tavan Modern katlanır merdivenler: 5 çeşit

tavan Modern katlanır merdivenler: 5 çeşit

12 October 2017Katlanır merdiven hızlı ve güvenli bir şekilde tavan arasına tırmanmaya olanakKatlanır merdiven hızlı ve güvenli bir şekilde tavan evlerin Most ve dairelerin bazılarında ikinci katta ve bir tavan sağlamak tırmanmak için izin verir, yüzden düşünmek ve en basit olması için bir merdiven inşa etmek çok önemlidir ve aynı zamanda tamamen tüm ihtiyaçlarını karşılamak. Bu tasarımın özelliklerini belirlemek için yardımcı olabilir ve tüm tasarım detaylarını belirleyecektir. Devre tasarımı bir ön derleme gerekirse, böylece o projeyi bitirmek mümkündü, tüm artıları ve eksileri belirlemeye yardımcı olur.


tavan arasına katlanır merdiven

Bu genişlik boyutu ve aşağı yukarı hareket etmek çok kolay olabilir adımları göz önünde bulundurmak önemlidir. Temel gereksinimlerin tamamını göz önüne alındığında, ve tüm nüansları ve gereksinimleri bilerek, hatta elektrikli sürücü ile, bir merdiven ve tamamen kapağı ellerinizle herhangi bir şekil yapabilirsiniz.

evde merdiven inşaatı gerektirir:

 • çizimlerle becerileri;
 • Aracın İyi bir komut;
 • çizerek yeteneği.

uzun bir süre boyunca devam ve düşük ağırlığa sahip olacak güvenilir, dayanıklı ve çevre dostu bir malzemedir beri birçok ahşap evde merdivenlerden yapmayı tercih ederler. metal ve ahşap merdiven farklı tasarımı, genel tasarımına mükemmel 70h80 bile boyutu uyuyor kanıtlıyor ev, fotoğraf ve video içine mükemmel şekilde uyum donatmak olacak FAKRO (lwk, Artı, Panto), tüm vardır. arzu edilen bir aletin varlığı, herhangi bir şekle sahip tamamen katlanabilir merdiveni yapılabilir.

katlama merdivenler bir çok çeşitli vardır: metal, ahşap, alüminyumkatlama merdivenler bir çok çeşitli vardır: metal, ahşap, alüminyum


Yani türleri gibi:

 • Direk;
 • dekoratif;
 • köşe;
 • yuvarlak;
 • Spiral.

Ahşap spiral merdiven ancak, uygulamak oldukça zordur, sadece iyi görünüyor, bu nedenle evlerde bu tasarım çok nadirdir. Spiral merdiven inşaatı davranış yüklenmesinden beri, özellikle dikkat gerektirir ve çok dikkatli bir şekilde gerekli tüm bileşenleri düzeltin. En basit yürüyüşleri ile bir veya birkaç aşamadan oluşan bir merdiven yapıdır.

Çok ilginç tasarım tipinde birkaç farklı unsurlarını birleştiren kombinasyon merdiveni vardır. merdiven Bu tip ancak, yürütme oldukça karmaşıktır, zarif tasarımı ve eşsiz stili ile öne çıkmaktadır, nedenle sadece deneyimli bir tasarımcı inşa etmek mümkün olacak.Önemli! Sarmal merdivenler oldukça karmaşık tasarımlar olarak kabul edilir, ve üzerlerinde genel bir mobilya yükseltmek zor olarak kullanımında kısıtlamalar olur.

Orijinal tavan katlanır merdiven

Son zamanlarda, bir platformla veya zabezhnymi adımlarla yapılabilir evde açılı merdiven, kullanım başlangıcı için büyük bir talep. ağır yükleri dayanacak bir tasarım oluşturmak sağlayacak şekilde sanat gerçek bir iş oluşturmak için, planlama çizimlerini yaparlar ve yürütmek gerekir.

Sen özellikle gibi de, böyle bir yapının ana avantajları vurgulayabilirsiniz:

 • Çok yönlülük yeri yetenekleri;
 • Makul fiyat;
 • Başarılı tasarım çözümü;
 • operasyonun kolaylığı.

katlanır merdivenleri avantajları arasında küçük boyutlu belirtilmelidirkatlanır merdivenleri avantajları arasında küçük boyutlu belirtilmelidir

Köşe merdivenleri tipi oldukça ilginç görünüyor ve çok fazla yer almaz çünkü yapısı, hatta dar koridor düzenlemek mümkündür.

Köşe merdivenleri çeşitli malzemelerden yapılabilir, ama en ilginç varyantı sonra boya veya vernikle kaplanmış olabilir doğal ahşap, yapılabilir. Bu durumda, merdiven güzel, pürüzsüz ve dayanıklı olsun.

Nasıl kendi elleriyle tavan arasına bir katlama merdivenine hakkında

Evin kullanılabilir boş alan ve kendi isteklerine bağlı olarak herhangi bir merdiveni donatmak için oldukça mümkündür.

Özellikle, gibi varyantlar merdiven yapmak mümkündür:

 • Doğrudan odnomarshevye merdivenler;
 • döner;
 • Yarım hız U şeklinde;
 • L-şekilli yarım hızı;
 • Vidalı.

Oldukça ilginç o çok yer alır olarak ancak, önemli bir boşluk gerektirir, tasarım U şeklinde olduğu düşünülür.

Bir katlama merdivenin kurulum için tavan çerçevesine düzeltmek gerekirBir katlama merdivenin kurulum için tavan çerçevesine düzeltmek gerekir


Ne olursa olsun merdivenin ne tür, bu yüzden tek kullanım sırasında tam güvenliği sağlamak için muktedir, kesin hesaplamak gerekir, herhangi bir olay oldukça karmaşık mühendislik tasarımı içindedir.

Güvenlik bileşenlerin, yani tarafından sağlanır:

 • Bolz;
 • kirişler;
 • Bowstring.

Geleneksel klasik iç sık sık Eyer merdiven, bowstrings veya klasik spiral merdiven yapımını hakim. ahşap, metal, cam gibi farklı malzemelerden, bir dizi kombine çok şık ve özgün tasarım görünümü. Benzer tasarımlar minimalizm veya loft tarzı mükemmel uyum.

DIY: çatı katı, çizimler ve parametrelere merdiven katlanır

Evde merdiven kurulumu gerçekleştirmeden önce, tasarımın temel unsurlarından bir ön hesaplama yapmak gereklidir. Gerekli tüm hesaplamalar oldukça farklı bir yol olabilir gerçekleştirin.


Özellikle:

 • formüller üzerinde;
 • Autocad bilgisayar programı kullanarak;
 • Basit hesaplamalar.

Teknik resimlerde, katlanabilir tavan merdiven için tasarım özellikleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsinizTeknik resimlerde, katlanabilir tavan merdiven için tasarım özellikleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz

Bu en doğru verilere yardımcı olacaktır gibi, pusula gerekli hesaplamaları yapmak da mümkündür. adımların genişliği kapı genişliğine bağlıdır ve merdiven kapıdan kapıya giderse, ikinci kata çıkan, açıklığın büyüklüğüne odaklanmak gereklidir. Hesaplamalar o zaman bir merdiven diyagramı inşa ediliyor çizmek gerekir, katlar arasındaki yükseklik ölçümü yanı sıra merdiven açılış parametreleri ile başlamalıdır. Hesaplamalarda kapı da çok önemli olduğunu unutmamak gerekir. Sen kendi tasarımı bir merdiven yapabilir ve bitmiş modelleri indirebilir ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz. merdiven araştırma yaparken, kendi inşaat bir özellik belirlemeye yardımcı olur perspektif inşa edilmiştir.

Önemli! en uygun ancak, çok yer kaplar, nazik sarmal merdivenler kabul edilir.

Kaliteli kendi elleriyle tavan arasına merdiven katlanır

Evin Modern dikey merdiven duvara yaslanmış, özellikle oldukça ilginç görünebilir. Ayrıca, bu tür bir düzenleme, oldukça işlevsel ve güvenilir bir şekilde karakterize edilir. İç merdivenler yapımı için, geleneksel olarak, çeşitli malzemeleri kullanılır

Özel olarak, aşağıdaki gibi:

 • Ağaç;
 • metal;
 • Taş.

En ucuz tahtadan yapılmış bir katlama merdiven maliyetiEn ucuz tahtadan yapılmış bir katlama merdiven maliyeti

Dahası, bu malzemelerin bir arada olabilir ve inşaat etkin geliştirme sayesinde, evde merdiven yapımı için kullanılan daha yeni ve modern malzemeler bulunmaktadır. Son derece ekonomik ve malzemeyi işlemek kolaydır çünkü en popüler malzeme bu nedenle en inanılmaz tasarım oluşturabilir, bir ağaç olarak kabul edilir.

Birbirinden güzel dokusu ve şık görünüme, ahşap tamamen evde mükemmel herhangi içine sığar.

Doğal ve yapay taş sadece astar için kullanılır ve yapının geri kalan beton bloklardan yapılmış veya özel olarak hazırlanmış kalıp içine dökülmektedir. Çok yönlü, güçlü ve dayanıklı metal merdiveni. Bununla birlikte, inşaat, hesaplamak ve CMD çizim hazırlamak için gereklidir. Metal destek yapısı için malzeme ve ayrı bir iç eleman olarak hizmet edebilir. ferforje yapılmış merdivenler, GOST tüm gereksinimleri uyulmalıdır onların ereksiyon Ancak, ışık ve havadar bak.

tavan katlanabilir merdiven nasıl yapılır

Modern köşe merdiven oldukça ilginç görünüyor ve odanın ortasında ya da duvar boyunca yerleştirilmiş edilebileceği gibi, uzayın biraz sürer. merdiven sağlam ve güvenilir için, bir metal tabanı ile birlikte ahşaptan yapılabilir.

video eğitimlerini görülmeye değer tavan binalara bir portatif merdiven başlamadan öncevideo eğitimlerini görülmeye değer tavan binalara bir portatif merdiven başlamadan önce

Bu gibi bir merdiven imal edilmesi için, belirli araçları, özellikle de hazırlamak için gerekli olan:

 • Testere;
 • Sander;
 • yapboz;
 • Fraser ve diğer birçok araçları.

Başlangıçta, bir metal yapı merdiven hazırlamak gerekiyor ve sonra onu adımları sabitleyin. daha fazla güvenlik sağlamak için, kutupları ve korkuluk yüklemeniz gerekir. 

Oldukça ilginç kolayca herhangi iç ile mükemmel uyum dairesel döner merdiven olduğunu. Bu durumda, adımlar özel olarak hazırlanmış bir vakıf etrafında sabitlenir.

Kendi elleriyle tavan katlanır merdiven (video)

evde tavan arasına Modern düz merdivenler oldukça ilginç ve şık bir görünüm, en önemlisi, yetkin inşa edilen yapıların düzenlenmesi yaklaşım.

Detaylar: tavan arasına merdiven katlama (fotoğraf örnekler)

-1024x911 0f32f52126720aed25589a6dd336388b 1-6 4 85e8995cc9a0f103af5f6466ad96e139 145 1331 3334441 9717872 9719102

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2

map