spiralne schody metalowe: 4 gatunki i ich przeznaczenie

spiralne schody metalowe: 4 gatunki i ich przeznaczenie

12 October 2017Oryginalny spiralne schody wykonane z metalu doskonale uzupełnia przestrzeń wewnętrzną w stylu secesyjnymOryginalny spiralne schody wykonane z metalu doskonale uzupełniają wnętrze pokoju w stylu klasycznych modernV wydajność swoich czynów kręcone schody jako słup, wokół którego jest oszałamiająca, jednak struktura może być inna. Metal spiralne schody na drugie piętro - to niezawodność, piękno i trwałość. Zrób drabina metalu jest możliwe bez pomocy specjalistów, to i wiele innych rzeczy omówimy poniżej.


Spiralne schody metalu: metody wytwarzania i właściwości

Wytwarzanie wszystkich rodzajów drabinach z metalu obejmuje stosowanie różnych materiałów i sposobów leczenia.

Można wyróżnić następującą strukturę:

 • Sfałszowane. Wykonane ze stali, metodą kucia artystycznego.
 • Cast. żeliwa, jednak mogą być wykonane z mosiądzu lub brązu być.
 • Spawane. Najbardziej przystępne i popytu.
 • reprezentacja. Drabinka zmontowane na miejscu z elementów prefabrykowanych. Chrom lub aluminium, często robione na zamówienie.

Salon w stylu klasycznym jest idealny kute schody spiralne z ciekawym wzoremSalon w stylu klasycznym jest idealny kute schody spiralne z ciekawym wzorem

Kute i odlewane drabiny są drogie, więc często nie budować. Spawane najbardziej potrzebne, to jest tani, i sprawiają, że całkiem możliwe własne ręce. Przy okazji metalu jest rzadko używany tylko do ramy, a po utworzeniu schodów jest wykonany z drewna lub innego materiału. Jeśli mówimy o cechy konstrukcyjne, konstrukcje metalowe są zawsze po wsparcie dla etapów.


Etapy typu mocujące mogą być:

 • Na rękawach i Bolza.
 • Na zewnątrz łańcucha.
 • Na konsoli.
 • Na ścianach nośnych.

Zrób drabina jest całkiem realne, a co zostanie opisane poniżej.

Wygodne schody spiralne wykonane z metalu z rękami

Aby utworzyć struktury metalu jest o wiele trudniejsze niż drewno - konieczne jest nie tylko doświadczenie, ale również specjalnego sprzętu i narzędzi. Jeśli to nie jest problem, i aptekach "znak" spawarki, kroki opisane w tym artykule pomogą tworzyć własne silne i piękne schody. Oczywiście, trzeba najpierw wykonać pomiary, obliczenia i rysunki tworzyć przyszłość schody znać odległość między szczeblami i numery muszą zrozumieć, jaka forma bieżników i rodzaj urządzenia.Bardzo dużo w tworzeniu popytu szyn drabiny. W tym celu jest konieczne, aby przygotować grubościennej rury, której długość jest równa odległości między podłogą.

Potrzebny będzie również do tworzenia rękawy rur. Jego średnica musi być większa, a długość jest taka sama. nie może się obejść bez narożników stalowych i rur o dużych średnicach do tworzenia szyn nawet.

Wytwarzania oraz instalowania metalowych schodów może być na własną rękę, najważniejsze - myśleć o jego projekt i przygotować wszystkie niezbędne do pracyWytwarzania oraz instalowania metalowych schodów może być na własną rękę, najważniejsze - myśleć o jego projekt i przygotować wszystkie niezbędne do pracy

Gotować drabiny powinny być:

 1. Pierwsze przypadki wziąć tuby metalowe i cięte na równe segmenty. Segmenty musi być równa wysokości podium w 1 punkcie.
 2. Powstały rękaw jest konieczne, aby spróbować wsparcia znajduje się w centralnej części. Jeśli są one nieznacznie zużyte ze szczelin i odstępów, konieczne jest przyspawana do wnętrza pierścienia uszczelniającego z żył drutu pożądanej grubości, a następnie dokładnie szlifowane obszar spoiny.
 3. Kolejnym krokiem powinno być, aby wzór listew drewnianych poprzez przykręcenie ich do DSP, lub arkusza sklejki.
 4. Następnie wyciąć narożniki stali. Kąty powinny być równe wewnętrznych wymiarów matrycy. Powinny one inwestować i spoiny.
 5. Dalsze kroki trzeba gotować ramkę z liniowej, czystych szwów.
 6. Następnym krokiem jest przeprowadzenie gwintowanie rękawach na wsparcie i montażu na miejscu.
 7. Szyny powinny być cięte i wstępnie przyspawane do etapów wcześniej zespawanych ze sobą tuleję, wystawiając je do pożądanej pozycji.

Podczas spawania i montażowe odbywa rama zagruntować i farb i drewna kroki materiału revet. można od razu wykonać spawanie do schodów rękawów wykończone wykonanymi z metalu. Powinny one mieć kształt, który zapobiega ślizganiu i żebra, które dają wytrzymałość. Śruba schody żelaza do metalowej ramy wyglądają imponująco i niezawodne.

Spiralne schody własnymi rękami wykonana z metalowych: rysunki i wskazówek

Rysunki mogą być gotowe do podjęcia, ale jeśli masz umiejętności do rysowania. Dziś, nawiasem mówiąc, specjalne programy, które również mogą być użyte. Pomimo faktu, że projekty spiralne schody są najbardziej optymalny dla instalacji w niewielkiej przestrzeni, konieczne jest jeszcze, aby spróbować dopasować swoje wymagania co do danych operacyjnych.

Przed przystąpieniem do produkcji i montażu schodów, eksperci zalecają najpierw umiejętnie zrobić rysunek przyszłego papieru budowyPrzed przystąpieniem do produkcji i montażu schodów, eksperci zalecają najpierw umiejętnie zrobić rysunek przyszłego papieru budowy

a mianowicie:


 • niezawodność;
 • estetyka;
 • Comfort.

Oznacza to, że szerokość marszu drabiny powinny być dostosowane nie tylko do podnoszenia i opuszczania, ale także dla przejścia mebli, nieporęcznych przedmiotów. Spiralne schody 100 projektować cm średnicy i mniej nie nadaje się do tych warunków, ponieważ szerokość marszu w tym przypadku będzie mniejsza niż 50 cm, dzięki czemu może być montowany wyłącznie jako elementu nośnego i rzadko stosowane. - Do podnoszenia w przestrzeni poddasza lub opadania w piwnicy.

Należy również wybrać odpowiedni kąt. Jeśli jest więcej niż 45 g., Używane drabina jest niebezpieczna, i zejście z niego, będą musieli się tam iz powrotem, aby zwiększyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Konieczne jest, aby rozważyć urządzenie poręczowe, nawet jeśli szeroki koniec schodów wbudowane w ściany, gdyż w przeciwnym przypadku dzieci i osób w wieku trudno byłoby go / wspinaczkę. To nie może być stosowany jako partycji płyt gipsowo-kartonowych i innych materiałów kruchych wsparcia. Oraz kroki potrzebne do powlekania materiałów budowlanych antypoślizgowe, lub ich pokonać rowkowane podszewkę.

Schody kręte: kute

Jeśli schody do domu lub mieszkania dwustronnego kute, to zawsze wygląda atrakcyjnie i oryginalnie. Pierwszy kuta konstrukcja spirali pojawiła się w średniowieczu. Wtedy to był tylko piękny zamiennik dla tradycyjnego drabiny. Czas nie stoi w miejscu, ale kute schody są nadal aktualne. Blokady zostały zastąpione przez prywatnych domach, a schody nie tracą na znaczeniu.

We wnętrzu stylu rustykalnym i elegancki wygląd metalu spiralne schody z elementami kucia artystycznegoWe wnętrzu stylu rustykalnym i elegancki wygląd metalu spiralne schody z elementami kucia artystycznego


Dzięki artystycznych wzorów kutych schodowych pasuje do każdego wnętrza, czyniąc go:

 • wdzięku;
 • oryginalna;
 • Zrównoważone.

Kucie zrobić nawet z najzwyklejszym domu zamek i jego właściciele pozwoli poczuć trochę królów. Ponieważ jakość i estetykę taką drabiny wynosi 100% królewską. Kuta konstrukcja jest nie tylko bardzo luksusowy, ale także trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ale dbać o schody z kutego żelaza nadal potrzebne. Schody kute - idealne do dekoracji domu.

Odmiana schodów metalowej spirali (film)

W każdej konstrukcji spiralnej obudowy z kucia artystycznego staje się centralnym obiektem. Żaden z gości nie przejdzie przez taką blasku! Nawet jeśli budżet opcja zostanie wybrana, jako koszt kucia jest bardzo wysoka. Że ta drabina nie wymaga dodatkowych elementów mocujących do ściany, dzięki czemu można go zamontować w dowolnym miejscu. Jest to kolejna zaleta kute wzory dla domu.

Konstrukcja schodów metalowych spirali (zdjęcie we wnętrzu)

11IRON-Metal01-960x650c 0019dc02a5732c9e5c5c755e4f41d144 1-38-960x650c 287 92 573 297 1073 92728857fccdce8fb46928460049 izgotovlenielesnicdnepropetrovsk

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − = 79

map