Uygun aydınlatma ve oturma odası avize yerine 5 yolu

Uygun aydınlatma ve oturma odası avize yerine 5 yolu

12 October 2017oturma odasında doğru seçilmiş aydınlatma ile mekan algısı bağlıdıroturma odasında doğru seçilmiş aydınlatma olarak, genellikle prostranstvaGostinaya algılanması biz arkadaşlar ve aile ile vakit geçirmek en kalabalık yerde bağlı olan bir iş günü sonra dinlenmek. yaşam yadsınamaz esnekliktir. Akşam parlak ışık ile oda Hafif ve arkadaşları ile karşılamak veya bir hobi meşgul olabilir. Işıkları söndürün ve atmosfer hemen romantik olur. Bu nedenle, aydınlatma dikkate oturma odası ve bölgeleri ve aile üyelerinin bireysel ihtiyaçlarını alarak pick up gerekir.


Eğer oturma odası aydınlatma hakkında bilmeniz gerekenler: tasarım ve örnekler

Salon bu nedenle, tasarım aktivite ve tüm fantezileri gerçekleştirilmesi için geniş bir alanı verilmektedir daire ve, en büyük odasıdır. Sen ev yayınlanacak nereye tüm noktaları belirtmek düzenlemek, proje yapmak için, hesaplamalar ile başlamalıdır. 

aydınlatma seviyesinin teknik hesaplamalara ek olarak modeli lambalar ve avizeler, yanı sıra bunların olası miktarda seçimine bağlıdır maddi kaynakların miktarını hesaplamak için de gereklidir.

aydınlatma sorununa kulak, Odaya konforlu bir konaklama için önemlidiraydınlatma sorununa kulak, Odaya konforlu bir konaklama için önemlidir

aksesuarların uyumluluğu hakkında, tabii ki, enerji tasarrufu, malzeme pratiklik, olasılığı hakkında unutmak ve yok aydınlatma türünü seçerken. Merkezi yetersiz aydınlatma ise, ek yöntemler kullanılır. aydınlatmanın merkezi tip en basit ve kurulumu kolay, ancak aydınlatma aralığı küçük, odanın tüm köşeleri karanlık olacaktır.

amacıyla, aydınlatmanın odak yalnızca bir öğedir almak için değil, tüm uzay boyunca eşit ışık dağıtın. alanın büyüklüğü ve iç seçilen stil rehberliğinde doğru aydınlatma seçimi. Ayrıca, ana referans tavan yüksekliğidir.


Nasıl bu onun ustası kalmış oturma odası aydınlatmak için. Bu yönün doğruluğu sonra çok sübjektiftir.

avize ve yüksek ürün olmadan oturma odası Aydınlatma

nadiren tavana yakın yer almıyorsa modern tasarım büyük bir avize değildir. Bugüne kadar, tasarımcılar yer kazanmak için birçok seçenek sunar. Nüfusumuzun büyük bir kısmının Kruşçev veya prefabrik apartmanlarda yaşayan bu yana bölgede genişletilmesi önemlidir. Bunlardan biri büyük bir avize, daha az yoğun spot ve zemin lambaların yerine geçer.

Spot mükemmel tavana avize yerine ve oturma odası konfor ve uyum içini getirebilirSpot mükemmel tavana avize yerine ve oturma odası konfor ve uyum içini getirebilirAynı avize ile değiştirilebilir:

 1. İyi ışık spot çevresinde dağıtılır.
 2. duvarlarda LED tamamlayıcı ışıklandırma kullanın. spot geniş bir alana ışıklı için, tesadüfen, enerji tasarrufu LED lambaların, donatmak.
 3. Gerekli aydınlatma alanı seçin ve orada aplikler veya zemin lamba koymak.
 4. Çalışma bölgesi lambasını donatmak.
 5. uzay asılı duvar aydınlatma tasarrufu sağlayacaktır.

Merkezi bir aydınlatma varlığında isteğe bağlı olarak kabul edilir aydınlatma, iyi primer olabilir. Odanızın yaktı tavan avize ve masa lambası, kötü yapamaz ne kadar kapsama ek donanım kullanılması, bile demontajı tavan lambası edin. Tipik olarak, oturma odaları küçüktür, bu yüzden aydınlatma armatürleri bile çok sayıda yeterli olacaktır.

Odada aydınlatma için tüm olası seçenekleri: açıklık

masaya Masa lambası çalışma alanını işaretleyin. Aydınlık bile tek lamba olabilir gereken alanı aydınlatmak, hakkını seçmek kolay olmalıdır. gevşeme ve dinlenme bölgeleri ışıkları soluk lambasını söndürmek için. Işığın küçük bir kapsama alanına sahip bir lamba seçin.

LED ışıklar belirli bir iç odak koydu. iç canlı ayrıntılar getirecek.

Bir oturma odası spot olması, ışığa ek bir kaynak almak ve kendi tasarım bireysellik vurgulamak olacaktırBir oturma odası spot olması, ışığa ek bir kaynak almak ve kendi tasarım bireysellik vurgulamak olacaktır

lambaların seçimi iç ve bireysel tercihlerin tarzına bağlıdır. Örneğin, LED yüksek teknoloji tarzında iyi uyum.

oturma odasının tasarımı podyumu sağlanan, daha sonra yükseklik farkını spot gömmek ve alışılmadık yüzen etkisi olsun. Çok parlak ışık dinlenme işlevini yerine oda için kabul edilebilir değildir. Çok loş Eğer misafirler için bu ortamda rahat hissettirme. oturma odası imar gerektiriyorsa, aydınlatma için kullanmak için çekinmeyin.

geniş bir oturma odası aydınlatma için stiller cihazları

aydınlatma tasarımı genel iç tasarımı bağlıdır. Aydınlatma oda genel atmosferi ile uyumsuzluğa girmemelidir. aydınlatma armatürleri pazar çeşitli yerlerinde geniş bir yelpazede sunuyor.


İlk aşamada aydınlatma maliyetlerini seçimi, ancak bazen ışıklar eklenmelidir veya sonra kaldırılır.

sadece oda sürecini soyunma sonra olduğundan, bu fark edebilirsiniz ya da bu yerin yeterli ışık değildir. Ve yerleşim tesislerinde sürecinde, yeterince sizi aydınlatmak o çeşit gerçekleştirmek olabilir ve aşırı kaldırılabilir.
aydınlatmanın çeşitli tiplerinin Hoşgeldin kombinasyon. hareket ettirilebilir cihazlar, pratik kullanım. seçim tercihlerinize yalnızca bağlıdır. Önemli olan, her enstrüman açıkça bir alan ihtiyacını vurgulamak ve böylece sıcaklık ve rahatlık oturma odası atmosferinde gelişti olmasıdır.

Klasik salon fitiller biçiminde ışıkları ile donatılmış bir avize uygun olduğunuKlasik salon fitiller biçiminde ışıkları ile donatılmış bir avize uygun olduğunu

aydınlatma armatürleri yapılabilir Temel stilleri şunlardır:

 • klasik;
 • minimalist;
 • Yüksek teknoloji;
 • Modern.

uyumsuzluktan aksesuar arasındaki farka, iç uyum her stilini kullanın göze çarpan değildir.


oturma odasında Yerel aydınlatma

Yerel kapsama - Çeşitli nesnelerin örnek spot aydınlatma vardır. vurgulu aydınlatma oturma odası duvarlarının iç kare niş vurgulamak eğer ek pencerelerin etkisi oluşturulur. gizem büyüleyici havası aşağı oturma odası lamba getirmek veya uzayda dağılmış aydınlatma ışığı perdenin olarak yukarı doğru hafif olacak.

Işık cihazları resimler, fotoğraf çerçeveleri ve hatta herhangi bir şey ayrı vardır. yönlü ışık tam hafif bileşimi kullanıldığında ve ilave ışık kaynakları oluşturmak Böyle bir teknik.

kanepe yakınına yerleştirilen lambalar, oturma odasında büyük bir ışık ek kaynağı olacakkanepe yakınına yerleştirilen lambalar, oturma odasında büyük bir ışık ek kaynağı olacak

Yerel kapsama için tipik kullanılır:

 1. Masa lambaları. senin üslup tercihleri ​​lamba gölge tasarımını seçin. abajur parlak tasarım dikkat getirecek ve bireysellik vurgulamak olacaktır. avantajı cihazın hareketlilik olduğunu, ya eklemek veya uygun bir zamanda kaldırmak mümkündür.
 2. ayaklı lâmba, Onlar kanepe yakın sahip olma eğilimindedir. Bu tür bir aygıt noktası döşeme üzerine yerleştirilir.
 3. Duvar yanar. Duvar aplikler - kullanışlı çok yer kazandırır parantez kullanılarak duvara, üzerine monte edilmiş.
 4. Kolye ışıklar. Böyle armatürleri geleneksel avize tasarımı değiştirilmesi değiştirilebilir. Bu cihazların aralığı çok geniştir. Yemek odasına salonu yapmak uygundur.
 5. Avizeler. aydınlatma Bu şekilde geleneksel olarak kabul edilir. Kural olarak, avize sadece klasik bir ortamda bulunabilir.

oturma odasında Aydınlatma sistemi (video)

Özel aydınlatma cihazları çeşitli yönlü ışık armatürleri (noktalar) varsayabiliriz, projektörler. Karışık aydınlatma çok orijinal görünüyor. Gerektiğinde farklı türdeki aydınlatma kullanımı pratik.

Detaylar: oturma odasında aydınlatma (fotoğraf örnekler)

06801738ec760cf841c492eff54d06ce47dfd9c11000 yatak odası-kolye-ışıklar siam5 otel 22791695sn08e1umhe900x1000 Desenli-salon-hals-modelleri-ve-Yazınız Fiyatlar-2016 SI13 pic-128-625 2-z17-53baa554-32ed-4f04-84e0-9549a6d559d0 16-1024x768

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − 35 =

map