Sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych: Cechy i zalety

Sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych: Cechy i zalety

12 October 2017Płyty gipsowo-kartonowe pozwala na tworzenie stylowych i niezwykły design, który podkreśla cechy mieszkaniaPłyty gipsowo-kartonowe pozwala na tworzenie stylowych i niezwykły design, który podkreśla cechy pomescheniyaV mieszkaniowej dzisiaj podwieszany sufit z płyt gipsowo-kartonowych jest powszechna. Ze względu na ich prostej konstrukcji, montażu sufit tynk może być sobą. Z płyty gipsowe mogą być wykonane w postaci pojedynczej warstwy, i trzywarstwowej sufitu. Przed rozpoczęciem instalacji, należy odpowiednio oznaczyć powierzchnię i przygotować niezbędne składniki. Ponadto, należy wybrać optymalną odległość pomiędzy sąsiednimi zawiesin.


Wybierz opcje dla sufitów podwieszanych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych

Na etapie projektu budowlanego, należy zwrócić uwagę na konstrukcję swojego pokoju. Pod uwagę potrzebę podjęcia kolory ścian i mebli. Należy także pamiętać, podstawowe cechy techniczne sufitu.

Podczas projektowania należy wziąć pod uwagę ilość:

 1. Poziom sufitu.
 2. Konfiguracja zagięć.
 3. Liczba stopni.

Nadaje się do małych pomieszczeń sufit gipsowo-kartonowych z użyciem błyszczącego płótnoNadaje się do małych pomieszczeń sufit gipsowo-kartonowych z użyciem błyszczącego płótno

Przy wyborze tkaniny tekstury płyty gipsowo-kartonowe zwrócić uwagę na wielkości pomieszczenia. Jeśli podniesiesz materiałów do projektowania instalacji w pomieszczeniu o niewielkich wymiarach, można zbliżyć się płótno z błyszczącym wykończeniem. We wszystkich innych przypadkach można użyć kolorowego, perforowaną płytę lub pokrywę.

Montaż sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych: krok po kroku

Po utworzeniu projektu można rozpocząć znakowanie powierzchni. W celu dokładnego oznaczania sufitu, należy użyć poziomicy laserowej. Na ścianach Postępowania bazowej. To pomoże Ci wybrać optymalny poziom zawieszonej konstrukcji.


Pamiętaj, że przed zainstalowaniem sufit gipsowo-kartonowej, należy oczyścić powierzchnię wykończenia. Ponadto konieczne jest, aby przeprowadzić demontaż żyrandoli i przeprowadzenia niezbędnych komunikację w pustce sufitu.

Przed rozpoczęciem instalacji konstrukcji suchej zabudowy muszą być usunięte z sufitu starej powłokiPrzed rozpoczęciem instalacji konstrukcji suchej zabudowy muszą być usunięte z sufitu starej powłoki

Technologia tynk suficie:

 • Urządzenie zostanie mocowania profilu początkowego. W tym celu musimy wykonać otwory w ścianie z pistoletu, a następnie przejazd do kołków.
 • Następnie dołączyć do wieszaków sufitu.
 • Dalsze zawiesiny łuk pionowo w dół.
 • Montaż ramy. Aby to zrobić, poprzeczne i podłużne belki. Belki muszą być mocowane do zawieszenia i następnie połączone ze sobą. Jako element mocujący dla belek mogą korzystać ze specjalnych złączy „krab”
 • Arkusze z płyt kartonowo-gipsowych do pożądanej wielkości. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego piłę. Pamiętaj, że najpierw trzeba przyciąć górną warstwę papieru, a następnie po prostu zatrzasnąć ostrza wzdłuż linii cięcia.
 • Dołączanie arkusz płyty gipsowo-kartonowej do ramy.
 • Ponadto jest to konieczne, za pomocą śrub i wkrętak do mocowania arkuszy na ramę. Pamiętaj, że kapelusz śruby nie powinny znacznie wystawać z powierzchni płyty gipsowej.
 • Po zainstalowaniu wszystkie arkusze, start wykończenia. Nie zapomnij zastosować kit na wspólnej przestrzeni obrazów.

Wysokość i inne wymiary płyt gipsowych sufitu

Wysokość zawieszonej konstrukcji płyt gipsowych zależy od wielu odcieniach. Przede wszystkim trzeba wybrać optymalną odległość między drzwiami a głównym sufitu. Podczas instalowania płyt kartonowo-gipsowych sufity w mieszkaniach optymalnej odległości 15-16 centymetrów. Należy również wziąć pod uwagę grubość płyty gipsowej.Jeśli planujesz zainstalować sufitów gipsowo-kartonowych w pomieszczeniu jest niska, odległość ta może być zmniejszona do 10-12 cm, ale w tym przypadku, w celu przeprowadzenia instalacji będzie nieco bardziej skomplikowana.

Grubość w kształcie łuku płyty gipsowej jest tylko 6 mm, co sprawia, że ​​nadaje się do małych pomieszczeniach o wysokości sufituGrubość w kształcie łuku płyty gipsowej jest tylko 6 mm, co sprawia, że ​​nadaje się do małych pomieszczeniach o wysokości sufitu

Istnieją 3 rodzaje płyt gipsowo-kartonowych:

 1. Sufit. Grubość materiału mieści się w zakresie od 8 do 10 mm.
 2. Arch. Ten materiał jest najcieńsza. Jej grubość - 6 mm.
 3. Ściana. Grubość płyty gipsowo-kartonowe ścianki wynosi od 12 do 13 milimetrów.

Jak wybrać odległość między wieszakami do płyt gipsowo-kartonowych na suficie

Jaka jest odległość między wieszakami na suficie gipsowo-kartonowej jest najlepszy? Dokładna odpowiedź na to pytanie nie można dać żadnej doświadczonego mistrza. Odległość wybiera się indywidualnie, w zależności od obciążenia na suficie i rozmiaru arkusza. Przy czym pierwsza szyna sufitowa profil nośny powinien być ustalony w odległości 100-300 mm od ściany. Przy montażu konieczne jest rozważenie, czy instalacja osi linii zawieszenia powinny pokrywać się ze stanowiskiem profilu nośnego.

Producenci płyt gipsowo-kartonowych sufity zalecane do przestrzegania wartości 80 centymetrów. Wartość ta jest najlepsza. Należy pamiętać, że odległość pomiędzy sąsiednimi zawiesiny nie powinna być mniejsza niż 70 cm, a więcej niż 10 centymetrów. W przeciwnym razie, konstrukcja może runąć.

Konstrukcja sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych: Główne komponenty

Sufit podwieszany - jeden poziom płaska. Dla poszycia arkusze osnowy o różnych rozmiarach są wykorzystywane. Czasami ponieważ arkusze suchej zabudowy zrobić wielopoziomowy płaską konstrukcję.

Aby zainstalować sufit podwieszany z GCR w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności wodoodpornej płyty gipsowo-kartonowej użytkowaniaAby zainstalować sufit podwieszany z GCR w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności wodoodpornej płyty gipsowo-kartonowej użytkowania

Podwieszane gipsowo składa się z:

 • Arkusze z płyt kartonowo-gipsowych. Co do zasady, należy użyć standardowego GCR internecie. Ich szerokość wynosi 1-1,2 m, długość - 2,5 - 3 m. Grubość może zmieniać się od 7 do 13 mm.
 • U-kształtne profile metalowe. Brand - Pon 28 \ 27.
 • Profile C. Mark - PP60h27.
 • Mocowanie takie jak „Krab”.
 • Wieszaki.

Jeśli planujesz zainstalować sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych w łazience lub innym pomieszczeniu o dużej wilgotności, wykorzystanie arkuszy standardowych GCR niemożliwe. W tym przypadku wskazane jest, aby używać wodoodporny gips typu płyt gipsowo-kartonowych płyt kartonowo-gipsowych.

Jakie formy sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe - unikalny materiał, ponieważ z jego pomocą możliwe jest, aby zrealizować wiele pomysłów projektowych. Może on być wykonany jako jedna struktury wielowarstwowej i wielowarstwowej za pomocą tego materiału. Jest również szeroko stosowany sufitów gipsowo-kartonowych zakrzywione kształty.


Sufity jednym poziomie powinny być stosowane w celu dostarczenia pomieszczeniu małą wysokość. Ten projekt będzie pasować harmonijnie do wnętrza sypialni lub kuchni. Można również użyć tego projektu do wykończenia łazienki.

Z reguły, sufitów jednego ustawionego poziomu w razie potrzeby w celu usunięcia nierówności i uszkodzeń Bazowy podstawyZ reguły, sufitów jednego ustawionego poziomu w razie potrzeby w celu usunięcia nierówności i uszkodzeń Bazowy podstawy

Zalety sufitów jednopoziomowych:

 1. Łatwa instalacja.
 2. Możliwość ukryć wady sufitu.
 3. Możliwość korzystania z różnych opcji oświetleniowych.

Sufity podwieszane wielopoziomowe konfiguracja zarządzany w przestronnych pokojach. Za pomocą tej konstrukcji można łatwo ukryć okablowanie i komunikacja. Ponadto, kaskada płyt kartonowo-gipsowych zainstalowany w jakimś poziomie, mogą całkowicie odmienić pokój. Istnieją różne opcje wykańczania strukturę warstwową. Na przykład, możliwe jest zainstalowanie sufitu gk w postaci kwadratów i okręgów.

sufity gipsowe krzywoliniowej stosunkowo rzadko stosowane. Wygięte płyty gipsowe Cascade wygląda bardzo atrakcyjnie, ale żeby ustalić pułap na własną rękę jest bardzo trudne. Zakrzywionych sufitów nastawia się za pomocą metody „na mokro”.


Co wieszaki na suficie z płyt gipsowo-kartonowych można stosować

Jakie rodzaje wieszaków może być używany podczas instalacji sufitów gipsowo-kartonowych? Stosować wieszaki przydatnych podczas wykańczania pudełek dużych rozmiarów. Zastosuj te produkty mogą być, jeśli długość zawieszenia w kształcie litery L wystarczająco bezpośredni.

Schemat instalacji konstrukcji zawieszenia gipsowej

 • Najpierw trzeba wywiercić otwory w suficie. Aby to zrobić, należy użyć młotka. Otwory te muszą zainstalować kotwice.
 • Następnie przykręcić dedykowanego pchnięcie do sufitu.
 • Ustawione w profilu prowadzącego.
 • Umieścić wieszak na pręcie.
 • Włożyć profil zawieszenia.
 • profil linii, jeśli to konieczne. Aby to zrobić, wymieszać zawieszenie wzdłuż pręta.
 • Szczelnie zabezpieczyć całą strukturę.

Jazdy gk sufitu ramkiJazdy gk sufitu ramki

Jeśli nie chcesz korzystać wieszaki bezpośrednie, mogą być stosowane produkty podstawowe. Mają też wysoki wskaźnik trwałe i łatwe do zainstalowania. Czasami do montażu sufitu gipsowego lepiej jest użyć noniuszem-wieszaki. Są one droższe niż bezpośrednie lub rod młynów.

Akcesoria do montażu płyt gipsowych na suficie

Ustawianie limitu rozpoczyna się od wyboru optymalnych komponentów. Przede wszystkim, trzeba podnieść elementy osprzętu, bo to od nich będzie zależeć od siły całej konstrukcji. Do montażu na suficie, trzeba będzie bezpośredni wieszak sufitowy i krótszą zawieszenia na suficie.

Przy wyborze tkanin, należy zwrócić uwagę na jej grubość. Zaleca się użycie grubości płyty gipsowo-kartonowe na suficie 8 milimetrów. Użyj grubszej tkaniny może być, ale potem trzeba wybrać materiał mocujący o wysokiej wytrzymałości.

Również do montażu na suficie, potrzebne będą:

 1. Złącze w kształcie krzyża. To jest potrzebne, aby zabezpieczyć profile ramy.
 2. Złącze metalowych.
 3. Samogwintujące wkręty.
 4. Ocynkowane profile metalowe.

Jak zainstalować płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

Z różnymi dodatkami, można łatwo podnieść niezbędne materiały. Przy wyborze komponentów należy zwrócić uwagę na ciężar konstrukcji, ponieważ podczas korzystania z grubej płyty gipsowe obciążenie na ramie będzie znacznie wyższa. Z pomocą płyt gipsowych sufitu, można nadać dowolną formę. Przed rozpoczęciem instalacji, należy zaznaczyć powierzchnię. 

Sufity podwieszane z suchego tynku (foto)

37 40-2 218p2 280 15324 541794b3a8b8df4 782782 28644102tqhed6d2m6 55574060 350630439

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 − 49 =

map