Włókniny tapety: prawidłowy wybór i zastosowanie

12 October 2017Włókniny tapety może być przemalowany kilka razy, co czyni je bardziej popularneWłókniny tapety może być przemalowany kilka razy, co czyni je bardziej populyarnymiFlizelinovye tapety w ostatnich latach coraz bardziej popularne materiały na ścianach. W większości przypadków są one zakupione, że dalsze barwnik, jak blisko runa papieru w fakturze, ma wzór powierzchniowy, który imituje plaster powlekania. Plus te tapety jest możliwość przemalować je kilka razy. Co to jest - wolne od runa jak schną i jak szukać, jak również techniczne cechy, rodzaje, zalety i wady tych materiałów są opisane poniżej.


Włókniny tapety: co to jest

Polar - materiał wykonany z celulozy, wygląda jak ściana papieru, ale trwalsze i trwa dłużej. Polar jest używany jako podstawa dla różnych tapet, takich jak tekstylia.

Materiał ten nie służy wyłącznie do wytwarzania tapet, ale również do zastosowań medycznych, dla utworzenia opakowania i wodoodporny.

Wypełnienie - w materiał podstawowy, z którego wytwarza się włókniny tapetyWypełnienie - w materiał podstawowy, z którego wytwarza się włókniny tapety

Główne korzyści z materiału

 • Nie wchłania wody;
 • Posiada wysoką wytrzymałość i trwałość;
 • ognioodporne;
 • Możliwość barwienia;
 • Brak deformacji;
 • Nie jest on zanieczyszczony;
 • Nie kurczy się podczas suszenia.

Wszystko to pozwala na połączenie w tej włókniny papieru zastępczego i wyjaśnia jej popularność.

Dla tego rodzaju tapety jest specjalny klej, który pod względem tekstury bardziej gęsty niż konwencjonalny klej do tapet papierowych. Nanieść klej do ściany, która przyspiesza klejenia materiałów. Ze względu na fakt, że włóknina tapeta jest dość przejrzysty, muszą trzymać się tylko na idealnie płaskich i gładkich ścianach. Jeśli jednak później planujemy malować, można ozdobić nie idealnie gładką powierzchnię. Malowane tapety z włókniny może być farb wodorozcieńczalnych.


Najlepszych producentów tapet na bazie włókniny są Włochy. Włoski tapety mają piękny design i wysoką jakość. Mają długie życie, różne rozmiary: zwykłe bułki licznika.

Rosja nie produkuje włókniny tapety, ale wszystkie materiały prezentowane w sklepach, spotkać GOST. Gładka tapety połysk, wytłoczonym materiał budowlany przeznaczony do barwienia.

Charakterystyka, rodzaju i składu

tapety z włókniny kończą materiał, który jest wytwarzany z naturalnego kompozycji składającej się głównie z celulozy. Również w tapety są włókna syntetyczne, a także różne polimery. Ze względu na jego skład włókniny tapety można nazwać przyjaznym dla środowiska i bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.W tej chwili można znaleźć dwa rodzaje włókniny tapety:

 • Bezpośredni włókniny;
 • Z włókniny tapety.

włóknina tapety

Pierwszym z nich jest zwykły papier, ale bardziej wytrzymałe. Są sprasowanych warstw włókniny, co może mieć różne kolory, tekstury, wzory i zawierają na różnych rysunkach. Mogą być klejone, a następnie malowane, i mogą być używane niezależnie.

Podczas wytwarzania tapet do podłoża nietkanego wykończenie tkaniny jest stosowana, zwykle winylu, ale może być również tkanina lub wykańczania papieru. Właściwości tapety zależą od materiału wykończeniowego.

Włóknina tapety mają dobrą trwałość i szeroki wachlarzWłóknina tapety mają dobrą trwałość i szeroki wachlarz

Tkaniny nietkane tapety

Te tapety (oznaczenie na opakowaniu) stylowy wygląd, ale są dość drogie. Warstwa tekstylna jest powłoką z lnu, jedwabiu, a także symulować powłokę stada. Mają dobrą izolację akustyczną, ale pochłaniają zapachów i wymagają starannej konserwacji.

Winylu tapety na włókninowy podkład

Włókniny winylu tapety - najbardziej popularnym rodzajem tapety włókniny.

Te tapety mają wiele zalet:

 • Wysoka wytrzymałość, są one trudne do cięcia i zarysowania;
 • Mogą prania;
 • są tanie;
 • Paleta tego rodzaju tapety jest bardzo szeroki;
 • Ponadto, nie brudzą się i wyglądają ładnie i nowocześnie.

Jednakże, winyl jest łatwo zapalić i emitują szkodliwych substancji. Również w tapetę można zbierać wilgoci i pleśni osad.


Włókniny tapety z papieru

tapety papieru na podłożu z włókniny (szerokość i kolorem, mogą być różne) mają wysoką kompatybilność ekologicznego i niski koszt. Ale mogą być łatwo uszkodzone i nie mogą być przyklejone w pomieszczeniach mokrych.

Klejenia powinna zrobić dopiero po wyschnięciu podkładu. Dlaczego przepuszczając tapety? Najprawdopodobniej źle przygotowanie ścian lub niewłaściwego kleju wybranego powstał.

Włókniny tapety papieru zaleca się skleić w suchym miejscuWłókniny tapety papieru zaleca się skleić w suchym miejscu

Utrzymanie tych tapet może być długi czas, malowanie lepiej wybrać materiały z głęboką ulgą. Podkład powinien być biały, jeśli kolorystyka nie jest planowana.

Włókniny tapety tłoczenie

Podczas wytwarzania tapet do tłoczenia na gorąco winylu poszycia jest nakładana na włókninowego podłoża. Stemplowanie pozwala tworzyć piękne i niepowtarzalne wzory, a te tapety zwiększyły siłę.


W zasadzie te tapety nie są znacznie różni się od konwencjonalnej włókniny, ich główną zaletą jest idealny wygląd. Oni, jak również włókniny tapety, szybko schną, mają wysoką wydajność środowiska i długą żywotność.

Plusy i minusy

Te tapety są udoskonaloną formą tapet, ale ze względu na jego skład zachodzą pewne wady papieru.

Można wybrać tylko niektóre z zalet włókniny tapety:

 1. Gruba struktura może ukryć pewną chropowatość powierzchni, a tym samym, że nie wchłania wilgoć i kurz gromadzi.
 2. Włóknina odporne na zapalenie i podczas spalania nie wydziela szkodliwych substancji.
 3. Tapety z włókniny nie blakną na słońcu.
 4. Klej nietkanego tapeta jest łatwiejsze niż papier, po wysuszeniu, nie powstają pęcherzyki, a materiał nie kurczy się.

Włókniny tapety wykonane z bezpiecznego materiału i mają lepszą jakość niż zwykłym papierzeWłókniny tapety wykonane z bezpiecznego materiału i mają lepszą jakość niż zwykłym papierze

Tapet powinny być z powrotem do tyłu, szczelina powstaje po wyschnięciu nie występuje.

Jednak te tapety, istnieją pewne wady:

 1. Ta tapeta jest łatwa do uszkodzenia, zarysowania.
 2. Tłoczone tapety można zbierać kurz.

Ścienne tapety włókninowe są dość drogie, ze względu na brak produkcji w Federacji Rosyjskiej.

Włókniny tapety podkład

Dla dodatkowej izolacji i wyrównania ścianek w pomieszczeniu są coraz częściej wykorzystywane walcowane usztywniającej. Materiał ten ma wysoką przepuszczalność pary wodnej, która umożliwia wentylację naturalną ścian. Nie zapominaj także o innych właściwościach włókniny - wodoodporności, elastyczności, można również łatwo zastosować do każdej ściany. Włóknina podłoże ukryć nierówności ściany, może on być stosowany w suchych pomieszczeniach, pokojach dziecięcych.

Mogę umyć włókniny tapety

Z reguły, na opakowaniu z obecnym oznakowanie tapeta, wskazując, czy tapety można prać. Po przemyciu, tapety wysycha dość szybko, ale nadal nie potrzebują podlewania ich zbyt dużo.

Włókniny tapeta jest zmywalny, ale nie zaleca się mocno na mokroWłókniny tapeta jest zmywalny, ale nie zaleca się mocno na mokro

Producenci materiałów zwykle wskazują na opakowaniu, w jaki sposób można prać tapety (patrz zdjęcie).

 1. Rolka pędzla na opakowaniu oznacza, że ​​tapeta można czyścić detergentów;
 2. Trzy faliste linie wskazują, że tapeta można czyścić wilgotną szmatką;
 3. Jedna linia - wilgotną ściereczką.

Odciski palców na tapetę można usunąć konwencjonalnego mycia gumka, nie trzeba umyć tapety. zanieczyszczenie głęboko można usunąć suchą szmatką, konieczne jest dołączenie do ściany i żelaza spot żelaza przez tkaninę. Mniejsze plamy oczyszczone wilgotną gąbką do mycia ścian można używać mydła lub detergentów rozwiązanie bez domieszek.

Może być stosowany do mycia mydłem i ciepłą wodą, jak również zmywacz do paznokci. W celu właściwego środka tapety nie gromadzi się kurz może być odkurzaczem i wytarto do sucha.

Przyjazne dla środowiska włókniny tapety

Uważa się, że nietkany tapety są mniej szkodliwe niż sam winylu. Można to wyjaśnić z naturalnego składu tapety włókniny. Celuloza jest bezpieczny dla zdrowia, polimery, które składają się na tapetę i nie szkodzą zdrowiu. Jedyną rzeczą, która może powodować alergie - kurz, który gromadzi się w tapecie ulgą.

Włókniny tapety można łatwo przykleja się do przedszkola, będą one oddychać i nie emitują żadnych szkodliwych substancji do organizmu dziecka.

Włókniny tapety nie jest toksyczny, więc mogą być przyklejone w pokojach dziecięcychWłókniny tapety nie jest toksyczny, więc mogą być przyklejone w pokojach dziecięcych

Panuje przekonanie, że włóknina tapeta jest szkodliwy, ale tak nie jest. Teraz tapety są wykonane wyłącznie z materiałów wysokiej jakości, które nawet podczas spalania nie wydziela niebezpiecznych substancji. Można powiedzieć, że oboiz z włókniny nie jest bardziej szkodliwe niż zwykłe domowe chemikalia i inne już znane nam rzeczy.

Paleta kolorów i kombinacji

Włókniny tapeta jest najczęściej dostępny w kojących odcieniach, tak aby nie przeciążać jasnych kolorach wyraźną ulgę. Ponadto, jasne kolory tapeta produkowany pod farbą.

Istnieją różne tapety z paskami, wzorów, kolorów. Najbardziej popularne kolory - biały, beżowy, brązowy.

Paleta Tapety w 2016 roku wiąże się z wykorzystaniem jasnych i bogatych kolorach, które można osiągnąć stosując farbę.

W 2016 roku popularne włókniny tapetę w odcieniach jasnychW 2016 roku popularne włókniny tapetę w odcieniach jasnych

Jeśli chcesz uzyskać jasną tapetę, to najlepiej kupić włókniny tapety tłoczone jasny i malować je w jasnych kolorach.

opinie

Ci, którzy używali włókniny tapety, świętować ich łatwość klejenia, największą zaletą jest to, że naprawa może być wykonany własnymi rękami, bez uciekania się do pomocy specjalistów, oszczędzając w ten sposób pieniądze.

Opinie różnią się w zależności od rodzaju tapety, ale w każdym razie, większość pozytywnych opinii. Zaletą tego rodzaju tapety jest to, że można skleić je nawet w pokoju dziecięcym - nie emitują szkodliwych substancji i nie szkodzą organizmowi dziecka.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania - powierzchnia musi być idealnie płaska i gładka, nie jest możliwe do przyklejania włókniny tapety na ścianie, bez podkładu lub przezroczyste tekstury podkreślają wszystkie defekty powierzchni. Malować trzeba wybrać farby na bazie wody, ale także nie szkodzą zdrowiu.

Jak wybrać tapetę włókniny (wideo)

Podsumowując można powiedzieć, że włókniny tapety - nowoczesnego materiału, który szybko zyskuje popularność. Może być bezpiecznie przykleić nawet w przedszkolu, ponieważ produkuje naturalne składniki, które nawet podczas spalania nie powodują szkody dla zdrowia. Ten rodzaj tapety trwałe i wytrzymałe, a nie jest łatwo skleić nawet niedoświadczony człowiek i może być przemalowany kilka razy. Oznaczenia na opakowaniach powie Ci, jak myć tapety. Jednak koszt włókniny tapety jest dość wysoka ze względu na brak produkcji w Rosji.

Włókniny tapety (zdjęcia)

7 13 19 25 92ac27f2cf3194086811c5dcdf418149-1100x1260 22 3856-extra-55777 9912 220c-07roomset 716848619512938big

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

32 + = 33

map