Wszystkie dane z izolacją stropu w prywatnym domu własnymi rękami

Wszystkie dane z izolacją stropu w prywatnym domu własnymi rękami

12 October 2017Ocieplanie stropu w prywatnym domu nie tylko zmniejsza straty ciepła w zimnych porach roku, ale także zaoszczędzić na ogrzewaniuOcieplanie stropu w prywatnym domu nie tylko zmniejsza straty ciepła w zimnych porach roku, ale również zaoszczędzić miejsce na otopleniiTeplopoterya zimą wynosi około 15%, ponieważ kwestia, jak ciepły i ciepły jak zawsze powinny być poważne. Niuans w tej kwestii wystarczająco.


Ciepły strop prywatnym domu: Materiały

Jeśli wziął tę pracę ze swoimi rękami, starannie wybrać izolację. Do izolacji cieplnej sufitu wewnątrz kolorze prawie dowolne ich mieszaniny, a ponadto, wszystkie rodzaje płytek i tworzyw sztucznych. I do nich, z kolei, są styropian, wełna mineralna i penoplex.

Styropian, wełna mineralna, pianka i innych materiałów, które zostały z powodzeniem stosowane jako sufity izolacyjnychStyropian, wełna mineralna, pianka i innych materiałów, które zostały z powodzeniem stosowane jako sufity izolacyjnych

Praca na zewnątrz może być przeprowadzone przy użyciu następujących materiałów:

 1. Gliniec. Ten materiał na bazie gliny, który jest uważany za wysoki stopień odporności na ogień. Zewnętrznie przypomina żwiru. Ma dobrą izolację cieplną i dźwiękową. Izolacja cieplna gliny sufitu rozszerzona, nie tylko ze stratą ciepła do ochrony prywatnych dom - w Leca nie zavedutsya gryzoni.
 2. Piana. I ten materiał jest odporny na działanie mikroorganizmów, doskonała oszczędność ciepła. Z minusów - pianka, niestety legkovosplamenim.
 3. Ecowool - Izolacja celuloza jest łatwe, bezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Bardzo często, że izolowany sufit w drewnianym domu, zarówno starych i nowych. Nadaje się do izolacji stropu domów mieszkalnych i obiektów przemysłowych.
 4. wełny mineralnej. Jeśli wybrali go zaizolować jak najlepiej można przygotować do pracy. wymagane są respiratory i gogle. W drewnianym domu jest mniej częste, jak bardziej odpowiednie do stropu betonowego.

Cóż, po prostu bardzo ocieplenie może odbywać się na dwa sposoby.


Metody izolacji stropu w prywatnym domu

Izolować powierzchni sufitu, można bezpośrednio na terenie, a może i na strychu, czyli od zewnątrz. Sufit jest izolowane wewnątrz może być tak tylko wtedy, gdy wysokość sufitu pozwala na przeprowadzenie tej procedury.

izolacja wewnętrzna sufitu zaleca się wystarczająco wysoki sufitów wysokościizolacja wewnętrzna sufitu zaleca się wystarczająco wysoki sufitów wysokości

Ponieważ proces składa się z: • R warstwę izolacji i paroizolacji;
 • R warstwę izolującą;
 • GCR poszycia lub płyty okładziny.

Całe to „sandwich” może trwać od 15 do 40-45 cm wysokości pomieszczenia. Eksperci doradzają także, aby izolację wewnętrzną, jeśli poddasze jest używany do przechowywania. A także, czy system łączności przeprowadzone na strychu. To może być odpowietrzania i kabli elektrycznych.

Do izolacji wewnątrz i wymaga więcej pracy powinny być wykonane starannie i dokładnie.

Jak ocieplić strop w prywatnym domu: system stopniowego reagowania

Aby prawidłowo i skutecznie zaizolować strop, konieczne jest, aby wiedzieć, główne punkty procesu.

System izolacji sufitu obejmuje zastosowanie izolacji, bariera hydraulicznego i pary materiału i jako powłokę nawierzchniową widokiemSystem izolacji sufitu obejmuje zastosowanie izolacji, bariera hydraulicznego i pary materiału i jako powłokę nawierzchniową widokiem

Schemat izolacji sufitu w domu:

 1. Pierwszy etap. Gotowe nośnego lub arkuszy metalowych. Na podstawie szkieletowej następnie osłoniętych płyt gipsowo-kartonowych na suficie lub panelami.
 2. Drugi etap. Tworzenie warstwy barierowej dla pary. Podkładowe jest cięta na rozmiar komórki do 5 cm drewnianych listew jest przymocowane do prowadnic i belek.
 3. Trzeci etap. R warstwy izolacyjnej. Załóżmy, że z wełny mineralnej lub pianki. Pianka jest łatwo ułożone, jak w trakcie pracy regulować liczbę warstw. Skrzynie pianki komórkowej włożona mocno, jak to możliwe, ale staram się nie łamać - nigdy nie wiesz, materiał w tym sensie kruchego.
 4. Czwarty etap. Warstwa izolacyjna pergaminovym zamknąć i zablokować wykończenia.
 5. W piątym etapie. Sufit i czeka wykończeniowe nawierzchniowej.

Izolacja sufitu w pomieszczeniu mają wady. Pułap ten nie będzie w stanie zbudować w oświetleniowym. Powodem jest to, że w procesie oświetlenia jest bardzo nagrzewać, a warstwa izolacji nie pozwoli to ciepło, aby wejść. Więc lampy w uchwyty pogorszy dość szybko.

Ocieplanie stropu w prywatnym domu na zewnątrz

I istnieje również kilka sposobów izolacji - pianka, wełna mineralna, penoizol. Po pierwsze, oczywiście, przynieść poddasza w porządku. Zabierz od tego wszystkiego, tak że tylko belki i sufit.

Do izolacji zewnętrznej sufitów w prywatnym domu są często stosowane trociny z cementu, betonu bloku i innych materiałów sypkichDo izolacji zewnętrznej sufitów w prywatnym domu są często stosowane trociny z cementu, betonu bloku i innych materiałów sypkich


Garret również wentylowany, ponieważ rewizji wentylacji, ewentualnie uszczelnić szczelinę do warstwy izolacji cieplnej nie staje się na mokro przez i na dół.

Jeśli użyć pianki do izolacji:

 • Warstwa gładkiego papieru jest umieszczony pomiędzy pokrywają belki 5 cm od mocowania do belek, jest dołączone do nich specjalny szyny;
 • Potem, bardzo ciasno, umieść piany;
 • Pianka konstrukcja wypełnienia luki między belkami i przez piankę;
 • Innym pergaminovy ​​Rozprzestrzenianie górną warstwę pianki;
 • Top ułożyć jedną lub dwie warstwy z wełny mineralnej.

wełny mineralnej na równi ze wszystkich belek. Zasada obliczeń - wątek.

Izolacja zewnątrz używając penoizol

W tym procesie, są pewne niuanse, więc w domu będą trudne w obsłudze, zwykle określane specjalistów. Od specjalnego sprzętu wymaganego do pracy.


Zasadą jest, że penoizol izolacyjne produkować specjalistów z niezbędnym sprzętem i umiejętnościamiZasadą jest, że penoizol izolacyjne produkować specjalistów z niezbędnym sprzętem i umiejętnościami

Penoizol - izolacja jest proszek, który wieje w celową przestrzeni mezhbalochnoe. Metoda ta jest skomplikowana, ponieważ jest to konieczne, aby zapewnić uszczelnienie nagrzewnicy nie dostać się do przestrzeni życiowej.

Zazwyczaj ten rodzaj pracy jest zaufane przez specjalistów lub tych, którzy mają już doświadczenie w takiej izolacji.

Jaki powinien być podgrzewacz

Wymagania dla niego nie jest dużo, ale są one dość poważne. Po pierwsze, musi być izolacja ognioodporna. To jest bardzo trudne do zapłonu lub nie zapalić. zasady bezpieczeństwa powinny zawierać ogniu 25 minut (normalne dla prywatnego domu).

Jeśli sufit ma betonowej płyty stropowej, uszczelnić strop nie jest konieczne. Cóż, na drewniane legary muszą warstwy paroizolacyjnej.

Ostrożnie nagrzewa się małą przestrzeń izolacyjną i zewnętrzną ścianę łożyska. Do ogrzewania tych miejscach jest osadzony na zewnątrz ściany warstwa izolacyjna, którego szerokość wynosi co najmniej pół metra.

Rodzaje izolacji na suficie (wideo)

izolacja termiczna w suficie budynku z zimnego dachu: ecowool

Ta izolacja nie jest tak popularne jak wełna mineralna, ale to oczywiście tymczasowe okoliczność.

Ecowool składa się z drobnych włókien celulozowych, może być określony jako sposób na mokro lub na sucho.

Sposób aplikacji ecowool:

 • sucho jest wycieku dokładne rozmieszczenie i zagęszczania izolacji między belkami stropowymi.
 • Sposób mokry wymaga użycia specjalnego sprzętu, nie miesza się z włókien kompozycją klejącą, mokry ecowool następnie podawany przez specjalną rurę pod ciśnieniem, i tak rozmieszczone na powierzchni.

W suchym Sposób Układanie ecowool rozrzutu z sufitem zewnętrznychW suchym Sposób Układanie ecowool rozrzutu z sufitem zewnętrznych

Ecowool mogą być umieszczone w dowolnej warstwy, nawet w postaci sprasowanej, to jest lekkie. Jego lekkość tylko zapewnia niezawodną izolację stropu. Izolacja ta nie tworzy formę i innych mikroorganizmów.

W procesie wytwarzania tego materiału przechodzi obróbkę środków zmniejszających palność, ponieważ jest łatwo palny materiał w tym samym samogaszące. Ecowool tworzy szczelną, bezproblemową zasięg, ponieważ izolacji i doskonałą ochronę przed gorącem i zimnem.

Od wata celulozowa jest oddychający materiał, wilgoć w nim nie będzie marudzić.

Jak ocieplić strop z rękami w domu (wideo)

I pianki strop i wzmocniony beton, drewno, a nie mają takich właściwości, aby zrezygnować z grzejnika. Uzyskać wysokiej jakości nowoczesnych materiałów, ognioodporne i przyjazne dla środowiska.

Udane remont!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

map