Tworzenie salon i sypialnia w jednym pomieszczeniu: 13 opcji zagospodarowania przestrzennego

Tworzenie salon i sypialnia w jednym pomieszczeniu: 13 opcji zagospodarowania przestrzennego

12 October 2017Aby zorganizować sypialnia i pokój dzienny w jednym pomieszczeniu jest bardzo prostaAby zorganizować sypialnia i pokój dzienny w jednym pomieszczeniu raczej prostoSdelat domu piękny i wygodny można, w każdym przypadku, niezależnie od jego wielkości, nawet jeśli żyją i spania w tym samym pokoju. Istnieje wiele sposobów, w tym pokój sytuacja, przekształcając strefowymi.LI_END miejsca za pomocą mebli, różne poziomy i elementy dekoracyjne. Każda z metod rejestracji zależy od wielkości pomieszczenia, rozmieszczenie okien, funkcji i kształtu preferencji właścicieli pokojowe.


pokój dzienny z sypialnią z transformującego mebli

Najprostszym sposobem, aby połączyć się z salonu i sypialni - jest użycie meble transformującej. Takie meble można zamaskować w pokoju, ale może po prostu wykonać kilka funkcji w różnych stanach. Stosując takie meble można zmniejszyć liczbę elementów do minimum i maksymalnej wolnej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w studio.

Najczęstsze warianty można nazwać różne meble, przekształcenie w łóżku:

 • Sofa;
 • Fotel rozkładany;
 • Jadalnia łóżko stół;
 • Szafa łóżko.

Oczywiście o istnieniu sofy i krzesła, przekształcenie w łóżku, każdy wie, to standard wnętrza. Ale tutaj jest tabela ze specjalnego mechanizmu transformacji i łóżko w dół w szafie, bo większość mieszkańców wydaje się być czymś fantastycznym. Jednak cuda arcydzieł kina stały się częścią współczesnego życia.

W połączeniu z salonu i sypialni są bardzo wygodne w użyciu Transformable mebleW połączeniu z salonu i sypialni są bardzo wygodne w użyciu Transformable meble


Jednak wybierając meble przekształcającą, trzeba jasno zrozumieć nie tylko swoje oczywiste zalety, ale też wady logiczne. Często główną zaletą takich mebli - niewielkich rozmiarów, poprzez poważny minus - wygody. Takie meble często nie jest przeznaczony do codziennego użytku, tak aby nie zaszkodzić.

Wszyscy lekarze zalecają wybranie zwykłego łóżka z materacem ortopedycznym. Jednakże, jeśli witryna nie pozwala, można zaznaczyć i przekształcić w łóżko.

Następny minus takich mebli - jest potrzeba ciągłego montażu i demontażu to, co wymaga czasu i wysiłku. Zwykle zajęty ludzie nie mogą zrobić to codziennie rano i wieczorem, więc większość z łóżka jest usuwany tylko na przybycie gości. Tak powstaje uzasadnione pytanie: czy wybrać przekształcenie meble bez materacem ortopedycznym uszkodzenie zdrowia dla łatwego recepcji kilka razy w miesiącu?

Wielopoziomowe wnętrze sypialni i salonie w jednym pokoju

Przy aranżacji sali wielofunkcyjnej jako sypialnia-pokój dzienny, można użyć nie tylko cały obszar pokoju, ale całej jego wysokości. Lokalizacja łóżko na różnych poziomach przyczyni się do zaoszczędzenia miejsca. Ponadto technika ta pomoże stworzyć pomieszczeniu niepowtarzalny design.Oto kilka opcji dla lokalizacji łóżka na różnych poziomach:

 1. Standardowe łóżko strych, który jest zamocowany do sufitu i maksymalizuje wykorzystanie dostępnej przestrzeni pod nim, na przykład, wyposażyć nie szafki;
 2. Łóżko na wzgórzu, który jest standardem rozmieszczone półki i szuflady na ubrania i pościel;
 3. Łóżko, chowany z podium, która może pomieścić biura lub biblioteki;
 4. Zawiesza się łóżko, które zazwyczaj zawiesza się na suficie na łańcuchy i przed snem jest opuszczane i wprowadzane do stopy, w celu stabilizacji.

Sypialnia i pokój dzienny może być wydane na różnych poziomach, które doda obszary funkcjonalneSypialnia i pokój dzienny może być wydane na różnych poziomach, które doda obszary funkcjonalne

Wszystkie te metody pozwolą na optymalne wykorzystanie wysokości pomieszczenia, ale nie nadaje się do wszystkich mieszkań. Po tym wszystkim, są one głównym warunkiem instalacji - wysoki sufit.

Sypialnia i pokój dzienny w jednym pomieszczeniu: projektowanie i zagospodarowania przestrzennego

można osiągnąć najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni sypialni i salonie w jednym pomieszczeniu, poprzez podział na strefy. Jeżeli powierzchnia pokoju na to pozwala, można to zrobić za pomocą fizyczną separację, a jeśli nie, to podejście wizualne granica warunkowe.

Najczęstsze sposoby zagospodarowania przestrzennego, wspólna sypialni i salonie są:

 • ścianie;
 • Częściowo płyty gipsowo-kartonowe partycji;
 • Ruchoma przegroda rolki;
 • Zasłony oplotu tkaniny lub granulki;
 • rolety;
 • Matowe lub przezroczyste tworzywo sztuczne ściany;
 • Innych pokryć podłóg, ścian lub sufitu obejmujący;
 • oświetlenie;
 • Umieszczenie mebli;
 • regały bez tylnej ścianki;
 • Żywe lub sztuczne rośliny;
 • Sharma;
 • piętro dwupoziomowy.

Pokój dziennym w jednym pomieszczeniu może być wizualnie podzielony na strefyPokój dziennym w jednym pomieszczeniu może być wizualnie podzielony na strefy 

Każda z tych metod pozwoli fizycznie lub wizualnie osłonić część sypialną od miejsca spotkania z przyjaciółmi i czuć się komfortowo w każdej z nich. Ale nie zapominaj, że taka kombinacja jako pokój dzienny + sypialnia, w zależności od lokalizacji i wielkości pomieszczenia wymaga innej metody zagospodarowania przestrzennego.


Zazwyczaj część wypoczynkową zrobić wejście, natomiast sypialnia znajduje się w najdalszym kącie od wejścia, zwłaszcza w długim i wąskim pomieszczeniu.

Kluczowe momenty w tworzeniu pokoju dziennego-sypialni

pokój dzienny z sypialni powinny być urządzone z myślą o niektórych kluczowych momentach procesu. Powstały sytuacja musi być odpowiednia do wygodnego życia, a na co dzień cieszyć oko, w tym przypadku w taki odnowionym pokoju trwać długo.

Myślenie projektowe sypialnie, pokój dzienny, należy pamiętać, że powinno być wygodne dla każdego członka rodzinyMyślenie projektowe sypialnie, pokój dzienny, należy pamiętać, że powinno być wygodne dla każdego członka rodziny

Oto niektóre z najważniejszych cech dobrego dzienny sypialni:

 • Jakość oświetlenia w całym pomieszczeniu;
 • Łatwość obsługi i przemieszczania poprzez pomieszczenia;
 • Utrzymania zdrowia członków rodziny;
 • Atrakcyjny wygląd sytuacji.

Jeśli pomieszczenie ma wszystkie te cechy, a potem żyć w to komfortowe, wygodne, ciepłe, lekkie i bezpieczne. Oczywiście, niektóre z opcji konstrukcyjnych dla tego typu lokali są bardzo atrakcyjne, ale nigdy nie należy zapominać o bezpieczeństwo i zdrowie członków rodziny. Wewnętrzna przestrzeń musi zadowolić wszystkich domowników.


Kompaktowa dzienny i sypialnia w jednym pomieszczeniu (wideo)

Połączyć sypialnię i pokój dzienny jest to możliwe, bez względu na wielkość może być uzyskanie zakwaterowanie. Jednakże warunki proces ten powinien być wybrany w zależności od kształtu i wielkości pomieszczenia. W czasie, można umieścić różne sposoby zagospodarowania przestrzennego, przekształcając mebli, lub korzystają z różnych poziomów dla efektywnego wykorzystania przestrzeni.

Projekt pokój dzienny i sypialnia w jednym pomieszczeniu (wnętrze zdjęcia)

54 794 37-9 1405406189545-kv 1 339185714201236891635 1461777579zona-05 1461785307zona-17 DIZAIN-spalni-gostinoi3 Dizajn-odnokomnatnoj-kvartiry, 30 kV-m-5-b DIZAYN-gostinoy-18-m-kv tak spalnoy-zonoy 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 73 = 82

map