The BlogStolec-schody jest doskonałym urządzeniem do codziennego użytku w domuKału-schody jest doskonałym urządzeniem do codziennego użytku w domu usloviyahTaburet drabinie lub krześle transformatora - ciekawe i po prostu potrzebne w codziennym życiu obiektu. Zaletą jest to, że produkt może być stosowany jako krzesło, w postaci drabiny. Zapobiega to niepotrzebnemu zaśmiecać wyposażenie wnętrz. Popularność jego projekt miał przez długi czas: nasi przodkowie wynalazek. Przemysł nie od razu zaczął produkować transformatory Krzesła: zanim zostały wykonane ręcznie.


Łatwość obsługi i uniwersalność projektu stało się tak popularne i niezbędne. Ona jest, oprócz dodatkowej przestrzeni do siedzenia, zapewnia łatwy dostęp do antresoli, gzymsy sufitowe, itp, które dla celów codziennych jest to konieczne.

Uniwersalny krzesło zestawienie: Gatunki

Transformatory założonymi nie różnią się od zwykłych krzeseł z oparciami w wyglądzie, dzięki czemu są łatwo i harmonijnie może stać się częścią każdego wnętrza. Pojawienie się tych produktów może różnić się w zależności od rodzaju i odmiany.

Stolca drabiny można podzielić na gatunki, takie jak rodzaj składowej i na wytwarzanym materiale.

Cechy konstrukcyjne transformatorów krzesełka wyrażanych przez niektóre czynniki, w zależności od różnych produktów.

Dosyć popularne są składane stołki, drabiny, ponieważ są one wygodne, praktyczne i kompaktoweDosyć popularne są składane stołki, drabiny, ponieważ są one wygodne, praktyczne i kompaktowe


a mianowicie:

 1. Stolca wysokiej drabiny. To wygląda na stołku z wystarczająco dużą wysokość i etapach wysuwaną.
 2. Drabinka transformator. gatunek danaus jest etapem przesuwne, podróżowanie po szynach.
 3. Stolca transformator. Po złożeniu, wygląda jak zwykła krzesło z oparciem dla fotela. Przy bardzo stabilnej transformacji zawiera zwykle 3 etapów.
 4. Stolca zestawienie z modułem. Struktura ta ma niewielką wysokość i zawiera moduł śruby, które są wystawione etap do przodu.

Ponadto, główne odmiany konstrukcyjne drabiny - to stałe i składane. Rozważmy rodzaju szczegóły.

stacjonarny

Najbardziej tanie i łatwe do zebranego opcji. Stałe drabina może być zbudowany z pozostałości materiału budowlanego, z drewna lub metalu. Wady projektu jest fakt, że zajmie się specjalnie wyznaczone miejsce do przechowywania drobiazgów.składany

Bardzo kompaktowy, łatwy do przechowywania, mobile. W produkcji bardziej złożone niż modeli stacjonarnych. W projektowaniu i wytwarzaniu rysunku ważne jest wzięcie pod uwagę jego wymiary w rozłożeniu i złożeniu.

Krzesło, drewniane schody i poza nią: wytwarzania materiałów

Na podstawie materiałów z produkcji transformatorów są podzielone na cztery główne typy.

Pięknie i stylowo uzupełniają wnętrze urządzeń kuchennych może być używany oryginalny drewniany taboret-drabinęPięknie i stylowo uzupełniają wnętrze urządzeń kuchennych może być używany oryginalny drewniany taboret-drabinę

Rozważmy je szczegółowo:

 1. metal. Model ten jest bardzo mocny i trwały, nie boi się wilgoci i wilgoć może być stosowany w piwnicach, garażach, warsztatach. Więcej stosowane jako drabiny, zamiast stołku.
 2. drewno projekt bardziej harmonijne przepływ do wnętrza. Materiał ciepły i przyjazny dla środowiska, ale boi się łomy i ognia.
 3. Plastikowe stojaki drabiny - lekka konstrukcja. Model jest łatwy do czyszczenia, nie boi się promieniowania ultrafioletowego, mobilne i łatwe w transporcie. Ze względu na łatwość i powszechność, podesty z tworzyw sztucznych często stosuje się w pomieszczenia gospodarcze, garaże, warsztaty lub w ogrodzie.
 4. łączny stolec Łączy on w sobie pozytywne cechy konstrukcji drewnianych i metalowych. Taboretowym schodów składa się z ramy metalowej i drewniane etapach. Metalu przez produkt jest bardzo stabilny, ale kosztem drewna - ciepło.

Wykonujemy rysunek krześle drabinie z rękami

Podczas kompilacji rysunek na domowej projektu, można użyć przykładowe rozmiary. Wypadł na przykładzie rysunku wysokim drabiny kału.

Dokonaj stolca-drabinę może być niezależnie, co najważniejsze - z wyprzedzeniem, aby szczegółowy rysunekDokonaj stolca-drabinę może być niezależnie, co najważniejsze - z wyprzedzeniem, aby szczegółowy rysunek

Wymiary elementów są w milimetrach:


 • Główne wsporniki (4 szt.) - 715h100h19;
 • Dolna poprzeczka (2 szt.) - 420h100h19;
 • Tsargi dno (2 szt.) - 345h105h19;
 • Górna poprzeczka (2 szt.) - 170h38h19;
 • Górna strona-pręta (2 szt.) - 345h125h19;
 • listwy boczne (2 szt.) - 250h170h305;
 • Górny poziom - 445h270h19;
 • Średnie stopy (4 szt.) - 470h100h19;
 • Szczeble (2 szt.) - 400h100h19;
 • Kompaktowe nogi (2 szt.) - 215h10h19;
 • Tsargi przedni (3x). - 220h90h19;
 • Tsargi tylną (3x). - 300h105h19;
 • Kroki (2 szt.) - 298h180h19.

Drabinki-taboret-transformator z rąk: zrobić krok po kroku

Rozważyć montaż transformatora fotel na przykład konstrukcja drewniana z drabiny wysuwanej. Z materiałów potrzebnych elementów złącznych, kleju i drewna (sosna lub brzoza). Matryca może być zastąpiona konwencjonalną sklejki.

Narzędzi i elementów złącznych będą musiały:

 1. Wkręty, śruby, kołki, kliny, klej stolarski;
 2. Wiertarka z wiertła, wyrzynarki i strubitsy;
 3. Przewodniki dla etapów (2 zestawy 310 mm);
 4. Papier ścierny lub szlifierka;
 5. Farba materiału powłokowego.

Przed montażem konstrukcji należy przygotować wszystko. Ten etap obejmuje materiały do ​​cięcia. Wybrane tablica lub fornir jest cięty, zgodnie z rysunkiem, przygotowanie wszystkich składników.

Przed rozpoczęciem dokonywania krzesło-transformator, konieczne jest najpierw przygotować wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do pracyPrzed rozpoczęciem dokonywania krzesło-transformator, konieczne jest najpierw przygotować wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do pracy


Krzesło drewniane, transformatorowa składa się z dwóch modułów: steli i podnoszone sekcji z etapów. Moduł rozszerzeń jest zainstalowana pod krzesłem i popychany wzdłuż szyn prowadzących.

Do wytwarzania pustego grubości sklejki lub matrycy powinna wynosić do 2 cm. W ciętego materiału ważne jest wyraźnie zaobserwować wymiary pokazane na rysunku. Można użyć wyrzynarki lub wąskie ostrza piłę do metalu. Po podcięciu przedmiotu, muszą być szlifowane papierem ściernym lub szlifierce. Podczas cięcia tablicę tworząc nóg jest ważne, aby prawidłowo obserwować technologii. Fakt, że stabilność nóg na nim zamontowane są ze spadkiem o 100 stopni w stosunku do płaszczyzny. Odbywa się to przez końce cięcia do 80 stopni. Ważne jest, że odcinki są równoległe.

Kiedy wszystkie elementy są gotowe, można przystąpić do montażu konstrukcji. W pierwszym etapie, główny montaż bez użycia kleju. Jest to konieczne w celu zapewnienia odpowiednio zebrany stolec czy wszystkie części pasują, czy jest stabilny i wszystko działa tak jak powinno. Główny zespół jest w kołki, wkręty itp według rysunku.

Po zamontowaniu na drabinę ważne jest, aby sprawdzić, czy opór, mechanizm ślizgowy, poprawność informacji.

Dzieła montaż drabina jest produkowany przy użyciu kleju hot cieśli. Dla dobrego klejenia wszystkie miejsca kotwiczenia stałe zaciski. Gdy krzesło jest zmontowane, konieczne jest, aby wypolerować miejsce śrub mocujących, klej korek. Następnie nanosi się podkład i po wysuszeniu - trzy warstwy lakieru na przemian dając suche poprzednią warstwę.

Opis i typy: stolec zestawienie (wideo)

Z umiejętności stolarskich tła, można niezależnie zbierać nie tylko po drabinie, ale również inne wewnętrzne elementy dla dzieci i dorosłych. Znając kolejność prac i utrzymywanie dokładności wielkości elementów, można stworzyć swój własny stołek-drabinę, która nie będzie się różnić od fotela fabryki Ikea Bekvem lub MOLGER.

Szczegóły: stolec zestawienie (przykłady zdjęcia)

51a83b0dd778fad5f26b5a96abnw - dlya-doma-i-interera-taburet-lestnitsa 51a85c2f3b563c5e9e679c466222713a 56e7d0fb44ac5 57123 0310209PE404563S5 0454728PE602961S5 921036912 9554750 19134725 IMG7761

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 69 = 77