Uygun badana elleriyle tavan

Uygun badana elleriyle tavan

12 October 2017Badana - en ekonomik ve çevre dostu bir yöntem tavan dekorasyonunaBadana - en ekonomik ve çevre dostu bir yöntem potolkaPobelenny tavan dekorasyona - bazı eski teknoloji ve tavan tasarımı klasik yollardan biridir. Aynı zamanda, hızlı ve oldukça mümkün olan her şeyi. sürüncemede değildir onarmak için ve kusurların düzeltilmesi ile avunmak yoktu, araçları ve odasında kendisini tavana hazırlamak için gereklidir.


Kendini badana tavan kaplama

Bu bir hazırlık aracı ile başlar. Hazırlık Eğer tavan badana olacak araçları seçmektir.

eserler üretilebilir:

  • fırça;
  • rulo;
  • püskürtme tabancası;
  • havanın üflenmesi fonksiyonuna sahip elektrikli süpürge.

Bu aklamak için fırçalar seçimi ile başlar - çalışacağınız hangi aracı, bu nedenle işin kalitesi olacak. Fırçaların çeşitleri çok farklıdır, ama en iyi seçenek doğal kılların yapılmış fırça, genişlik -. suya daldırın, bir kaç saat için bir fırça kullanmadan önce, 15-20 cm. Yani ahşap fırça sapı ve güvenli kılları şişer.

Tavan için tiftik pobelochnaya fırçanın bıraktığı izler doğal liflerden yapılmış olmalıdır değildirTavan için tiftik pobelochnaya fırçanın bıraktığı izler doğal liflerden yapılmış olmalıdır değildir


Kıllar badanalı tavan yüzeyinde üzerinde kalmaması için bu önemlidir.

Kullanım ve makaralar ve kalite daha iyi olacak ve süreç daha hızlı gidecek. rulo kullanırken özel tepsiyi unutma.

badana apartmanda tavan: kompozisyon

En popüler kendi ellerini badana yolları - kireç veya tebeşir ile beyazlatmak.

tebeşir badana çözmek için yapmanız gerekenler:  • alternatif olarak, PVA yapıştırıcı 30 g (yapışkan madde gereklidir) sıcak su içine dökün - ince rendelenmiş geleneksel sabun;
  • bunun içinde ince elenmiş tebeşir bir bileşimin vsypte karıştırılması;
  • çözeltideki metilen mavisi 20 g de gereklidir - bir profilaksi sarılık bileşim.

PVA tutkal almaya hak marangoz tutkalı ve Bustilat kullanmak ve gerekli değildir.

kireç 1.7 libre su ile metilen mavisi 40 g seyreltin - Kireç yıkama öyle yapılır. Nihai karışım, tavan veya duvar 10 kareler uygulanabilir olan, elde edilir.

kireç yıkama tarifi (video)

Aşamaları elleriyle tavan badana

yani pencereleri - fırça badana karar verirseniz, fırça darbeleri ilk ışık kaynağına dik uygulanır. Son bir kat paralel pencerelerde zaten uygulanmaktadır. Bu durumda, şerit elde edilen kendinden renkli maddesinden yüzeyi.

tavan badana Merdane daha kolaydır. teknoloji - çözelti paletin bir yamaç üzerinde silindir rulo, rulonun bir çözelti içinde emmek, hendek içine dökün. İlk vuruş pencereler gidin ve sonra pencere paralel. Bindirme Aksi alan DEĞİL değişecek ve tavan ya da değil karşıt veya farklı renklerle boyanmış gibi görünüyor. Yaklaşık 5 cm olmalıdır.

duvar ve tavan kavşakta bir fırça kullanımı akıllıca olduğunu.

Eski badana ve ister tavan badana nasıl

olası Güncelleme badana sadece eski tabaka çok ince ve dayanıklı olup olmadığını. Ama bu durumda bile, uzmanlar hala eski badana kaldırmak öneriyoruz. Hiçbir çizgiler ve baloncuklar ve çizgiler gibi diğer kusurları - Bu iyi bir sonuç verecektir.

Bir sünger ile çıkarıldı Alt tebeşir badana sabunlu su ile ıslatılmışBir sünger ile çıkarıldı Alt tebeşir badana sabunlu su ile ıslatılmış

Eski kapak süngeri ve sabun macunu ile temizlenebilir. Yeni badana eski aptal yıkandıktan olmadan uygulanan, çünkü tebeşir çözüm çok kolayca çıkarılabilir. Ama kireç bileşimi ile tamircilik zorunda kalacaktır. Geniş spatula olmadan yapamaz.


Ve ne olursa olsun bir sonraki yapmaya karar Ne - tavan fayans, tavan badana vodoemulsionkoy veya yeniden badana, eski tutkal, her zaman bir tabakayı çıkarın. Ve sonra zımpara ve kendisini aklamak, astar, macun yoktur.

Tabii ki, kusurları olan tavan, çatlaklar çimento zorunda kalacak eğer.

tavan badana ister shpakril Do

Kesinlikle - Evet! Üstelik shpakrilom badana - kompleksinde boyamaktır. Bu mühür, küçük kusurları ve tavan yapışmasını - "Shpakril" sıvalı. Böyle bir yapı bitişik işlevselliği malzemeler üzerinde kaydedin.

ince taneli macun ince taneli macun "Shpakril" badana önünde tavan tesviye için mükemmeldir

Bunun için malzeme bir kilo yaklaşık yarım litre su ile bu macun, seyreltik doğrudan Belite tavan.


uygulama metotları

Bunu yapabilirsiniz:

  • püskürtme geçenlerde popüler havasız Sprey;
  • Yaygın bir silindir (takım uzun, sentetik kürk veya polar ya olmalıdır);
  • Fırça.

Havasız da kullanılması eşit tavan yüzeyinde çözümü dağıtmakHavasız da kullanılması eşit tavan yüzeyinde çözümü dağıtmak

Bu arada, rulo kolay olmasına rağmen çalışır, ancak genellikle renkli vodoemulsionkoy tavan bir liyakat rulo olduğunu için. yaygın olarak hava fırça ve sprey ile ilişkili yeni yöntemler de vardır.

Farklı renklerde tavan (video) aklamak için nasıl

Günümüzde ticari yapılarda, koridor ve banyo, banyoda, mutfakta tavan badanalı. Yol oldukça hızlı ve ucuz bir tavan tasarımı, bu nedenle dışarı güncel onu görevden yoktur. ise talepte olmak için uzun bir süre hareketsiz olduğu için bu, klasik bir yoldur.

tamir Başarı!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + = 12

map