The BlogGranice dla tapet są dostępne w szerokim zakresie, a ich wybór nie daje wiele trudnościGranice dla tapet są dostępne w szerokim zakresie, a ich wybór nie daje znacznie trudaPomoschi specjalny pas do ścian nie jest trudne z powodzeniem ozdobić salę, tworząc w nim komfortowe, domową atmosferę kompletności. Tapeta granica służy do wytyczenia i rozwijać, a także zmniejszają pomieszczenie. Na przykład, jeśli należy podkreślić sufit Taka taśma jest przyklejana na powierzchni styku między sufitem i tapetą. Jeżeli pomieszczenie stosuje się kilka rodzajów materiałów tapety, z jego pomocą można łatwo oddzielić różne strefy, tworząc niezwykłą atmosferę we wnętrzu.


Jaka jest granica tapety dekoracyjne

Taki element wystroju służy do rozróżnienia pomiędzy ścianami w różnych pomieszczeniach domu. Na przykład, nie jest to niemożliwe do zrobienia, jeśli istnieje potrzeba, aby zadbać o plac zabaw w przedszkolu. granica dla dzieci - kolorowe i jasne materiał z rysunkami swoich ulubionych bohaterów. Sypialnia, salon czy kuchnia istnieje wiele opcji dla takiego materiału, więc nie będzie trudno wybrać odpowiednie kolory.

Granice dla dzieci jest bardzo piękne, jasne i można wybrać różne wzoryGranice dla dzieci jest bardzo piękne, jasne i można wybrać różne wzory

Główne cechy położenia krawężnika na ścianie:

 1. W górnej części ściany. Zespół jest reprezentowany jako element dekoracyjny krawędzi, co stwarza komfortową atmosferę w pomieszczeniu.
 2. Obwód sufitu. Tu granica jest separator i rezonator.
 3. Na podłodze. Jest uważany za świetny sposób, aby ukryć wady tapetowanie.

Niektórzy właściciele wklej granicy tapety pionie. Więc nie można oddzielić konkretny obszar. Czasami takie zastosowanie jest niezbędne do ramy drzwi, okna lub lustra.


Granice dla tapety: samoprzylepnych i innych materiałów

Obecnie wielu producentów produkować tapety granicy z identycznych zdjęć, ale mają różnice w wielkości i materiału.

Poniżej przedstawiono rodzaje granic dla ścian, które są podzielone na:

 1. W rozmiarze. Szerokość krawężnik może się znacznie różnić. Waha się ona od kilku centymetrów do metra. Średnia rolki odpowiada 5-10 metrów materiału.
 2. W kolorze. Niektóre produkty są solidne, inni wykreślono także rysunki.
 3. Od typu montażu. Istnieją granice samoprzylepne - to specjalny granice, które są pokryte specjalnym klejem. W takich produktów istnieje specjalna folia ochronna, więc materiał jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących. Kiedy klejenie innych modeli dostatecznie zwilżyć wodą materiał (klej stosowany do nich w trakcie produkcji). Inne rodzaje koniecznego procesu przeznaczonych do tego celu kleju.
 4. W fakturze. Niektóre produkty są gładkie, podczas gdy inni mają różne tłoczenie.
 5. Według cech zewnętrznych. Istnieją proste granice do tapet (normalny wzór lub obraz holograficzny), jak również modele miniaturowe (koronki lub pokryte złotem).
 6. Według kategorii. Dla danego pomieszczenia (kuchnia lub dzieci) w domu są najbardziej odpowiedni model z odpowiednimi rysunkami.

Oprócz powyższych cech, krawężników dla obrazów tapety różnią.papier

Odnoszą się do kategorii budżetowej, są łatwe w użyciu. Jednak materiał ten jest krótkotrwały i nie mogą być myte.

Papier graniczy z najbardziej prosty, tani i łatwo klejPapier graniczy z najbardziej prosty, tani i łatwo klej

winylu

Uważany wyższej jakości, które są łatwe do czyszczenia i klejonej. Te elementy dekoracyjne potrwa długie lata. Ten typ bagietek zalecany do stosowania w pomieszczeniach o wysokim poziomie zanieczyszczenia (kuchnia, łazienka i garderoba). Mają porowaty, który pozwala ściany „oddychają”.

akryl

Granice tego materiału jest wysokiej jakości i mają wiele pozytywnych cech. Tutaj, na powierzchni taśmy opatrzone specjalną emulsję akrylową.

Jak zrobić ramkę na tapecie własnymi rękami

Niektórzy właściciele wolą przygotować się do muru granicznego. Najpopularniejszą metodą jest użycie innych tapet. Należy zauważyć, z góry na żądaną szerokość linii i ostrożnie cięcia taśmy na niej.

Ciekawe! Aby niezwykły granic tapetę można użyć różnych materiałów wykonanych na zamówienie oraz tynki dekoracyjne.

Najprostszym sposobem, aby ograniczyć swoje ręce - aby użyć starych tapetNajprostszym sposobem, aby ograniczyć swoje ręce - aby użyć starych tapet

Ale jest bardziej kreatywne podejście do procesu produkcji krawężnika z ich rąk. Jeżeli produkt powinien być niewielki rozmiar, można to zrobić z fotografiami. Opcja ta jest idealnym rozwiązaniem do dekoracji pokoju dziecka.


Najbardziej odpowiednie środki do niezależnego tworzenia tej części ściany, są następujące:

 • Kartki lub fragmenty tektury;
 • materiały włókiennicze, a także fluorescencyjny arkusze kolorowego papieru;
 • Folia samoprzylepna.

Nowoczesne projektanci są również wykorzystywane do tworzenia nietypowych granica tapety starych czasopism, plakatów i okładek starych płyt. Rezultatem będzie całkowicie zależne od wyobraźni i wysiłku dekoratora.

Jak skleić granicy tapety na: cechy aplikacji

Przed klejeniem krawężnik jest zalecany w celu sprawdzenia wad, to lepiej, aby zobaczyć całą taśmę. Następnie trzeba zająć się czyszczeniem powierzchni ściany kurzu, tak lepki będzie bardziej jednolita.

Nie powinno rozpocząć wklejając granicę aż suchą tapetę. Rzeczywiście, w przeciwieństwie do suchej, w materiale wilgotnym zespół nie będzie dobrze trzymać.

Przed krawężników tapety zaleca się sprawdzić całą taśmę za wadyPrzed krawężników tapety zaleca się sprawdzić całą taśmę za wady


Przy wyborze kleju dla tego produktu jest zalecane, aby dać pierwszeństwo do kleju, wykonane na bazie akrylu. Ponieważ może on być użyty bez rozcieńczania z wodą. Oraz z rury w zestawie jest specjalne szczotki do nanoszenia kleju i jest bardzo wytrzymałe.

Cały proces wklejania ściany dla tapet granicy jest łatwe. Jednak trzeba zadbać o idealnie płaskiej powierzchni. Zaleca się również, aby korzystać z poziomu budynku. Za pomocą ołówka i zaznaczyć wysokość poziomu trzeba zamontować produkt. To musi być koniecznie taka sama wszędzie.

Następnie należy rozbić na kawałki rolkę o pożądanej długości. Następnie każdy z produktów umieszcza zakrytą stosowania kleju. Zaleca internetowej złożony w harmonijkę (gdy wewnętrzna strona jest pokryta klejem) w celu ułatwienia tego procesu.

Pozostaje dokładnie zrobić pasek do ściany gładkie i dobrze. Podczas wygładzania lepiej jest przejść od środka ku krawędzi krawężnika. Ważne jest, aby upewnić się, że płótno jest całkowicie zablokowany.

Ważne! Każdy pasek krawężnik powinna być połączona z poprzednią. W rogach tych produktów niekoniecznie przyklejony nakładania.

Wklejanie granic tapety (wideo)

Tapeta granica ma od dziesięcioleci wykorzystywane do dekorowania różnych pokojach. Pomijając fakt, że produkt ten jest używany do podkreślenia specyficzny obszar w pokoju, z jego pomocą możliwe jest, aby ukryć drobne defekty ścian. Dzięki własnej produkcji krawężnika możliwym do osiągnięcia najbardziej niespodziewanych opcje wystroju.

Krawędzie do tapet (zdjęcia)

4ea878114a0f9 01kitchen tapeta, kolor 6sochetanieoboevvinterere 10 191c28a0f1f9a4ca4f272e9505cb504a 42d8c4d0f93f6bbcc438db0f33875786 450 jj6902room 4230-extra-65468 3850-extra-57679 6082oboynye-bordyury-v-interer

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 2