şömineli sıcak tasarım oturma odası: ekipman 4 tip

şömineli sıcak tasarım oturma odası: ekipman 4 tip

12 October 2017Şömine coziness ve konfor oturma odası ödünçŞömine oturma odası evinizin veya dairede sıcaklık bir dokunuş getirmek istemeyen bir rahatlık ve konfor verir? Canlı yangın, hiç şüphesiz, özellikle uzun kış akşamlarında, yeterli değildir, çok sıcak. Odanın ortasında bir yangın - değil en iyi çözüm, en hafif deyimiyle. Oturma odasında bir şömine kurmak için - aksi takdirde yapmak daha iyidir.


oturma odası şömine tasarımı fikirleri

ilk şey bir şömine seçmek karar gerekiyor. tüm olası kombinasyonları ve kombinasyonları: yelpazesi oldukça geniş. Ancak, ana odak (baca zordur inşa etmek daireler için önemli) o stoked nasıl ve ne yangının türü, üzerinde yapılması gereken.

İşte şömine türleridir vardır:

 • Elektrikli ısıtıcı;
 • Odunla yanan şömine;
 • Biyo-şömine;
 • Bir gaz şömine.

şömine ilk tip şebeke tarafından desteklenmektedir. Neredeyse herkes için çok müsait oldukça bütçe vardır. Ancak şimdi yaşam yangını vermeyecektir - bu sadece bir kopyasıdır, çok iyi olsa. şömine odun - Geleneksel klasik. yanan günlükleri ve ısı kokusu. Ateşten aydınlık oda konforunu doldurdu. Ancak, bir şömine dairede bu iç öğeleri yükleme olasılığını ortadan kaldırır baca çıkarılması, birçok mühendislik tasarımı gerektirir.

Mükemmel bir çözüm doğal taş veya dekoratif tuğla kullanılarak şömine duvarını bitiriyorMükemmel bir çözüm doğal taş veya dekoratif tuğla kullanılarak şömine duvarını bitiriyor


Modern teknolojinin şekillenme - Biyo şömineler olduğunu. kül, duman ve koku üretmez özel yakıt yakan, bu nedenle zaman geleneksel çok katlı apartman evlerde yer olacak.

Gaz şömine borular yoluyla doğal gaz ya da sıvının beslenmesi ile çalışır. Dikkatli olmak gerekir - bu tür teçhizatın montaj izinlerinin çeşitli hizmetler gerektirebilir. Başka sözde sahte şömine dikkat etmektir. mum koymak dışında onlara hiçbir şey Yanık ve sadece dekoratif.

Kendilerini ateşe dayanıklı malzemelerden yapılmış şömineler. Çoğu zaman bu gazoblok, tuğla ve köpük bloktur. tuğladan yapılmış şömine yapımı sırasında, kırmızı olmalıdır - daha iyi sıcaklığı tutmak. o olmadan iyi bakacağız çünkü İlginçtir, tuğla mutlaka bitirmek değildir.

oturma odasında şömine: Tasarım

şömine görünümü toplam iç oda değil, aynı zamanda yükleme türüne de bağlıdır.Bu olabilir:

 • Şömine kaplama, arka kısım duvarı ile temas halinde olduğu zaman,
 • Şömineler ada açık alanda bulunan ve 360 ​​derecelik bir bakış olabilir;
 • Köşe şömineler köşelerde yerleşim için idealdir;
 • Yapım veya evin büyük onarımlar sırasında dikilen bu tür yapılar: Dahili çok astar de duvara gömme niş temsil eder.

Elektrikli şömine yüksek teknoloji veya modern iç iyi görünüyorElektrikli şömine yüksek teknoloji veya modern iç iyi görünüyor

tasarımcıların ilginç bir gelişme: çıkıyor, köşe bir yatak (ve diğer mobilya), aynı zamanda bir şömine değil sadece olabilir. Bu cumbalı pencere ile oturma odası için özellikle önemlidir. Bu bir ya da oda içinde bir devamıdır ev, çıkıntı yapan bir parçasıdır. defne kendisi iç güçlü unsur olduğundan, şömine tarzı uyması zor denemek zorunda az güçlüdür. Bu gibi durumlarda, yumuşak ve sıcak renkler kullanın, hem de minimuma, aksesuarlar (özellikle küçük) sayısını azaltır.

Çok ilginç bir şömine müstakil ile projedir. Yaklaşık bir büyük dairesel kanepe düzenlemek ve iki tarafında herhangi bir pozisyondan ateş keyfini çıkarmak mümkündür.

şömineli oturma odası: Tasarım

şömine tipi seçimi daha da astar bağlı olabilir.

Şöminenin türünü seçmek çok önemlidir:

 • Açık tip (örneğin, demir ek);
 • (Kalın bir ısıya dayanıklı cam kapılı) kapalı tip.

Çok bitirme malzemeleri ve onlar üzerinde tür ve türünü bağlıdır. dedikleri gibi, önlemek için - Örneğin, bir odun yanan şöminenin alçıpan duvar, hatta yangına dayanıklı bitirmek için gerekli değildir. Bu tür bir düzenleme, uygun bir doğal taş için. Doğru işlenmiş doğal taş taşımak o kadar kolay olmadığı için bu seçenek, en ucuz değildir. En sık kullanılan mermer veya onun tam taklidi. Taş işlenmesi etkileyici monumentality ve güvenilirlik izlenimi yanı bir ülke tarzı iç için özellikle önemlidir insan doğasına, daha yakın olarak verir.

Bir şömine anlamlı oda ısıtma tasarruf edebilirsinizBir şömine anlamlı oda ısıtma tasarruf edebilirsiniz


Kapalı şömine metal kullanılabilir için - bu ısıtılmış olmayacaktır. Hatta hammaddesi yerinde var. pervaz ve alçak kabartma - Ama sahte şömineler genellikle poliüretan ürünleri dekore.

Özellikle dekoratif şömine ve sıva, dekore edebilirsiniz. Prensip olarak, bitirir yalnızca tasarımcı veya bina sahibinin hayal gücü ile sınırlı olabilir. Şömineler uzun sadece dikdörtgen olmaktan var, onlar yerden kaldırdı ve hatta kabine gibi beklenmedik ek özellikler verir. Kapı şömine genellikle süslemek değildir - sadece sap hariç. kovarım müdahale olmadan izlemek istiyorum, çünkü camın üzerine desen uygulamak için hiçbir mantıklı. Ama bu özellik - sebebiyle gölgelerin tiyatroya oda dönüştüren camına ateş desenine. Sam şömine uzun eşsiz atmosferinde bir ısıtıcı yanı sıra aydınlatma, dekorasyon ve yaratıcısı olarak değil kullanılmıştır. Bazı tasarımcılar, uzun ışık kaynağı olarak, tümüyle kalın cam oluşan şömine kullandık.

şömineli oturma odası tasarımı: Fotoğraf ve işlevsellik türler

Aynı şömine rafı ek bir yüzey olarak kullanılabilir - genellikle farklı süslemeleri olun.

Örneğin:

 • mumlar;
 • fotoğraf çerçeveleri;
 • figürler;
 • Çiçekler.

şöminenin üzerinde asılı tv, sen içerideki benzersiz salon verebilirşöminenin üzerinde asılı tv, sen içerideki benzersiz salon verebilir


şömine üstünde boşluk da sık sık çeşitli şekillerde süslenmiş. Çoğu zaman resimleri ve aynalar seçildi. onlar şömine ve yangın bir uzantısı gibi - Şöminenin aynı tarzda ve renkte dekore ışıklar, bakmak ilginç. baca da göz ardı edilmez. Sıradan klasik modeller çarpıcı, ama biraz fütüristik değişti. İlginç bir şekilde, baca evde iç ayrı bir parçası olabilir - bu sanatsal dövme, resimler ve kabartmalarla bezenmiştir.

şömine iç, hem de yanak, ısıya dayanıklı aynalar ile bitmiş olabilir - görsel şömine fazla olması ve ateşten daha rahat ışığını alacak.

Ancak, güzel bir çerçeve içinde şömine aynanın üzerine astar Döşeme yankılanan, bu gibi iyi bakacağız. şömine tasarımcıları Yükseltilmiş ve inanılmaz bir hal yok. Örneğin, şömine ışık bırakır yerine ... treni. ateşe kazan resmiyle - Çoğu zaman, örneğin daha az aşırı sürümleri, ışık mumlar, kitaplar, duvar halıları ve hatta Papa Carlo ile bir dolaba olarak yayın mal oldu.

şömine tasarımı ile rahat oturma odası (video)

salona süsleyen Şömine, iç en önemli detayların kesinlikle olacak biri. Biraz hayal gücü yapmak için yeterli - şömine benzersiz bitirmek eşsiz projeye odası döner. deneme korkmayın - canlı yangın kesinlikle ruhları kaldırmak ve konfor ve sıcaklık evine getirmek.

şömineli Tasarım odası (iç fotoğraf)

0aa56d1c6047c39aeca0bb1bfa8f013a orijinal 1 1ecf373eff5cd4c4ae8609a27fe738a1 201 13343 516ef47f95b9fa71872a8afadbce4f345039f0ac 74676262 324.792-Svetik ckassicgostinaya2

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 2

map