Systemy do lockutnogo szycia pod różnymi technikami

Systemy do lockutnogo szycia pod różnymi technikami

12 October 2017Patchwork - mozaikę, która pozwala na tworzenie różnorodnych produktów z wielokolorowych kawałków tkaninyPatchwork - mozaikę, która pozwala na tworzenie różnorodnych produktów z wielokolorowych kawałków tkaniny patchwork obecnie ponownie zyskuje na popularności. Wnętrze, odzież patchwork - bardzo oryginalne rozwiązanie, ale dla początkujących jest to skomplikowana forma robótek. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać liczbę pewnych zasad, z którymi trening (jak czynią szycie patchwork) przejdzie z łatwością.


Historia patchworku kołdrą

Uważa się, że pikowania pierwotnie pojawił się w odwieczne Indiach. Jednak ta metoda jest opatentowany i nazwał go jako zlepek - w Anglii, na początku 20 wieku. Ale w swoim czasie szycia to służy do zapisywania materiału. Mówimy o tych czasach, kiedy po prostu nie istniały zautomatyzowanych zakładów i fabryk do produkcji tekstyliów i tkanin wydobywano przez ręcznego pracy.

Historia wystąpienia patchworku ma swoje źródło w tamtych czasach, gdy pojęcie niewolników istniał na planecie więcej. To oni własne ubrania szyte ze starych resztek. Cóż, po tym patchwork przekształcił się w pełnoprawny projekt branży.

Wszelkie rzeczą, wykonane w stylu patchwork jest oryginalne, kolorowe i oryginalneWszelkie rzeczą, wykonane w stylu patchwork jest oryginalne, kolorowe i oryginalne

Co do Rosji, nie jest zlepkiem aktywnie rozprzestrzenia się już w 60-70-tych, kiedy ulice ZSRR były pierwsze damy, i wielu wydawców zaczęły aktywnie rozpowszechniać czasopisma o modzie. Jest i opublikowane prostych schematów patchwork, które stały się dość popularne bardzo szybko wśród młodych dziewcząt i kobiet, które wcześniej nie mogły sobie pozwolić na jakiegoś powodu umieścić coś takiego radykalnie inny od sowieckim stylu.

Teraz patchwork pozostaje tak popularne, choć częściej stosowane w dziewiarskich. Zalety tego sposobu są różne:


 1. Istotne oszczędności. Po tym wszystkim, można po prostu użyć naprawdę stary skrawki pozostałe po szyciu inne rzeczy.
 2. Prostota. Elementary patchwork nie jest niczym trudnym nawet dla tych pracowników wykwalifikowanych, którzy dopiero niedawno stają się przyjaciółmi z maszyną do szycia i dziewiarskich.
 3. Nieskrępowana wyobraźnia. Rzeczywiście, wynik końcowy zależy od pragnień szwaczka. Użyj ponieważ programu - niekoniecznie.

stylu patchwork: co to jest

Tak, jak zostało powiedziane powyżej, patchwork - rodzaj patchworku. Najprostszym przykładem - prostokąta złożony klapy i tylko zszyć je ze sobą wzdłuż krawędzi wewnętrznej. Otrzymany w ten sposób albo serwetkę lub prosty koc. Niektóre style użyć, nie jest konieczne. Chociaż stosowane głównie w patchworku szycia płaskie figury geometryczne, lub koło (półkole) z gładkimi zagięć. Oznacza to, że lekcje Pierzyna to przeważnie tylko zdolność do prawidłowego łączenia kolorów i uczynić sprawne łączenie.

W rzeczywistości, to jest do szycia patchwork, w którym połączenie jest stosunkowo tkanki tego samego typu, ale różnych kolorach. Technika ta może być inna, z wykorzystaniem pasków, związki lub kombinację prostu abstraktsionnogo, a końcowy rezultat jest podobny.

Jakie materiały są najlepsze do patchworku? Tak, są to następujące tkanki: • len;
 • wełna (zwłaszcza dla wiązania);
 • bawełna;
 • jedwab.

Na Patchwork pracować najlepsze tkaniny bawełniane, które nie kurczą się w praniu i stosunkowo trwałeNa Patchwork pracować najlepsze tkaniny bawełniane, które nie kurczą się w praniu i stosunkowo trwałe

Syntetyki nie są powszechnie stosowane. Nawiasem mówiąc, jeśli używasz jedwab, i nie może być używany boru - podgatunek patchworku, wykonywane, gdy poprawki poprawki.

Rodzaje kołdra patchwork

Patchwork bezpośrednio z jego przeznaczeniem, polega na nakładkę mniejszych poprawek w ogóle. Oznacza to, że do szycia może być przeprowadzona nawet na papierze. Połącz Krawędź wykonano prostą linię, choć możliwe i ściegu. Ale są też inne rodzaje patchworku. Tradycyjnie, wszystkie z nich określają jako pikowania. Obejmuje ono takie samo Borough aplikacja, Szachownica. Wynik końcowy - puzzle, i sposób, w jaki będzie on podłączony - jest to fakt drugorzędny. Przy okazji, warto wspomnieć, że kołdra jest teraz jeszcze wykorzystywane w dekoracji mebli i bezpośrednio wiąże się utworzenie tylko zlepek odzieży lub pościeli.

Na tej podstawie, patchwork dzieli się na:

 1. boro;
 2. aplikacje;
 3. mozaika;
 4. patchwork;
 5. Splatanie szydełka (określić oddzielnie, ponieważ technika zupełnie inna).

Patchwork dziewiarskich

Patchwork dziania faktycznie nie jest. Stosowany przędzy o różnych kolorach, lecz o tej samej grubości. Oczywiście, materiał jest także wybrane takie same. Dokonaj wiązania różnych przędzy - jest to dość trudne zadanie, z którym przybysze często nie mogą sobie poradzić. Najtrudniejszą rzeczą do zrobienia jest tłumaczenie i krawat z klapką na sekundę. Oznacza to, że konieczne jest, aby obliczyć dokładną liczbę pętli wzdłuż krawędzi. Związki stosuje się korzystnie powietrze przez pętlę.

Główne różnice dzianiny patchwork - jest:


 • sprzęganie za pośrednictwem przekątnej (w przypadku kwadratu i trójkąta, na przykład);
 • na krawędzi wyodrębniony 1 pętla (czyli nie będzie zbiór pętli z błędu po jednej stronie);
 • Plastry nie łączą się i komunikacji za pomocą pętli powietrza.

Dzianiny mozaikę - technika sporządzania całej tkaniny motywami wiążącymi w różnych kolorach i teksturyDzianiny mozaikę - technika sporządzania całej tkaniny motywami wiążącymi w różnych kolorach i tekstury

patchwork szydełka został wykorzystany do stworzenia markowe ubrania. Najlepiej jest używać wełny, choć dozwolone, a drugi przędzy.

stylu patchwork: haft na papierze

Co dziwne, ale na papierze szycia patchworku pochodzi z Rosji. To właśnie tam po raz pierwszy użyty szwaczka, wprowadzenie do praktyki technikę latania gęsi lub dobrze. Później wszystko to spowodowało tzw Bargello, który jest połączeniem wszystkich tych stosowanych technik. Podstawą do szycia - jest stworzenie szkicu na papierze i wykonywania otworów na krawędzi. Będzie on zlokalizowany na wewnętrznej stronie.

Zaletą tej technologii - możliwość korzystania z maszyny do szycia. Dodatkowo, linia do połączenia będzie gotowy wcześniej.

Dzięki technice patchworku może tworzyć ekstrawaganckie i ekskluzywne przedmioty dla domu: poduszki, koce na meble, narzutyDzięki technice patchworku może tworzyć ekstrawaganckie i ekskluzywne przedmioty dla domu: poduszki, koce na meble, narzuty

Tak więc, na papierze, szycie z następującym algorytmem:


 1. Szkicowania.
 2. wykroje konspektu. Nawiasem mówiąc, nie koniecznie, że wymiary są dokładnie takie same znaczniki. Zakłada się, że jedna część klapy zostaną ukryte pod drugim. Wszystkie takie same, to nie będzie zauważalne.
 3. Rozkładanie klapy w celu połączenia.
 4. Elementy łączące tego wyrobu.

Powinna rozpocząć szycie od dołu płótna. Nowy przyszyte do górnej kierunku, a ostatni płat serwety lub po prostu zawinięte (na przykład, jeśli jest to dziecko koc).

Pikowanie: inna technika realizacja

Pikowanie mogą być wykorzystywane nie tylko z papierem. Na przykład, serwetki ogólnie zrobić dwie prawe strony. Tutaj konieczne jest utworzenie dwóch obrazów, które są po prostu połączone twarzą w przyszłości. Łatwiej będzie korzystać z techniki w ogólnych latające gęsi, gdy jeden koniec produktu prostu zgięte do wewnętrznej krawędzi i nie jest już ukryty.

A w sklepach wyrobów włókienniczych sprzedawane zestawy do patchworku. Ich konstrukcja zawiera już zestaw łatek szytych na tyle, aby w odpowiedniej kolejności. Istnieje również prymitywny schemat dostosowując te same szale, narzuty, poszewki na poduszki. Dla początkujących - jest najlepszym rozwiązaniem.

Schematy wzorce dla mozaikęSchematy wzorce dla mozaikę

A odrębne techniki patchworku - ogromna ilość. Są one tworzone teraz. Najbardziej popularne wśród nich są:

 • labirynt;
 • Amerykański kwadratu;
 • szachownica;
 • ananas.

Ten sam labirynt, na przykład, został pierwotnie wynaleziony w Rosji. Nieco później, był w szachownicę, co przeprowadza się w identyczny sposób, ale z dwóch różnych pasm kolorów (biały, szary lub beżowy płótna).

Potholder patchwork własne ręce (wideo)

Dla początkujących, to lepiej, aby rozpocząć trening z sto lub sześciokątów. Jest to zarówno nie proste zadanie, ale nie jest tak proste jak proste kwadraty. Najtrudniejszą częścią jest tylko szkic przygotowanie i odpowiednie łatki. I, oczywiście, aby zaakceptować mozaikę różnych technik w jednym produkcie. Tutaj ta technika różni się od prostego cięcia. Master może łączyć różne kombinacje klapami, o jednolitym kolorze lub istniejących wzorów. W większości przypadków, otrzymany materiał będzie wyglądać bardzo atrakcyjne, pomimo faktu, że szkic w przeważającej części - to jest chaotyczny przeszczepy związku bez jakiejkolwiek symetrii. 

Schematy szycia patchwork Haft (zdjęcia)

4 9 1000365 876 138995htmlm7a7e0a9b 16795735 125ebecdb89c4684 192071713666176449 395371209o 14559808103you

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − 93 =

map