskowania oraz schody z betonu będziesz mieć do zrobienia. Również konstrukcje betonowe są zawsze trwałe i niezawodne, a różnica temperatury i wilgotności nie wpływa.
 2. Cegła ceramiczna. Jeśli zdecydujesz się zrobić drabinę wykonany z cegły ceramicznej, najlepiej jest użyć modelu klinkieru. Najważniejszą rzeczą przy instalacji drabiny wykonane z cegły - jest to prawo do umieszczenia cegły do ​​końcowego wyniku ganku spojrzał całościowo i był piękny.
 3. Metal. Jedną z zalet metalu - możliwość dokonania praktycznie każdą formę wymyślony, więc szerzy się tu na maksimum fantasy. Metal może być wykonany jako prosty drabinie kilka barów i luksusowy sztuki.
 4. Kamień. Najbardziej optymalne opcje: granit, granit i kwarcyt. Zaletą tej drabiny jest długa żywotność: do kilku stuleci. Wadą jest jego waga ciężka, złożoność instalacji i wysoką ceną na budowę.
 5. Drzewo. Najczęściej stosowane są w wykończeniu domów drewnianych, jak domy z cegły, kamienia i innych materiałów, często nie pasują. W porównaniu z innymi materiałami, schody z drewna nie jest bardzo trwały.

Odkryte schody na drugim piętrze: rady dla produkcji i eksploatacji

Wiele z nich jest już tworzenia i instalowania schodów, zapomnieć, że można przedłużyć żywotność produktu, za pomocą małego triku.

odkryte schody powinny być umieszczone na solidnym fundamencie, który nie jest sagsodkryte schody powinny być umieszczone na solidnym fundamencie, który nie jest sags

Wskazówki dotyczące stosowania:

 1. W celu ochrony przed korozją metalowej drabinie - pomalować farbę lub stali nierdzewnej.
 2. Jeżeli ułożone drabiny wykonane z cegły, a nie można zrobić to gładkie, łatwo przyciąć niektóre z bloków do pożądanej długości.
 3. Zainstalowano drewnianą drabinę? Potem nie zapomnij moczyć mieszaninę zmniejszające palność, które można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.
 4. Jeśli masz solidne podstawy, i zainstalować go na żelbetowej schody, klatka wzmacniająca umieścić konieczne: Schody i tak będzie wystarczająco silny.
 5. Należy również pamiętać, że jeśli masz zamiar postawić drabinę na żyznej glebie, należy najpierw piasek zaznaczony obszar. W przeciwnym razie, korzenie chwastów może zepsuć się po schodach.

Instalując schodach do domku, można to zrobić na górnym poziomym pasku. To nie zajmie dużo miejsca, ale pomoże Ci zadbać o kondycję.

Schody w domu z ulicy: Rodzaje

Ulica schody różnią się nie tylko w produkcji materiału, lecz także w projektowaniu.

W sumie istnieją trzy typy drabin:

 1. Marching;
 2. Spiralny (spirala);
 3. Schody do Bolza.

Maszerując najczęściej projekt dla schodów zewnętrznych. Zgodnie z technologią produkcji jest najbardziej prosty i kupić go od Master najbardziej tanie. Ponadto, jest ona również najbardziej wygodne.


Schody w domu z ulicy mogą być wykonane z metalu, drewna, betonu lub kamieniaSchody w domu z ulicy mogą być wykonane z metalu, drewna, betonu lub kamienia

Jego jedyną wadą pomieścić zajmuje sporo wolnej przestrzeni.

Spiralne schody - idealny, jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca dla modelu rejsu. Spiralne schody najbardziej ekonomiczne w przestrzeni, a ich konstrukcja jest dość oryginalny. Być może jest to schody spiralne to najlepiej pasuje do tego obrazu w domu wakacyjnym.

Schody i poręcze zamontowane na ścianie za pomocą wkrętów. Z prawej zamontować takie drabina jest bardzo wytrzymała: mogą wytrzymać obciążenie do 1,5 tony. W celu zabezpieczenia śruby do ściany za pomocą podkładek gumowych.

Schody na ulicy w prywatnym domu: jak wybrać

Przed płacić pieniądze do wybranego suwaka, należy sprawdzić za pomocą kilku niuansów, że nie będą rozczarowani w efekcie końcowym.


odkryte schody powinny być wybierane na podstawie stylu urządzeń zewnętrznychodkryte schody powinny być wybierane na podstawie stylu urządzeń zewnętrznych

Co trzeba pamiętać:

 1. Jeśli budujesz wakacje do domu, to już na tym etapie wybrać producenta i odnoszą się do niego o pomoc, niech specjaliści doradzą co schody są najlepiej nadające się na zewnątrz domu.
 2. Na tym etapie zadecydować wybranego modelu drabiny. Chcesz zaprojektować rejs? Następnie upewnij się, że masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na jego podstawie. A jeśli już zakupy schody spiralne, należy pamiętać, że choć wygląda ładne i oryginalne, niektórzy ludzie są niewygodne, aby przejść w górę iw dół na niego. Z drugiej strony, z czasem można się przyzwyczaić do niego i do niego.
 3. Bądź świadomy bezpieczeństwa! To z tego powodu, radzimy skontaktować się z profesjonalistów w swojej dziedzinie, którzy będą konstrukcja jest nie tylko estetyczny i dobrze wpisuje się w krajobraz drabiny, ale również uwzględniać wszystkie niezbędne bezpieczeństwo zjazdach i parametrów wspinaczek. Wymiary stopnie, kąt obrotu, szerokość schodów, poręczy wysokość, itp
 4. Przy wyborze modelu i obliczania wielkości następnej drabinie, dają specjalne otwory uwaga schodów. Pamiętaj, że dla każdej drabiny potrzebne osobnika i obliczona wartość przysłony centymetr.
 5. Przy wyborze producenta drabiny, uzyskać opinię o spółce. Uwzględniać zarówno pozytywnych i negatywnych, a także spojrzeć na doświadczenie firmy.
 6. Pomyśl o tym, czy chcesz, aby schody poziomów oświetlenia i ogrzewania.

Jeśli kroki były zbyt śliskie, można użyć specjalną powłokę antypoślizgową.

Płytki na schodach na ulicę: system przeciwpoślizgowy i ogrzewania

W celu uniknięcia wypadków z winy zbyt śliskiej powierzchni, płytki antypoślizgowe zostały wymyślone. Wciąż elektrichnye poślizgowe płytki, które są podgrzewane do pożądanej temperatury. Posiłki są pobierane od zwykłych baterii lub okablowania. Dużo energii elektrycznej one ciągnąć.

Płytki dla schodów ma chropowatą powierzchnię, dzięki czemu stopa nie przesuwa się na nim, gdy jest mokryPłytki dla schodów ma chropowatą powierzchnię, dzięki czemu stopa nie przesuwa się na nim, gdy jest mokry

Te płytki są zainstalowane na tym etapie i zapewnienia bezpieczeństwa właściciela opadania i wznoszenia się o każdej porze roku.

Szczególnie popularne firmy hiszpańskie płytek Rosa Gres i Sologres, a także polską firmę Paradyż.

Dywaniki gumowe na schodach na ulicę

Alternatywą przeciw płytki mogą być specjalne okładziny gumowe przymocowane do krawędzi schodów.

Korzyści z gumowymi podkładkami do płytek:

 1. Niższy koszt;
 2. Uniwersalny: pasuje do wszystkich etapów wielkości.

Jednak nie jest wadą Stosując tylko krawędzie stopni się przy użyciu wkładki przeciwpoślizgowe.

Dywaniki gumowe są w stanie zwiększyć stopień bezpieczeństwa schodów ulicznychDywaniki gumowe są w stanie zwiększyć stopień bezpieczeństwa schodów ulicznych

Istnieją również modele, pełzanie na całej powierzchni schodów. Cena jest już nieco droższe i mają do wyboru, biorąc pod uwagę szerokość schodów.

Płytki na schodach zewnętrznych: drewna lub metalu

gumowe podkładki powinny być dołączone do głównej scenie. Ale jakiego rodzaju rzeczy dla nich do wyboru: drewna lub metalu? Należy wyjść z głównych zalet i wad obu materiałów.

Zalety drewna:

 1. Niższa cena;
 2. To nie ulega korozji;
 3. Lżejsze.

Wady drewna przydzielono mniejszą wytrzymałość i trwałość, a także możliwy proces rozpadu i uszkodzenia od szkodników.

Przed zakupem do płytek schodów zaleca się, aby zapytać sprzedawcę certyfikat potwierdzający ich jakośćPrzed zakupem do płytek schodów zaleca się, aby zapytać sprzedawcę certyfikat potwierdzający ich jakość

Zalety metali:

 1. Nie gnije i szkodniki;
 2. Bardziej wytrzymałe niż drewno;
 3. Bardziej uniwersalne, gdyż nadają się do kilku modeli schodów niż drewno.

Odkryty schody: produkcja własnych rękach

Gdy budżet na budowę willi jest już rozplanowany, wiele myśli: czy to możliwe, aby zbudować drabinę?

W rzeczywistości, jest to możliwe. Wystarczy pamiętać, że jest to możliwe tylko pod warunkiem, że masz doświadczenie w pracy z drewna, metalu lub betonu, odpowiednio.

Jeśli chcesz szczególnie mądrego modelu - jest zdecydowanie lepiej zwrócić się do profesjonalistów.

Odkryty schodów w domu: jak zainstalować

Montaż każdego rodzaju schodów jest indywidualna. Jeśli masz zarezerwowane rejs lub spiralne schody od mistrzów, sami musimy go zainstalować.

Malować po drabinie przed rozpoczęciem prac instalacyjnychMalować po drabinie przed rozpoczęciem prac instalacyjnych

Jeśli zakupiono szyn drabiny zdemontowana, montaż nie jest trudny.

Wymagane narzędzia:

 • poziom;
 • Lina pion;
 • Nóż i ołówek;
 • Ruletka i młot;
 • Piła na drzewie;
 • papier ścierny;
 • Wiertła i wiertła na 35 mm i 8 mm, 25 mm wiertła PEROVA, klucze 13 i 17;
 • Śrubokręt.

Po wszystkie narzędzia są gotowe, można przystąpić do montażu po drabinie.

Poszczególne etapy montażu:

 1. Zacznij od dołu. Wyrównać modułów metalowych, które są przewidziane i podpiera rury.
 2. Moduły są narażone na siebie i do góry;
 3. Moduł górny jest przymocowany do powierzchni sufitu, tak, że znajduje się w fazie był równo z podłogą;
 4. Moduły są ze sobą połączone za pomocą śrub 8 do 16 mm;
 5. Najniższe moduły są przymocowane do podłogi;
 6. Teraz za pomocą śrub, zestaw kroków;
 7. Jeśli pakiet zawiera barierkę, po czym są one umieszczone w najmniejszym stopniu na specjalnych stojakach.

Podczas instalacji kroki, nie oszczędzają śruby! Zapewni to bezpieczeństwo wędrówki po schodach.

Jak zrobić odkryte schody żelbetowe

Jeśli masz doświadczenie z betonu, wiedzą, jak prawidłowo zainstalować deskowania i już ugniatania zaprawy cementowej, może to zrobić niezależnie drabiny wykonane z betonu zbrojonego.

Aby zbudować schody ulicznych żelbetowych, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zbudować drewnianą ramęAby zbudować schody ulicznych żelbetowych, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zbudować drewnianą ramę

Zauważ, że jeśli grunt na przyszłej stronie schodów lub pod górę miękkie, trzeba umieścić klatkę wzmacniającą i dlatego potrzebne jest doświadczenie pracy z spawania.

Uważa się, że beton na drabinie powinien być nie mniejszy znak 300-ci znak. Oznacza to, że mieszanina cementu: piasek: Tłuczeń wynosi 1: 1,9: 3,7, odpowiednio.

Etapy tworzenia betonowych schodów:

 1. Kopanie dziur dla Fundacji;
 2. Tworzenie drewnianego deskowania i wzmacniającą klatkę;
 3. Mieszanie mieszanki betonowej;
 4. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych ilości, trzeba przyciąć betonu w ziemi, gdzie leżał w dół nie bardzo sprawnie.

Kamienne i drewniane schody na zewnątrz: Wybierz wejście

Kamień drewniane schody - jako dwóch antagonistów. Minusy każdego z nich - plus inne.

Drewniana klatka schodowa, na przykład, jest uważana za niskiej wytrzymałości, podczas gdy kamień - najbardziej wytrzymałe i trwałe (żywotność - kilka wieków).

Z drugiej strony, w przeciwieństwie do ciężkich kamiennych schodów, drewniany model - najlżejszy. Ponadto, drewniane schody przewyższają koszty drogich modeli kamiennych.

schody kamienne cechuje długa żywotność i doskonałe właściwości estetycznychschody kamienne cechuje długa żywotność i doskonałe właściwości estetycznych

Drewnianego schody nie pożaru - nasycenia mieszaniną ogniotrwałej.

Te pokryte drewniane schody na ulicy: najlepszy

Po klatka schodowa jest wykonany, zainstalowany i pozornie gotowy do użycia, należy zadbać o jeszcze jeden punkt - pokrycie schodów.

Zadaszone schody drewniane:

 1. W przypadku możliwości pożaru (na przykład podczas montażu schodów w łaźni) - pokrycie ogniotrwałej mieszaniny;
 2. Aby drabina nie przesuwać, można użyć płytki antypoślizgowe i podkładki gumowe;
 3. Nasycenia roztworu drabiny przed szkodnikami i proces gnilny.

Ponadto, drabina może być malowany w swoim ulubionym kolorze, który podkreśli wszystkie zalety swojego domu.

Odkryty schodów z rękami: jak zrobić

Jeśli chcesz zrobić drewnianą drabinę do domu, a następnie posiadające umiejętności stolarskie i posiadające odpowiednie narzędzia nie jest trudne.

Dla domów drewnianych są wielkie schody wykonane z drewnaDla domów drewnianych są wielkie schody wykonane z drewna

Ważne jest, aby dokładnie obliczyć podstawowe parametry:

 1. Wysokość schodów;
 2. obracać;
 3. Liczba, długość i wysokość etapach;
 4. Wielkość otworu.

Obliczanie wszystkie te punkty, konieczne jest, aby rysunek pracy, a już na to, aby zrobić wszystkie niezbędne elementy: rama, stopnie, balustrady itp

Jak budować odkryte schody z własnym (wideo)

schody ulicy może być wykonana z dowolnego materiału i każdego projektu, ważne jest, aby wybrać taki, który przyjdzie na swojej stronie. Zapisz nie jest zalecane w tej sprawie, ponieważ w przypadku pęknięcia schodów podczas poruszania się na nim, może to być traumatyczne wydarzenie.

Nowoczesna zewnętrzna klatka schodowa na piętro (przykłady zdjęcia)

543c06818b7b8 32ebebc56431e0c01fb378892447f41b 96b071feea1845c2655ff92d3ed3011d 273883 5116429d32c8acd533dd2797d 5404169b2acc4e96b0051cdd6f8ff1a5 25607530 25607531 186323670w640h640pozharnayalestnitsa1 846109978

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 4

map