tavanlar için karmaşık bir geometrik yapı

tavanlar için karmaşık bir geometrik yapı

12 October 2017Stretch tavan karmaşık geometrik şekiller sizin iç sıradışı notlar yapacakhayatın birçok yaratıcı fikirler getirmek için yardımcı olabilir, çünkü benzersiz tasarım - Stretch tavan karmaşık geometrik şekiller asma tavan sizin iç sıradışı notlar yapacaktır. Arzu edildiği takdirde, bir web dalga döşenebilir. Böyle bir yapının montajı benzer bir şekilde yapılacaktır, ancak, gerek düzgün eğmek ve baget tutturmak için. Olağandışı şeklin tuval kullanmak istemiyorsanız, şekilli tek seviyeli tavan kullanmak mümkündür.


Asma tavan dalgası: işletim özellikleri ve faydaları

Bir germe tavan dalga montajı bir montaj raf ile başlar. sandıkların İmalatta kolayca bükmeye kendilerini ödünç uzman baget, kullanılmalıdır. zorluk montaj kolay böyle bir yapı sütun veya kemerli tesislerinde yüklemek için olmasıdır.

Bu tavan dalgalı şekil küçük alanların halini vermek üzere müsait olmadığı dikkati çekiyor. yüksek tavanlı yazlık veya ofis alanı bitirme için kullanılması gerektiğini, böylece bu tasarım, büyük bir boyuta sahip.

germe tavana dalgaların etkisi özel bir çerçeve ile elde edilirgerme tavana dalgaların etkisi özel bir çerçeve ile elde edilir

Karmaşık dalgalı tasarımı birçok avantajı vardır:

 1. Özgünlük. çok sıradışı ve karmaşık görünüyor, çünkü bu kaplama, herhangi bir odayı dekore edecek.
 2. Yüksek esneklikleri. tasarım binanın büzülme etkisi altında deforme olmaz.
 3. Kolay temizlenir. Stretch dalgalanan tavanlar özel bakım gerektirmez. nemli bir bez ile temizlemek için yeterli.
 4. Ameliyat süresi dönemi.
 5. çekme dayanımı yüksek oranları.

Basit tavanlar Seçimi

Eğer ayrıntılı bir tasarım kullanmak istemiyorsanız, bir geleneksel tek seviyeli tavan yükleyebilirsiniz. Böyle bir platform montajı bile acemi gerçekleştirebilirsiniz. renk ve kumaş dokular çeşitli kolaylıkla uygun bir malzeme seçmek için olanak tanır. Basit tek katlı tavanlar bile bitirme mutfak ve banyo için kullanılabilir.


renkler resimlerinde seçimi, evin iç mekanına özellikle dikkat edin. oda hi-tech tarzında ise, en iyi çözüm ışık renklerin bir tuval olacaktır. modern bir tarzda veya füzyon içinde tecrübeli iç, bitirme için, pastel renklerde kumaş kullanılması önerilir.

Bazen, hatta en basit asma tavan odası, ana şey süslemek için yapabiliyor - renklerin doğru seçimBazen, hatta en basit asma tavan odası, ana şey süslemek için yapabiliyor - renklerin doğru seçim

PVC kumaşların 3 tipi vardır:

 • mat film olan malzemeler. Bu gibi kumaşlar sınırlı bir bütçe kullanılmalıdır. Düz bir tavan yatak odasında ayarlandığında Mat filmi genellikle kullanılır.
 • Saten filmi. Bu malzeme güzelce inci vurgular parıldıyor. Saten filmi mat daha etkileyici bakmak, ancak, daha pahalıdır. Bu malzemenin avantajları, yüksek mukavemet ve dayanıklılık içerir.
 • PVC film parlak yapısı. Bu malzemeler, bir ayna yüzeyine sahiptir. Parlak kumaşlar genel oturma odası veya kreş bitirme için de kullanılır. Bu malzemeyi kullanmaya karar verirseniz, sadece spot kullanın.

apartmanda asma tavan montajı karmaşıklığı

germe ağlarını kurarken kurulum zorluklar nelere dikkat edilmelidir edilir? Her şeyden önce, ana tavan yüksekliğine dikkat etmek gerekir. 2-2.5 metre oda yüksekliği, sonra karmaşık yapılandırma tasarımı pratik olarak ayarlayın. oda kurulumunu gerçekleştirmek amaca yüksek tavanlı vardır. Ancak bu alanlarda daha fazla zaman alan bir süreç olacaktır.Özellikle dikkat duvarlarının kalitesine önem verilmelidir. Bazı evlerin duvarları içinde, boşluk ve cüruf her türlü bulabilirsiniz. Bu durumda, özel bir ayraç satın almanız gerekir. Onlar duvara montaj rayına sabitlemek sağlamak.

Karmaşık yapının tavan sadece yüksek tavanlı odasında uygun olduğunu hatırlanmalıdırKarmaşık yapının tavan sadece yüksek tavanlı odasında uygun olduğunu hatırlanmalıdır

Kurulum karmaşıklığına için ayrıca şunları içerebilir:

 1. Gerek geniş bir alana pullar kullanmak. , Tavan tek bir bezle kaplı oda büyüklüğü büyük olursa imkansızdır. Bu durumda, özel bir ayırıcı kullanmak gereklidir.
 2. Bir boru ile işlenmesi için gereklidir. Bu amaçlar spesifik kenar için.
 3. yüzeyin ön hazırlık. latalar yüklemeden önce mutlaka tavan hizalamak ve kusurları ortadan kaldırmak zorundayız.
 4. Gerek aydınlatma için bir platform kurmak.

asma tavan Ne biçim bugün daha

oda sadece dalgalanan tavan kullanılabilir vermek için. En cesur fikirleri hayata geçirecek başka çözümler vardır. En popüler çok düzeyli tavanlar. Bu tasarım taban yüzeyine göre değişik yüksekliklerde resimlerinin kurulumu için sağlar. dekorasyon Bu yöntem klasik veya Art Nouveau tarzında tarzında, dekorasyon için kullanılır.

Eğer bir kaotik bir şekilde tuvaller sağlayabilir çok düzeyli tavan kullanmak istiyorsanız. geçiş ve bükme seviyesinin kombinasyonu çok etkileyici bakacağız. Ayrıca renk ve kumaş dokusu ile deneme yapabilirsiniz.

Çok seviyeli tavanlar, farklı renklerin tablolardan oluşan zamanda çok etkileyici bakmakÇok seviyeli tavanlar, farklı renklerin tablolardan oluşan zamanda çok etkileyici bakmak

Ayrıca, tavan şeklinde bitmiş olabilir:

 • Koni. Bu tasarım, kumaş ağ-yapıların imal edilmiştir. Genellikle, koni şeklinde bir yapı tavana sütunları arasında düz bir geçiş temin etmek için gerekli olduğu takdirde kullanılır.
 • Arch. Bu tasarım, görsel alanını artırmak için izin verir. Kemerli çerçeve neredeyse herhangi bir açıda konumlandırılabilir.
 • Dunes. Bu tasarım en zor olandır. çeşitli aydınlatma ürünlerinin muhteşem dekorasyon elde etmek istiyorsanız Genellikle tepelerinin şeklinde şekillendirilmiş tavanların. Eğer tavan bu formu kullanmaya karar verirseniz, münhasıran parlak kumaş geçerlidir.

dekoratif asma tavan alçıpan yükleyin

Herhangi bir rakam tavan montajı aynı sırada yapılır. Önce tavan seviyesini belirlemek gerekir. En iyi gradyan 50-60 milimetre olduğunu unutmayın. 100-130 milimetre - Eğer gömme aydınlatma, iyi diferansiyel kullanıyorsanız.

kurulumu düzgün yürütmek amacıyla, sen işaretleri otbivochnogo arasındaki ipi çekin gerekir. Bu özel bir metilen mavisi ile emprenye edilir yoğun bir ipliktir. odanın çevresinde Otbivochnogo çekme kablosu gerekir.

Alçı Çok düzeyli tavanlar sofistike tavan yapıları oluşturmak için en popüler çözüm haline gelmiştirAlçı Çok düzeyli tavanlar sofistike tavan yapıları oluşturmak için en popüler çözüm haline gelmiştir


Şekil tavan sonradan montajı aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 1. Bir seviye ve işaretleyici kullanarak tavan işaretleyin.
 2. sabitleme malzemeleri için tavan deliklerinde devam edin.
 3. dübeller sayesinde kılavuzunu sabitleyin.
 4. Askı sabitleyin. Bunu yapmak için, özel fişleri alevlendi kullanın.
 5. naylon iplik sıkın. Bu aynı seviyede tüm unsurları koymak yardımcı olacaktır.
 6. Süspansiyon ortamı uçlarını katlayın.
 7. Tavan profili düzelt.
 8. Gerekli tüm iletişimleri yatırın.
 9. Obsheyte çerçeve katmanlı alçı.
 10. Kavisli bölümlerini tamamlamak için bir şablon hazırlayın.
 11. Tavan profiline demiryolu sabitleyin.
 12. Bireysel yatak profil elemanları halinde kesin. Ortaya çıkan ürünler kılavuz profili düzeltmek için.
 13. yapının alt kenarına başka bir kılavuz profili monte edin.
 14. CD-profil yerleştirin.
 15. Obsheyte alçıpan yapı.
 16. ışıklar yükleyin ve bitirme başlatın.

Karmaşık çok düzeyli tavan (video)

Kıvırcık tavanlar - Büyük alanların bitirme için mükemmel bir çözüm. Uygun üretim torna tek başına olabilir, böyle bir yapının kurulması için. çerçeve kaplama için, hemen hemen herhangi bir malzeme kullanabilir, ancak, ince dokulu ağ-PVC panel veya alçı tercih vermek için tavsiye edilir. renkler ve aydınlatma seçimi kendi bütçesine ve oda tasarımına bakın.

Asma tavan kompleks yapıların örnekleri (verilmedi)

2urovnev-15585d76e3a6c4 2 4 6 27 36 79skill1 91 01111 33529694


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − 70 =

map