Uszyć kołdrę z rąk: schemat i instrukcje

Uszyć kołdrę z rąk: schemat i instrukcje

12 October 2017Splatanie kołdra technika może być niezależnie Przystawka daje wewnętrzne ciepło i oryginalnośćKołdra patchwork technika może być wykonana samodzielnie, akcesoriów nada wnętrzu ciepła i samobytnostLoskutnoe koc jest symbolem komfortu i matczynej opieki w wielu krajach. Tradycja szycia jasny piękne obrazy powstały w czasach, kiedy to było prawdziwe potrzeby: z jednego kawałka tkaniny były skromne. Teraz tradycja powraca z hukiem: kołdry i drobiazgów wykonanych w technice patchworku, które odbyło się u szczytu popularności od kilku lat.


Materiały do ​​patchworku

Jeśli poważnie postanowił zrobić mozaikę, zaleca się, aby przygotować z wyprzedzeniem wszystkie niezbędne materiały. W oparciu o zestaw środków, to sprawa patchwork bezpretensjonalne, przystępne dla każdego.

Do produkcji pikowania wymagają prostych urządzeń dostępnych na każdej gospodyniDo produkcji pikowania wymagają prostych urządzeń dostępnych na każdej gospodyni

Aby rozpocząć pikowania, trzeba będzie:

 • Tkanina. Oczywiście, można używać starych tradycyjnych tkanin ciąć z pnia babci, ale mają majstrować przed użyciem sprawę. Najlepszym rozwiązaniem, obiecując gwarantowany sukces, jest wybór specjalnych tkanin do patchworku. Są one sprzedawane w niemal każdym sklepie tkaniny.
 • Maszyna do szycia. Szczególne wymagania dla maszyny, aby nie patchworku. Amatorskie domowa maszyna jest bardzo nadaje się do tej sprawy. Pożądane jest, aby powierzchnia robocza z prawej strony igły był tak duży, jak to możliwe. Ułatwi to dostosowywanie dużych przedmiotów, takich jak koce.
 • Ripper. Pozycja ta jest niezbędna, aby podkreślić jasne kwadraty. Najlepszą alternatywą dla patchwork nożyczek.
 • Utyuzhok.
 • Mrowienia. Te małe pomocników w potrzebują dużo patchworku. Wybierz wysokiej jakości cienkich mrowienie: będą one trwać dłużej cię nie złamie ani zginać.
 • nożyczki do szycia. Handy 2 pary: w zastosowaniach na dużą i drobnych części i nici.
 • Wątek. To jest zakup nici o różnych kolorach.

Z tego zestawu można bezpiecznie rozpocząć pracę bez obawy stracić z oczu kilka ważnych rzeczy. Odwiedź pro shop, a znajdziesz tam wszystkie te małe rzeczy.


Przydatne podczas patchworku okupacyjnej nosić magnesu lub łóżko igły magnetycznej. Więc bulavochki i igły można łatwo znaleźć i zneutralizować platformy.

Jak uszyć kołdrę w technice patchworku

Będziesz zadowolony ze swojej decyzji, jeśli podejść poważnie do dokonywania kołdra. Jest to jasny punkt w wnętrza uzupełniają atmosferę domowego ciepła i komfortu.

Jako podstawę do szycia kołdrę może prosty schemat cięcia i elementy mocująceJako podstawę do szycia kołdrę może prosty schemat cięcia i elementy mocujące

Na ogół, kołdry składa się z 4 części: 1. zewnętrzna strona elementów tkaniny przyszyte;
 2. lewa strona, składające się z pojedynczej wstęgi;
 3. granica na produktach obwodowych;
 4. wypełniacza (na przykład Watolina).

Wybierz jakości tkaniny dla kołdrę: najlepiej dopasowane naturalne tkaniny: bawełna, bawełna, len.

Jeśli chcesz zrobić bardzo ciepły koc, a następnie jako wypełniacz może być stosowany hollofayber. Należy jednak pamiętać, że praca z tak grubego materiału może przynieść Ci wiele kłopotów! Kołdra gruby produkt może być trudne, jako nowicjusz szwaczek i pokorny maszyny do szycia.

Do produkcji kołdrę najlepiej nadają naturalnej bawełny lub tkaniny lnianeDo produkcji kołdrę najlepiej nadają naturalnej bawełny lub tkaniny lniane

Jak łączyć kolory i tekstury w kołdrę.

Aby koc wyglądała bez zarzutu, trzeba wybrać odpowiednie materiały na przedniej ściance urządzenia. Ważne jest, aby przestrzegać zasad kombinacji koloru i wzoru, a także zgodność faktur.

Na ogół wiąże się patchwork światła alyapistost i zaniedbania, ale potrzebne są pewne wytyczne w celu zapewnienia:

 • Grubość łatek powinny być ściśle takie same, w przeciwnym razie produkt ośmieszyć. Jednak usieciowane plastry powinny przypominać pojedyncze kolorowe wstęgi, zamiast kilkudziesięciu różnych skrawków kolorowych.
 • Wzór kołdrę należy przypisać pewną logikę. Wygodnie jest uszyć szmaty do identycznych bloków lub paski, ponieważ mają one już z kolei, szyć, tworząc przód kocem.
 • Z góry i należy rozważyć styl, w którym wstęga jest wykonywana. Klasyczny alyapisty patchwork nieco różni się od współczesnego stylu, który kładzie duży nacisk na jasnych i prostych geometrycznych bloków. Można także element dekoracyjny w tej technice na kontrowersyjnych obszarach art deco, nowoczesny, kiczu.
 • Przy wyborze koloru, spojrzeć na kole kolorów i porządku aranżacji kolorystycznej. Przy najlepszy wygląd lub kontrastowym kolorze (na przykład, niebieski i żółty) lub nyuansnye kombinacji (na przykład, różnych odcieni zieleni na jednostkę). Nie zapomnij o ogólnej kolorystyki pomieszczenia, które będzie „na żywo” swój koc.
 • Nie przesadzaj z segmentami wzorkiem. Zbyt wiele różnych wzorów na kocu może złamać jedność kompozycji.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z recyklingu materiał do pracy, konieczne jest, aby przygotować. Wash i nakrahmalte materiał proutyuzhte.

Kombinacja kolorów i faktur do szycia kołdrę (wideo)

Jak uszyć kołdrę samo: klasy mistrzowskie dla początkujących

Tak więc, jeśli po wykonaniu wszystkich niezbędnych przygotowań, miał cierpliwości, twórczą energię i moc inspiracji, wtedy możemy zacząć koce!

Do części produktu podczas szycia nie jest przekrzywiony, muszą starannie przymocować za pomocą szpilek i żelazaDo części produktu podczas szycia nie jest przekrzywiony, muszą starannie przymocować za pomocą szpilek i żelaza


Poniżej krok po kroku instrukcje, z którymi będzie można uszyć kołdrę wielkości od 1 tys. m mozaikę art .:

 1. Aby taki koc powinien dokonać pomiaru 20 25 kwadratów o 20 cm. W celu uzyskania gładkiej i części są takie same, zaleca się, aby wyciąć je z wzorca. Zwrócić na placu tektury o określonej wielkości, a następnie farby na jego większy kwadrat, wychodząc od pierwszej linii 1,5 cm. Będzie to dodatek do szwu. Cięcia otrzymanej ramki.
 2. Według deseń raschertite: poza kwadratowy będzie służyć jako szczegół wycięcie oraz wewnętrzne - na szew. Dla pierwszego koc, wziąć 4-5 rodzajów kolorów. Cięcia 5-6 kwadraty każdego gatunku.
 3. Teraz umieścić kwadratów tak, że powinny one być umieszczone na produkcie.
 4. Teraz możemy zacząć szyć! Aby zamocować go poprzez piny 2 i pierwszych elementów prostrochite linii szwu. Otutyuzhte szew i dostać się do następnej części. Więc należy połączyć Szt 5 sztuk w linii, a następnie uszyć te linie razem w jednej sieci.
 5. Podczas montażu jasną część zakończeniu gospodarzem złożeniem grzejnik iz tyłu kołdrą. Wziąć syntepon cienkiej warstwy lub włókniną, która jest większa niż gotowej czołowej około 3-5 cm od każdego boku, i o tym samym rozmiarze mono sieci.
 6. Szyć je ze sobą wzdłuż wewnętrznej kwadratowy (około 97 do 97 cm). Następnie otrzymany związek przyjąć pozycje do przodu.
 7. Podkoly tło dla kilku szpilek; im więcej, tym lepiej. Upewnij się, że materiały stykają się ze sobą w celu uzyskania wyrobu płaskiego.
 8. Teraz trzeba odpowiednią kołdrę koc: spacer wzdłuż szwów i na obwodzie. Ważne jest, że nowy ścieg jest lekko odsunięty od pierwszego: około pół centymetra.
 9. Teraz ostrożnie wyciąć nadmiar kawałków materiału i izolacji. Ważne jest, aby strony pokrywają się ze sobą.
 10. Aby zamknąć krawędź koca, trzeba zrobić bocznymi. Wycięte elementy 4 są takie same tkaniny monochromatyczne (w przeciwieństwie do tylnej części) o wielkości od 110 do 10 cm.
 11. Teraz trzeba raschertit zespół: Zostaw 2 cm przy bramach do pokładu po obu stronach środkowej i 6 widocznych prążków kocem.
 12. Przymocować obrzeże za pomocą kołków. Zakładka do 2 cm, po każdej stronie, a w pozostałej części krawędzi owinięcia. Powinien mieć 3 cm tkanki wyściełające koc po obu stronach.
 13. Ostrożnie szycia 4 stronach przez zagięcie nadmiar materiału na rogach.
 14. Twoja kołdra jest gotowy!

Szczególne znaczenie odgrywa w szachownicę na elementy mocujące i kołki proutyuzhivanie krawędzi. Jeśli coś zostało zrobione niedokładnie, cała kompozycja może „pływać” na bok.

Jak uszyć kołdrę (wideo)

Istnieją różne programy Do tworzenia rysunków w technice patchworku. Po opanowaniu tej techniki, można szyć koce i narzuty różnych tkanin. Jak dżinsy lub Jersey. Montaż i krawiectwo wydawać zabawne i twórcze działanie. Lubię prace ręczne i rzemiosła fair domu otwiera przed Tobą w całej okazałości!

Patchwork kołdra z rąk: schemat (zdjęcie)

2 3-DSCN1861 7saitsmall 16 23 132 692d18de29f7e0bf3ed6fef8a59u - dlya-doma-interera-loskutnoe-odeyalo-pechvork 1079746 146390534 b19c151d25122ccab27a3f754bb400f8


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − = 63

map