Şık dekor: oturma odasında alçıpan bir niş, fotoğraf

Şık dekor: oturma odasında alçıpan bir niş, fotoğraf

12 October 2017oturma odasının iç nişler çok popülerdiroturma odasının iç nişler uzun süre kullanılan konut iç mekanlarında çok populyarnostyuNishi bulunmaktadır. Bir kez onlar aristokratlar evini dekore ama şimdi bile en mütevazı tasarım yakalamayı başarmıştır. Modern nişler tüm önemli fonksiyonları - duvarlar, ek raflar kusurlarını maskeleme Başarılı aydınlatma,.


Bir niş ile İç oturma odası: niş çeşitliliği

Niş alçıpan, hemen hemen her duvara ekleyebilirsiniz tuğla duvar, beton veya sıva olsun. Ve hemen her iç bu niş dekore edebilirsiniz.

Alçıpan niş tamamen herhangi bir duvara monte edilebilirAlçıpan niş tamamen herhangi bir duvara monte edilebilir

Alçıpan yapılar genellikle ayrılır:

 • Yatay. Bunlar uzun ve alçak mobilyaların müsaade karışımı ile, kısa duvarlar için kullanılır.
 • Dikey. Bu nişler büyük bir dolap, pencere yanında donatmak gerekir.
 • Zemin. Bunlardan olarak, bitkiler, ahşap ve porselen figürler ile tencere yerleştirebilirsiniz. Bu tür zemin yapıları yüksekliği nadiren 0.8 m'yi ve yatay girintiler veya kademeli alçı tavan birleştirin.

niş bölünmüştür ve uygulamaya bağlı olarak: işlevselliği mobilya montaj, ses ekipmanları, ısıtıcılar, çeşitli ev eşyaları için tasarlanmıştır. Dekoratif nişler hatıra, resimler, vazolar, resim konumlandırmak için hizmet vermektedir. Kendilerini dekorasyon bulunmaktadır.


Salonda Niş alçıpan: Cihaz Teknolojisi

Bir niş yapımı çok süreci üç aşamadan oluşmaktadır. İlk çerçeve yapı. Bu söylenebilir, taşıma ve profilleri kılavuz monte metal iskeleti. Hepsi vidalarla bağlanır. odasına bu çerçeve oturması için yol gösterici profilleri taban ve tavana uygulanması gerekir, bunlar niş şeklini belirleyecektir. Ve yine onlar duvara bağlanır - ve nişler miktarını belirleyecektir. Onlar kalem özetlenmiştir. razmetochki rehberleri tabanına bağlı sonra.

Alçıpan niş yükleme başlangıç ​​basamağı, çerçeve ayarlamaktırAlçıpan niş yükleme başlangıç ​​basamağı, çerçeve ayarlamaktır

Karmaşık yapılandırma yapısını oluşturmak için, eğrilik istediğiniz yarıçapı metal profil eğmek gerekir. Bundan önce bir pyatisantimetrovym aralık ayrıntılarına kesim yapmak. Her bir site güvenli gerekiyor. Bu aşamada, aydınlatma düşünülmüş ve kablolama spot için serilir yer almaktadır.niş alçı panoları mantolama

Mantolama GFC çeşitli nüansları sağlar. İç eklemlerin köşesinde - Montaj alçıpan levhalar, sen büyük boşluklar, özellikle kaçınmak gerekir. Ve hatta geleneksel sızdırmazlık tutkal veya dolgu sonra da bu gibi açıları kırık.

Kavisli yüzeyler, bir ince tavan alçıpan kullanabilir. neme karşı dirençli ya da duvar tabakası daha eğmek için bu yapılır. bukulmeyi kolaylaştırmak için, ıslak alçıpan için gerekli değildir - tersine, bu kırılgan hale gelecek ve henüz çatlar. Daha uygun bir çözüm düzgün madde kırık ve teknolojik boşlukları macun olacaktır.

bu yük yapılamaz çünkü ince bir alçı panonun yan yüzeyleri için, kullanılabilecekbu yük yapılamaz çünkü ince bir alçı panonun yan yüzeyleri için, kullanılabilecek

Eh, macun süreci hakkında söyleyemeyiz. Başlangıçta, tüm eklemleri serpyanku ve özel yapıştırıcı mühürlü. Macun kemerli bir yüzeye delikli köşeleri, aksi durumda, bilinen kontrashultsy monte edilebilir. Ne zaman dikişler kuru, bindirme macun yerleştirilir.

niş dekoratif kağıt hamurunun Varyantlar

Özgünlük, bu aşamada mevcut olabilir. Tam olarak bu tasarımın tercihlerinizi, tatları, favori örnekler bağlı olarak bir niş süslemeleri nasıl. Sadece standart değildir seçenekleri yapın.

Görünüm alçıpan duvarlar haneler tercihlerine bağlıdırGörünüm alçıpan duvarlar hanelerin tercihlerine bağlıdır

niş Boyalı:   

 • duvar ile tonda Boyama - aydınlatma vurgu için zorunludur;
 • Dekoratif sıva - Henüz birkaç katman uygulayarak üretilen bir çevresel etkisi yaratır;
 • Bir resim ile Çıkartma - ve bu güzel bir ayar poliüretandan yapılmış Baget ve duvarlar veya çerçeveyi maç için yamaçları boyama için iyidir bütçe seçenektir;
 • Dokulu duvar kağıdı ve kumaş, kabartmalı alçı paneller, bambu, linkrust - tüm özel teknolojiye yapıştırılmış.

Belki senin fikrin orijinal bitirmek olacaktır. Bazen dekoratif mozaikler ve doğal malzemeler ve olası deniz kabuğu bile ekran ve kullanılmaktadır. Kısacası, herhangi bir kısıtlama yoktur.


iç için Seçim niş

kendi oturma odasında bir niş yürütülmesini etkileyen oldukça önemli nüanslar vardır. Bu onlar için ve standart bir çözüm seçilir ve özgün olmaya karar olanların dikkat edilmelidir. Her durumda, ustaların tavsiyesi dinle.

Birçok standart niş tercihBirçok standart niş tercih

Nasıl iç için bir niş seçmek için:

 • Yer niş. Bu ayar aynı zamanda malzemenin seçimi ve malzeme özelliklerini etkileyecektir. Eğer kapı veya pencere açılması yakın bir niş varsa, bölmeler içinde, parametreler farklı olabilir.
 • oyukların sayısı. niş bir sürü varsa, bunlar küçük bir oturma odası için sert bakacağız ve tüm uyumlu görünmelidir.
 • Bir tasarım fikrinin bütünlüğü. Kurulum niş odası süslemeleri için tasarlanmıştır, bunlar iç odağı olmuştur emin olmak için nasıl düşünmek. Dış düzenleme odanın potansiyel eksiklikleri olumsuz etkisi olmalıdır. Bu dekoratif vazo, çiçekler, heykeller, resimler, tabak gibi başarılı bir "uyaranlar" olabilir.
 • Fonksiyonel amaç. niş herhangi bir teknoloji takılırsa, hatta televizyon böyle bir yapı için çok ağır olabilir, daha büyük bir güven olmalıdır. Ve nerede aynı TV'den telleri gizlemek için zaman, üzerinde düşünmek emin olun.

hakkında ve aydınlatma düşünün. niş pencereye yakın bulunuyorsa, ışık ve güneş ışınlarının yeterli olacaktır. Ama yapay aydınlatma da düşünmek gerekir. Nokta lamba, örneğin kabinin etkisi yaratacak ve raflarda kitaplar yalan olabilir. lamba değişik renklerde olacak buysa, o oda tazelemek için mükemmeldir.


oturma odasında alçıpan niş seçimi (video) 

Niş formu mükemmel oda dönüştürür. oturma odası alçak tavanlı, dikey boşluklar oluşturmak biri varsa, o görsel tavan yükseltmek olduğunu. Vurgulanan aynı niş etkiyi genişleyecektir. Ve tabii ki, o bitiş resmin genel iç sıyrılan olmamalıdır etmedi.

misafir odası için gibsokartona ait Niş (fotoğraf)

  1 Tracy-Murdock-portföy-iç-Asya-çağdaş-geçiş-oturma odası 1-stellazh-iz-gipsokartona 3a788c818e5f9f43016c2b5f787a1d8c 3-5 1480-1410 3o33e-4ecor-liAD3PinAD-ruAD55-34-duvara 435 1920x1440-iç-cool-tavan-fan-in-the-middle-of-oturma odası-kombine 22905 466929

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 + = 79

map