Tavana bir apartmanda kablolama yapmak

Tavana bir apartmanda kablolama yapmak

12 October 2017apartmanda Güvenilir elektrik tesisatı - bulunan kişilerin güvenliği için anahtarapartmanda Güvenilir elektrik tesisatı - onun zhiltsovEsli güvenliği; dairede büyük bir revizyon başlayan bir rehin, size dekorasyon başlamadan önce kablolama tutmak gerekir. Belirli bir mesafeden büyük bobinler yükledikten sonra elektrik telleri gizlemek gerekir. Sen bağlantı elemanları çeşitli kullanabilirsiniz. çalışmadan önce, bir tornavida göstergesi, gerilim göstergesi ve bir multimetre almak arzu edilir.


tavandan avize ve üç kablo

tavana üç tellerle bir avize yükleme oldukça basit. Öncelikle her telden amacını tanımlamak gerekir. Bu elektrik devresi cihaz ile yapıyoruz. Tipik olarak, beyaz kablo - Bu faz mavi - sıfır ve yeşil - öğütülür. Eğer bir elektrik devresini yoksa, bir multimetre kullanabilirsiniz.

Biz şu sırayla yapıyorlar:

 1. İlk olarak, "süreklilik" moduna multimetre ayarlayın.
 2. Daha sonra sonda kısa devre.
 3. avizeler ampulü çıkartın. fazın yerini ve bahar temasını belirleyin.
 4. nötr teli bulun. Bunu yapmak için, kontak kartuşunun yanındaki multimetre probu ayarlayın. ikinci bir sonda çıplak tel dokunun. tellerin birine dokunarak sırasında, bir bip sesi duyarsınız. Bu tel sıfır olacaktır öyle.
 5. faz teli ve bir multimetre devrelerin sayısını belirler.

 

avize bağlamadan önce bir multimetre kullanılarak faz iletkeni belirlemek gerekiravize bağlamadan önce bir multimetre kullanılarak faz iletkeni belirlemek gerekir


avizeler sadece bir devre durumunda, üçüncü bir tel topraklanır. Bunu doğrulamak için, avize metal parçası, ve 3 telinin diğer tek bir prob yapmak gerekir.

Kurulum avizeler aşağıdaki sırayla yapılır:

 • Önce anahtarı üzerinde bulunan iki anahtara çevirmek gerekir.
 • şebeke gerilimi göstergesinin sonuna dokunun. indeks lambasını bir faz teli ile temas halinde aydınlatmak gerekir.
 • faz iletkenleri etiketleyin. Bunu yapmak için, işaretleyici kullanın.
 • anahtarını ayırın ve tek tek her teli kontrol edin.
 • kablolama kablolarını faz faz kablosu avizeler bağlayın. nötr kablolarını bağlamak için unutmayın. Bunu yapmak için, bir terminal bloğu kullanmak en iyisidir.
 • fikstürü çalışır emin olun. Yükleme tamamlandığında.

2 kablo avize: Yükleme şeması

Eğer avize 2 kablo dışarı sopa, bu çeşitli şekillerde tavana eklenebilir. Her şey doğrudan tavana dışına taşıyorsa kaç kabloları bağlıdır. Kurulumu başlatmadan önce, teller hasarlı olup olmadığını görmek için kontrol edin.

Bağlantı şeması avizelerBağlantı şeması avizelerTavandan avize ve 2 kablo sopa, yükleme aşağıdaki sırayla yapılır:

 1. Terminal bloğu kullanarak bağlayınız. faz ve sıfır nerede tanımlamak unutmayın.
 2. burada bağlantı kutusu belirler.
 3. fikstürün çıkan nötr kablo birleşim kutusuna yer almaktadır sıfır kablosu, bağlayın.
 4. faz kablosu ile avize ve anahtara bağlanır.

faz teli anahtarı ile açılabilir gerektiğini unutmayın. Ayrıca, faz, bir elektrik yuvaya yerleştirilmiş merkez aksının, doğrudan bağlı olmalıdır.

avize iki kord ve üç tavan, önce her telden türünü belirlemek gerekir. Kural olarak, bunlardan 2 faz vardır. Üçüncü iletken tel olmalıdır. Eğer bir avize kablosunu 3 veya 4 varsa, her şeyden önce nötr telleri pekiştirmek gerekir ve daha sonra tavan kablosuna hemen yapılması gerektiğini.

Nasıl tavana kablo bağlantısıdır

Çoğu zaman, kablolama bir destek üzerine monte bir tepsiyle tavana sabitlenir. Bu bağlanma, güvenilir ve kurulumu kolaydır. kablolama bu yöntemi ile ekli ise, birbirine göre paralel olarak çeşitli raflar yerleştirmek gerekir. Parantez gözüken güvence altına alınmalıdır. Bunu yapmak için, gerek kullanım cıvata çapa içine önceden vidalı edilecek.

kablo ıslak alanlarda yürütülür, daha sonra özel bir oluklu boru kullanılarak tavana kabloyukablo ıslak alanlarda yürütülür, daha sonra özel bir oluklu boru kullanılarak tavana kabloyu

Eğer en kolay seçeneği kullanmak istiyorsanız, iğneler vasıtasıyla bir kablo ekleyebilirsiniz. Bu fikstür tavan ortasında kesinlikle kurulmalıdır. Bu bağlantı yöntemi, çok sayıda katman oluşturmak için yararlıdır.

omurga kablolama koydu, bu bir kablo tepsisi ile sabitlenir. Tipik olarak, bu ürünler, çelikten imal edilmiştir. Ancak, bazı durumlarda, kablo kanalı galvanizli telden yapılmış.

Ayrıca tavana kabloyu monte etmek için kullanabilirsiniz:

 • Oluklu boruların. Eğer galvaniz sistemi ile asma tavan varsa Uzmanlar, dalgalanma tercih vermek önerilir.
 • Süspansiyonlar yapılandırma şeklinde C.
 • Delikli bant.

zemine ya da tavana gönderme: ne daha iyi

katta Kablolama tavana döşeme daha zor. Ancak, bu tasarım birçok avantajı vardır. Her şeyden önce, kablosunun gizli ve korozyona karşı korunmuş olacaktır. Buna ek olarak, yükleme sırasında kablolarda hasar riskini ortadan kaldırarak.


kat, elektrik telleri döşeme ana dezavantajı - bu hasarının bir sonucu olarak, onarım çalışmaları karmaşıklığıkat, elektrik telleri döşeme ana dezavantajı - bu hasarının bir sonucu olarak, onarım çalışmaları karmaşıklığı

Algoritma gizli Kablolama:

 1. İlk elektrik paneline kablo demeti.
 2. duvarları Stroebe yapın.
 3. beton yüzey üzerinde günlükleri yerleştirin.
 4. özel bir koruyucu kanal teli çekin.
 5. Kablo kanalı Zemin.
 6. bağlantı kutusuna kablo getirin.
 7. Stroebe kablo kanalları sabitleyin.

Eğer özel bir solüsyon ile kablo gömülü eğer kablo kanalını kullanarak olmadan koydu iletkenleri hatırla sadece durumda mümkündür. iş tamamlandıktan sonra, her devrenin elektrik özelliklerini kontrol etmek için unutmayın.

apartmanda tavanda tellerin Kurulum: adım kılavuz bir adım

kablolama bağlamak için, elektrikçi demiyorlar. kendin olabilirsin evde kablolama gerçekleştirin. Her şeyden önce, sistemden askıya alınması tavandan ne mesafe de karar vermek zorunda. İnanılmaktadır ki, tavana kablo optimal mesafe - 10-20 cm.

Gizli kablo duvarları aracılığıyla gerçekleştirilir shtrobleniyaGizli kablo duvarları aracılığıyla gerçekleştirilir shtrobleniya


Birkaç büyük bobinlerin yumuşak bir yay tavandan asılı ise, bir indüktör olacaktır. akımının etkisi altında o germek ya küçülecek ya. Geçerli tüm aktığı yöne bağlı olacaktır.

tavana kablo bağlamak için, aşağıdaki talimatları kullanın:

 • Duvarda işaretleri koyun.
 • nerede dağıtım kutuları yüklemeye belirleyin.
 • tavana boru takın.
 • kabloyu çekin.
 • lehimleme vasıtasıyla kilitleme kablo damarlar.
 • teller izole edin.
 • Zemin kablolama.
 • tasarım bütünlüğünü ve etkinliğini kontrol edin.

tavana kablo sabitleme (video) Yöntemi

tavana kablolama yüklemek için uygun bağlantı elemanları seçmeniz gerekir. Kabloları kurarken dikkate malzeme assolist alır. Tavan betondan yapılır, örneğin, oluklu bir tüp kullanılır. Tavan ahşap olması durumunda, çelik borular kullanılması tavsiye edilir. Yerdeki kablolama yürütmek istiyorsanız. döşeme Bu yöntem alıcı ve dayanıklı en zamanıdır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 32 = 42

map