süpürgelik altında şerit LED tavan ışıkları nedir

süpürgelik altında şerit LED tavan ışıkları nedir

12 October 2017LED şerit - dekoratif unsur, şu anda çok popülerLED şerit - dekoratif element, şu anda çok populyarenLenta LED'ler bulunan kalınlığı 2-3 mm, bir şerittir. ev veya dairede LED aydınlatma varlığı iç eşsiz ev, yeni renkler tanıtır hale getirir. Buna ek olarak, dekor alım cüzdanda isabet etmez.


Süpürgelik tavan aydınlatmak için: seçenekleri

Tasarımın temeli - Bu kaide altında döşenecek şerit LED. O da, kablo (bir esnek silikon bant içinde mevcuttur) kendisini yatırılır boş boşluğa sahiptir. 12 volt DC beslenen tavan LED şerit sırasıyla gereken seviyeye voltajı düzenleyen otomatik bir aydınlatma ünitesi güç ve takviye. Bütün bu unsurlar o (internet tipi, bağlantı kutusu, vb bir telefon hattı ve üzerinde, evdeki diğer iletişimlerine de orada olacak erişimi) Alçıpan için tüm bu ayrı bir kutu inşa etmek mümkündür olsa bir gerginlik veya asma tavana arkasında gizlidir.

LED şerit altında Süpürgelik o ısıyı iyi dağıtmak malzemelerle imal edilmelidirLED şerit altında Süpürgelik o ısıyı iyi dağıtmak malzemelerle imal edilmelidir

Odaya ise pencerenin yanından, süpürgelik ve korniş pripotolochny kullanmamayı önerilir (tabii ki, tasarım perde tamamlanmaktadır edilecektir). Aynı alçıpan, plastik, poliüretan, ya da alçı yapılabilir.

Geleneksel gelen LED ışığı altında bir boşluğa sahip Süpürgelik onlar iyi ısı dağılımı şu şekilde farklıdır. Ve bu - 40-60 dereceye kadar ısıtılabilir LED'ler için çok önemlidir. kullanılan elemanların gücü çok düşükse, o zaman yok, merak.

İdeal - Aynı Alçıpan kaide olduğunu.


Onun avantajları şunlardır:

 • yüksek nem direnci (kapanmasını önler);
 • düşük ağırlığı;
 • sabitleme - yapıştırıcı ile;
 • (Eğer dekoratif köşe bir çerçeve gerçekleştirmek gerekir) köşelerde kolay kullanım.

Süpürgelik altında Tavan ışıkları LED şerit: Güç hesaplama

5 metre - LED şerit, küçük rulolar esas olarak her bir uzunluğu üretilir. Güç watt ya da lümen (yani, yani, yoğunluk ve ışık akısı ışıklılık) verilebilir. Bu veriler genellikle, yani oda ayrı ve genel aydınlatma varsa, bir avize göz ardı edilebilir.

Önemli ölçüde yoğunluğu ve kurdele her lineer metresinde bulunan öğe sayısı. Standart parametreler - 30 ila 120 elemanlardan. Bir de LED'lerin birden fazla türde (farklı renk) set sözde RGB bandı, bahsetmeliyiz. Onlar dekoratif aydınlatma düzenlemesi, ancak ana bir haricinde kullanılabilir. O (beyaz veya sarı) bir monoton tercih vermek daha iyidir. Bunlar LED Şerit aynı nominal gücü fazla lümen sağlamaktadır.LED şerit bağlamak için bir güç kaynağı seçmeden önce uzmanlardan da yardım gerekLED şerit bağlamak için bir güç kaynağı seçmeden önce uzmanlardan da yardım gerek

Ayrıca güç kaynağının doğru seçimi hatırlamak gerekiyor. o satıcıları dahil beri bu sorunların sayesinde, bir kural olarak, ortaya çıkmaz. Bunlar bulacaktır ve belirtilen parametrelere makinesi (ayrıca PWM kontrol olarak da bilinir) ve güç kaynağı, aşırı ısınmayı ve zarar gelmesini önlemek için.

Kural olarak, metre başına 120 unsurların bir yoğunluğu olan bir bant, (akkor lambaların eşdeğer) 40 watt tüketir. Işık akısı bir şekilde daha uzundur (aynı cinsinden yaklaşık 60-80 watt) 'dir. İşte bu verilere ve hesaplayabilirsiniz.

Bazı durumlarda örneğin parametreleri dikkate almak gerekir:

 • Parametre TDP (LED şerit maksimum yük olarak ürettiği ısı miktarı);
 • dahili bir PWM kontrol (makine, sadece bir güç kaynağı, gerekli değildir);
 • İP sınıfı (böylece nem gibi dış faktörler, düşük sıcaklıklarda, titreşim ve koruma).

Süpürgelik altında LED kurdele montajı

buna silikon esnek döşenecek özel gizli niş beri süpürgelik altında LED kurdele montajı, herhangi bir sorun neden olmaz "satırını." Bunu Yapıştırma çift taraflı bant en iyisidir. Bazı bant ilk bir yapışkan katmanı vardır. Yani arka taraf çıkarılıp sadece niş zemine bandı bastırın gereken özel bir kağıt bant ile kaplıdır vardır.

sabitleme şeritlerinin zor kısmı - köşelerde geçişler performanssabitleme şeritlerinin zor kısmı - köşelerde geçişler performans

onlar tüm uzunluğu boyunca çok LED şerit entegre edilmiştir burada çünkü teller ile sorunlar ortaya çıkmaz. İki kasetleri bağlanmak istiyorsak, onların her teller sonuçlandırmak ve kutupları doğru bağlanmalıdır. Bu şekilde önerilen birleşme silikon (kauçuk) yapıştırıcı dökün.

Bu nasıl yapılabilir iki temel seçenek vardır:


 1. köşeyi sorunsuz bir geçiş oluşturmak ve sadece 75 derecelik bir açıyla bandı bükün.
 2. bandı kesin ve sadece kablolarını bağlayın. Elastik taban eğmek zorunda kalmazsınız.

İkinci seçeneği kullanırsanız, o zaman şeritler arasındaki minimum mesafe olmasını sağlamak gerekir. Aksi takdirde, oldukça çarpıcı güzel gölge geçişleri dışarı açılmıyor.

LED aydınlatma için ek bileşenleri bağlanması

220 voltluk bir ağa doğrudan bandı takın - yasaktır. LED'ler - elemanları 12 voltluk bir gerilim ile bir DC üzerinde sadece çalışmak (9V ve 24V vardır). Bu parametrelerin ayarlanması, makine (kontrol) ve bir güç kaynağı. Bunlar meraklı gözlerden gizlemek ve neme karşı korumak isteyen unsurlar bulunmaktadır. En basit seçenek - kavite eki veya streç tavanda yükleme. LED şerit ana tavana bağlı ise, o zaman (doğrudan süpürgelik arkasındaki duvarda olabilir) büyük bir niş yapmamaya tavsiye edilir.

bandın ilk kullanım için kontrolörün doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. polarite ters varsa, bu etki ortaya konabilirbandın ilk kullanım için kontrolörün doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. polarite ters varsa, bu etki ortaya konabilir

Bu doluluk birkaç sıra halinde aynı anda şeritler LED izin? Prensip olarak, bu mümkündür, ancak ışığın verimliliğinde hiçbir kazanç büyüme olmaz. Ve geniş bir niş ile satış Süpürgelik kurullarında bulmak - oldukça zor. Bu durumlarda, uzmanlar tavan korniş yararlanmak için yapmanız önerilir. Tamamlayıcı perdeleri - gerekecektir. Bunlar, yani, süpürgelik varlığı lambrequin gelen dekoratif ön paneli farklıdır.

LED şerit bağlarken dikkatli kontrol edilmelidir:


 1. Kutupların (artı - eksi göre - negatif, pozitif). Aksi takdirde, ışık basitçe çalışmaz.
 2. izin verilen maksimum güç kaynağı kapasitesi.

Bu arada, ikincisi seçerek, daha fazla dikkate almak ve güç kaynağı gibi bir parametre gerekiyor. Örneğin, eğer tüm uzunluğu boyunca LED şerit yaklaşık 120 watt güç kaynağı 150-160 watt seviyesinde olmalıdır maksimum güç tüketir. Aksi takdirde, hızla yakar.

Özel tablo olabilir doğru güç, ya da (metre başına tüketimine işaret) bant kendisinde yön hesaplayın. Yani, bu rakam kullanılan LED şerit sayısı ile çarpılarak gerekir edilir.

süpürgelik ile aydınlatma RGB-bandı kullanma

Eğer RGB-bandı kullanmayı planlıyorsanız, bunlar geçerli arka ışık tipini değiştirme veya birden fazla öğesi (LED aynı anda birden çok renk aydınlatmak olmayabilir) eşzamanlı çalışmalarını birleştirmek sağlar ek bir adaptör ile donatılmıştır. tek bünyesinde çeşitli LED'ler - Ya farklı unsurları ayrılır veya hepsini edilir.

Büyük RGB-şerit artı onun rengini değiştirebilir olmasıdırBüyük RGB-şerit artı onun rengini değiştirebilir olmasıdır

özel denetim (sözde RGB-adaptör) tasarımını tamamlayacak ihtiyaç - Bu önemli bir fark vardır vardır. Benzersiz bir konektör aracılığıyla bağlanır ve bir şey yoktur karıştırmayın - çalışmaz.

RGB-kurdeleyi kullanma hatırlamak:

 • daha az hacimsel aydınlatma verir;
 • açısından toplam güç tüketimi - Yukarıdaki;
 • Kontrolör uzaktan kumanda yeteneği varsa - engellerin en az olması gereklidir.

Dağı tavan ışıkları süpürgelik altında kurdeleyi LED (video)

Arkadan aydınlatmalı Süpürgelik bant altında tavan işlemek için çok kolaydır LED. En zor kısmı - doğru güç kaynağını ve kontrolleri konumlandırmak ve bunların bağlantı kurmak, hem de aydınlatma sisteminin gerçek güç tüketimini hesaplamak için. 

Örnekler Süpürgelik şeridi altında tavan LED ekran aydınlatması (fotoğraf iç)

podsvetkanatyazhnogopotolkasvetodiodnoylentoy 8-6 potolok-iz-gipsokartona-s-podsvetkoy-14-1024x768 dvuhurovneviy-potolok-s-podsvetkoy natyazhnyepotolkisosvetodiodnoypodsvetkoy 367bfc057797852fc4f4afd0a633e138 maxresdefault natyazhnye-potolki-s-podsvetkoy-foto4 Kak-spryatat-podsvetku-V-potolke p5

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 3

map