Wybierając izolację stropu

Wybierając izolację stropu

12 October 2017Aby uniknąć utraty ciepła przez sufit, konieczne jest przeprowadzenie procesu ociepleniaAby zapobiec utracie ciepła przez sufit, konieczne jest przeprowadzenie procesu rozgrzewania co lepsze izolujemy: dach lub strop? Eksperci twierdzą, że lepiej jest do produkcji izolacji sufitu wewnątrz. Przed rozpoczęciem prac budowlanych trzeba wybrać odpowiedni materiał i wykończenie szorstkości. Jaka jest najlepsza izolacja? Odpowiedź na to pytanie może dać żadnego pana, dla każdego materiału do izolacji sufitu z jego własnych zalet i wad.


Pianka poliuretanowa i sufitu

Pianka poliuretanowa - unikalny materiał, który może być stosowany do izolacji stropów w kraju lub domu z cegły. Jeśli szukasz najtańszego sposobu nagrzewa się dworek, pianka poliuretanowa - to jest dokładnie to, czego potrzebujesz. folia folia kosztuje około 2-3 razy droższe.

Montaż pianka może być stosowana na wiele sposobów. Jeżeli ściana nie obrobiony, jest konieczne, aby rozpylać rdzenia piankowego z cienką warstwą na ramie. W przypadku, gdy ściany i sufit jest gotowy, z pomocą pianki wystarczy wypełnić luki lub mikro wady montażu.

Pianka poliuretanowa pozwala odizolować struktur o dowolnym kształcie w krótkim czasiePianka poliuretanowa pozwala odizolować struktur o dowolnym kształcie w krótkim czasie

Algorytm stosowania pianki do sufitu:

 1. Najpierw trzeba wiercić na powierzchni małych otworów.
 2. Następnie trzeba uszczelnić szczeliny taśmowych. Ma to zapewnić, że materiał nie wypłynęło po zacznie się rozwijać.
 3. Napełnić piany w szczelinie lub na ramie. Upewnij się, że zostanie on rozszerzony.
 4. Pozostawić piankę w celu wysuszenia, a dopiero następnie przystąpić do stan wykończenia.

Niektóre izolacja stropu lepiej jest użyć

Jeśli masz na strychu, to najlepiej użyć dowolnego materiału sypkiego. Na przykład, można ogrzać dom przy pomocy trociny, wełna szklana, słomy i gliny rozszerzony. Również dobry efekt daje laskę.


Eksperci uważają, że najlepiej nadaje się do izolacji mieszkaniowej materiału budowlanego, takie jak len. On nie gnije i jest tani. Jednak materiał ten ma znaczący wadę - jest łatwopalny. Absorbować lnu Niezbędne warstwie 4-5 cm.

Fine wełna izoluje ścian i sufitów, utrzymuje ciepło w salonieFine wełna izoluje ścian i sufitów, utrzymuje ciepło w salonie

Trociny to również dobry materiał, ale ich nieracjonalne wykorzystanie, ponieważ są łatwopalne. Ponadto, frytki są często hit gryzonie spotu. Użyj słomę może być tylko pod warunkiem, że na poddaszu nie jest zainstalowana źródeł ciepła. Keramzytu jest wygodnym materiałem sypkim, ponieważ może być nakładana na górze betonowej.

Technologia sufitowa materiał izolacyjny nasypowa: • Najpierw trzeba położyć na podłodze strychu papieru pakowego.
 • Leżał na wierzchu materiału sypkiego.
 • Następnie położyć płytę. Są one potrzebne na strych mógł się ruszyć.

Izolacja cieplna sufitu pianką poliuretanową i piankę polistyrenową

Jeśli szukasz taniego tworzywa folii, które można wykorzystać z pianki poliuretanowej. Materiał ten nie odkształca się pod wpływem ciepła i ma dobre właściwości termoizolacyjne.

pianki poliuretanowe muszą być stosowane na suficie przez natryskiwanie. W tym przypadku temperatura powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 10 stopni. Przed rozpylany materiał powinien być oczyszczony sufitu przed brudem i kurzem. Zaleca się również, aby odtłuścić powierzchnię.

Styropian - nowoczesny, niedrogi, przyjazny dla środowiska izolacjaStyropian - nowoczesny, niedrogi, przyjazny dla środowiska izolacja

Również do izolacji stropu, można użyć styropianu. W przypadku korzystania z tego materiału nie ma potrzeby, aby wytworzyć dodatkową barierę dla pary wodnej. Ponadto, styropian nie traci swoich właściwości izolacyjnych w czasie.

Sekwencja izolacji cieplnej sufitu polistyrenu:

 1. Najpierw trzeba oczyścić dach z brudu.
 2. Następnie położyć płyty styropianu w przestrzeni pomiędzy belkami.
 3. Przerwy między płytą a belką za pomocą wyeliminowania piany.
 4. Pokrycie płyt sufitowych.

Co więcej izolacja ścian i sufitów można wykorzystać

Jakie inne materiały mogą być stosowane do izolacji cieplnej ścian i sufitów? Jeśli jest to pożądane, za pomocą lub penotermom penofolom. Gęstość tych materiałów jest wystarczająco wysoka. Z tego powodu, a penoterm penofol są użyteczne do izolowania stropów wewnątrz.

Jeśli chcesz kupić materiał tani, zaleca się, aby zatrzymać wybór na penoterme. Materiał ten jest stosunkowo odporne na ogień i trwałe. Do wykończenia sufitów zalecana grubość penoterm 5 milimetrów.

Folia penofol - trwałe, samoprzylepny materiał stosowany w celu zapobiegania utracie ciepła w pomieszczeniuFolia penofol - trwałe, samoprzylepny materiał stosowany w celu zapobiegania utracie ciepła w pomieszczeniu

Instalacja penoterma wykonany w 3 etapach:


 • Najpierw musisz dołączyć do penoterm sufitu.
 • Następnie trzeba naprawić rzeczy z gwoździami.
 • Następnie należy przykleić taśmę na wspólnej linii.

penofol montażowe wykonywane w podobny sposób. Materiał ten jest nieco droższe penoterma jednak, że ma najlepszą wydajność.

Zalety penofol obejmują:

 1. specyficzny niskiej grawitacji.
 2. Niskie przewodnictwo cieplne.
 3. Trwałość.

Co trzeba położyć warstwę izolacji na suficie

Przy wyborze grubości warstwy izolacyjnej należy zwrócić uwagę na rozmiar i gęstość materiału. W przypadku korzystania z materiałów wstęgowych, takich jak penoterm lub penofol grubość warstwy izolacyjnej powinna wynosić około 3-6 mm. Jeśli za pomocą styropianu, grubość warstwy powinna wynosić co najmniej 12 cm.

Izolacja cieplna przestrzeni sufitu przy pomocy keramzytu nie tylko chroni dom przed zimnem, ale także znacznie obniżyć koszty finansowe ogrzewania domówIzolacja cieplna przestrzeni sufitu przy pomocy keramzytu nie tylko chroni dom przed zimnem, ale także znacznie obniżyć koszty finansowe ogrzewania domów


Przy stosowaniu granulatu warstwą izolacyjną materiał powinien mieć większą grubość. W przypadku korzystania z trocin, gliniec, słomy lub len, grubość izolacji musi wynosić 3-5 cm.

Przy wyborze optymalnej grubości warstwy powinny być również brane pod uwagę:

 • Dostępność ogrzewania na poddaszu.
 • Gęstość materiału.
 • Sposób wykańczania sufitu.

Wybór niepalnego izolacji ścian i sufitów

Co jest materiałem niepalnym jest najlepiej użyć? Najlepiej jest korzystać z betonowego bloku. Materiał ten wykonany jest z gliny. Materiał ten powinien być pokryty warstwą 3-5 cm. Ewentualnie gliniec na skrzyni może być ustawiony.

Izolacja schemat komórkowej szkło płaskie dachyIzolacja schemat komórkowej szkło płaskie dachy

Najlepszym materiałem niepalnym jest spienione szkło. Ten materiał ma dobre właściwości odpornego na wilgoć i nie podlega spalaniu. szkło piankowe nie jest poddawany odkształceniom nawet w powietrzu o temperaturze 500 ° C. Alternatywnie można skorzystać z izolacji bazaltu.

Materiały ognioodporne wykonane następujące spółki:

 1. Isover. Materiały izolacyjne wykonane przez tę firmę mają niski ciężar właściwy i dobrą elastyczność.
 2. Technonikol. Firma produkuje ognioodporne bazaltu izolację. Materiał ten może być stosowane do ścian i sufitów.
 3. Ursa Geo. Firma zajmuje się produkcją niedrogich materiałów ognioodpornych.

Ocieplenie poprzez pianę (wideo)

Jak używać grzejnik do ciebie. Każdy materiał ma swoje własne cechy. Jeśli chcesz wybrać tani grzejnik, wolą keramzyt lub wełny mineralnej. Te materiały ognioodporne i trwałe. Z nieograniczonym budżetem najlepszym wyborem byłby poliuretanowej. Jednakże materiał ten może być stosowany tylko do sufitu za pomocą specjalnego urządzenia.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 8 = 2

map