streç tavan nasıl hesaplanır

streç tavan nasıl hesaplanır

12 October 2017Stretch tavan mükemmel düz bir yüzey verir ve tavan tüm kusurlarını gizlerStretch tavan mükemmel düz bir yüzey verir ve potolkaNatyazhnye tavanlar son yıllarda çoğaldı tüm kusurlarını gizler. Bu bitirmek çok pratiktir ve çok uzun bir zaman sürebilir. Birçok kişi tek başına asma tavan yüklemeyi tercih. Bu durumda yapım bir ön hesaplama yapmak gereklidir. Yetkili hesaplama Yeterince malzemeleri satın yardımcı olacaktır.


Germe tavanları: Bir ön ölçüm tasarım

Tasarımın doğru bir ölçüm elde etmek için, dikkate binanın yapılandırmasını almak gerekir. oda dikdörtgen veya kare ise, çok daha kolay hale getirmek için.

dikdörtgen veya aşağıdaki sırayla kare odanın Ölçümü:

 1. Öncelikle odanın bir krokisini çizmek gerekiyor. Kolayca gezinmek yardımcı olur.
 2. Daha sonra her bir duvar boyutlarını çıkarın. Bunu yapmak için, bir mezura inşaat kullanın.
 3. Sonra odanın çapraz ölçmek gerekir.

oda dikdörtgen yapılandırmaya sahip varsa, her duvarı ölçmek için emin olmak gerekir. Genellikle zıt duvarlar asimetrik olduğunu olur.

çevresinde ölçümler odanın bir çizim ve almak için gerekli gerilim tavan tasarımı ölçmek içinçevresinde ölçümler odanın bir çizim ve almak için gerekli gerilim tavan tasarımı ölçmek için

oda karmaşık bir yapılandırma varsa, bu algoritmada ölçümler yapmak gereklidir:


 • İlk olarak, tavan bir çizim.
 • Bundan sonra, duvarın her iki düz bölüm ölçer.
 • Şartlı birkaç üçgenler içerisine oda bölün. Daha sonra, her diyagonal ölçer. tüm açıları hesaplamak için unutmayın.

boyutlar ve asma tavan diğer parametreler

Asma tavan için ince kumaş da boyutu sadece doku tarafından da ayırt, ancak. malzemelerini seçerken diğer performans kumaş dikkat etmek gereklidir.

Tipik olarak, bir film tabaka kullanılarak tavan kaplama. Bu tür bir ağ-yapının genişliği 130- 275 santimetredir. Bıçak kalınlığı 0.15 ila 0.2 milimetre arasında değişir.

bir film tabakasını seçerken çekme dayanımı gibi parametreye dikkat etmek gereklidir. milimetre karesi başına web uzun süre size hizmet etmesini amacıyla, 12-13 Newton uzunlamasına ağırlığa karşı dayanıklı olmalıdır.

Streç tavan film tabakasının ve kumaş biçimindedir. Bu boyut, ağ kalınlığı ve çekme mukavemeti açısından farklılıkStreç tavan film tabakasının ve kumaş biçimindedir. Bu boyut, ağ kalınlığı ve çekme mukavemeti açısından farklılıkDoku streç tavan Özellikleri:

 1. kumaşın genişliği. Tipik olarak, kumaş paneli standart bir boyut, yani 3100 mm ya da 5100 mm dir. bıçak genişliği 4100 mm olan modelleri vardır.
 2. Gergi kumaş -35 ila + 40 derece kadar düşük sıcaklıklara dayanıklıdır.
 3. bıçak uzunluğu değişebilir.

eğimli bir asma tavan ölçmek için nasıl

çok daha zor karmaşık kavisli tavan için bir ölçme işlemini gerçekleştirin. Ancak, kesinlikle aşağıda belirtilen sağlanan kendini yapılabilir. Figürlü tavanlar benzer hesaplanabilir.

asma tavanlar kavisli Ölçümler önerilen tavan kroki yardımı ile yapılırasma tavanlar kavisli Ölçümler önerilen tavan kroki yardımı ile yapılır

kavisli tavan ölçümü için talimatlar:

 • Öncelikle odanın detaylı krokisini çizmek gerekiyor.
 • Sonra tüm düz duvarların boyutunu belirler. diyagonal hesaplamak için unutmayın.
 • kroki üzerinde tavan ızgara işaretlemek için. Kendini seçmek Adım.
 • Şekil kontrol noktalarında edin.
 • Kontrol noktaları sayesinde tavan tesisinin düzeni yeniden ve gerekli malzeme miktarını hesaplar. her şeyi doğru yaparsanız, hassas ölçümler elde edersiniz.

eserler bir lazer seviyesini kullanmak ölçüm hızlandırmak için. Ayrıca, küçük hataların korkmayın. özellikleri, PVC, kumaş çok 2-3 cm arasında bir boşluk kritik değildir, kolayca uzanıyordu.

asma tavan nasıl hesaplanır: adım kılavuz adım

Eğer streç tavan montajı için gerekli malzeme sipariş önce, tavan alanı hesaplamak gerekir. Teknoloji hesaplama oldukça basit. Oda dikdörtgen biçiminde bir şekli varsa, genişliğini ve uzunluğunu ölçmek gerekir. Daha sonra, elde edilen değerler çarpılmalıdır.

Farklı niş ve çıkıntıların varsa, hesaplama teknolojisi odanızda biraz daha farklı olacaktır. Önce, sonra odanın bir çizim odanın tüm parametreleri ölçmek ve üçgenler ve dikdörtgenler içine krokisini kırmak gerekir. Sonraki tüm rakamlar alanını hesaplamak ve elde edilen değerlerin koymak gerekir.

odanın uzunluğu ile çarpımı dikdörtgen oda gereken genişlikte bir streç tavan alanının hesaplanması içinodanın uzunluğu ile çarpımı dikdörtgen oda gereken genişlikte bir streç tavan alanının hesaplanması için

katmanlı tavan Hesaplama oda biraz daha karmaşıktır. Uzmanlar ilk alan hesaplamak için öneriyoruz. Ortaya çıkan değer ile çalışmak malzemenin gerekli miktarda almak için izin verecektir.


katmanlı tavan hesaplama aşağıdaki sıra takip edilerek yapılmıştır:

 1. Duvarların boyutlarını kaldırın.
 2. Daha sonra, taban alanı hesaplayın. o haklı ise, o zaman sadece genişlik tarafından uzunluğunu çarpmak gerekir.
 3. Yapı bant tavan dikey kesitlerinin yüksekliği ve uzunluğunu ölçer kullanılarak ölçülür.
 4. Tavan yüksekliği ve uzunluğu çarpın.
 5. taban alanı ve dikey bölümden alanını katlayın.

Asma tavanlar için alan minimum tutar

Daireniz alçak tavanlı sahiptir, ancak gerilmiş tuval yüklemek istiyorsanız, o zaman uzay tasarımı minimum miktarda bilmelidir. Bazı kumaşlarda, ana tavandan 3 cm'lik bir mesafede monte edilebilir.

Eğer boşluğu en azından bir miktarını ayarlamak durumunda, bir kama ya da shtapikovuyu kurulum teknolojisini kullanır. Hala zıpkın teknolojisini kullanabilir, ancak bu durumda, girinti boyutu 5-6 santimetre.

streç tavan girinti izin verilen minimum boyutu bir santimetre olanstreç tavan girinti izin verilen minimum boyutu bir santimetre olan

Asgari girinti kumaşından yapılmış bir asma tavana elde edilebilir. Bu durumda, girinti boyutu yalnızca 1 santimetre olduğunu. Ancak, minimal açıklık mendil ağının kurulumu sırasında tavan boşlukta iletişimi yürütmek için mümkün olmayacaktır gerektiğine dikkat etmeliyiz.


Asma tavanlar için maksimum boyutu nedir

uzunluğu boyunca bir gerilme tavanın en büyük boyutu herhangi bir sınırlama vardır. Bununla birlikte, kumaş genişliği ürününün imalatı ülkeye bağlı olacaktır. Örneğin, Fransa'da yapılmış ağ-yapılar, 2.1 metre standart genişliğe sahiptir. Tavanlar, Alman şirketleri yapılmış büyük bir ene, yani 3 metre vardır.

Eğer mümkün olan en geniş tuval arıyorsanız, Çin'de yapılan kumaşların arayın. Genişlikleri 5 metredir.

Bir gerilim tavan bez maksimum genişliği 5 metredirBir gerilim tavan bez maksimum genişliği 5 metredir

onlar tasarlamak daha kolaydır çünkü Kumaş tavanlı, geniş boyuttadır. Kumaş bez standart genişlik - 5 metre. daha da boyutu olan modelleri vardır.

Germe tavanların montajı (video)

streç kumaş üretin tasarım çalışması çok basittir. Yalnızca bir çizim ve odanın boyutlarını ölçmek gerekir. Eğer doğru yaparsanız, odanın tam alandan alacak ve kurulum için yeterli malzeme elde etmek mümkün olacaktır. onun büyüklüğüne bir kumaş ödeme dikkat seçtiğinizde. Eğer düşük tavan varsa, bir kumaş bez seçin. Onlar yapısı ve ana tavan arasındaki minimum boşluğu yapacaktır. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

58 + = 60

map