Vinil duvar kağıtları: 7 spesifik özellikler ve karakteristikleri

Vinil duvar kağıtları: 7 spesifik özellikler ve karakteristikleri

12 October 2017Vinil duvar kağıdı geniş beri, alıcılar arasında popülerdirduvar kağıdı popülerliğini kaybetmemiş geniş bir assortimentomOtdelka duvarlarla temsil edilen Vinil duvar kağıdı, alıcılar arasında popülerdir. Ancak, zaman içinde, kendi üretim teknolojisini değiştirin. Günümüzde inşaat piyasasında türler özelliklerinin çeşitli vinil duvar kağıdı vardır. vinil duvar yapıştırma karar verirken bunların üretim özellikleri, yapıldıkları malzemelerin tanımak için önemlidir. Bütün duvar kağıdı gibi, vinil güçlü ve zayıf yönleri vardır. Duvar kağıdı bu tip seçerken dikkate alınması gerekmektedir.


Vinil duvar kağıtları: ne

Modern teknolojiler önemli ölçüde farklı türde vinil duvar kağıtları üretimini etkiledi. duvar özelliklerini etkileyen maddelerin bir çeşittir.

Duvar kağıdı üretiminde malzemeye göre - vinil. Kimyasal ismi - PVC. Bu yaygın kimya sanayi kullanılan plastik yaygın türüdür.

Vinil - vinil duvar kaplama üretiminde kullanılan temel malzemeVinil - vinil duvar kaplama üretiminde kullanılan temel malzeme

Polivinil klorür, bu malzemenin çok yönlü gösterir, çeşitli bağlamlarda, kullanılır.

endüstride ürünlerin kullanım alanları:


 • Elektrik mühendisliği;
 • kolay;
 • Gıda;
 • Makine Mühendisliği;
 • gemi;
 • Tarım;
 • Tıp;
 • İnşaat.

Nedeniyle özelliklerine vinil inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Vinil duvar - iki tabaka içeren bir duvar kaplaması: bir kağıt ya da dokumasız bir destek ve köpüklü polivinil klorür ya da basit.

Vinil duvar kağıtları: bileşimi ve özellikleri

vinil bileşimi değişebilir. Onun özellikleri ve uygulamaya bağlıdır.

Bu kapağın kapsamını belirler, çünkü onların kompozisyon dikkat etmelidir vinil duvar kağıdı seçmeden önceBu kapağın kapsamını belirler, çünkü onların kompozisyon dikkat etmelidir vinil duvar kağıdı seçmeden öncevinil duvar kağıdı bileşimi:

 • Kağıt. Bilinen bir malzeme bitki ve geri dönüşüm elde edilen selüloz, elde edilir.
 • Tekstil. Bir tekstil fabrikasında üretilmektedir. Kumaş esneklik ve pürüzsüzlük sahip ipliklerden yapılmıştır. Bu, pamuk, ipek, yün, keten edilebilir.
 • Tela. selüloz elyaflarından yapılmış materyal. Onlar değiştirilmiş veya değil, bantlanmış unglued edilebilir. Dokusuz son derece dayanıklıdır.
 • Fiberglas. ince cam elyaftır katı elyaftan materyal.

Malzeme duvar kağıtları bağlı karşılık gelen tipe bölünmüştür ve farklı özelliklere sahiptir.

malzemeye bağlı olarak duvar kağıdı tipleri, özellikleri:

 • Kağıt duvar kağıdı. Bunlar farklı kağıt notlarının yapılır. taban ve dekore tabakanın üstüne: duvar iki katmandan oluşur.
 • Tekstil duvar kağıdı. duvar dokunmamış ürünün veya kâğıt dayanır. ipek, keten, pamuk jakar: Üst tabaka farklı türde kumaş yapılmıştır.
 • duvar kağıdı Dokumasız. duvar kağıdı tela dayanmaktadır. Üst tabaka dokunmamış kumaş veya vinil yapılmıştır.
 • Fiberglas. Bu ateşe dayanıklı bir malzeme temin cam elyaf, bir karışımıdır.

kullanılan malzemelere bağlı olarak, vinil duvar özelliklerinin geniş bir çeşitlilik vardır.

Vinil duvar kağıdı, dayanıklı, güvenilir ve dayanıklı. vinil üst tabakası sayesinde, daha temizlemek kimyasal ve mekanik etkilere karşı kolaydır.

Vinil duvar kağıdı yaygın ve herhangi odaları yapıştırmak için kullanılmaktadırVinil duvar kağıdı yaygın ve herhangi odaları yapıştırmak için kullanılmaktadır

Vinil duvar kağıdı nedeniyle yaygın evrensel nitelikleri kullanılmaktadır. Onlar binanın yapıştırma türleri için kullanılmaktadır.

vinil 4 temel kaplamanın türleri

vinil duvar tür farklı üretim teknolojisi üst tabaka, kaynaklanmaktadır. Bu düzlem yüzeyi ya da kabartmalı levha olabilir.


Üst tabakanın özellikleri de son ne kadar duvar kağıdı, bunların yoğunluğu ve ağırlık hava geçirgenliği, görünüm, kalınlığına bağlıdır.

En yaygın olarak kullanılan spesifik özelliklere sahip her biri duvar kağıdı, dört çeşit vardır.

köpüklü vinil

Bu açık arazi ve gözenekli bir yapıya sahiptir. Yani, malzemenin hava geçmesine izin verir. duvar kağıdı ile bu tür işletmek kolaydır. bunların köpüklü yapı kusurları gizlemek mümkün olduğu kağıdı, düz olmayan ve hazırlıksız yüzeylerde kullanılabilir. Duvar kağıtları, hızlı bir şekilde, kuru, yıkama kolaydır nispeten hafif ağırlığa sahiptir.

pürüzsüz vinil

Sıkı vinil - İkinci bir adı vardır. malzeme yoğun bir yapıya sahiptir. Bu pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bazen tuğla veya taş şeklinde bir rahatlama olabilir. kolay bakım malzemesi için deterjanlar kullanılarak. Genellikle yüksek nem seviyeleri ile binayı yapıştırmak için kullanılır.

Vinil çok yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve yüksek nem odasında uygulanırVinil çok yoğundur ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve yüksek nem odasında uygulanır


Katı vinil veya CD Vinil

Bu tip malzemeler yoğun bir yapıya sahiptir. Kumaş, fayans, alçı: Genellikle yüzeylerin farklı simüle eder. Nedeniyle, sağlam bir yapı malzemesine mekanik ve kimyasal hasarlara karşı dayanıklıdır. Ancak, bunlar yeterli hava geçirgenliği vardır.

serigrafi

O uygun bir isim aldığı için ipek benzer malzeme Bu tür. onun üretimi için sıcak damgalama teknolojisi kullanılarak.

Tür duvar kağıdı oda tipine, amacına ve iç özelliklere bağlı olarak seçilmelidir.

İşaretlemeler vinil boyutları rulolar

Duvar kağıdını seçerken farklı türler farklı standart boyutları vardır gerçeğine dikkat etmek önemlidir.

Popüler boyutları:

 • Klasik çözünürlüğü - 0,53 m 10.05 m;
 • Boyutlar köpük vinil - 25 m 0.53 m, 15 m, 1 m ila 10 um, ya da 1.06 m;
 • 53, 100 ve 106 cm - duvar standart bir rulonun genişliğidir.

Boyut belirtme duvar kağıdının etikette bulunabilir. Eğer satın aldığınızda o ürün açıklaması dikkat etmek önemlidir.

HRC dekoratif sınırları satın alabilirsiniz. Onların standart boyutu - 5 m.

mağazaya gitmeden önce o hesap ödenekleri ve yedek şeritler halinde alarak tesislerinde denemek için önemlidir.

Avantaj ve dezavantajları: vinil duvar kağıdı, yapıştırıcı ya da

Duvar kağıdı her tür artıları ve eksileri vardır. Duvar kağıdını seçerken bu akılda tutulmalıdır. Bazı dezavantajları üstesinden gelinebilir, bazı sorunlara yol açabilir.

duvar marka ürünler ve bunların teknik özelliklerini dikkate alınmalıdır kaplamaları yanı sıra farklı duvar kağıdı seçerken onların artıları ve eksileri varduvar marka ürünler ve bunların teknik özelliklerini dikkate alınmalıdır kaplamaları yanı sıra farklı duvar kağıdı seçerken onların artıları ve eksileri var

geniş bir seçim içinde Vinil duvar kağıdı. Bu büyük ölçüde tesislerinde her türlü için idealdir seçme seçeneğini kolaylaştırır.

Duvar kağıdını seçerken artıları ve eksileri tartmak önemlidir. Pozitif özellikleri aksi alım uygunsuz olacak, üstün gelmelidir.

Artıları ve eksileri:

 • malzemelerin, renk ve kabartmaların Geniş seçimi;
 • Ses koruma;
 • nem direnci;
 • dayanıklılık;
 • Hava geçirgenliği (bazı duvar tiplerinin özelliği);
 • eklemleri yapıştırma güçlüğü;
 • (Zamanla kaybolur) kendine özgü bir koku.

Duvar kağıdı türünü seçerken bazı eksiklikler avantajları uğruna, kabul etmeye hazır olan herkes, kendisi için karar verir.

sağlığa zararlı vinil duvar kağıdı olsun

her müşterinin Çevre dostu duvar kağıdı bakımı. Vinil duvar kağıdı geniş popülarite kazanmıştır. Pek çoğu kurucu vinil kafa karıştırıcıdır.

zararlı maddelerin büyük bir miktarı, işleme buharlaşır ve böylece zaman vinil duvar çoğu türleri imal edilmiştir.

Evin küçük çocukları veya alerji ise Vinil duvar kağıdı, genellikle sağlığa zararlı değildir, ama yine de tutkal tavsiye edilmezEvin küçük çocukları veya alerji ise Vinil duvar kağıdı, genellikle sağlığa zararlı değildir, ama yine de tutkal tavsiye edilmez

Ancak bazı sağlık riskleri onlar neden olabilir. Bu ev alerjik eğilimli küçük bir çocuk veya insanlar varsa bilmek gerekir.

kutu tuzak olduğunu Tehlikeleri:

 • Nem direnci ve vozduhonepronitsaeomost. Bu iki faktör, insan sağlığı için tehlikeli mantar ve küf oluşumuna yol açabilir.
 • Duvar kağıdı kimyasal bileşimi alerjiye neden olabilir.

vinil duvar kağıdı satın alırken üretici dikkat etmek önemlidir. Fransa, İtalya gibi ülkelerdeki üreticiler, Almanya duvar özel antifungal bileşenin bileşimine ilave edilir. Mayakprint yerli üretici tüketiciler arasında iyi bir üne sahiptir.

Vinil duvar sıcak damgalama: Bu tür özelikleri

Duvar kağıdı sıcak damgalama popüler oldu. Onlar lüks ve stil iç getirmek, güzel bir görünüme sahip.

Serigrafi - güvenilir bir hizmet sunmak en dayanıklı malzemelerden biri. malzeme yüksek kalitede konuşur uzun garantiye sahiptir.

Silkscreen iç çok güzel görünüyor ve yapar lüks ve modaSilkscreen iç çok güzel görünüyor ve yapar lüks ve moda

popülerlik serigrafi gizli bunların imalatında kullanılan malzeme, özellikleri, yüksek oranda tüketiciler tarafından takdir gerçeğinde yatar.

sıcak damgalama Özellikleri:

 • Dayanıklılık. ömrü 7 ila 15 yıldır.
 • Bu kimyasallar kullanılarak temizlenebilir.
 • Kolayca kendi ellerini yapıştırılmış.
 • Onlar kabartma modeliyle veya desenle dekore edilebilir, güzel bir görünüme sahip.

Sıcak duvar kağıdı damgalama zaman yeterli düzgünlük ve web incelik gibi hesap bu özellikleri içine almak önemlidir. duvar Desen ve renk odanın belli stiline bağlı olarak seçilmelidir.

renk kombinasyonları bir seçim Özellikleri

vinil duvar kağıdı popülerliği kalite ve türler özelliklerine sadece kaynaklanmaktadır. Geniş renk paleti herhangi bir iç stil mükemmel bir uyum sağlar.

Vinil duvar kağıdı bugün büyük bir renk paleti sunuyorVinil duvar kağıdı bugün büyük bir renk paleti sunuyor

Popüler renkler ve tonları:

 • Beyaz duvar kağıtları görsel alanı genişletmek yardımcı olacaktır.
 • Bej duvar kağıdı bir rahatlık ve konfor yaratacak.
 • mavi renk bulutlar gökyüzünü hatırlatmak, tazelik ve mekan hafiflik duygusu getirecektir.
 • Sarı tonları oda aydınlık ve güneşli olun.
 • Doymuş renkler oda renkleri, sevinç ve mutluluk bir atmosfer kazandırır.

Çok dikkatli renkleri birleştirmek gerekir. Biz bir veya başka stil için uygun neyi renkleri ve desenleri bilmemiz gerekir. Kötü tat tarzı eşiğine kolayca yükseltmek için. alanını genişletmek için - örneğin dikey çubuk görsel olarak yatay tavan yükseltebilir.

Çok popüler renkler kırmızı ve pembe olarak kabul edilir. İyi seçilmiş renkler odaya lüks bir görünüm vermek.

en önemlisi renkleri seçerken - iç tonları ile kombine, daha sonra oda uyumlu ve şık bir olacaktır.

Vinil duvar kağıdı seçimi, anlaşmazlık ve ipuçları (video)

Vinil duvar kağıtları birçok tüketicilerin tanıma ve eleştiriler aldı. Bunlar su direnci, güvenilirlik, yüksek kaliteli gibi önemli özelliklere sahiptir. Duvar kağıtları yanı sıra küçük çocuklu bir apartman dairesinde, mutfak ve banyo bunları yapıştırılması sırasında önemli olan, kolay temizlenir. Vinil duvar kağıdı türlerinin çeşitli yol açar ki, farklı teknolojiler kullanılarak üretilmektedir.

Vinil duvar kağıtları (fotoğraf)

7c9ae0bce36dbf2c6650d4e5fa5de69a 265aenl 295-66505 Odalı 987-56526room3 3929-dışı 56432 9540 6082 954171 angl astoria04

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

map