Tavan sağdaki spot düzenlemek için nasıl

Tavan sağdaki spot düzenlemek için nasıl

12 October 2017Bir gerilim tavana spot düzgün kurulumu için operasyonel kullanım özelliklerini incelemek gerekirgerginlik düzgün kurulum için tavan spot sömürülen pomescheniyaTochechnye ışıkların karakteristiklerini incelemek gerekir onlar pratik olarak herhangi tavan tipi için uygundur çünkü diğer aydınlanma kaynaklarına göre çeşitli avantajları vardır. Bu spot sayesinde, iç tamamen tanınmaz ve hatta benzersizdir yapım kesinlikle herhangi oda aydınlatma tasarımı taklit edebilir olduğunu.


Bu nedenle, soru en iyi sonucu elde etmek için, tavanda spot düzenlemek için nasıl oldukça keskin. bulundukları yere oldukça çok ve her ev sahibi Varyantlar, tabii ki, ben, kendi görüşüne göre, en iyi bulmak için değil sadece en iyi istiyorum, ama sadece nefes kesen bu odaya geldi herhangi konuk bir seçenektir.

Güzel ve iyi nasıl: tavana 4 lamba

Spot ışıkları farklı lambalar olabilir.

yani:

 • akkor ampuller ile;
 • halojen lambalar yana;
 • floresan lambalar ile;
 • LED'ler sayesinde.

LED ampuller farklı lambalar, akkor lambalar, uygulayın.


spot halojen lambalar başlıca avantajları: Uzun kullanım ömrü ve enerji ekonomik kullanımıspot halojen lambalar başlıca avantajları: Uzun kullanım ömrü ve enerji ekonomik kullanımı

Aydınlatma tasarımı, gömme tavanlarda akkor lambaların kullanılması gerekli değil! Film ısıtma sıcaklığının bir sınırı vardır Bundan başka, güç kavramaları şişirmek için gerekli değildir. Bu durumda, daha kolay ve hemen hemen her zaman büyümek elektrik tarifeleri kurtaracak da tavan aşırı ısınmasına değil, sadece LED ışıkları, kullanımı en kolay. Aynı zamanda, büyük ölçüde, aydınlatma kurulumunu kolaylaştırdı olacaktır.

En iyi tavana dört ışık dağıtma konusunda, iki cevapları vardır.yani:

 1. lambaları simetrik düzeni;
 2. Lambanın asimetrik bir düzenleme.

Herhangi tavan için en iyi seçenek yerleşim 4 fikstürler, simetrik lambaları karşılayacak. Bu domino gibi, tüm bilinen bu kurulu oyun figür "4" gibi görünecektir. Bu, duvar ve oda köşelerinde eşit kenar ile hemen dört olduğu, nokta yerleştirilir. tüm odanın tipi ve şekline bağlıdır - Elbette seçenekleri o kadar olmayabilir.

Ama, dikdörtgen oda ya da kareye (bunlar, ancak, daha az yaygındır) 'de, daha optimum yerleştirme olacak, tabii ki, simetrik.

Sürekli şerit şeklinde odanın ortasında ışıklar monte etmek uzun ve dar koridor aydınlatma içinSürekli şerit şeklinde odanın ortasında ışıklar monte etmek uzun ve dar koridor aydınlatma için

Eğer bir matkap veya bir çekiç alıp önce, her şey dikkatlice düşünün ve az dikkatli işaretlemek tartmak gerekir ve ancak o zaman, aydınlatma armatürleri montajı için alınacak.

koridor gelince, merkez ekseni üzerinde, orada tavan boyunca üst üste demirbaşlar inşa etmek daha uygun ve olacaktır. Bu bir zikzak biçimde yani varlığı ve "Yılan" lambaların konuma hakkına sahiptir.

bir proje ya da başka oda aydınlatma oluşturma kolayca internette bulacaksınız fotoğraf ve video malzemeleri, aşina olmalıdır. Buna ek olarak, bir mala tahsis edilmiş bir satış elemanıdır veya yöneticisi de danışabilirsiniz. Ayrıca gerekli bir fotoğraf vardır.

Kurulum ve ışıldak bağlantısı (video)


tavana 2 lamba: basit ve zevkli

Bu durumda, seçenek çok daha az lambaları yerleştirmek için.

Temel mantık aşağıdaki gibi düzenlenebilir önermektedir:

 • Çaprazında. yaklaşık 20 cm - minimum mesafeye eşit açılarla ayrılmak için gereklidir.
 • ortasında. İşte onlara ek olarak en az 30 cm arasındaki mesafeyi dayanacak gerekir, ayrıca diyagonal yerleştirme ilkesi vardır -. Zevk meselesi.
 • Doğrudan saha aydınlatması için kullanılmaktadır, onlar oda bölünmüş eğer.

Dolayısıyla en basit, düşük maliyet ve en yaygın planı - tavana İki lambalar

tavanda spot lambalarının Düzenlemelertavanda spot lambalarının Düzenlemeler


Bu konaklama örnekleri elbette, fotoğrafın bulunan tüm seçenekleri gözden en iyisidir, internette, ve.

Bir çok da amacı, doğrudan, optimum mesafe ve konum olan oda tipine bağlıdır ve bu, bağlıdır.

Tavan spot arasındaki mesafe

lambaları mesafeye eşit olmalıdır arasında, çevre boyunca aydınlatma üniform ve homojen bir parlak hale getirmek için. Bu açık bir şekilde tanımlanmış görev için tek koşuldur. Orada gerek üniforma aydınlatma ve tavan bölgeye ayrılmıştır eğer Diğer durumlarda, daha sonra kuvvet kural değildir sahiptir.

Bazı durumlarda, voltaj regülatörü (Dimer) uygun ayarı. Bu durumda. "Aynı anda iki Karacalar öldürdü": tasarruflu ışık ve rahat, hatta samimi bir atmosfer yaratır.

Arıza bölge, zaman zaman, onun gerekliliğini vardır. Mümkün (temel) vakaları dikkate alınması gerekmektedir.

İç sorunlar çeşitli, bazik ek olarak - room aydınlatma, sıva altı diğer teknik özelliklerini kullanırİç sorunlar çeşitli, bazik ek olarak - room aydınlatma, sıva altı diğer teknik özelliklerini kullanır

Yani, tavsiye edilir:

 1. oda lambaları yardımıyla, büyük olduğunda çeşitli bölümlere ayrılabilir;
 2. bölgeye odanın dökümü bir oda oturma alanı (uyku) ve çalışma alanı (bir bilgisayar ile masa) ve hatta bir çocuk alanı olan bir stüdyo dairede, içinde çok alakalı olduğunda.

Her bölgenin kendine ait bir ışık yoğunluğunu ve armatür numarası vardır. oyunlar için maksimum parlaklık ve minimum uyku - bebek By. ılımlı ışık - çalışma alanında. yatak odası (yetişkin) bölümünde - kuyu minimal, yumuşak ışık.

tavana Üç lambaları: klasik şema yok

Üç lambaları, tabii ki, seçeneklerin daha rasyonel tahsisi var. Düzenleri bilinmektedir.

İşte bazı örnekler:

 • Tavan merkez hattı boyunca üç lamba;
 • Üç lamba üçgeni (ikizkenar hatta yanlış). Üçgen düzgün odası (oturma odasında) 'de tavan düzenleyecektir. Ancak, doğru, yani belirli bir, sert şemasını takip gerektiği anlamına gelmez.
 • Üç lamba "Yılan". "Yılan" yatak odası, bir üçgen şeklinde tavanda açık geometrik şekillerle, dinlenmek istedikleri alanda daha uygundur, bu durumda, istenilen sonucu vermeyecektir.
 • Çapraz köşelerinden. Böyle bir düzenleme banyo, koridor ya da meydanda daha iyi bir görünüm olurdu.

Birkaç ışık armatürleri birleşimi - odalar ışıklandırma sorununa pratik bir çözümBirkaç ışık armatürleri birleşimi - odalar ışıklandırma sorununa pratik bir çözüm

Bu armatürleri kaotik (asimetrik) düzenlemenin hesaplarından kaldırmak için, her zaman olduğu gibi gerekli değildir. Her şey, her zaman olduğu gibi, çok doğru aydınlatma sizin algı, odanın tipi ve bölgeye odanın arıza bağlıdır.

Güç ve bu durumda armatürleri tipi, aynı zamanda isteğe bağlı bir şey değildir. Lambalar farklı yanı sıra bunların güç olabilir. İyi ve doğru yaktı odasının yanı sıra saygı iş güvenliği ve yangın güvenliği: Önemli olan tüm iyi görünmesi ve bunların doğrudan amacını gerçekleştirmektir.

Yardımcı aydınlatma olarak kullanılmak üzere bir avize asmak için oda merkezi ve diğer iki lamba: - oda Eğer oturma odası, daha sonra başka bir seçenek yoktur.

Kombine lambaları yöntemi yaygın olarak yukarıda listelenen tüm durumlarda kullanılır. Malların mevcut zengin ürün yelpazesine kısmında, tam olarak neye ihtiyacınız seçebilirsiniz!

Yer tavana spot (video)

Sonuç olarak, ben söylenenlerin özetlemek istiyorum. Belirli bir odada armatürleri ve bulundukları olacak Ne kadar - her şeyden önce ev sahibi, karar vermek. Eğer her durumda, bunları birleştirmek gibi lambaların türü ne olacağı, bu size kalmış. Burada, tabii ki, daha büyük ölçüde, odanın türüne odaklanmak gereklidir ve bu işlevselliği gebe - aynı bölgede tavan (oda) dökümü için de geçerlidir. Kuşkusuz, estetik yine de vurgu doğru, rasyonel aydınlatma gibi önemli bir parametre üzerinde olmalıdır, evinizin kapsama önemli bir rol oynar, ancak. Bu kapsama görüşünüzü ve evinizdeki vizyonunu önümüzdeki yıllarda tutmaya yardımcı olacaktır! Evde iyileştirme benzersiz fikirler Sağlık ve iyi şanslar!

tavana spot düzenlemek için nasıl örnekleri (fotoğraf düzenleme)

33 164 2459-4 1399100232g5467h6 a07211 14581635432 Ucuz-Yaşam-Odası-Dekorasyon-Fikirler-Daire-Yaşam f4b45d0e8b74236f2aba0317f5007148 informationitems733 interiersvet

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

map