Uygun bıçaklar 2 ana tip ve uygulamaları alçıpan

Uygun bıçaklar 2 ana tip ve uygulamaları alçıpan

12 October 2017alçıpan için bir bıçak kolayca herhangi bir şekil ve boyutta parçalar halinde malzeme kesebilir ileÇok işlevli yapı malzemesi, birçok Yapı görevleri için uygundur - kolayca herhangi bir şekil ve boyut Alçıpan parçalara malzeme kesebilir alçıpan için bir bıçak bulunmaktadır. alçı levhalar, örneğin, tavan, iç bölümleri, kapı, niş, raflar ve daha fazla bilgi için üretimi için kullanılır. Bu malzeme, nispeten düşük olduğu düşünülmektedir. zor değil ile bitirme çalışmaları yürütmek, montaj çok zaman almaz. kaliteli iş için gerekli yapı malzemesini kesme için Fakat özel araçları. İlk bakışta göründüğü gibi Alçıpan tedavisi, böyle zor bir şey değildir. Çoğu zaman alçıpan montaj bıçak, jig testere veya bir demir testeresi kesmek için kullandı.


alçıpan için gereken bıçak

olamaz olmadan alçıpan için, ellerindeki gerekli sayıda araç olması gerekir. Bu yapı malzemesinde en önemli süreçlerden biri - kendisi için alçıpan kesmek için bir bıçak lazım, kesmek.

Alçıpan çalışmaları için bıçaklar iki tipe ayrılabilir:

 • kılavuzu;
 • Elektrik.

Genellikle alçıpan kesmek için duvar kesici kullanımı. Ama kağıt için tasarlandığını unutmayın. Onun bıçak çok güçlü ince ve değildir.

onunla çalışan basitliği ve güvenliği alçıpan yapı kesmek için bir bıçak seçerkenonunla çalışan basitliği ve güvenliği alçıpan yapı kesmek için bir bıçak seçerken

Bunlar düz şeritler kesin, ama onunla çalışmak için sık sık Döşeme, kırpmak için sık sık onları bitirme sürecinde, düzensiz kenarları dışarı kırpmak, zor olabilir. Düz şeritler kesilmesi daha karmaşık gerçekleştirin, kesici kağıt işleri maalesef mümkün değildir.


alçıpan için özel bir bıçak da vardır. Dıştan, kağıt kesici ayırt etmek çok zordur, ama fark hala var. İlk olarak, alçıpan ile kullanıma uygundur çok daha dayanıklı bıçaktır. Bıçakların bıçak, gücünün sayesinde ağır baskı altında viraj yok dikkat etmek önemlidir ve alçıpan ile çalışmak çok önemlidir. Bu kesici, hem de kağıt kesici, gerek görüldüğü takdirde değiştirilebilir kolayca olan çıkarılabilir uç bulunur.

Alçıpan için bıçak birçok farklı türleri vardır. Bu yoğunluk, kalınlık ve yapı açısından farklıdır. kavisli bir kesim üzerinden doğrudan uzunlamasına şeritler kesilmiş, yuvarlak delikler kesme - Her tür belirli bir işlemi gerçekleştirmek için uygundur. Bir bıçakla birini yapabilirsiniz rağmen, uçağı satın almak ve alçıpan ile çalışmak için demir testeresi için değer.

alçıpan bıçağı kesmek için nasıl

Bıçağı Montaj alçıpan uzun düz uzunlamasına parçalar kesmek için en iyisidir. İlk olarak, düzgün bir yüzey üzerine bir alçı koymak için gerekli olan, örneğin, zemin şapı veya alçı levha tabakaların istif.

 algoritmasıdır:

 1. Biz gerekli ölçümleri yapmak gerekir.
 2. kurşun kalemle düzenini yaptıktan sonra. imkansız işaretlemek için bir kalem veya marker kullanın, daha sonra macun neredeyse imkansız olacak çok net izler bırakmaz.
 3. Tipik olarak, daha sonra seviye ya da uzun kurallar vasıtasıyla birbirine santimetre arzu edilen sayıda, döşeme, üst ve alt tabaka oluşturmak işaretleyin.
 4. düzen tabakanın diğer tarafında yapılabilir, daha da çalışmaları kolaylaştıracaktır.

alçıpan için gereken bıçak keskin olmalı ve malzemenin kalınlığını aşmaz böylece uzunluğu ayarlanıralçıpan için gereken bıçak keskin olmalı ve malzemenin kalınlığını aşmaz böylece uzunluğu ayarlanır

çizgi işaretleyerek sıkıca onu tutan metal bir cetvel yapmak gerekir. Daha sonra bıçak kenarı tam olarak hat üzerinde ve dikkatli bir şekilde kesilmiş alçıpan bant (uzunluğu alçı tabakasının kalınlığını geçmemelidir) koymak gerekir.

Daha sonra çentikli tabaka katlanır ve son olarak da çentiğin yerde kesilir.

Bleydranner - alçıpan için bıçak

(İngilizce "Blade Runner") Blade Runner - Alçıpan için profesyonel manyetik taraflı kesici.

Bıçak Sırtı - alçıpan kesmek için bir devrim cihazdır.

her biri birlikte tutuldukları vasıtasıyla, çok güçlü bir mıknatıs bu aygıt, iki parça, üst ve alt oluşur. Her merkezinde paslanmaz çelikten yapılmış, çıkarılabilir bir bıçak ile kartuş üzerinde yer almaktadır. bleydranner bıçak kesim için seçilen yönde çalışma ileri hareketine çakılmış. Bıçak hareket halindeyken Dairesel bıçaklar döndürün.

Bleydranner kısıtlama olmaksızın, iki taraf eş zamanlı olarak bir alçı levha herhangi bir kesme hatları sağlarBleydranner kısıtlama olmaksızın, iki taraf eş zamanlı olarak bir alçı levha herhangi bir kesme hatları sağlar

Alçıpan kesmek için bu bıçakla avantajları:


 • uygulamaların geniş;
 • Zamandan tasarruf;
 • Kullanılan Güvenliği;
 • Uzun servis hatları.

Bleydrannera ana dezavantajı eğlenceli ucuz değil ise, kendi fiyatıdır. Ama çabuk zaman ve emek tasarrufu ile kendini amorti eder.

Alçıpan baz tabaka, ileri geri ve sonra da aktarma hareketi manuel olarak katı tabakadan ayrı bir bölümünün kesilmiş bölümünü ayırmak için.

alçıpan profili kesmek için makas

Profil alçıpan birçok yapıların çerçevesinin ana unsuru olarak kullanılır. Özellikle - Alçıpan bölmeler, aynı zamanda duvar kaplaması için kullanılan tavanlar, süspansiyon haline getirilir.

Makas - profil kesme alçıpan için en popüler pratik ve yaygın olarak kullanılan cihazlardan biri. Gerekli her durumda ne belirlemektir çünkü metal makas birçok türü vardır.

O kaydetmek ve sağlam eski moda makas satın almak gerekli olmadığına dikkat etmek önemlidir. Onlar her gün işe - Kendiniz üzülmüyorum. Birçok farklı hem daha kolay olacaktır metal makas, ve daha az alacak onlarla çalışmak için çabalar var çünkü İlerleme, durduğu yerde durmuyor.

Kombinasyon makaslar mükemmel uzunluğu metal profili kesmek için uygundurKombinasyon makaslar mükemmel uzunluğu metal profili kesmek için uygundur


makas birkaç yaygın türü vardır:

 • Birleştirilen;
 • Boyuna keser;
 • kıvırcık;
 • Sağ kesim;
 • kesim bıraktı.

Kombine makas günlük kullanım için uygundur. Bunlar evrenseldir. Onların yardımı ile, hem doğrudan ve figürlü kesim yapabilir. boyuna kesme makası Ad kendisi için konuşur. Onların görevi - Metal kesme uzunluğu boyunca, yani.

kavisli bölümler için gerekli Şekilli makas metaldir. evrensel itibaren onlar kesme yönünde döndürmek için çok daha kolay olduğu ile kısa kesim kafası, ile ayırt edilir. Aynı zamanda kavisli makas kavisli kesim için idealdir, onlar ayrılır "doğru" ve tabanına göre üst bıçağın yere bağlı olarak "sol".

alçıpan için bıçak çeşitliliği (video)

Prensip olarak, giydirme çok zor değil kesti. Hatta bir acemi dikkate Drywall soğuk sac kesme aletleri ile çalışan tüm nüansları sürecekse, profesyonellerin yardımı olmadan, doğru ve doğru yapma, levha dışında kesim ile başa çıkmak için ana olabilir. Ve deneyim uygulama ile birlikte geliyor unutmayın. İlk kez bir şeyler ters giderse Yani kendini üzme. Bu durumda, sadece değer yeniden denemeden ve tüm başarmalıyız.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 − = 58

map