Wspaniałe panele frędzla: tkanie schematów i 30 zdjęć

Wspaniałe panele frędzla: tkanie schematów i 30 zdjęć

12 October 2017Wikliniarskie techniki frędzla tworzy w sypialni lub pokoju ciepłej i przytulnej atmosferze dzieciWikliniarskie techniki frędzla tworzy w sypialni lub pokoju dziecięcego atmosferze ciepła i uyutaMakrame, zdjęć i kompensowania schematy paneli, które można łatwo znaleźć w magazynach na robótki, polega na tworzeniu pięknej sferoidalnego instalacji grubej dzianiny. Uważa się, że technika pionierów takich sztuka starożytnych Egipcjan, że ta metoda faraonowie urządzone rezydencje. Ale historycy odkryli podobne ozdoby, a Grecy, Asyryjczycy, Peru, Chiny. Oznacza to, że jest niemożliwe, aby powiedzieć na pewno, kto był pierwszy użyć frędzla stworzyć splot artystyczną i wyposażeniu wnętrz, elewacji. Teraz jednak nawet z nim tworzyć panel.


Historia panel frędzla

Wyplata panele w stylu frędzla to podgatunek sztukach tekstylnych. Nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych mistrzów ręcznie robione przedstawicieli. Uważa się, że takie rzemiosło pierwszy zaczął robić we wczesnych latach 60. w Anglii, ale nie jest to do końca poprawne stwierdzenie.

Co sprawia, że ​​skład

Podstawowymi materiałami do tworzenia paneli, frędzla są:

 • liny konopne;
 • len lina;
 • lina papier;
 • bawełna;
 • płaskie pasy
 • Sizal.

Najczęściej technika wyplatania frędzla, cienkie liny są używane, naturalne włóknaNajczęściej technika wyplatania frędzla, cienkie liny są używane, naturalne włókna

Oczywiście, nie należy używać, i innych tkanek, zamki, ale należy pamiętać, że w technice najważniejsze - jest stworzenie pętli. Oznacza to, że taki materiał jest wybrany, który będzie wygodny w obsłudze mistrza, biorąc pod uwagę jego umiejętności dziewiarskich.

Macrame dla początkujących: tkania schematy panele

Natychmiast Warto wspomnieć, że w takich systemach i algorytmu tworząc panele frędzla - nie istnieje. Najważniejsze w pracy - to podstawowy szkic. Aby utworzyć prosty schemat jest odpowiedni zarówno do cięcia i konturu wzorca. Można nawet użyć zamieszczone na zdjęciach internetowych już utworzonych panele i kierować się nimi.


Jeśli planujesz stworzyć trójwymiarowy frędzla, zaleca się stosowanie całej bazie pianki. W razie potrzeby, klosze można dodać do końcowego produktu, proste metalowych pierścieni, które zachowują podstawową kształt frędzla. Jednostki A są wykonane w dowolny sposób.

Oznacza to, że można używać technologii dziewiarskich, w tym:

 • Po haka;
 • Szachownica (pętle tamże związek przeprowadza się po przekątnej);
 • Bahman węzeł.

Ponieważ istnieje wiele technik makramy tkackie, które daje nieograniczone możliwości dla przejaw kreatywnościPonieważ istnieje wiele technik makramy tkackie, które daje nieograniczone możliwości dla przejaw kreatywnościSą to podstawowe techniki, które są najczęściej stosowane, ale może zawierać dowolny inny w frędzla.

Funkcjonalność wewnątrz: frędzla paneli ściennych z kieszeniami

Frędzla panele ścienne z kieszeniami - jest swego rodzaju prototyp starych flag wojskowych. Zrozumiałe jest zdefiniowana przez podobną postaci złomu 5-kąta. Jest to najprostsza opcja, ale dozwolone wyjątki. Takie panele można powiesić na ścianie i kieszeni, na przykład, do przechowywania przypraw i słoików przypraw w kuchni, ani żadnych innych szczegółów, które muszą być zawsze pod ręką.

Aby utworzyć taką potrzebę frędzla:

 • Zaciski (utworzyć pierwotnego kształtu);
 • liny;
 • Najprostszy schemat;
 • Szprychy (specjaliści poradzić sobie bez nich, ale nie jest to opcja dla początkujących).

W górnej części paneli odbywa się poprzez montaż normalny paznokci. Swego rodzaju „obsłużyć” od 1-3 skrętów liny.

Wystrój i macramé: panele do zegarów ściennych i obrazów

Panele frędzla można zrobić specjalnie dla zegara. Oznacza to, że tworzenie się dzianiny produkt, który jest zamontowany na podstawie zegara. Kieszenie nie muszą tworzyć jako ramki.

technika tkania sferoidalnego stosowane do tworzenia różnych elementów dekoracji wnętrz: obrusy, narzuty, abażurytechnika tkania sferoidalnego stosowane do tworzenia różnych elementów dekoracji wnętrz: obrusy, narzuty, abażury

 W tym przypadku wskazane jest frędzla round (choć można również rozpocząć od postaci godzin). Nawiasem mówiąc, uważa się, że najlepszym dla tego przypadku jest wykorzystanie węzłów „Josephine” z grubej nici.

Ponieważ panele zostaną umieszczone na zegarze, to mają swags stylu, czyli piękną rozwijaną abażur.

 W celu uzupełnienia tego rodzaju paneli może być używany:


 • podwiązki;
 • Podłużna tkactwo;
 • Tkane fałdy (dzięki któremu, jak internetowej położył liny pająka).

Panno "Sowa", frędzla: master-class krok po kroku

Sowa reprezentuje mądrość i spokój. W związku z powyższym, tworząc frędzla, należy wybrać prosty, spokojny ton. Doskonały wybór - beżowy i brązowy. Sam splot sowa powinna być w środku. Głowa, skrzydła, nogi - wszystko to odbywa się oddzielnie i po przekątnej łączy węzły (jeśli tkania odbywa się z centrum).

Krok po kroku, jest następujący:

 • Podstawy drutach (tułów przyszłych sowy);
 • Tworzyć inne elementy;
 • Dodawanie oczy, uszy (tylko libertyn linowe);
 • Połączyć.

Panno „Sowa” w technice frędzla - to nie tylko ozdoba, ale integralną częścią wnętrzaPanno „Sowa” w technice frędzla - to nie tylko ozdoba, ale integralną częścią wnętrza

Oczywiście, wiele może pokazać klasę mistrzowską i stworzyć panel z jednego elementu, ale to nie jest dla początkujących - będzie zbyt twarde i zepsuć produkt może być nieprawidłowe dokręcenie nawet pojedynczy węzeł, z powodu tego, co okaże strzałkę.

Szkic panelu macramé: mikronów tworzyć

Tak, najtrudniejsze w tworzeniu frędzla - szkic. Ale jako podstawa możemy nie tylko jakiś obraz lub obraz, ale także abstrakcji, ornament, mozaiki i zlepek - połączenie kołdrę. Można skupić się na konkretnym temacie. Na przykład, macramé noworoczny - jest taki sam bałwan i płatki śniegu lato - niektóre kwiaty i Niezapominajka. A jesienią jako puszki miniatur i nie używać liści zielnik.


Przy planowaniu elementy, które należy wziąć pod uwagę:

 • Można użyć biżuterii, koraliki, a nawet monety (coś podobnego mandali);
 • Gody może być wykonane nie z lin i pasów koronki. Te, nawiasem mówiąc, są sprzedawane w sklepach z materiałów tekstylnych;
 • Gotowy produkt z cienkiego włókienniczego lepiej skrobi.

frędzla (wideo) Szkolenie

Jeśli chodzi o szkice, problem z nimi nie powstaje, jeżeli wniosek, aby dowiedzieć się, jak korzystać z aplikacji takich jak Photoshop, Corel Draw, GIMP. Macramé - to fascynująca praca, która tworzy arcydzieło, ale wymaga uwagi i wytrwałości. Z pomocą wyobraźni i pomocy wizualnych może mieć unikalną konstrukcję z własnych rąk.

Dobre pomysły i wcielenia!

Produkty wykonane z frędzla (foto)

1013DSC0044 1 1356 1542 10712 02 03 4 5 10

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 37 = 38

map