Tapety na suchej zabudowy: jak prawidłowo przykleić

Tapety na suchej zabudowy: jak prawidłowo przykleić

12 October 2017Wklejanie powierzchni płyt gipsowo-kartonowych tapeta wymaga wstępnego szkolenia jegoWklejanie powierzchni płyt gipsowo-kartonowych tapeta wymaga wstępnego podgotovkiGipsokarton go - doskonałe wykończenie ścian i sufitów. Dzięki użyciu, można łatwo i szybko wyrównać każdą powierzchnię, aby stworzyć oryginalne wzory, które nadają wnętrzu oryginalności decydują się leżał problem. Płyty gipsowo-kartonowe wymagają dodatkowego wykończenia. Jednym z najczęstszych sposobów, aby ozdobić tapetowanie. Wiele dziwnego - tapety na suchej zabudowy: jak klej dobrze? Główną zasadą prawidłowego klejenia jest preparatem jakość powierzchni. Sam proces klejenia zależy od rodzaju tapety.


Czy wykańczania płyt gipsowo-kartonowych jest wymagane zgodnie z tapetą

Ci, którzy dokonać napraw na własną rękę, często są zainteresowane o celowości wykańczania suchej zabudowy pod tapety. To pytanie jest łatwe do rozwiązania, gdy myślisz o konsekwencjach tapetowanie bez odpowiedniego wykończenia.

Przygotowanie płyt kartonowo-gipsowych pod tapety składa się z następujących etapów: podkład, osadzanie stawy, szpachla, szlifowanie i wykończenie podkładu. Wszystkie te procesy są ważne do naśladowania, tylko przy użyciu materiałów wysokiej jakości i ściśle zgodnie z instrukcjami.

płyty gipsowo-kartonowej wykończeniowych nie zajmie dużo czasu, ale będzie stanowić idealną powierzchnię, na której tapeta spadnie łatwo i Następujące naprawy mogą być wykonywane bez trudnościpłyty gipsowo-kartonowej wykończeniowych nie zajmie dużo czasu, ale będzie stanowić idealną powierzchnię, na której tapeta spadnie łatwo i Następujące naprawy mogą być wykonywane bez trudności

Etapy prac wykończeniowych

 1. powinniśmy natychmiast przeprowadzić wstępną podkładu. Wnika głęboko w materiał, aby chronić go przed atakiem grzybów i pleśni.
 2. Sztukaterie wykonywania szczelin i otworów od podstawy tak, aby kompozycja napełnionych całą zbiorniku. Nad potrzebą matki do zamocowania serpyanku.
 3. Przed nałożeniem kitu do płyt kartonowo-gipsowych należy przeszlifować, aby uwolnić od nierówności i zanieczyszczeń.
 4. Tynkowanie wygodnie szeroką łopatką. Dzięki nim można równomiernie pokryć całą powierzchnię mieszaniny płyt gipsowych. Na dużą łopatką wymieszać wygodne zastosować małą łopatką.
 5. Dać pierwszą warstwę do wyschnięcia kit. Nałożyć drugą warstwę. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Następnie trzeba je szlifować. Pomoże to wykryć pęknięcia i nierówności.
 6. Przetwarzanie końcowej podkładu. Pozostawić do wyschnięcia. W celu bardziej skutecznej powierzchni są traktowane dwukrotnie.

Przy zakupie materiałów do wypełniacza i gruntu jest ważne, aby zwrócić uwagę na ich potrzeby. Do wykańczania powierzchni suchego tynku jest niezbędne do korzystania z materiałów do wykończenia wnętrz.

Prawidłowe tapetowanie ścian gipsowo-kartonowych na

Po zakończeniu płyty gipsowo-kartonowej, można rozpocząć tapetowanie. Płyt gipsowo-kartonowych może być przyklejony na Niezależnie od rodzaju tapety: winylowa, włókniny, cieczy bambusa. Pokleit tapety na suchej zabudowy łatwo. Cały proces można zrobić na własną rękę, za radą specjalistów.


Kiedy tapetowanie ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich poglądy, używając wysokiej jakości klejów, postępuj zgodnie z prostymi instrukcjamiKiedy tapetowanie ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich poglądy, używając wysokiej jakości klejów, postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami

Warunki tapetowanie na płyty gipsowo-kartonowe:

 • Klej do tapet należy wybrać zgodnie z rodzajem tapety. Etykieta na opakowaniu mówi jej właściwe przygotowanie i zastosowanie.
 • Klej do tapet powinno rozpocząć się od okna.
 • Klej musi być stosowana bezpośrednio na powierzchnię, a także paska tapety.
 • Ważne jest, aby unikać przeciągów. Podczas tapetowania otwory okienne muszą być zamknięte, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, odchodzące tapety.
 • Spoiny pomiędzy tapetą nie powinny pokrywać się ze stawów arkuszy płyt kartonowo-gipsowych.
 • Aby wygładzić tapety chcesz użyć wałka gumowego lub łopatką wykonaną z tworzywa sztucznego.

Naklejane tapety trzeba zostawić na cały dzień w szczelnie zamkniętej przestrzeni. Te proste zasady pomoże pięknie i dokładnie narysować ścian i sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych.Ciecz tapety na suchej zabudowy: jak stosować poprawnie

Płynne Tapety - ściany dekoracji popularne dziś. Oni stał się sławny i zyskał miłość konsumentów ze względu na ich skład, przyjazny dla środowiska całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Te tapety są łatwe do zastosowania na ścianach, nie tworzą szwy zapewniają szerokie możliwości dla rozwoju wzorów tapet.

Na powierzchni tynku ciekłego tapeta jest również zastosować, jak również na innych powierzchniach. Przed nałożeniem ważne jest, aby zakończenie płyty gipsowo-kartonowej - standardowe procedury wytwarzania wypełniacze i starterów.

Najważniejszą rzeczą w stosowaniu płynnego tapetę - ich właściwe przygotowanie. Aby to zrobić, trzeba ściśle przestrzegać instrukcji na opakowaniu.

Płyn tapeta jest wygodny w użyciu do wykańczania trudno dostępnych obszarów konstrukcji płyt kartonowo-gipsowychPłyn tapeta jest wygodny w użyciu do wykańczania trudno dostępnych obszarów konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych

Stopniowe stosowanie ciekłego tapety:

 • Wlanie pożądanej ilości mieszaniny w ciepłej wodzie.
 • Kompozycja musi być dokładnie wymieszać, przykryć pokrywą i poczekać kilka godzin, po czym mieszaninę rozpuszcza się w wodzie. Najlepiej jest mieszać ręce składu.
 • Wykonać wykończenie płyt kartonowo-gipsowych.
 • Przed nałożeniem tapety musi być ponownie dokładnie.
 • Nałożyć mieszankę na powierzchnię konieczności uderzeń od rogu do rogu. Ważne jest, aby pamiętać, że tapeta nie mogą być stosowane w ruchu kołowego.
 • Zastosuj tapety co można z otwartymi oknami i drzwiami, ponieważ ten rodzaj tapet nie boi się przeciągów.
 • Każda warstwa tapeta jest całkowicie sucha przez dwa dni.

Główną zaletą jest to, że ciekłym tapety zawsze jest możliwe, aby zastąpić uszkodzoną sekcję. Aby zastosować nową warstwę tapety, stare musi zwilżyć część, a górna zastosować nową kompozycję.

Proste sposoby usuwania tapet z płyt kartonowo-gipsowych

Prawidłowo wykonany wykończenia powierzchni płyt kartonowo-gipsowych ułatwia usunąć tapetę kiedy następny naprawy.

Usuń tapety muszą być bardzo ostrożni, w przeciwnym razie można uszkodzić powierzchnię płyty gipsowo-kartonowej, co pociągnie za sobą konieczność całkowitej wymiany arkuszaUsuń tapety muszą być bardzo ostrożni, w przeciwnym razie można uszkodzić powierzchnię płyty gipsowo-kartonowej, co pociągnie za sobą konieczność całkowitej wymiany arkusza


Budowniczowie profesjonalne oferują sposobów, aby pomóc usunąć stare tapety delikatnie, bez uszkodzenia powierzchni płyty gipsowo-kartonowej.

Sposoby usuwania tapety:

 • Wyspecjalizowane wydziały mogą zakupić specjalne rozwiązania do usuwania tapet. Oni pozbyć się zbędnych problemów.
 • Jeśli włókniny tapety, usunąć je będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Tego typu składa się z dwóch warstw. Przy usuwaniu górną warstwę dolną pozostawione na powierzchni.
 • Jeśli tapeta jest mocno przyklejone do ściany, wyciągnąć z wody pomoże. stosuje się go tylko powinny być ostrożnie iw małych ilościach, aby zapobiec wody uszkodzone płyty gipsowo-kartonowej. Lepiej jest iść przez tapetę wilgotną ściereczką. Wilgoć zostanie stopiony i papier z tyłu.

Jeśli nie można usunąć tapetę, najlepiej ponownie zagruntować powierzchnię i mają nową pastę tapety na górze.

Jak powiesić tapety na suchej zabudowy (wideo)


Płyty gipsowo-kartonowe - popularny materiał do pokrywania ścian i sufitów. Jest to bardzo wygodne w użyciu i ekonomiczne. Płyty gipsowo-kartonowe mogą trwać przez wiele lat, pod warunkiem ostrożnego obchodzenia. Zazwyczaj używają tapety, płytki lub farby do dekoracji płyt kartonowo-gipsowych. Aby prawidłowo pokleit tapety na ścianie tynk, trzeba znać zawiłości naprawy, która zapewni gładką powierzchnię i łatwe tapetowanie. Sposoby wykańczania suchej zabudowy zależy od rodzaju tapety. Jednak kluczem do ich pomyślnej realizacji jest jakościowa obróbka powierzchniowa do klejenia: Płaszcz i podkładu. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − = 20

map