Solidna drewniana drabina z rąk: Rysunki

Solidna drewniana drabina z rąk: Rysunki

12 October 2017Konstrukcja drewniana drabina jest dość proste, więc jest całkiem możliwe, aby tworzyć własne ręceKonstrukcja drewniana drabina jest dość proste, więc jest całkiem możliwe, aby ich rukamiPristavnaya drabiny w prywatnym domu zajmuje ważne miejsce, ponieważ jest po prostu niezbędne do przeprowadzenia wymaganych prac budowlanych, remontowych i instalacji. W większości przypadków można zobaczyć przykład metal lub drewno. Drabinka znamienny tym, że ma integralny projekt składany, jednak na jego produkcja nie wymaga żadnych dodatkowych elementów mocujących. Dlatego, aby to o wiele łatwiejsze niż składanie i składanej konstrukcji.


Funkcjonalna Drewniana drabinka

Aby stworzyć solidne i bezpieczne drabiny wykonane z drewna samemu być może najważniejszą rzeczą, aby sporo wysiłku i wybrać właściwą drewna.

Należy zauważyć, że drewniane schody jest całkiem możliwe, aby wykonać samodzielnie, co najważniejsze:

 • Podnieść drewna;
 • Wykonywać obliczenia;
 • Zrób rysunek projektu.

Przed rozpoczęciem dokonywania drabinę, należy najpierw wybrać wysokiej jakości materiał i zrobić rysunek przyszłych produktówPrzed rozpoczęciem dokonywania drabinę, należy najpierw wybrać wysokiej jakości materiał i zrobić rysunek przyszłych produktów

Drewno jest uważany za dość prosty materiał w przetwarzaniu i montażu konstrukcji, i nie wymaga wiele dodatkowych materiałów, wystarczająco farb i lakierów. Przy prawidłowej eksploatacji i konserwacji produktu, może służyć przez długi czas bez żadnych problemów. Najpowszechniej stosowanym do produkcji schodów drewna iglastego.


Jednakże, która trwa przez długi czas, że najlepiej jest użyć do produkcji schodów:

 • dąb;
 • klon;
 • Ash.

Podniesienie deski trzeba wziąć pod uwagę, że muszą być idealnie gładkie na powierzchni i nie powinny mieć żadnych nieprawidłowości, uszkodzenia, pęknięcia, i konieczne jest, aby dopilnować, by nie zrobić klej. W produkcji drabiny trzeba zastanowić się, co to jest pomiar. Jeżeli wysokość schodów jest mniejsza niż 3 metry, to podejście do płyty, na części, która jest tylko 40x50 mm. Jeżeli wysokość drabiny większej niż 3 metry, wielkość drewna należy 40x80 mm. Te kroki mogą być wykonane z drewna całkowicie dowolnej rasy.

Schodów idealny promień o przekroju 35h40 mm. Przed rozpoczęciem prac przy produkcji drabiny, trzeba wszystkie elementy ostrożnie obchodzić się środek antyseptyczny, ponieważ będzie ona zapobiec procesowi rozkładu. Ponadto, to pomoże zwiększyć żywotność schodów.Jak zrobić własne drewniane schody drabiny: Cechy konstrukcyjne

Produkcja drewnianej drabinie nie zajmuje dużo czasu, jak można wszystkie prace konieczne do przeprowadzenia w możliwie najkrótszym czasie. Przy wytwarzaniu takiej struktury najważniejsze poprawnie wykonać wszystkie niezbędne obliczenia i przygotować materiały i narzędzia.

Pamiętaj, aby przygotować wszystkie materiały i narzędzia, aby być rozproszony podczas pracyPamiętaj, aby przygotować wszystkie materiały i narzędzia, aby być rozproszony podczas pracy

W szczególności, na przykład:

 • śruby;
 • Piła;
 • śrubokręta;
 • antyseptyczny;
 • Klej budowlany;
 • Ruletka.

Optymalny projekt będzie 4600h500 wielkości mm, jak to będzie dostatecznie wytrzymała, stabilna i wygodny w pracy. Podjęte muszą być starannie zabezpieczone w specjalnych rowkach łańcucha. Podpory muszą być ustalone na górze i na dole, każda klatka schodowa dwa metry. W produkcji konstrukcji musi stosować specjalne dysze wzmocnienia, zwłaszcza jeśli drabina w pracach zainstalowany w miękkim gruncie. W tym przypadku, aby nosić specjalne podkładki wyposażone w szpilki.

Na szczycie schodów, można zainstalować specjalne haki, które zapewniają znacznie lepsze mocowanie.

Podczas montażu drabinę, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dolna powinna być nieco szersza niż na górze. Optymalne byłoby, gdyby dolna wynosi 40 cm, a górna -. 30 cm Przed zamontowaniem kroki na przygotowanej wsparcie, trzeba zrobić wstępny układ i umieścić numery na samych etapie. Pozwoli to w razie potrzeby szybko naprawić i wymienić uszkodzoną wycięcie.

Ważne! Przed przeprowadzeniem wszystkich niezbędnych prac, wymaganych do wykonania rysunku, ponieważ gwarantuje niezawodność i wytrzymałość produkowanych konstrukcji.

Drabinka wykonana z drewna siebie: obróbka i malowanie

Dokonując drabinę z naturalnego drewna, należy przeprowadzić gruntowne czyszczenie i malowanie gotowego produktu.

Drabiny trwać długo, to powinny być wstępnie traktowaneDrabiny trwać długo, to powinny być wstępnie traktowane


przetwarzanie schody jest obowiązkowe, gdyż pozwala na:

 • Chronić drewno przed gniciem;
 • Poprawić niezawodność;
 • Aby wydłużyć okres eksploatacji.

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa użyciu farb olejnych do malowania drabiny zabronione. Zastosowanie farby olejnej do malowania kroki schody sprawia, że ​​dość śliska, to jest niebezpieczne, zwłaszcza przy pracy na wysokości. Zamiast oleju farby najlepiej jest używać oleju suszenia. Musi on być nakładany na całą powierzchnię drewna, korzystnie w kilku warstw, a następnie, po całkowitym wysuszeniu produktu na pokrycie lakier bezbarwny. Sprzęgło może być istotnie zwiększona, jeżeli nakłada się na powierzchnię podkładu etapy, które jest kilka typów.

Wstępna obróbka i malowanie drewna, aby uniknąć obrzęków i wypaczenia, wynikające z opadów atmosferycznych. Że w procesie przenoszenia farby nie szlifować śruby szczeliny są najlepiej odkręcić, a po zakończeniu wszystkich procedur, przykręcić z powrotem. Farba jest bardzo łatwa do zastosowania i można użyć pędzla lub wałka do tego.

Jak wykonanych drewnianych drabin: GOST

Drabina jest niezbędne w każdym domu prywatnym, ponieważ jest bardzo wygodna i praktyczna konstrukcja do wspinaczki na dużych wysokościach w trakcie budowy, montażu i prac naprawczych. Można kupić gotowe drabiny lub zrobić to samemu, to jest bardzo proste i nie wymaga dużo czasu. W produkcji drabiny niekoniecznie muszą ściśle przestrzegać wszystkich norm GOST, jak również do przeprowadzenia wymaganych obliczeń, jak uczyni to projekt bardzo niezawodne i bezpieczne w eksploatacji.


Dokonywanie schemat drabinkowy, należy wziąć pod uwagę wysokość i szerokośćDokonywanie schemat drabinkowy, należy wziąć pod uwagę wysokość i szerokość

Zgodnie z normami GOST w produkcji schodów musi brać pod uwagę takie czynniki jak:

 • Pozycja wysoki;
 • Odległość między wiązaniami;
 • Kompozycja powłokowa.

Optymalna wysokość schodów nie może zawierać więcej niż 5 metrów, główny kąt ten nie powinien być większy niż 60 stopni. Po schody będą wykonane, konieczne jest przeprowadzenie wszystkich wymaganych testów, aby zapewnić jego niezawodność i trwałość wszystkich poszczególnych elementów. Ponadto, wszystkie wymagane testy zgodnie z obowiązującymi przepisami powinny być przeprowadzane raz w roku.

Funkcjonalne osob drewniane schody z rękami: rysunek (wideo)

Schody wykonane z drewna, mają szczególne miejsce w domu, ponieważ są one niezbędne w wykonywaniu wymaganych prac na wysokości.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − = 53

map