tür, boyut ve amaç: Alçıpan için profiller

tür, boyut ve amaç: Alçıpan için profiller

12 October 2017Alçıpan için Malzeme profilleri kullanımda yüksek pratikliği sahiptirAlçıpan için Malzeme profilleri Alçıpan kullanarak CHF yüzeyine tabakasını sabitlemek için yöntem seçimi sorusunu gündeme getiriyor onarım sırasında kullanımda yüksek pratikliği sahiptir. Ana yöntem profilleri kullanmaktır, fakat alternatif bir özel yapıştırıcı olabilir, ama bu profiller tasarım güvenilirlik ve gerekli gücü bağlanmıştır. çok kolay alçı Çalışma ve bu malzeme onun güvenilirlik için profesyonel olarak seçilir ve yeni başlayanlar için kurulum kolaylığı. 


Neden Alçıpan için bir profile ihtiyacım var: işler

Dikkatle alçıpan ile çalışmak için temel kuralları gözden geçirin. Bu yaptığınızı ve hangi oda içinde olduğunuz onarım ne tür önemli değil, yeni bir bölümünün montaj veya duvar ve tavanların hizalama olabilir hep profilin seçimi ve montajı ile başlar çalışır. duvarları ve alçıpan oluşturulması hizalanması profillerinin kullanımı olmadan mümkün olmayacaktır.

Alçıpan için Profiller, geniş bir uygulama yelpazesine sahip herhangi inşaatın istikrar ve dayanıklılık vermekAlçıpan için Profiller, geniş bir uygulama yelpazesine sahip herhangi inşaatın istikrar ve dayanıklılık vermek

onlar zaten GCR sayfaları monte bir çerçeve oluşturması. Tipik olarak, profil imalatı için temel malzeme galvanizli çelik türü olarak.

Bu malzeme, profil bunun mükemmel özelliklere sahip olduğundan, bunlar değil korozyona maruz ve iyi mukavemet değerlerine sahip, tercih edilir. profilden yapılmış bir çerçeve ile Tasarım ağırlıklı edilmeyecektir. Bir iş profili kullanımı çok kolaydır. bağlantı elemanları farklı türleri kullanarak yapıların farklı kurarken. Eğer kurulum belirli çeşidine uygun bağlantı elemanları türünü belirlemek gerekir olarak, ev geliştirme mağazaları çeşitli aşina ile başlayın.

raf ve diğer modifikasyonlar: alçı için türleri ve profillerin boyutları

Soğuk haddelenmiş tarafından üretilen alçı profiller metal tabakalar. Daldırma galvanizli çelik saclar davranılır. Bu tür bir üretim yöntemi malzemenin kolay, pratik ve dayanıklı hale getirir. Korozyon önleyici özellikler, uzun süreli sabitleme elemanı olun. Çerçeve, dikey ve yatay doğrultuda profil bölümden oluşmaktadır.


Dikey bir diğer adı - raf. Böyle bağlayıcıların seçimi çok büyük olduğunu, ancak her durumda profilin belirli türde bir gerektirdiğinden, kolaylaştırır.

Raf profilleri rijid bir çerçeve ve alçıpan sonraki eki oluşturmak için kullanılırRaf profilleri rijid bir çerçeve ve alçıpan sonraki eki oluşturmak için kullanılır

GCR için garnitür ayırt hangi kriterlere tanımlayın. Çerçeveyi oluşturmak için çok basittir. Bu parçaların az sayıda oluşur. Yatay ve dikey yönlerin unsurları içerir. son olarak isimlendirilen türü de taşıyıcıları veya rackmount profillerini denir. dik açılarla kendilerine rehber ya da başlangıç ​​unsurları düzenlenmiştir. Profilin türünü ve boyutunu seçmek için bazı kurallar vardır.

birkaç kategoride profillerini sınıflandırmak: • yapı elemanlarının türüne göre;
 • uygulama ile;
 • Randevu alarak.

raf ve diğer türdeki: Bir karton için profil seçin

duvarlar ve tavanlar için iş, farklı profiller yerine bağlı. Ayrıca, uçaklar bakan ve bölümler oluşturmak için profiller vardır. kanalda farklı düz ve köşe profilleri şekil şekilli. Sabitleme elemanları, galvanizli çelik profil hazır olduğunu göz önünde galvanizli levha ve levhanın bulunmaktadır. Seçim çelik kalınlığı işlevsel amaç ve uygulamaya bağlıdır.

kompleks bir tasarım oluşturma sırasında levhalar için kemer profillerinin kullanımını gerektirirkompleks bir tasarım oluşturma sırasında levhalar için kemer profillerinin kullanımını gerektirir

CHF için profilin ana türü:

 1. Çatı - profilin en popüler türü. CD, farklı üreticilerin harfleri veya PP temsil eder. duvar ve tavan yüzeyleri kaplamak için kullanılır. Boyutlar: yükseklik 2.7 cm, 2.8 cm, genişlik - 60 cm, uzunluk profilinin 2.5 ile 4 m popüler türü ..
 2. kılavuz profili UW ya PN- bu tür bölümleme için kullanılmaktadır. boyutları aralığı bölümü bireysel ayarları beri oldukça geniştir. Boyutu: boyu m 2 ve 4 arasında, 3.7 ila 4 cm, 15 cm ile 4 genişliğine doğru rafların yükseklik.
 3. Raf - CW veya PS genişliği artış olarak farklılık gösterir. iletişim montajı için uygundur. bölümler oluşturmak için kullanılır. Boyutu: 3 cm ila 4 cm, 5 cm 4 cm yüksekliğe 15 cm 4 cm genişliğinde uzunluğu ..
 4. Profiller içbükey veya dışbükey şekil kemer olarak adlandırılan. Sistem, doğrusal olmayan şeklini düzeltmek için kullanılmaz.

profilin her tür özellikleri üreticisine bağlıdır. Örneğin, raf elemanları firması Knauf raflar 50 mm bir yüksekliğe sahiptir ve alçıpan tüketiciye 40 mm kadar bir genişliğe sahiptir. dübel veya vida ile üretilen duvar bağlantı sistemlerin montajı. Tavana için montaj veya kliplerle, asılı öğeler için doğrudan kanca gerçekleştirilir.

Tavan duvarlarının özel virajlı beri - Bu çaba olmadan uygulanabilir. Onları birbirine bağlamak için, basılı olmayan pulları ile vidaları kullanın.

alçı levha profilleri özel tipleri

İlk türü - rustovye profilleri. esnek metal edilmiştir. Istenilen şekil vermek kolaydır. GCR gerekli yuva oluşturmak için kullanılır. Esneklik herhangi bükme düzlemine profili ayarlamasını sağlar ve herhangi bir tasarım gereksinimleri için uygundur. Aynı zamanda, aşağıdaki profil görünümü ile birlikte kullanılabilir.

alçı levha büyük bir avantajı, rustovyh profilleri her ikisi de dikey bir konum ile yatay olarak kullanılabilir olmasıdıralçı levha büyük bir avantajı, rustovyh profilleri her ikisi de dikey bir konum ile yatay olarak kullanılabilir olmasıdır

fiber profili ile doğrudan kablolarının döşenmesi için kullanılmakta. kalınlığında 12 mm Drywall levhalar kullanmak mümkün.

profilinde bağlama böylece tasarım güvenilir ve dayanıklı tespit izin elyafın tüm kalınlığı kapsamaktadır.
vinil malzeme - Dış koruyucu açısı. daha fazla hasara karşı çalışma yüzeyini korumak için tasarlanmıştır. Delikler içine sorunsuz bir tasarım oluşturmak için izin verir. dolgu maddesi tüm yapısını bağlayan kalitesinin artırılması, duvar yüzeyine delik kadar içine nüfuz.


GCR için profiller nelerdir

Ee, ne bağlantı elemanları seçim yapmadan önce dikkat etmelidir?

İlk odak:

 1. Alçı levhaların fiziksel parametreleri monte etmek için kullandı.
 2. kalınlıktadır ve burada, kapsadığı alçı levhalar sayısı.
 3. Ek iletişim varlığı.

Eğer Alçıpan için bir profil seçtiğinizde biz astar maruz kaldığı yüzeyin yüksekliği ve genişliği dikkat etmelidirEğer Alçıpan için bir profil seçtiğinizde biz astar maruz kaldığı yüzeyin yüksekliği ve genişliği dikkat etmelidir

seçiminde en önemli faktör KGL toplam kütlesidir. Büyük bir kitle için geniş duvar tasarımları seçin. tabaka bir ise, o zaman SS 50 50 için yeterli olacaktır.


bölüm monte edilir ya da iki kat halinde uygulanabilir gömleklenmesi için, tavsiye edilen genişlik duvarları 75 ile 100 mm arasındadır.

Ayrıca, tavan yüksekliğine sevk edilmesi gereklidir. Bir profil seçin böyle raptiye inşaat kaybetti dayanıklılık ve güvenilirlik gibi tavsiye edilmez, çünkü onun Döşeme, dikiş uzunluğu söyledi.

Alçıpan için Profilleri: üretici Knauf

şirket Knauf Alçıpan için profillerin üreticileri arasında en popüler şirkettir. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilmesi şirketin bölümlerde lehine tüketici seçim yapar. Knauf şirket profili yelpazesi oldukça geniştir. profil ana tip duvar olacaktır (raf) düzlemi, tavan ve diğer esnek. 

Şirketin profillerini başlayarak «Knauf» yanı sıra bölme duvarlarının yapımı için, astar duvar ve tavanlar için kullanılırŞirketin profillerini başlayarak «Knauf» yanı sıra bölme duvarlarının yapımı için, astar duvar ve tavanlar için kullanılır

Bu tür metal profiller, yüksek mukavemetli malzemelerden imal edilir:

 1. UW gelişme kullanılan kılavuzu. Amaç - boşluk ayıran bölmeler montajı. Aynı zamanda astar duvarlar için kullanılabilir. Kural olarak, kurulum kolaylığı için böyle bir profil yumruklar gibi. uzunluğu genellikle 3 m, 50 ila 100 mm, yan duvar yüksekliği gelen genişlik - 40 mm.
 2. CW sandık kullanılan Rack. Bu tip bir yapı alçıpan için istikrarlı bir profil oluşturur. Dikey takviye çerçeve oluşturmak temel amacı için, böyle bir profil montaj bölümleri monte etmek için mükemmeldir. Özel bir yapışkan bant ekleyin ve böyle bir tasarıma sahip bölümleri mükemmel odasında sesi izole edecektir. parametreler çeşitlidir. - 50 mm uzunluğu, 6 m'ye kadar, en kılavuzunun yan duvar ile aynı olduğu olabilir.
  profilin Bu iki tip iletişim içindedir. Kurulum karkas raf metal profil kılavuzuna dik açılarla olduğunu.
 3. GKL- için Güçlendirilmiş profil görünüm adı böyle bir profil yüksek dayanıklılık ve güvenilirlik gerektiren tasarımlar oluşturmak için kullanılır anlayabiliyorum. Örneğin, duvar veya kapıları takarken. Artan antikorozif özellikler ve metal gücü parametreleri. Boyutları da çeşitlidir. Yükseklik, 3, 4, 6 m, genişlik Yukarıdaki türler, yan duvarın 40 mm ile aynıdır. Ama bu profiller kalınlığında farklıdır.

montaj raf profili Knauf alışıldığı kılavuza göre dik açıyla olduğunda, bu tür profiller tandem monte edilmiştir.

Tavan ve alçıpan için esnek profilleri

CD'nin Tavan ve UD - Herhangi bir karmaşıklık tavan dekorasyon için kullanılır. Bu sert bir yapı yapım girintilere sahip olması ile karakterize edilir. Standartlar: 3 m uzunluğunda, 60 mm genişlik, yan duvar - 27 mm. Bu parametreler, ilave bir kararlılık tavan konstrüksiyonları verir.

Başlangıç ​​tavan rehberleri, oluklu bir metal yapı ve farklı özel deliklerin şekli bu şekilde monte kolaylaştırır, ve yapısı daha güvenilir olur.

alçıpan için tavan profili işletmek kolaydır ile - Çelik özel bir alet, öğütücü ile kesilmiş veya demir testeresi testere edilebiliralçıpan için tavan profili işletmek kolaydır ile - Çelik özel bir alet, öğütücü ile kesilmiş veya demir testeresi testere edilebilir

profil sevimli montaj tavan yapılarının bu tür kullanımı, kullanım tavan dekorasyon ve hareket hızının gücü için üretim parametrelerinde gerekli hesaba tüm dikkate alarak mümkün olduğunca tavana monte edildiğinde. Esnek tavan bağlantı elemanları bu teknolojilerin kullanımı ile üretilmektedir, bu yüzden bükülebilir ve karakteristik dolayısıyla hiçbiri kaybolmaz ve yapışma sağlamak için yeteneği kalmıştır.

Böylece, tavan fiili devlet ve bireysel isteklerine odaklanarak, tavan yapısının hiçbir şekilde inşa etmek mümkün olacak. yan ağ-marş tavan profil uzunluğu ve yüksekliği öncekilerden farklıdır. Ama daha az geniş tabanı - 27 mm.

alçıpan ve diğer türleri için Kemerli marş profili: sınıflandırma

dışbükey ve içbükey, şirket Knauf kemerli iki tip profil oluşturur. Kullanım olarak yaygın değildir. Adından da, uygulamanın ana alan kemer tasarımları montaj olduğunu belirleyebilir. Onların büyüklükleri farklıdır. Konkav genellikle minimum bükülme yarıçapına sahip - 500 mm ve 3 m'lik bir uzunluğa, daha dışbükey parametreleri, 6 m uzunluğunda, yarıçap -. 1 m minimum yarıçap 500 mm tavsiye edilen minimum yarıçap olarak kabul edilir. KGL şirketi Knauf için daha az popüler metal profiller de vardır. sıva altı köşe profili - Metal çerçeve yüzeyine bağlanmasını geliştirmek için gerekirse profilinin bu tür kullanılır. içinden-boşlukların tasarımı alçı veya diğer son malzeme ile doldurulmuş olan özel sahiptir. köşeli şekilde yüzeylerde kullanılır. Parametreler: uzunluk 3 m, genişlik 45 mm, yükseklik 35 mm.

alçıpan için Kemerli çalıştırma profili dolaylı formlarının yapıların montajı kullanılanalçıpan için Kemerli çalıştırma profili dolaylı formlarının yapıların montajı kullanılan

Köşe duvara takılarak aynı ilkeleri vardır korur. Bu açısal tasarım mekanik hasarlara karşı geliştirilmiş koruma gerektiren durumlarda kullanılır. Bu tür bağlantı elemanları, genel olarak alüminyum bulunmaktadır. Her zamanki Uzunluk - 3 m, diğer parametreler değişir.

İşaret görünüşüdür - yüzey sıvalı olmak için gereklidir. işlemi daha kolay ve sonucu vermektedir Yapımı yüksek kalitesidir. Uzunluk -3 m, bölüm 22 6 mm, 23, 10 mm, 62 mm 6,6 gereğidir varyantları.

Alçıpan için profillerin Türleri (video)

Yani, profil değişiklikleri çok. Bir sertifikayı alırken sor. Ne olursa olsun seçim karar yapı malzemesi ne tür: çelik, ekonomi, alüminyum, plastik, Y, U şeklinde - Standart uyulması gerekmektedir.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 59 = 64

map