Size gereken bir streç tavan metrekare üzerinde kaç demirbaşlar düşünün

12 October 2017



tavanlar için spot kullanarak odanın işlevselliğini geliştirmek ve enerji maliyetlerini azaltmaktavanlar için spot alanı işlevselliğini geliştirmek ve elektroenergiyuNuzhna şık ve çok amaçlı salonunda maliyetini azaltmak kullanarak? Bu bağlamda, büyük bir rol kapsama verilir. eski moda avizeler terk ve modern armatürler için tercih olmalıdır orijinal ışık ışınlarını yaratmak.


spot seç

Nispeten yeni nokta aydınlatma armatürleri birkaç yıldır talep görmektedir. Her yıl tasarım ve işlevselliği çağa ayak uyduran için izin geliştirildi.

tavan ışıkları seçerken sadece gerekir güçlerinin ödenecek, ama aynı zamanda iyi bir aydınlatma için gereklidir nasıl ve kaç odaya gergi tavan metrekare başına lambaları bilmek.

Yararları spot:

 1. üniforma veya belli alanlarda bir vurgu ile oda aydınlatmak izin ver, böylece ışık ile orijinal oynayabilir.
 2. Araçlar bunları gerilmiş bir tuval monte edilmesine olanak tanıyan küçük ve hafif, bulunmaktadır.
 3. Geleneksel eşyalar ve avize kıyasla Ampuller, düşük emisyon için uzun süreli kullanımı, ile asma tavan üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
 4. Kolay işletmek ve ön camı silerek haricinde dikkatli bakım gerektirmezler.
 5. aydınlatma cihazları herhangi bir tür içine mükemmel şekilde uyacak sayesinde hangi Güzel görünümü. Eğer çözüm tasarlarken spot tavana eşsiz kompozisyonlar oluşturabilir.

Bir gergi tavan rafine tasarım aydınlatma cihazlarının çeşitli birleştirerek oluşturulanBir gergi tavan rafine tasarım aydınlatma cihazlarının çeşitli birleştirerek oluşturulan


Bazıları hala büyük avizeler tercih ederim. Ancak uzmanlar böyle bir gerginlik tavan ışık fikstür iyi olmadığını söylüyorlar. gerilmiş tuvalinde avizeler Konaklama onarım konuşmak ne biraz daha karmaşıktır.

Ancak en önemli dezavantajı - avize ağırlığı, sarkma ya da zaman içinde kırılabilir bir tavan altında. Bu nedenle, bir gerilmeli bıçak noktası için hafif cihazlar ideal çözümdür.

spot ampullerin çeşitli kurulabilir.

Akkor lambaları gözler ışık hoş, odaya doğal verecektir. Bunlar sıcaklık keskin dalgalanmalar dayanıklı ve işlerini başarısızlıkları ve güç dalgalanmaları bağlı değildir. Ama bu tür lambaların montaj büyük armatürleri sonucu diğer nokta cihazlara kıyasla boyutları olarak biraz daha karmaşıktır.



Nokta halojen lambalar - Modern asma tavanlar için en iyi seçimNokta halojen lambalar - Modern asma tavanlar için en iyi seçim

Halojen lambalar, yüksek fiyata rağmen büyük talep vardır. Onlar iyi ışık çıkışı sahip vurgu aydınlatması için idealdir ve yüksek kullanım ömrüne sahiptir.

Enerji tasarrufu sağlayan lambalar uzun süreli kullanım ve yüksek ışık çıkışı ile karakterize edilir. Bu lambalar odaya monte edilmesi, bu yumuşak aydınlatma sağlayacaktır.

İzole ve LED'ler lambaları. LED ampuller temel avantajı onların verimlilik ve dayanıklılık ve düşük ısı çıkış cihazları onların güvenliğini artırır olduğunu.

Stretch Tavanları spot düzenlemek edilmesine ilişkin talimatlar

spot başarılı kurulumu için profesyonelleri temas etmeye gerek yoktur. özellikleri ve önerilerin bazı incelendiğinde, kendin olabilirsin tavanda aydınlatma armatürleri düzenler.

Tabanlı basit kurallar, asma tavanda armatürleri montajı kendi elleriyle yapılabilirTabanlı basit kurallar, asma tavanda armatürleri montajı kendi elleriyle yapılabilir

ampullerin adım kılavuz yerleştirme noktası Adım:

 • donanım yer alacak dağıtım bölgeleri;
 • gofrorukav güç kablolarının döşenmesi;
 • 6 mm kadardır delikler yapılması;
 • bağlantı kutuları bağlantı kurmak için aydınlatma cihazları geleceğin sahasında;
 • ışıklar için çıkış kablo;
 • aydınlatma armatürleri monte etmek için özel bölgelerin düzenlenmesi;
 • sitelere halkaları takviye montajı;
 • alet işaret tavan delik kesme;
 • deliklerin içinden çıkış teller;
 • Hazırlanan alanda armatürleri montajı;
 • platformların yüksekliğini ayarlama ağın gerginlik sarkma önlemek için.

tavan ışıkları yükleme Kendinden gerekli güvenlik yönetmeliklerine uygun olarak yapılmalıdır.


Belirli bir odada kaç lambalar asma tavanda olmalı

Nasıl doğru bir streç tavan spot aydınlatma cihazlarını yerleştirmek için? İlk bakışta, görev oldukça basit gibi görünüyor.

Ancak, hesaplamak ve demirbaşları ayarlamak için birkaç faktörü dikkate almak:

 • aydınlatma armatürleri sayısı;
 • Alan odası aydınlatır;
 • ampullerin toplam güç;
 • Mevcut ışık alanları;
 • Işık demetinin doğrultusu,;
 • ampuller ve ışık saçılma özellikleri hareket etmesi.

Aydınlatma armatürleri toplam sayısı bir asma tavana monte edilecek olan, hedef tesislerinde temel alınarak hesaplanırAydınlatma armatürleri toplam sayısı bir asma tavana monte edilecek olan, hedef tesislerinde temel alınarak hesaplanır

Normal aydınlatma, spot kullanarak uzayın 1 metrekare 35 watt için 1 ışık birim güç up kullanılan emin olun. 20 metrekarelik bir sonucu olarak, oda alanı 12-13 ampuller en az gerektirir. cihazların montajı lambaların eşit sayıda kullanmak daha iyidir kolaylaştırmak için. Buna ek olarak, bir oda olacak ne amaçla dikkate almak önemlidir.


Yatak odası mutlaka ışık ışınlarının çok sayıda değil, ama misafir odasında eksik etmeyin. Birçok spot olmamasını bilmek önemlidir.

seçim harici bir konuma sahip hafif cihazlarda düştü, ancak lambaların bu tip oda birkaç kez daha parlak yanar akılda tutmak durumunda. Bu nedenle, bu durumda, ampuller ve hesaplama araçlarının gerekli düzenleme alakalı olacaktır.

gerginlik tavan Popüler fikstürler düzeni

Son zamanlarda bu kombine aydınlatma kullanmak moda haline geldi. Süslü Odanın ortasında avize ve güzel spot tavan eteklerinde veya ayrı bölgelerde bulunan mükemmel oda süslemeleri ve ona rahatlık verir.

Seçenekler ilginç imar ve ışık sınırlarının tanımı görsel oda büyütmek ve gerçek olanaklarını artırabilir.

Oval - tekdüze aydınlatma olanakları en popüler aydınlatma düzenlemesiOval - tekdüze aydınlatma olanakları en popüler aydınlatma düzenlemesi

İlginç nokta ekipmanı montaj şeması:

 • Oval - Odanın çevresinin tek tip aydınlatma sağlayacak;
 • Çember - izin oda köşeleri sesi kapalı ve merkez kısmı mümkün olduğunca kaplıdır;
 • Dikdörtgen - uzay görsel genişleyecektir;
 • Dalga - olmayan standart için güzel resepsiyon salonları;
 • çapraz köşelerinde konaklamaları lambaları - köşeleri emin olmak için bu düzenleme ile, ışık ışınlarının konsantrasyonu;
 • 2 paralel yarım daire - tavan merkezinde avize tamamlamak için böyle bir seçenek hakkı aksi oda çok karanlık olacaktır seçimi;
 • Çapraz - ışık baskınlığı oda merkezinde temin edildiği özel bir teknik;
 • Bir yarım daire bir bölgenin İzolasyonu - Belli bir alanda ışık dağıtmak için yardımcı olacaktır, örneğin, çalışma alanında veya rıhtıma için idealdir.

Hesaplama, işaretleme ve ışıldak montaj (video)

Sen tavanda özel bir desen gerçekleştirebilir. İlginç ışık soyutlama herhangi bir iç bir vurgulamak olacaktır. Genellikle, sıkı kuralların ışığı montaj sırasında enstrümanlar değildir. elleri ve fantezi sahipleri lambaların sıradışı düzenleme!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − 72 =

map