Użyteczne noże płyty gipsowo-kartonowej 2 główne rodzaje i ich zastosowań

Użyteczne noże płyty gipsowo-kartonowej 2 główne rodzaje i ich zastosowań

12 October 2017Z nożem do płyt gipsowo-kartonowych można łatwo ciąć materiał na kawałki o dowolnym kształcie i rozmiarzeZ nożem do płyt gipsowo-kartonowych można łatwo wyciąć materiał na kawałki o dowolnych kształtach i rozmiarach płyt gipsowo-kartonowych - wielofunkcyjnego materiału budowlanego, który nadaje się do wielu zadań Home Improvement. Płyty gipsowo-kartonowe są wykorzystywane do wytwarzania, na przykład, sufity, ścianki działowe, drzwi wewnętrzne, wnęki, półki i inne. Ten materiał uważany jest za stosunkowo niskie. Przeprowadzenia prac wykończeniowych ze to nie jest trudne, instalacja nie zajmuje dużo czasu. Ale specjalne narzędzia do cięcia materiałów budowlanych niezbędnych do jakości pracy. obróbka płyt gipsowo-kartonowych nie jest takie trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Najczęściej używane do cięcia płyt kartonowo-gipsowych nóż instalacji, wyrzynarka lub piłę.


Nóż do cięcia płyt kartonowo-gipsowych

Do płyt kartonowo-gipsowych muszą mieć do swojej dyspozycji szereg narzędzi potrzebnych, bez niego nie może być. Jednym z najważniejszych procesów w tym materiale budowlanym - wycinanie, dla których potrzebny jest nóż do cięcia płyt kartonowo-gipsowych.

Noże do prac gk można podzielić na dwa rodzaje:

 • instrukcja;
 • Elektryczne.

Często wykorzystują tapety frez do cięcia płyt kartonowo-gipsowych. Ale nie zapominajcie, że jest ona przeznaczona dla papieru. Jego ostrze jest cienka i nie bardzo silny.

Wybierając nóż do cięcia płyt kartonowo-gipsowych budować na prostotę i bezpieczeństwo pracy z nimWybierając nóż do cięcia płyt kartonowo-gipsowych budować na prostotę i bezpieczeństwo pracy z nim

Mogą być cięte prosto paski, ale do pracy z nim jest trudna, często pojawić się nierówne krawędzie, w procesie wykańczania ich często do uprawy, przycinanie. Wykonywać bardziej skomplikowane niż proste cięcia taśm, praca papieru nóż, niestety, jest to niemożliwe.


Jest też specjalny nóż do płyt kartonowo-gipsowych. Na zewnątrz, to jest bardzo trudne do odróżnienia od gilotyny, ale różnica jest nadal. Po pierwsze, jest o wiele bardziej wytrzymałe ostrza, który nadaje się do stosowania z płyt gipsowo-kartonowych. Ważne jest, aby pamiętać, że ostrze noża, dzięki swojej sile, nie uginają się pod presją, a to jest bardzo ważne, aby pracować z płyt gipsowo-kartonowych. Ten frez, a także papieru nóż, posiada odpinane ostrza, które łatwo mogą być zastąpione, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Istnieje wiele różnych typów noży do płyt gipsowo-kartonowych. Różnią się gęstość, grubość i struktury. Każdego typu nadaje się do wykonywania danej operacji cięcia - bezpośrednie wzdłużnych pasków, wycięte otwory okrągłe o zakrzywionej wycinania. Chociaż można wykonać jedną z nożem, to warto kupić samolot i piła do pracy z płyt gipsowo-kartonowych.

Jak wyciąć nożem płyt kartonowo-gipsowych

nóż Montaż najlepiej jest wyciąć długa prosta podłużne kawałki płyt kartonowo-gipsowych. Na początek należy złożyć arkusz płyty gipsowo-kartonowej o gładkiej powierzchni, na przykład jastrychu lub stos płyt, takimi jak płyty gipsowo-kartonowe.

 Algorytm jest:

 1. Musimy dokonać niezbędnych pomiarów.
 2. Po dokonaniu układ ołówkiem. Użyj długopisu lub znacznik, aby oznaczyć niemożliwe, pozostawiają bardzo wyraźne ślady, które następnie będą praktycznie niemożliwe do kitu.
 3. Zazwyczaj oznaczenia wykonanie górnej i dolnej powierzchni, układanie pożądanej ilości centymetrów, a następnie połączone ze sobą za pomocą płaskiej lub długich zasad.
 4. Układ może być wykonane na drugiej stronie arkusza, ułatwi dalszą pracę.

Nóż do cięcia płyt gipsowych może być ostry, a jej długość jest regulowana tak, że nie jest większa od grubości materiałuNóż do cięcia płyt gipsowych może być ostry, a jej długość jest regulowana tak, że nie jest większa od grubości materiału

Zaznaczając linię trzeba dokonać linijki metalowej, trzymając ją mocno. Następnie należy umieścić krawędź noża (jego długość nie powinna przekraczać grubości arkusza gipsowo-kartonowych) i ostrożnie wyciąć pas suchej zabudowy dokładnie na linii.

Następnie ząbkiem arkusz jest składana i pokroić w miejscu nacięcia w końcu.

Bleydranner - nóż do płyt kartonowo-gipsowych

Blade Runner (w języku angielskim „Blade Runner”) - profesjonalny magnetyczny dwustronny nóż do płyt gipsowo-kartonowych.

Blade Runner - to rewolucyjne urządzenie do wycinania płyt kartonowo-gipsowych.

Urządzenie to składa się z dwóch części: górnej i dolnej, w każdej z nich jest bardzo silny magnes, za pomocą którego są utrzymywane razem. W środku każdej znajduje się na wkładzie z wymiennym ostrzem, wykonany ze stali nierdzewnej. bleydranner nóż wbijany w ruchu do przodu pracy w wybranym kierunku do cięcia. ostrza obracają się okrągłe, kiedy ostrze znajduje się w ruchu.

Bleydranner pozwala żadnych linii cięcia w arkuszu płyt gipsowo-kartonowych jednocześnie z dwóch stron bez ograniczeńBleydranner pozwala żadnych linii cięcia w arkuszu płyt gipsowo-kartonowych jednocześnie z dwóch stron bez ograniczeń

Zalety tego noża do cięcia płyt kartonowo-gipsowych:


 • Szeroki zakres zastosowań;
 • Zaoszczędzić czas;
 • Bezpieczeństwo użytkowania;
 • Długie linie serwisowe.

Bleydrannera Główną wadą jest jego cena, to jest zabawa nie jest tania. Ale to szybko się zwraca oszczędzając czas i wysiłek.

Aby odłączyć odciętą część warstwy podstawowej płyty gipsowo-kartonowej, translacyjnego ruchu do przodu, a następnie do tyłu częścią oddzielną od stałej płyty ręcznie.

Nożyce do cięcia płyt kartonowo-gipsowych profilu

Profil płyty gipsowo-kartonowe służy jako główny element ramach wielu struktur. W szczególności: - partycji płyt kartonowo-gipsowych, sufitów podwieszanych, również używane do okładzin ściennych.

Nożyczki - jeden z najbardziej popularnych, praktycznych i powszechnie stosowanych urządzeń do płyty gipsowo-kartonowej tnącego profilu. Istnieje wiele rodzajów nożyc do metalu, gdyż jest ustalenie, co w każdym przypadku konieczne.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest konieczne, aby zaoszczędzić i kupić solidne nożyczki staromodne. Pracują codziennie - nie żal dla siebie. Postęp nie stoi w miejscu, ponieważ istnieje wiele różnych nożyce do metalu, który będzie zarówno łatwiejsze i starania, aby pracować z nimi zajmie znacznie mniej.

Nożyce kombinowane są doskonale nadaje się do cięcia profil metalowy o długościNożyce kombinowane są doskonale nadaje się do cięcia profil metalowy o długości


Istnieje kilka typowych rodzajów nożyczek:

 • połączony;
 • Podłużne kawałki;
 • kręcone;
 • Prawo cięcia;
 • Lewo cięcie.

Połączone nożyczki nadają się do codziennego użytku. Są uniwersalne. Z ich pomocą można wykonać zarówno bezpośrednie i zorientowaliśmy cięcie. Imię podłużne nożyce do cięcia mówi sama za siebie. Ich zadaniem - do cięcia metalu długości, czyli wzdłuż.

Cięcie nożyce metalu potrzebny do zakrzywionych sekcji. Od uniwersalne odznaczają się one krótkim głowicy tnącej, z którą jest znacznie łatwiej obracać w kierunku cięcia. Jest również idealny do zakrzywionej obróbki zakrzywionych nożyczek, są podzielone na „prawy” i „lewy”, w zależności od położenia górnego ostrza w stosunku do dna.

Różnorodność noże do płyt kartonowo-gipsowych (wideo)

W zasadzie, cięcie płyt kartonowo-gipsowych nie jest tak trudne. Nawet początkujący może opanować, aby poradzić sobie z wycinaniem arkusza, co czyni go prawidłowo i dokładnie, bez pomocy specjalistów, jeśli weźmie pod uwagę wszystkie niuanse pracy z narzędziami do arkuszy tnących płyt kartonowo-gipsowych. I nie zapominaj, że doświadczenie przychodzi z praktyką. Więc nie denerwuj się, jeśli za pierwszym razem coś pójdzie nie tak. W tym przypadku, po prostu warto spróbować jeszcze raz i wszystko musi się powieść.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 3 =

map